ماهان مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش مولفین طلایی دانلود سوالات کنکور ارشد  

داستان دغدغه های ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد سال 95

با اعلام نتایج و شروع مراحل ثبت نام کنکور ارشد ۹۵ دولتی هنوز شماری از داوطلبان چشم انتظار نتایج آزمون دانشگاه آزاد هستند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛کمتر کسی است که با شنیدن اسم کنکور استرس به جانش نیفتد، درواقع هرساله برگزاری کنکورهای مختلف از کارشناسی گرفته تا دکتری، استرس را میهمان خانه های داوطلبان می کند البته فقط برگزاری و رد شدن از سد این کنکورها مسئله نیست و گاهی حتی اعلام نتیجه و طی کردن مراحل ثبت نام نیز با اضطراب صورت می گیرد.
کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته امسال باحواشی زیادی روبه رو بود درواقع ازهمان وقت که زمان برگزاری جابجا شد تعداد زیادی از داوطلبان بخصوص پسران را با مشکل مواجه کرد.
تمامی دانشجویان معمولا ترمهای آخر، برنامه های روزانه و درسی خود را به گونه ای دیگر و خاص دادن کنکوری موفقیت آمیز می چینند و تغییر زمان برگزاری اندکی در برنامه های آنها اخلال ایجاد می کند. در این بین هرچند که پسران ممکن است با مشکل سربازی رفتن روبه رو شوند اما برای دختران کمی موضوع فرق دارد و آنها این تاخیر را فرصتی برای بهتر درس خواندن تلقی می کنند.
اما مشکل دانشجویان تنها به تاخیردر زمان برگزاری کنکور ختم نمی شود وهمچنان ادامه دارد.
 
سرما زمان کنکور را جابجا کرد
مانند تغییرزمان برگزاری آزمون سراسری به دلیل تقارن آن با ماه مبارک رمضان، زمان برگزاری کنکور ارشد نیز به دلایل دیگری دستخوش تغییرات شد.
سازمان سنجش علت تغییر در زمان برگزاری را مشکلاتی دانست که معمولا داوطلبان در بهمن ماه (همزمانی تاریخ آزمون با فصل سرما) با آن مواجه می شدند، لذا زمان ثبت نام را  ۱۶ تا ۲۲ آذر ۱۳۹۴ و تاریخ برگزاری را برای اولین بار در ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ۹۵ اعلام کرد.
اما از آنجاکه کنکور دانشگاه آزاد داستان برگزاری و اعلام نتایجش جدا است بهروز دانشیان رییس مرکزسنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ در شش نوبت صبح و عصر روزهای پنج شنبه ، جمعه و شنبه ۶ الی ۸ خرداد ماه در تهران و ۶۸حوزه در سطح کشور برگزار می شود.
وی از رقابت ۴۷۸ هزار و ۳۴۹ داوطلب در ۱۳۶ مجموعه امتحانی خبر داد و افزود: از این تعداد ۲۱۲ هزار و ۵۹۹ نفر (۴۴ درصد) زن و ۲۶۵ هزار و ۷۵۰ نفر(۵۶ درصد) مرد هستند.
 
سازمان سنجش فکرهمه جا را کرده است
اما بعد گذشت نزدیک به چهارماه سازمان سنجش اطلاعیه اعلام نتایج نهایی کنکور دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته را منتشر کرد و با وجود آن که زمان اعلام نتایج در اطلاعیه، ساعت ۲۰ تاریخ هشتم شهریورماه قید شده بود اما ساعاتی زودتر و حدود ساعت۱۴ همان روز به استرس داوطلبان برای دیدن نتیجه خود پایان داد.
طبق اطلاعیه سازمان سنجش پذیرفته شدگات می بایست برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در خصوص تاریخ، نحوه و مدارک لازم برای ثبت نام به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی ذیربط مراجعه کنند و در صورتی که دانشگاهها و مؤسسات محل قبولی داوطلبان، تاریخ مشخصی را برای ثبت نام ارائه نکرده باشند، باید به ترتیب در یکی از روزهای چهاردهم تا هفدهم شهریورماه جهت ثبت نام به موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند.
این نشان می دهد سازمان سنجش همزمان با اعلام نتایج، تکلیف زمان و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاههای مختلف را روشن و حتی برای موسساتی که تاریخ خاصی را مشخص نکرده بودند، زمان ثبت نام و مراجعه داوطلبان را تعیین کرد.
داوطلبان همچنان در سرگردانی و استرس
از طرف دیگر دانشگاه آزاد زمان اعلام نتایج آزمون خود را که تنها حدود یک ماه دیرتر از کنکور ارشد دولتی برگزار شد در نیمه دوم شهریورماه اعلام کرد، اما حال که دهه سوم شهریور ماه آغاز نشده هنوز خبری از اعلام نتایج نیست و داوطلبان همچنان برای دین نتیجه خود در استرس به سر می برند.
در این بین برخی ازداوطلبان در هر دو کنکور دولتی و آزاد شرکت کردند تا بتوانند بعد از دیدن اعلام نتایج بهترین گزینه را نسبت به شرایط تحصیل و موقعیت زندگی خود انتخاب کنند اما متاسفانه با مشکلی جدید مواجه شدند.
شانسهایی که بایک تصمیم اشتباه از دست می روند
صادقی یکی از این نوع داوطلبان است که با نگرانی گفت: در کنکور ارشد دولتی ۹۵ در یکی از موسسات غیرانتفاعی پذیرفته شدم اما متاسفانه دو الی سه روز دیگر زمان ثبت نام آن واحد به پایان می رسد و من هم نمیتوانم منتظر اعلام نتایج ارشد آزاد خود باشم، درصورتیکه تصمیم داشتم نتایج هردو آزمون را مقایسه کرده و بهترین گزینه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنم.
وی ادامه داد: این در حالی است که اگر در موسسه غیرانتفاعی ثبت نام کنم و سپس در رشته و واحد دانشگاه آزاد بهتری پذیرفته شده باشم دیگر آن موسسه غیرانتفاعی هزینه ثبت نامم را برای انصراف باز نمیگرداند و از این نظر ضرر خواهم کرد، در عین حال اگر برای ثبت نام مراجعه نکنم و از کنکور آزاد هم نتیجه نگیرم شانس ورود به دانشگاه و تحصیل را برای امسال از دست می دهم.
صادقی بیان کرد: به شدت سردرگم هستم و می دانم که افراد زیادی مثل من با این مشکل مواجه شدند.
حفظ شانس با پذیرفتن شرط موسسات غیرانتفاعی
هرچند که طبق قانون و بخشنامه وزارت علوم هر دانشجوی انصرافی باید یک ترم شهریه خود را بپردازد، اما برای رفع این مشکل داوطلبان، علی آهون منش رییس اتحادیه موسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان راه حلی را پیشرو گذاشت.
آهون منش گفت: درست است که نتایج آزمون دانشگاه آزاد هنوز اعلام نشده و داوطلبان اندکی در انتخاب قطعی خود(بین دانشگاه غیرانتفاعی و آزاد) مردد هستند اما باید به دانشگاه‌های غیرانتفاعی هم این حق داده شود که نمی توانند دست روی دست گذارند و ثبت نام و شروع کلاس‌هایشان را برای اعلام نتایج دانشگاه‌های دیگر به تاخیر بیندازند.
وی ادامه داد: لذا دانشگاه غیر انتفاعی این امکان را برای داوطلبان مهیا کرده تا کسانی که در انتظار نتیجه دانشگاه آزاد هستند و همزمان مهلت ثبت نام در واحد دانشگاه غیرانتفاعی که پذیرفته شدند به پایان می رسد، بتوانند با پرداخت هزینه ای مازاد بر شهریه (بعنوان دیرکرد یا جریمه) بعد از مهلت مشخص هم ثبت نام کنند.
آهون منش یادآور شد: اگر داوطلبی ثبت نامخود با دادن شهریه مقرر را انجام و بعد چند روز انصراف دهد، طبق ضوابط هزینه پرداختی اش برگردانده نمی شود و از این رو داوطلبان ضرر می کنند اما اگر اجبارا تصمیم به دیدن نتیجه آزمون آزاد را دارند، می توانند علاوه بر شهریه با پرداخت یک جریمه تاخیر که معمولا ۵۰ تا ۶۰ هزارتومان است، پس از پایان مهلت ثبت نام (البته نباید از زمان ثبت نام و شروع کلاسها زیاد گذشته باشد) با خیالی آسوده ثبت نام کنند.
اندکی صبر، سحر نزدیک است
با این تفاسیر و بعد از پیگیری زیاد داوطلبان و رسانه ها، فرهاد حسین زاده لطفی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ این دانشگاه اواسط هفته بعد از پردازش های نهایی اعلام می شود، اظهار داشت: داوطلبان نگران زمان ثبت نام خود نباشند چراکه وقت مقتضی به ثبت نام داوطلبان اختصاص داده می شود.
وی یادآور شد: داوطلبان می توانند از طریق سایت اینترنتی به نشانیwww.azmoon.com ازنتایج آزمون خود مطلع شوند.
به امید آن که در سالهای آتی برای برگزاری کنکورهای ارشد بین دستگاهها و نهادهای مختلف هماهنگی های بیشتری صورت گیرد وحتی اگر زمان برگزاری آزمونها با هم امکان پذیر نیست حداقل در اعلام نتایج و مهلت زمان ثبت نام کمی بیشتر شرایط و موقعیت داوطلبان را در نظر بگیرند چرا که بدون شک، تصمیم ادامه تحصیل با یک آینده نگری برای کسب موفقیت گرفته می شود و استرس و ناهماهنگی می تواند جوانان را با مشکل مواجه کند و تصمیمات بعدی زندگی آنها را تحت تاثیر قرار دهد.  
 
کانال تخصصی کارشناسی ارشد

16 دیدگاه در “داستان دغدغه های ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۵”

 1. زهره گفت:

  من ارشد ۹۵ مجازی ویژه شاغلین فقط ثبت نام اینترنتی کردم ومدارک تحویل ندادم حالا انصراف دادم چون واقعا پرداخت شهریه ۱۵ملیون به بالا برای ارشد زیاده دوم اینکه بعد از ثبت نام اینترنتی از من خواستن اجازه بی قید وشرط اداره ام با تحصیل را بیارم که اداره نمی ده میگم جز شرایط ثبت شده توی راهنمای سنجش نبود میگن قانون کلیه …ببخشید من همه اجدادم توی دانشگاه کار می کردن قوانین بلدم کاش ما هم یک جریمه ۶۰تومنی می دادیم و۱۳۰۰مون را برمی گردوندن اخه من اصلا مدرک ندادم دانشگاه سر کلاس نرفتم چرا شهری ام را نمی دهن این کجای اسلام است .من مجازی ویژه شاغلین دانشگاه اصفهان قبول شدم

 2. مهسا گفت:

  بچه ها من معدلم ١٣.٧هست ولی ١۴زدم الان کنترل روزانه بین الملل هستم ینی اخراج میشم؟

 3. مرررررررررجااااااااان گفت:

  سلام…دوست من کارشناسی مدیریت صنعتی خونده و برای ارشد آزاد تکنولوژی آموزشی قبول شده..البته مدیریت آموزشی هم جزو انتخاباش بوده..اما اصلا نمیدونه کدوم خوبن. و کردوم آسون تره..چون رشته دیپلمش علوم انسانی بود و درس های کارشناسیو خیلی سخت پاس کرد…لطفا راهنماییم کنین..آیا امکان تغییر گرایش در مجوعه علوم تربیتی وجود داره؟؟؟؟؟؟و اینکه کدوم گرایش هاش بهترن..مرسی تو رو خدا جواب بدین ممنون میشم

 4. سام گفت:

  سلام
  میگم مهلت ثبت نام پردیس دانشگاه تهران تموم شده؟؟؟اخه ازادشمال قبول شدم نمیخام برم

 5. ناهید گفت:

  سلام
  از بچه های هنر تهران کسی هست؟
  کسی اطلاع داره خوابگاه دانشگاه، کرج؟
  یا تهران هم خوابگاه داره؟

 6. شهره گفت:

  صددفعه این خبرگزاریهاگفتن اگه باتاخیرثبت نام کنی غیرانتفاعی وبخاطردیرامدن نتایج ازاد اشکال نداره خوب چیکارکنن شما هول بودید

 7. محمد گفت:

  دوستان به نظرتون MBA پردیس خوارزمی بهتره یا MBA دانشگاه آزاد؟ از نظر تفاوت شهریه هم اگه اطلاع بدین ممنون میشم

 8. م گفت:

  حالا که نتایج ارشد آزاد اومده زمان ثبت نام کیه؟ چرا اینا یه برنامه ندارن؟ اصلا ادم نمیدونه باید چی کار کنه. کانال دانشگاه آزاد عضو شدم برای اطلاعات به روز اون وقت فقط عید تبریک میگه و نتایج المپیک اعلام میکنه!!!!

 9. تارا گفت:

  لطفا راهنمایی کنید. متشکرم

 10. تارا گفت:

  سلام
  سوال دارم. من دانشجوی ترم آخر هستم. و ازشد قبول شدم. چطوری باید برای ارشد ترم بهمن جا رزف کنم ؟ از طریق اینترنت یا اینکه شخصا به مرکز ی ک قبول شدم برم؟

  • ماه گفت:

   سلام عزیزم فکر کنم واسه بهمن قبول شدی؟؟ وگرنه که
   فکر نمیکنم بشه چون تو آیین نامه نوشته باید تا آخر شهریور فارغ التحصیل بشی.ولی یک ترم که خیلی زیاده! ولی مثلا تا ۳یا ۴واحدت اگه مونده بود،اون هم دروسی که تئوری باشه و آزمایشگاه نداشته باشه،میتونستی معرفی به استاد بگیری اون هم اگه دانشگاه قبول میکرد.

 11. فرهاد گفت:

  واقعا جای تاسف دارد. از درک من خارج است چطور داوطلبی که طبق مقررات عمل کرده و در زمان تعیین شده ثبت نام غیر انتفاعی- در آخرین لحظه اقدام به ثبت نام کرده- و شهریه پرداخت کرده و مانند سایرین منتظر نتایج ارشد دانشگاه آزاد بوده با داوطلبی که اهمیتی به زمان ثبت نام غیر انتفاعی نداده و ثبت نام خودش را موکول به بعد از نتایج آزاد کرده و هزینه ای هم متقبل نشده، چطور مسئول موسسات غیر انتفاعی بعد از پایان مهلت ثبت نام حاظر و ظاهر می شوند و آن اطلاعیه _ به نظر من دیوانه کننده _ را می دهند که با جریمه ۵۰-۶۰ هزار تومان می تواند بعد از اعلام ننتیج سایر دانشگاه ها بیاید و ثبت نام کند!!! یعنی تفاوتی بین من که به مهلت ثبت نام احترام گذاشتم با کسی که این کار را نکرده نیست ؟!! من ۲٫۵ ملیون ضرر کنم و ایشان ۵۰ هزار تومان؟ ! من شانس آزاد و علوم تحقیقات خود را از دست بدهم در شهر خودم و یک جا هم برای ایشان خالی کنم فقط به خاطر احترام به قوانین ؟! من از همین جا از مسئول محترم موسسات غیر انتفاعی جناب دکتر آهون منش تقاضا دارم این فرصت جریمه ۵۰-۶۰ هزار تومانی را هم به ثبت نام کننده های غیر انتفاعی بدهند تا با این وضعیت سخت مالی متحمل این هزینه سنگین نشویم.لطفا تمام کسانی که با این مشکل مواجه هستند بنده حقیر را تایید نمایند بلکه تجدید نظری کنند جناب دکتر و مسئولین محترم . با تشکر : از اینجا رانده و از آنجا مانده

 12. امير گفت:

  باز غیرانتفاعی با تاخیر ثبت نام میکنه…پردیس که هیچی قبول نکرده ٣.۵ میلیون پول زبون بسته رو هم اول ثبت نام گرفت در حالی که شهریه ثابت ١.۶میلیون بود. هیچی هم که بر نمیگردونن.

 13. رادیون گفت:

  دوستان کسی واسه خوابگاه دانشگاه خوارزمی اقدام کرده؟ واسه شمام سایت بسته اس؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد ﺑﺪون کنکور داﻧﺸﮕﺎه صنعتی شیراز ﺳﺎل ۹۷
داﻧﺸﮕﺎه صنعتی شیراز در نظر دارد برای سال تحصیلی 97-98...
اعلام زمان انتشار نتایج اولیه کدرشته های دارای شرایط خاص آزمون ارشد ۹۷
نتایج اولیه کد رشته های دارای شرایط خاص و بورسیه کنکور...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور ۹۷ دانشگاه علم و فناوری مازندران
دانشگاه علم و فناوری مازندران در نظر دارد برای سال...
اختصاص مبلغ ۳۰ میلیارد تومان به وام شهریه
رئیس سازمان امور دانشجویان از اختصاص مبلغ ۳۰...
اصلاحیه فراخوان پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه شیراز در سال ۹۷
اصلاحيه فراخوان پذيرش بدون آزمون سهميه استعدادهاي...
استمرار برگزاری یکپارچه کنکور ارشد آزاد و سراسری در سال جاری
رئیس سازمان سنجش گفت: امسال نظیر سال‌های گذشته تمامی...
صدور ۷۹۱ هزار و ۶۳۴ کارت آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۷
تعداد ۷۹۱ هزار و ۶۳۴ کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی...
پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۳۹۷ دانشگاه تفرش
اطلاعیه پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون استعدادهای...
تمدید مجدد مهلت ثبت نام آزمون ارشد علوم پزشکی ۹۷
مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 1397 وزارت بهداشت...
امکان تحصیل مجدد رایگان در یک مقطع دانشگاهی
هیات عمومی دیوان عدالت اداری بار دیگر مصوبه وزارت علوم...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96   تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96 سراسری  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: