ماهان کانون ارشد مدیریت اجرایی و MBA پارسه کارشناسی ارشد دانلود سوالات نگاره - بینش  

نحوه استفاده از سهمیه شاگرد اولی در آزمون کارشناسی ارشد 95

class3

مهلت ارسال فرم تأییدیه رتبه اول مقطع کارشناسی داوطلبان حائز شرایط استفاده از سهیمه شاگرد اولی در آزمون ارشد ۱۳۹۵ از سوی دانشگاه ها به سازمان سنجش تا ۱۷ مرداد ماه است.

به گزارش مسترتست، بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، شرایط و نحوه استفاده از سهمیه رتبه های اول دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۹۵-۹۶ به شرح زیر است:

۱- برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی با معرفی مرکز المپیاد و کسب حدنصاب علمی حداقل ۹۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در هر کد محل تحصیل، توسط سازمان سنجش به صورت مازاد بر ظرفیت به یکی از دانشگاه ها معرفی می‌شوند.

۲- دانشجویان نمونه کشوری، رتبه های نهایی اول تا سوم جشنواره های خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، ابن سینا و فارابی و همچنین دانش‌آموختگان رتبه اول دوره کارشناسی، به شرط کسب حدنصاب علمی برابر ۹۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده.

۳- دانش آموختگان رتبه اول دوره کارشناسی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی که براساس مفاد آیین‌نامه ادامه تحصیل فارغ التحصیلان رتبه اول دوره کارشناسی که در این آزمون ثبت نام و شرکت نموده اند، در صورت احراز حدنصاب علمی لازم (۹۰ درصد) و سایر شرایط گزینش به شرح تبصره‌های ۱ تا ۷ ذیل تخصیص داده می‌شود.

۴- سازمان سنجش حداکثر معادل ده درصد (با تقریب اضافی) در هر کدرشته محل تحصیل دوره بالاتر را براساس اولویت نمره و انتخاب رشته متقاضیان به حائزین شرایط اختصاص خواهد داد.

تبصره ۱- حداکثر مدت تحصیل برای دانش آموختگان رتبه اول دوره کارشناسی پیوسته هشت نیمسال و برای دانش آموختگان دوره کارشناسی ناپیوسته چهار نیمسال می باشد.

ضمناً به لحاظ میانگین کل، داوطلب باید حائز بالاترین میانگین در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی موسسه محل تحصیل خود باشد.

تبصره ۲- دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موظفند یک بار در هر سال به ازای هر رشته، از بین فارغ التحصیلان رتبه اول کلیه رشته های آموزشی خود در مقطع کارشناسی که حداکثر تا یک سال تحصیلی از تاریخ فراغت از تحصیل آنها نگذشته باشد، فقط یک نفر را که بالاترین معدل کل را کسب کرده باشد در موعد مقرر به سازمان سنجش آموزش کشور معرفی نمایند. افراد مشمول صرفاً برای یک بار می توانند از تسهیلات مذکور استفاده نمایند.

تبصره ۳- براساس آیین نامه مزبور دانشجویان مقطع کارشناسی در کلیه دوره ها چنان چه از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش کشور وارد دوره های فوق شده باشند می توانند از تسهیلات رتبه اولی بهره مند شوند.

تبصره ۴- دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه ها و مراکز علمی غیر وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نمی‌توانند از مز ایای این آیین نامه بهره مند شوند.

تبصره ۵- آن دسته از دانشجویان رتبه اول دوره کارشناسی که براساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته نیستند، نمی توانند از مزایای این آیین نامه بهره‌مند شوند.

تبصره ۶- هر یک از فارغ التحصیلان رتبه اول، در گزینش نهایی ابتدا در هر یک از اولویت های انتخابی با سهمیه ثبت نامی و در صورت عدم قبولی، در امتیاز رتبه اول گزینش می شوند. بدیهی است چنان چه داوطلبی در اولویت اول در سهمیه ثبت نامی پذیرفته نشود و با امتیاز رتبه اول پذیرفته شود؛ اولویت های بعدی وی بررسی نخواهد شد.

ضمناً در صورت عدم قبولی، وضعیت وی به همین ترتیب در سایر اولویت ها (در صورتی که داوطلب اولویت های بعدی را انتخاب کرده باشد) بررسی خواهد شد.

تبصره ۷- افرادی که با توجه به امتیاز رتبه اول پذیرفته نشوند، ادامه تحصیل آنان همانند سایر داوطلبان و از طریق شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته) سنوات بعد میسر خواهد بود.

* تذکر: افرادی در امتیاز رتبه اول گزینش خواهند شد که ضمن واجد شرایط بودن، اطلاعات آنان براساس مندرجات فرم تاییدیه رتبه اول (مندرج در صفحه ۲۷۲ دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۹۵) توسط معاونت آموزشی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل تحصیل آنان حداکثر تا تاریخ ۹۵/۵/۱۷ منحصراً از طریق پرتال اینترنتی به این سازمان اعلام گردد. بدیهی است در غیر این صورت سهمیه رتبه اول برای آنان لحاظ نخواهد شد. لذا ضرورت دارد کلیه داوطلبان متقاضی از این امتیاز که مجاز به انتخاب رشته گردیده اند فرم مذکور را تکمیل و حداقل تا سه هفته قبل از تاریخ فوق تحویل معاونت آموزشی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ذیربط نمایند.

ضمناً مشمولان این آیین نامه مجازند حداکثر تا یک سال تحصیلی بعد از تاریخ فراغت از تحصیل و صرفاً برای یک بار از تسهیلات آن بهره مند شوند.

کانال تخصصی کارشناسی ارشد

727 دیدگاه در “نحوه استفاده از سهمیه شاگرد اولی در آزمون کارشناسی ارشد ۹۵”

 1. m می‌گه:

  سلام
  من دوم مرداد امسال آخرین نمره ام تایید شد و فارغ التحصیل شدم
  رتبه کنکورم خیلی خوب نبود تصمیم گرفتم سال بعد کنکور بدم و از این سهمیه استفاده کنم
  ولی آموزش گفت تنها درصورتی می تونم از این سهمیه استفاده کنم که سازمان سنجش قبل از دوم مرداد اسامی رو بخواد 😐
  نظر شما چیه ؟ واسه چند روز واقعا سهمیه ام سوخت ؟

  • رضا طاهری می‌گه:

   سلام
   اشتباه گفتن
   اینجا هم موارد زیادی بئد که آموزش به اشتباه دانشجوهارو به جای راهنمایی، گمراه میکرد
   شما سال بعد میتونید استفاده کنید

  • رضا طاهری می‌گه:

   من خودم ۳۱ تیر ۹۴ فارق التحصیل شدم
   و کنکور ۹۵ (یکسال بعد) استفاده کردم
   و حدود وسط مرداد ماه اسامی به سنجش ارسال شد
   منظور از یکسال بعد از فارق التحصیلی ۳۶۵ روز نیست
   مثلا اگه یکی بهمن ۹۴ فارق التحصیل بشه بازم میتونه کنکور امسال استفاده کنه یعنی میشه یکسال و نیم بعد
   ولی ملاک سال تحصیلی هست که برای این فرد که بهمن ۹۴ فارق التحصیل شده سال تحصیلی ۹۴-۹۵ بوده و میتونه با فارق التحصیل های ۹۵-۹۶ استفاده کنه

 2. rojin می‌گه:

  ی سوال دیگه ببخشید فقط کارشناسی باید شاگرد اول شم یا کاردانی شاملش میشه؟؟
  بعد باید چیکار کنیم نامه بفرستیم برای سازمان سنجش؟

 3. rojin می‌گه:

  سلام ببخشید من کارشناسی ناپیوسته هستم و ورودی بهمن ۹۳بودم وحالا بهمن۹۵ فارغ التحصیل میشم یعنی ترم ۴ هستم و رتبه ۱ ورودی خودمون هستم ولی از دانشگاه غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی من میتونم از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنم؟

  • رضا طاهری می‌گه:

   فقط کارشناسی ملاک هست
   منم ناپیوسته بودم و غیرانتفاعی هم بودم
   از سهمیه استفاده کردم و دولتی قبول شدم
   البته رتبه ام خوب بود بدون سهمیه هم قبول میشدم فقط دانشگاه رو عوض کرد و بهتر شد

 4. دانشجو می‌گه:

  سلام آقای طاهری.خسته نباشید.
  خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.
  من خرداد ۹۶ فارغ التحصیل میشم.
  اگه بخوام از شاگرد اولیم تو کنکور استفاده کنم.باید چیکار کنم؟
  و اینکه اگه بخوام.یسال پشت کنکور بمونم.میتونم برای سال بعد از شاگرد اولیم واسه کنکور استفاده کنم؟و اینکه اگه بخوام این کارو انجام بدم.باید چیکار کنم؟چون میخوام کنکور امسال رو شرکت کنم.ولی انتخاب رشته نکنم.و بمونم تا یکم قوی تر بشم،سال بعد برم.برای اینکار باید چیکار کنم؟

  • حمید می‌گه:

   سلام
   برای استفاده از سهمیه رتبه یکی باید دانشگاه سهمیه اتون رو رد کنه با آموزش
   دانشگاه هماهنگ کنید ، بله می تونید بشینید پشت کنکور سهمیه رتبه یکی تا یک سال پس از فارغ التحصیلی هم میشه استفاده کرد
   سال بعد هم باید برید دانشگاهی که فارغ التحصیل شدید بهشون بگید سهمیه رتبه یکیتون رو رد کنن

  • رضا طاهری می‌گه:

   هم امسال و هم سال دیگه یکیشو به انتخاب میتونید از سهمیه استفاده کنید
   اگه امسال قصد استفاده ندارید نیازی نیست کاری انجام بدید فقط صبر کنید و سال بعدش اقدام کنید

 5. شهریار پیرعلیلو می‌گه:

  سلام . دوستان من کاردانی ادانشکد۲ تبریز بودم معدلم ۱۷٫۴۹ شاگردا اول شدم . کارشناسی هم دانشگاه مهندسی فناوری نوین هستم اگه اینجاهم شاگرد اول بشم ایا رتبه کنکور تقسیم بر ۳ میشه؟ ممنونم ازتون

 6. TS می‌گه:

  سلام
  من شنیدم برا قبولی با شاگرد اولی، رتبه و تراز ارشد مهم نیس درسته؟ ینی فقط لازمه تو آزمون مجاز بشیم؟
  بعد اینکه من بهمن ۹۶ فارغ التحصیل میشم فقط آزمون ۹۶ میتونم از قبولی شاگرد اولی استفاده کنم؟
  سوال آخر اینکه دانشگاه کارشناسی اگه مجازی باشه هم قبوله یا فقط روزانه؟
  خیلی ممنون میشم جواب بدید

 7. زهره می‌گه:

  سلام و خسته نباشید من ترم هفت کارشناسی دانشگاه دولتی هستم و ترم آخرمه اردیبهشت ۹۶ کنکور ارشد دارم برای استفاده از سهمیه شاگرد اولی باید چیکار کنم؟ و اینکه سهمیه چند در صد تو رتبه م تاثی داره؟ ممنون از راهنماییتون

  • رضا طاهری می‌گه:

   زمانش اوایل مرداد ماه هست
   خرداد ماه نتایج اولیه میاد و اطلاعیه هم همزمان میاد که زمان دقیقش کی هست
   این دو سال اخیر ۶ مرداد و ۱۷ مرداد تاریخش بوده
   امسالم همین حدوداست
   در اون تاریخ به دانشگاه مراجعه میکنید و فرم سازمان سنجش رو تحویل دانشگاه میدید تا داخل پروتال سنجش که اون موقع بهشون دسترسی دارن اطلاعاتتون رو وارد سامانه سنجش بکنند

 8. حمیدرضا رستگار می‌گه:

  یک سؤال ازتون دارم.
  من در دانشگاه خودم در حال تحصیل همزمان در دو رشته هستم. ولی واقعا از وقتی که به دلیل شاگرد برتری تصمیم به این کار گرفتم، پشیمان هستم جون از همه ی امتیازاتی که شاگرد ممتازها می توانند استفاده کنند، محروم شده ام. مثلا الآن می خواهم ببینم اگر من ۸ ترمه تموم نکنم چون دو رشته می خوانم و خیلی واحد اضافه دارم، آیا نمی توانم مزیت سهمیه شاگرد اولی استفاده کنم؟
  یا آیا اگر هست ترمه تموم نکنم می توانم از قانون ارشد بدون کنکور استفاده کنم و در دانشگاه خودم به تحصیل در مقطع ارشد بدون آزمون ادامه بدم؟
  ممنون می شوم پاسخ من را بدهید.
  الآن تعجب می کنم که چرا وزارت علوم در این ارتباط هیچ اظهار نظر درستی نمی کند..

 9. سجاد می‌گه:

  سلام اقای طاهری من فارغ التحصیل ۹۴ دانشگاه ازاد هستم و رتبه اول بین هم ورودی خودم در ۸ نیمسال بودم و اینکه در کنکور سراسری اون تیک مربوط به رتبه اولی را نزدم ایا می توانم از این امتیاز استفاده کنم لطفا جواب بدین در ضمن منظورم از کنکور کنکور ۹۵ است

 10. حمید می‌گه:

  با سلام وقتتان بخیر
  آقای طاهری سوالم درباره ی نحوه ی پذیرش هست من رتبه یک رشته علوم کامپیوتر هستم و می خواهم ارشد رشته
  فناوری اطلاعات (IT) شرکت کنم آیا سهمیه رتبه یکی ام در رشته IT هم اعمال می شود یا برای اعمال سهمیه رتبه یکی باید
  حتما ارشد رشته علوم کامیپوتر را بدهم؟
  یک سوال دیگه هم داشتم آیا سهمیه رتبه یکی فقط برای رشته اصلی هست یا برای رشته شناور هم اعمال میشه
  لطفا اگر امکانش هست جواب ۲ سوالم رو بدید
  با تشکر از پاسخ گوییتان

 11. m می‌گه:

  با سلام
  بنده شاگرد اول ورودی خودمون بودم و امسال درسم تموم شد ، مدارکم رو جهت پذیرش بدون آزمون به دو دانشگاه فرستادم و قبول نشدم ، امکانش هست سال نود و شیش مدارکم رو بفرستم دانشگاهای دیگه برای پذیرش بدون آزمون؟

 12. مهدوی می‌گه:

  سلام خواهش میکنم سوالمو بخونید
  من مرداد ماه نود و پنج مدرک لیسانسم رو گرفتم و فارغ التحصیل شدم ، شاگرد اول ورودی خودمون بودم ، میخواستم بدونم این سهمیه تا چند سال قابل استفاده است ؟ می تونم کنکور سال نود و هفت هم استفاده کنم ؟

 13. سارا می‌گه:

  سلام اقای طاهری…خواهش میکنم جواب بدین…
  ایا سهمیه شاگرد اولی تو تکمیل ظرفیت هم اعمال میشه ؟؟؟تو رو خدا جواب بدین….
  من همه امیدم به اینه

 14. وحید می‌گه:

  با سلام
  من بهمن ۹۴ فارغ التحصیل شدم ایا می تونم از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنم؟

 15. ارزو می‌گه:

  اقای طاهری فقط اونایی که با سهمیه شاگرد اولی قبول شدند سنجش با درخواست شون موافقت کرده ؟؟ یا برای هر کسی که درخواست داده بوده موافقت شده؟؟

 16. A.j می‌گه:

  سلام اقای طاهری در رابطه با جاب جایی به اولویت پایین تر که سنجش مهلت داده بود. سنجش با نظر هر دو دانشگاه مبدا و مقصد رو میخواد یا فقط نظر خود سنجش اهمیت داره؟اگر اطلاع دارین بگین لطفن و خواهشن

 17. Arezu می‌گه:

  سلام اقای طاهری در رابطه با موضوع جا به جایی که مهلتش تموم شده اینترنتی در حواست دادن بچه ها. سازمان سنجش نظر دانشگاه مبدا و مقصد رو حتمن میپرسه و کمیسیون تشکیل میدن یا اینکه فقط نظر سنجش مهمه و هر چی اون بگه همون میشه؟
  اطلاع دارین شما در این زمینه؟اگر میدونین خواهشن جواب بدین

 18. فروغ می‌گه:

  سلام:
  من با سهمیه رتبه اولیم دانشگاه علم و صنعت واحد نور قبول شدم ولی نرفتم،الان داخل تکمیل ظرفیت شرکت کردم،حالا خواستم بپرسم منو با سهمیه رتبه اولیم دباره پذیرش میکنن یا دیگه بدون سهمیه باید پذیرش بشم؟

 19. Arezu می‌گه:

  سلام اقای طاهری ببخشید دوباره سوال پرسیدم. این درخواست جاب جایی ک الان دادم جوابش کی میاد؟

  • نیکا می‌گه:

   ببخشید این جابه جایی از رشته به رشته ی دیگه نمیشه؟؟دوستم با معدل ۱۷ به بالا مکانیک تبدیل انرژی قبول شده دوست داشت بیاد مهندسی پزشکی بیومکانیک که امروز توی تکمیل ظرفیت سایت بهش اجازه ی انتخاب نداد.گفتن جابه جا کنه!!میدونید چه کار باید کرد؟

  • رضا طاهری می‌گه:

   درخواست جابجایی به سنجش یا از دانشگاه؟

 20. Arezu می‌گه:

  اقای طاهری چجوری با جا به جایی موافقت میکنه سنجش؟وقتی ظرفیت یک دانشگاهی تکمیل میشه بعد اعلام نتایج در خواست میدن موافقت میکنه. فقط بین غیر انتفاعی ها انجام شده یا واسه روزانه هام بوده؟

 21. سارا می‌گه:

  سلام اقای طاهری…
  من با سهمیه شاگرد اولی ارشد عمران سازه شبانه باهنر کرمان قبول شدم …یه انتخاب بالاتر رتبه من ۶ بود
  اخرین فرد قبولی ۵ بود.یعنی یه نفر..تو سامانه پاسخگویی هم ۲۲ شهریور درخواست دادم ولی جوابی ندادن..سازه دانشگاه باهنر خیلی قوی هست و جز چندتای اولی تو کشوره ولی مسیرش برا من خیلی دوره….امکانش هست تو تکمیل ظرفیت اگه جای اعلام بشه با سهمیه که دارم روزانه قبول بشم؟؟
  واقعا استرس دارم …ممنون میشم جواب بدین

 22. Arezu می‌گه:

  اقای طاهری هنوزم واسه جا به جایی کد رشته وقت هست به صورت کتبی؟میخواستم بپرسم ازتون اطلاع دارین ایا اونایی که درخواست دادن واسه جا به جایی همه موافقت شده یا خیر؟

 23. علی می‌گه:

  سلام ببخشید کسی شماره سازمان سنجش بخش استعداددرخشانو داره؟ممنون

 24. ازاده می‌گه:

  سلام اقای طاهری.اگر سهمیه شاگرد اولی به سنجش ارسال کنم اما هیچ یک از کدها رو قبول نشم میتونم برا کنکور سال اینده ازش استفاده کنم؟

  • ازاده می‌گه:

   این سوال رو در حالت کلی پرسیدم برا اموزش دانشگاه…بعضی از دانشجویان فارغ التحصیل که در ازمون ارشد ۹۵ شرکت کرده اند و سهمیه شاگرد اولی ارسال کرده اند اما هیچ کدی قبول نشده اند پیگیر پاسخ این سوال هستندکه ایا در کنکور ارشد سال اینده میتوانند از سهمیه استفاده کنند یا خیر؟
   نهایت سپاسگزاری رو دارم

  • رضا طاهری می‌گه:

   خیر
   سهمیه از بین میره

 25. سمیرا می‌گه:

  سلام آقای طاهری خسته نباشید .
  بعضی دانشگاه های غیرانتفاعی پذیرش دانشجو ارشد ورودی مهر بدون کنکور اعلام کردند اینها مورد قبول هست هیچ مشکلی پیش نمیاد ؟

 26. Arezu می‌گه:

  سلام اقای طاهری خسته نباشید.ببخشید واسه انتقالی سوالی داشتم خدمتتون. من بخوام ب دانشگاه دیگه انتقالی پیدا کنم باید از دانشگاه مبدا اقدام کنم وسوال دیگه اینکه زمانش کی هست؟ الان درخواست بدن برای مهر جاب جا میشم یا برای بهمن؟و ببخشید سوال دگ زمان تکمیل ظرفیت کی هس؟ من سهمیه شاگرد اولی هم داشتم

 27. رضا طاهری می‌گه:

  در جواب آزاده:
  برداشتتون در مورد تاثیر معدل در تراز درسته
  شما نمیتونید تکمیل ظرفیت از سهمیه استفاده کنید
  سیستم سهمیه شاگرد اولی مرداد هر سال باز میشه

 28. نهال می‌گه:

  منم بررسی اولویت بعدی داده بودم از شبانه به روزانه که ظرفیتش خالی بود کد ۱۴داشت و مورد قبول قرارگرفت,باتشکر از پاسخگوییتون مخصوصا اقای طاهری

 29. رضا می‌گه:

  با عرض سلام خدمت اقای طاهری عزیز. دیروز یک پیام از طرف سازمان سنجش دریافت نمودم مبنی بر موافقت تغییر کد رشته محل قبولی من درخواستم را ۱۷ شهریور داده بودم

 30. محمد می‌گه:

  مشکل من حل شد.خیلی ممنونم آقای طاهری

 31. محسن می‌گه:

  ببخشیدآقای طاهری دوستم که تازه تو سایت عضو شده پیام های قبلی رو نمیتونه ببینه.میشه راهنمایی کنید.ممنونم

 32. محمد می‌گه:

  سلام آقای طاهری.میخواستم به خاطر پاسخگویی های خوبتون ازشما تشکرکنم.زنده باشید واقعا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موسسه پژوهش دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

برگزاری آزمون ارشد فراگیر پیام نور در ۱۵ بهمن ماه
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعداد ۵۴هزار و...
برگزاری دوره مشترک کارشناسی ارشد دانشگاه خواجه نصیر با ۴ کشور
معاون بین‌الملل دانشگاه خواجه نصیر گفت: این دانشگاه...
فراخوان پذیرش ارشد بدون آزمون ۹۶ دانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه شهید بهشتی از بین فارغ‌التحصیلان برتر...
نحوه ثبت‌نام داوطلبان تکمیل ظرفیت پذیرفته‌شده ارشد ۹۵ آزاد
داوطلبانی که به علت پیش‌ثبت‌نام کارشناسی ارشد ۹۵...
اعلام زمان انتشار نتایج تکمیل ظرفیت ارشد بهمن ۹۵ دانشگاه آزاد
نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۱۳۹۵ دانشگاه آزاد...
پاسخ به سؤالات متداول داوطلبان تکمیل ظرفیت ارشد آزاد بهمن ۹۵
در این مطلب به ارائه پاسخ مهم‌ترین سؤالات و ابهامات...
آغاز ثبت نام دهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس از شنبه
داوطلبان دهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع...
امروز؛ آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد بهمن ۹۵ دانشگاه آزاد
ثبت‌نام تکمیل ظرفیت بهمن ماه ۱۳۹۵ مقطع کارشناسی ارشد...
امکان انتخاب ۲۰ کدرشته در تکمیل ظرفیت ارشد بهمن ۹۵ آزاد
داوطلبان تکمیل ظرفیت نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۶...
ممنوعیت ثبت‌نام دانشجویان ارشد ۹۵ آزاد در تکمیل ظرفیت بهمن ماه
پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ دانشگاه آزاد که...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96   تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96 سراسری

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور