موسسه پژوهش ماهان مدیریت اجرایی و MBA پارسه کانون ارشد   سلسله همایش و کارگاه های تخصصی موفقیت در کنکور ارشد مدیریت  کارشناسی ارشد دانلود سوالات نگاره - بینش پارسه  

اعلام شرایط داوطلبان غیر ایرانی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1395

farhangnews_106677-301911-1419401227

شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۵ – ۹۶ از سوی سازمان سنجش اعلام شد.

به گزارش مسترتست، بنا بر دفترچه آزمون کارشناسی ارشد ۹۵، داوطلبان شرکت کننده اتباع غیرایرانی، باید علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون، دارای شرایط ذیل بوده و بند مربوط را در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، علامتگذاری نمایند.
۱- فقط اتباع غیرایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران و دارای اقامت قانونی مجاز به شرکت در آزمون دوره های تحصیلات تکمیلی بوده و در صورت شرکت اتباع غیرایرانی مقیم سایر کشورها، پذیرش آنان کان لم یکن تلقی می گردد.

۲- کلیه متقاضیان تحصیل دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در رشته ها و مقاطع و دوره های مختلف تحصیلی مشمول شرایط و ضوابط این شیوه نامه می باشند.

۳- حداکثر مدت تحصیل مجاز در مقطع کارشناسی ارشد برای آن دسته از متقاضیان تحصیل که در چهارچوب ضوابط و مقررات سازمان سنجش آموزش کشور در دوره های تحصیلات تکمیلی پذیرفته شده اند، ۳ سال می باشد.

۴- متقاضیان تحصیل ملزم به مطالعه دقیق مندرجات دفترچه های راهنمای آزمون های و اطلاعیه های بعدی و رعایت مقررات و ضوابط پذیرش بوده و هیچ عذری مبنی بر عدم اطلاع از مفاد دفترچه ها و قوانین پذیرفته نیست.

۵- متقاضیان تحصیل غیرایرانی، مجاز به انتخاب رشته در مناطق غیرمجاز تردد و اسکان اتباع غیرایرانی نمی باشند و در صورت قبولی در کدرشته مناطق غیرمجاز، قبولی و پذیرش آنان در آزمون ورودی همان سال کان لم یکن تلقی می گردد و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از پذیرش این دسته از متقاضیان معذور خواهند بود. توضیح و فهرست مناطق ممنوعه تردد و اسکان برای این داوطلبان، در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.

۶- پذیرش متقاضیان تحصیل در رشته هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (از جمله تعهدات استخدامی) و رشته های خاص و غیرمجاز ممنوع می باشد. توضیح و فهرست این رشته ها، در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.

۷- در صورت مغایرت شرایط پذیرش و ثبت نام متقاضیان تحصیل با مقررات و ضوابط شیوه نامه در هر مرحله از ثبت نام و تحصیل با تایید و تشخیص اداره کل از ادامه پذیرش و تحصیل متقاضی جلوگیری به عمل می آید.

۸- جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تعهدی در خصوص صدور مجوز اقامت برای خانواده متقاضیان تحصیل به استثناء همسر و فرزندان دانشجویان ندارد.

۹- متقاضیان تحصیل همانند پذیرش شدگان ایرانی تابع ضوابط و مقررات آموزشی و دانشجویی مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود خواهند بود.

۱۰- کلیه متقاضیان تحصیل پذیرفته شده آزمون های دوره کارشناسی ارشد دوره های روزانه موظف به پرداخت شهریه تحصیلی طبق مصوبات هیات امنای دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم حداکثر تا ۸۰ درصد شهریه دوره های نوبت دوم و در گروه پزشکی بر اساس مصوبات وزارت بهداشت می باشند.

۱۱- چنانچه پذیرفته شدگان در هنگام ثبت نام اولیه آزمون های مذکور گزینه اتباع غیرایرانی را در بند ۱۶ تقاضانامه ثبت نام علامت نزده باشند، پذیرش آنان لغو می گردد.

۱۲- متقاضیان تحصیل غیرایرانی در هر مقطع تحصیلی فقط یک بار مجاز به تحصیل بوده و تکرار مقطع تحصیلی در دوره های روزانه، شبانه، پیام نور فراگیر، جامع علمی کاربردی، بدون آزمون و دانشگاه آزاد اسلامی و سایر موسسات آموزش عالی جمهوری اسلامی ایران ممنوع می باشد و چنانچه در حین تحصیل متقاضیان تحصیل ورودی آزمون های آزمون تحصیلات تکمیلی محرز گردد که دانشجو دارای یک مدرک کارشناسی ارشد بوده و با گواهی مدرک مقطع تحصیلی قبلی مجدداً با شرکت در آزمون مربوطه در مقطع تحصیلی تکراری پذیرفته شده است، از تحصیل ایشان ممانعت بعمل آمده و اخراج محسوب می گردد. دانشگاه محل تحصیل در این خصوص ملزم به اخذ تعهد از دانشجو در مرحله پذیرش و ثبت نام اولیه می باشد.

۱۳- تحصیل متقاضیان در موسسات آموزش عالی و یا مراکز جامعه المصطفی(ص) العالمیه و دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) بصورت همزمان ممنوع است.

۱۴- دانشجویان غیرایرانی به دلیل تابعیت غیرایرانی مشمول قانون نظام وظیفه نمی باشند.

۱۵- دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موظف می باشند، مدارک تحصیلی و هویتی متقاضیان تحصیل که از طریق آزمون تحصیلات تکمیلی پذیرش نهایی شده اند، جهت هماهنگی و اخذ مجوز نهایی به اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی ارسال نمایند.

۱۶- ثبت نام اتباع مذکور در این آزمون منوط به داشتن یکی از مدارک اقامتی یا شناسایی معتبر زیر می باشد:
– گذرنامه دارای حداقل شش ماه مجوز اقامت.
تبصره: آن دسته از گذرنامه هایی که براساس طرح ساماندهی اتباع غیرایرانی صادر گردیده و به صورت سه ماهه تمدید روادید می شوند امکان شرکت در آزمون را طبق ضوابط دارند. ضوابط پذیرش و ثبت نام این گروه از متقاضیان بدین صورت است که اقامت ایشان با معرفی از دفاتر کفالت به امور کنسولی اداره کل، سالانه تمدید می گردد و در ضمن پذیرفته شدگان موظف به ارائه تعهد رسمی مبنی بر بازگشت به کشور متبوع پس از اتمام دوره تحصیل، به دانشگاه محل تحصیل می باشند.
– دفترچه پناهندگی سیاسی صادره از طرف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.
– کارت هویت ویژه اتباع غیرایرانی دارای اعتبار در همان سال براساس اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور.
– آخرین کارت آمایش معتبر براساس اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور.
تبصره: پذیرش و ثبت نام اولیه متقاضیان تحصیل فرزندان طلاب مرکز جامعه المصطفی (ص) العالمیه بر اساس گذرنامه و اقامت صادره آن مرکز بلامانع بوده و ثبت نام قطعی و ادامه تحصیل آنان منوط به اخذ گذرنامه و روادید تحصیلی و اقامت قانونی می باشد.

۱۷- کلیه اتباع خارجی متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۵، در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط اعلام شده، لازم است در زمان ثبت نام با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و ورود به لینک مربوطه نسبت به تکمیل اطلاعات درخواستی اقدام نمایند؛ که پس از تکمیل اطلاعات مورد درخواست در سایت، به این دسته از داوطلبان یک کد پیگیری ۱۳ رقمی داده خواهد شد که داوطلب می بایست این کد را دقیقاً در محل مخصوصی که در بند ۱۶ تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، پیش بینی شده است درج نمایند.

کانال تخصصی کارشناسی ارشد

یک دیدگاه در “اعلام شرایط داوطلبان غیر ایرانی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۳۹۵”

  1. عباس علی (عدالتی) می‌گه:

    سلام !من در افغانستان علوم ازمایشگاهی را تمام کردم میخواهم که در رشته هماتولوژی ماستری ام را ادامه بدهم در کشور ایران .رهنمایی میخواهم چه کار ها را باید انجام دهم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۵ تا دوشنبه آینده
نتایج نهایی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 1395 سراسری...
شایعه پذیرش ۲۰۰ نفری در کدرشته‌های کارشناسی ارشد آزاد
مدیر کل دانشگاه های غیردولتی وزارت علوم گفت: گزارش های...
هشدار وزارت علوم به داوطلبان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی
مدیر کل دانشگاه های غیردولتی وزارت علوم تأکید کرد:...
اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۵ در هفته آینده
در اطلاعیه منتشر شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و...
اعلام مهلت انصراف از تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۵
داوطلبان تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد 1395 تا...
ابلاغ بخشنامه بلااثر نمودن نمرات مردودی کارشناسی ارشد از سوی دانشگاه آزاد
دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه بلااثر نمودن نمرات مردودی...
پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد مؤسسات غیرانتفاعی صرفاً از طریق سازمان سنجش
وزارت علوم پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد مؤسسات...
سردرگمی داوطلبان ارشد ۹۵ از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت
در حالی که چندی است از اتمام مهلت ثبت‌نام تکمیل ظرفیت...
اطلاعیه وزارت علوم در خصوص دوره‌های مجازی دانشگاه آزاد
دانشگاه آزاد اسلامي صرفاً مي‌تواند در رشته‌هاي...
استعلام از وزارت اطلاعات برای پذیرش تمام دانشجویان کارشناسی ارشد آزاد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طبق قانون باید برای...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96   تاریخ انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد 95   تاریخ اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 95 آزاد   تاریخ ثبت نام و نتایج تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 95- 96   زمان ثبت نام و نتایج تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد 95 - 96 دانشگاه آزاد اسلامی

موضوعات