مشاوره تخصصی رایگان کارشناسی ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش دانلود سوالات کنکور ارشد پژوهش  

نحوه بازگرداندن شهریه پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد از سوی موسسات غیرانتفاعی

 موسسات غیرانتفاعی درجابه‌جایی دانشجویان کارشناسی ارشد در مقطع تکمیل ظرفیت با مشکل روبه رو هستند و آیین‌نامه‌های وزارت علوم در تکمیل ظرفیت کارشناسی‌ارشد غیرانتفاعی‌ها با هم تناقض دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا، علی آهون‎منش در صدوبیستمین جلسه شورای مرکزی اتحادیه موسسات آموزشی غیردولتی کشور در مشهد با اشاره به برخی مشکلات موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی عنوان کرد: یکی از مشکلات اصلی ما بحث اعلام تکمیل ظرفیت‌هاست که براساس آیین‌نامه وزارتخانه، در صورتی که سازمان سنجش، نتایج تکمیل ظرفیت را کمتر از یک ماه از آغاز کلاس‌ها اعلام کند، موسسات آموزشی می‌توانند شهریه ثابت را نگه داشته و شهریه متغیر را به دانشجو بازگردانند.

وی ادامه داد: متاسفانه وزارتخانه در این خصوص چهار یا پنج آیین‌نامه دارد که گاها با هم در تناقض هستند و موسسات هم به آن آیین‌نامه‌ای که به نفع خودشان است عمل می‌کنند.

رئیس اتحادیه موسسات آموزشی عالی غیردولتی در خصوص نحوه نگه داشتن شهریه‌های ثابت پس از تکمیل ظرفیت‌ها تصریح کرد: ابهامی که این آیین‌نامه دارد این است که سازمان سنجش باید در کمتر از یک ماه از آغاز کلاس‌ها این نتایج را اعلام کند. مساله اینجاست که هر موسسه‌ای ممکن است تاریخ آغاز کلاس‌هایش با دیگری متفاوت باشد.

آهون‌منش با بیان اینکه این مساله باعث می‌شود بسیاری از دانشجویان از موسسات غیرانتفاعی بروند، گفت: این غیرمنطقی است که دانشجویی که پس از یک ماه به موسسه آمده، حال بخواهد برود.

وی تاکید کرد: ما می‌گوییم دانشجویی که در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرفته شده، باید به همان دانشگاهی برود که در آن قبول شده است. در این آیین‌نامه‌ها باید حق موسسات هم حفظ شود.

آهون‌منش تاکید کرد: در اجرای تکمیل ظرفیت‌ها و جابه‌جایی دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، بهتر است شهریه ثابت را بگیریم و شهریه متغیر را بازگردانیم.

در ادامه این جلسه پیشنهاداتی از سوی اعضای شورای مرکزی اتحادیه ارایه شد. یکی از این پیشنهادات تاکید بر لزوم آسیب‌شناسی موسسات غیرانتفاعی بود. همچنین یکی دیگر از تاکیدات این جلسه لزوم داشتن یک نشریه بود.

درخواست ایجاد ساختار رسمی هم یکی دیگر از مشکلاتی بود که به نظر اعضای شورا باید این مساله هم حل شود. داشتن برنامه‌ریزی دقیق یکی دیگر از مسایلی بود که در این جلسه بر آن تاکید شد. یکی دیگر از پیشنهادات تشکیل کانون فارغ‌التحصیلان بود.

همچنین بر حذف رشته‌های موازی در موسسات نزدیک به یکدیگر هم تاکید شد.

 
کانال تخصصی کارشناسی ارشد

12
افزودن دیدگاه جدید

avatar
  Subscribe  
آگاهم کن
َAli
َAli

با سلام اینجانب نیز مشکل دوستان را دارم در دانشگاه غیر انتفاعی مهر البرز قبول شده ام و در مرحله تکمیل ظرفیت در دانشگاه پیام نور و دانشگاه مهر البرز حتی حاضر به پرداخت شهریه متغییر به من نمی باشد و مشکل در ثبت نام در دانشگاه پیام نور پیدا کرده ام… ادامه نظر»

سعید
سعید

باعرض سلام
این چه قانونی هست که فقط به نفع داشگاهای غیرانتفاعی باشدچرا باید شهریه ثابت بدیم درصورتی که دانشگاه کاری در قبالش انجام نداده: فقط ثابت نام کردیم پول بدیم…

امین
امین

سلام خانم مشاور من یه سوالی داشتم که مربوط به این موضوع نیست لطفا جوابم رو بدهید با تشکر من ترم آخر رشته کارشناسی پیوسته عمران در دانشگاه غیر انتفاعی هستم معدلم الف و رتبه اول رشته خودم در دانشگاه میباشم و آخر دی ماه فارغ التحصیل میشم.یه قانونی هست برای نفرات… ادامه نظر»

مشاور
مشاور

سلام امین در مورد دانشگاه های سراسری یه موردی هست که در صورتی که بین ورودی های رشته خودت شاگرد اول باشی دانشگاه میتونه بدون ازمون با سهمیه استعداد درخشان شما رو در ارشد پذیرش کنه. به غیر از این میتونی در دانشگاه هایی که اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع ارشد… ادامه نظر»

وحید
وحید

سلام خانم مشاور اگه بدونین چقدر ناراحت شدم از اینکه اصلا از تکمیل ظرفیت پیام نور اطلاعی نداشتم و الان هم فرصت گذشت ینی خبر داشتم ولی نمیدونم چرا توجهی بهش نداشتم من با رتبه ۲۰۰ کشوری شانس نیاوردم و دارم الان غیرانتفاعی میخونم که شدیدا از سطح پایین و این هزینه… ادامه نظر»

اسد
اسد

با سلام اینجانب در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی شمال آمل در آزمون ۹۴ قبول شده ام و در تکمیل ظرفیت۹۴ ثبتنام نموده و در دانشگاه غیرانتفاعی دیگری قبول شده ام . طبق بخشنامه وزارت علوم اگر جواب تکمیل ظرفیت کمتر از یک ماه از شروع کلاس ها بیاید دانشگاه مبدا با… ادامه نظر»

مشاور
مشاور

سلام اسد متاسفم از مشکلی که برات پیش اومده. اصرار و مداومت شما و کوتاه نیومدنتون تنها راه حلی ه که این موضوع داره، میتونید پله پله به مراجع بالاتر دانشگاهتون مراجعه کنید و شکاییتون رو پیگیری کنید تا مشکلتون حل بشه. در مورد متفاوت بودن تقویم اموزشی و تاریخ شروع کلاس… ادامه نظر»

اسد
اسد

ممنونم.. در مراحل اولیه طی نامه نگاری های به عمل آمده خود دانشگاه شروع کلاس هارا کمتر از یکماه اعلام کرده. و ما نامه ایی م حرفمون رو تایید کنه داریم . با این وصف دانشگاه از پس دادن شهریه خودداری میکنه انروز که دانشگاه بودیم مدعی است اگر میخواهیم مدارکمون رو… ادامه نظر»

مشاور
مشاور

سلام مجدد در این مورد قانونی به این صورت که برای ازاد شدن مدارکتون هم باید هزینه ای بدید وجود نداره. برای پیگیری مشکلت میتونی به رییس دانشگاه هم مراجعه کنی و بعد از اون در صورتی که راه حلی پیدا نکردی مراجعه به وزارت علوم اخرین راهه البته امیدوارم که این… ادامه نظر»

میلاد
میلاد

سلام.تقریباً مشکل منم مثل این دوستمون هست حالا با این تفاوت که من سلام. منم مشکل همین دوستمون رو دارم،حالا من تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی شمال آمل قبول شدم و الآن با این قانونی که ما داریم نه دانشگاه قبلی شهریه رو پس میده و نه میتونم حتی میتونم توی دانشگاه قبلی… ادامه نظر»

مشاور
مشاور

سلام میلاد در زمینه پس گرفتن شهریه سازمان سنجش نمیتونه کمکی کنه و امید تصویب لایحه در این مورد هر چند که راه حل درست و خوبیه ولی برای سال های بعد خوبه. شما میتونی مشکلت رو با رییس دانشگاه قبولی قبلی و در صورتی که وقت داری از طریق وزارت علوم… ادامه نظر»

مبین
مبین

سلام خانم مشاور.دقیقا منم همین مشکل رو دارم، بخاطر همین مشکلات شنیدم اگه توافق دو دانشگاه رو بگیریم میتونیم توی همون دانشگاه قبلی ادامه بدیم یا حداقل میتونیم ترم اول رو همون دانشگاه قبلی بخونیم از ترم دوم میتونیم بریم دانشگاه جدید ادامه بدیم،که اگه اینجوری باشه هم از کلاسها عقب نمی… ادامه نظر»

پژوهش دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

سهمیه رزمندگان و ایثارگران در پذیرش کارشناسی ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد
جزئیات و شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران...
عدم کاهش ظرفیت در پذیرش کارشناسی ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی...
اعلام نحوه استفاده از سهمیه شاگرد اولی در پذیرش ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد
واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامی حداکثر تا 15 مرداد ماه 97...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه شهرکرد
دانشگاه شهرکرد از میان فارغ التحصیلان ممتاز دوره...
ثابت ماندن ظرفیت پذیرش دانشجوی ارشد دانشگاه آزاد در سال ۹۷
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: ظرفیت پذیرش...
زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش...
تغییر نحوه پذیرش دانشجو بهترین راه کاهش اعتراضات داوطلبان تحصیلات تکمیلی به سهمیه ها
عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اعتراض شرکت کنندگان...
اعلام نتایج پذیرفته شدگان اولیه ارشد ۹۷ رشته های بورسیه و دارای شرایط خاص در تیرماه
 اسامي معرفي شدگان چندبرابر ظرفيت كد رشته‌ محل هاي...
اعلام جزئیات ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه آزاد
شرایط و نحوه ثبت نام داوطلبان پذیرش بدون آزمون...
تذکر رئیس کمیسیون آموزش مجلس به وزیر علوم در خصوص کاهش ظرفیت کارشناسی ارشد
رئیس کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از عدم اطلاع رسانی...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97   مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97   دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97   دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: