مشاوره تخصصی رایگان کارشناسی ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش مولفین طلایی دانلود سوالات کنکور ارشد  

تفاهم دانشگاه آزاد و وزارت علوم در خصوص برگزاری آزمون‌های تحصیلات تکمیلی سال ۹۶

متقاضیان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی برای ثبت‌نام در آزمون متمرکز این مقطع به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در نشست خبری مشترک دکتر خدایی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور و دکتر علوی فاضل، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی سازمان سنجش آموزش کشور تفاهمنامه برگزاری آزمون‌های تحصیلات تکمیلی سال ۹۶ امضا شد.

دکتر ابراهیم خدایی، با اشاره به تصویب قانون سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی گفت: این قانون در تاریخ ۶ اردیبهشت ابلاغ شد و مطابق این قانون مقرر شد تا ۳ ماه آیین‌نامه اجرایی آن به تصویب برسد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه سازمان سنجش آموزش کشور سابقه همکاری خوبی با دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص برگزاری آزمون‌ها داشته است، گفت: در بحث برگزاری آزمون سراسری این همکاری کاملا مشهود بود.

وی با بیان اینکه قبل از رای دیوان عدالت اداری جلسه مفصلی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سنجش کشور برگزار شده بود، گفت: در روز دوشنبه هفته جاری تفاهم کلی بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم در خصوص سنجش و پذیرش دانشجو برقرار شده بود.

اعتماد کامل و متقابل بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سنجش آموزش کشور وجود دارد

وی با تاکید بر اینکه سازمان سنجش و آموزش کشور تمایلی ندارد که این بحث فنی وارد حاشیه‌سازی‌های رسانه‌ای شود، گفت: اعتماد کامل و متقابل بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سنجش کشور در خصوص برگزاری آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد.

خدایی با اشاره به محورهای برگزاری آزمون تحصیلات تکمیلی سال ۹۶ گفت: شیوه برگزاری این آزمون تا حدود زیادی مشابه شیوه برگزاری آزمون سراسری است و هیچ مشکلی درخصوص برگزاری این آزمون وجود ندارد.

دکتر خدایی خاطرنشان کرد: براساس تفاهم صورت گرفته در برگزاری آزمون تحصیلات تکمیلی سال ۹۶ علاوه بر رعایت قانون، حقوق دانشگاه آزاد اسلامی و داوطلبان کاملا حفظ می‌شود.
وی با بیان اینکه آزمون دکتری و کارشناسی‌ارشد سال ۹۶ به صورت یکپارچه بین موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود، گفت: آزمون دکتری در ششم اسفند و آزمون کارشناسی‌ ارشد در ۸ اردیبهشت سال ۹۶ به صورت یکپارچه برگزار می‌شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه همان‌طور که در برگزاری آزمون سراسری تجربه موفقی با دانشگاه آزاد اسلامی داشتیم، خاطرنشان کرد: مطمئنا برگزاری آزمون‌ تحصیلات تکمیلی بدون مشکل خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک مجموعه موفق و خودگردان است و بار بزرگی از دوش نظام برمی‌دارد، گفت: سیاست ما حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی است، چرا که نقش موثری در رشد و توسعه علمی کشور دارد.

وی افزود: از تمام همکاران دانشگاه آزاد اسلامی، ریاست دانشگاه و معاونین و مدیرکل حقوقی دانشگاه و همچنین همکاران وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور که در این مدت سعی در حل مساله و برگزاری موفق آزمون داشتند تشکر می‌کنم.

دکتر علوی فاضل، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه این جلسه با تبریک هفته وحدت و میلاد مسعود حضرت رسول‌(س) گفت: حسن تصادف این ایام با توافق با آموزش عالی کشور بسیار میمون و مبارک است. خوشحالیم که این مساله به خوبی حل شد.

پیگیری‌های قانونی دانشگاه آزاد اسلامی براساس قانون و در راستای اجرای قانون و احقاق حقوق دانشگاه آزاد اسلامی ادامه دارد

وی با اشاره به اقدام دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص قانون سنجش و پذیرش گفت: پیگیری‌های قانونی دانشگاه آزاد اسلامی براساس قانون و در راستای اجرای قانون و حقوق حقه دانشگاه آزاد اسلامی ادامه دارد. دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی دارای حساسیت‌هایی است و براساس این حساسیت‌ها در راستای احقاق حقوق آن تلاش شد.

وی با بیان اینکه بحث سنجش و پذیرش دانشجو برای دانشگاه آزاد اسلامی دارای اهمیت بالایی است، گفت: از آنجا که این موضوع برای داوطلبین حائز اهمیت است و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی نزدیک به ۳۸درصد از بار آموزش عالی را بر دوش می‌کشد، بر خود لازم دانستیم در مقابل این مساله بی‌تفاوت نباشیم.

علوی فاضل با بیان اینکه ما در دانشگاه آزاد اسلامی به قانون احترام می‌گذاریم و نسبت به اجرای قانون حساسیت فراوان وجود دارد، گفت: هدف از حساسیت در اجرای این قانون کمک به تمام داوطلبین در سراسر کشور است.

وی خاطرنشان کرد: از تمام خبرگزاری‌ها می‌خواهم که به ایجاد آرامش و اعتماد کمک کرده و ذهن داوطلبان را مشوش نکنند.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه قانون باید فصل‌الخطاب باشد، گفت: تمام تلاش‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی به خاطر این بود که قانونی که موردنظر قانون‌گذار است، به درستی و با رعایت سیاست‌های کلی نظام و حقوق داوطلبان اجرا شود و هیچ ابهامی در آن وجود نداشته باشد. دانشگاه آزاد اسلامی در هیچ مرحله‌ای نه قبل و نه حتی بعد از رای مجدد دیوان عدالت اداری خود را فارغ از قانون ندانسته است.

وی با بیان اینکه تا به امروز تجربه خوبی در برگزاری آزمون بین سازمان سنجش آموز کشور و دانشگاه آزاد اسلامی وجود داشته، گفت: بدون شک بی‌مشکل‌ترین بخش ارتباط ما با سازمان سنجش آموزش برگزاری آزمون‌هاست و براساس قانون کماکان با سازمان سنجش همکاری داریم.

وی با بیان اینکه داوطلبانی که در سامانه دانشگاه آزاد اسلامی برای آزمون تحصیلات تکمیلی ثبت‌نام کرده‌اند، مطمئن باشند که هیچ حقی از آنها ضایع نمی‌شود، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان امانتدار در اسرع وقت مبالغ پرداخت شده برای آزمون تحصیلات تکمیلی را به داوطلبان عودت می‌دهد.

علوی فاضل افزود: معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی از ساعاتی قبل پیگیر بازگرداندن مبالغ پرداخت شده توسط داوطلبان شده‌ است.

اگر دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری آزمون‌ها همکاری نکند به چالش می‌خوریم

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: «دانشگاه آزاد اسلامی حتما در برگزاری آزمون‌ها تاکنون موفق بوده است. همین الان ۳۰درصد حوزه‌ها، عوامل، استادان و طراحان سوالات ما در دانشگاه آزاد اسلامی است و اگر این دانشگاه با ما همکاری نکند، در بحث برگزاری آزمون‌ها به چالش برمی‌خوریم و مشخص است که این موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.»

او افزود: «ما این تجربه همکاری طولانی که با دانشگاه آزاد اسلامی داریم در هیچ قسمتی از حوزه‌های آموزش عالی کشور نداشته ایم و به دلیل شناختی که راجع‌ به دانشگاه آزاد اسلامی و اینکه می‌دانستیم با تعامل با آن‌ها همه مشکلات حل می‌شود، تاکنون در باره ای مشکل اخیر هیچ مصاحبه ای نکرده‌ام.»

در ادامه این نشست، مجتبی علوی‌فاضل، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی هم گفت: «طبیعی است که هر قانونی چون نوشته و زاییده فکر انسانی است به ویژه قانونی که شمول آن گسترده می‌شود و حساسیت پیدا می‌کند، مثل قانون‌هایی که در رابطه با سنجش و پذیرش است و با سرنوشت دانشگاه‌ها و داوطلبان مرتبط است، در ابتدای اجرا دارای اشکالات و ابهاماتی باشد و این اختلاف‌نظرها و ابهامات که به نظر هرکدام از ذینفعان مرتبط با قانون است، بحث‌هایی را ایجاد می‌کند و چیز غیرطبیعی نیست.»

علوی‌فاضل گفت: «این که حتی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم بحث استفسار از قانون مطرح شده بود، نشان‌دهنده برخی از ابهاماتی است که امیدواریم برطرف شود.»

او افزود: «وابستگی دانشگاه آزاد اسلامی به بحث پذیرش دانشجو که البته با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حال‌حاضر ۱۶درصد وابستگی در ۳ سال گذشته کاهش یافته است و براساس برنامه دانشگاه قرار است وابستگی به شهریه به ۴۰درصد کاهش پیدا کند و مابقی از طریق فعالیت‌های اقتصادی دانش‌بنیان و غیردانش‌بنیان تامین شود. این وابستگی نیز از یک طرف حساسیت ما را نسبت به موضوع بالا می‌برد.»

برداشت ما اجرای قانون از امسال بود

ابراهیم خدایی هم‌چنین درباره اجرای قانون سنجش و پذیرش از امسال گفت: «این قانون ۱۸ اسفند تصویب و در اردیبهشت امسال ابلاغ شد. این قانون سه ماه بعد از تصویب لازم‌الاجراست و درباره آزمون ارشد که یک حالت ثابت دارد، تغییرات خاصی را نداده‌ایم، اما با توجه به اینکه در آزمون دکتری تغییرات زیادی در رابطه با درصدهای تاثیر آزمون تا ۵۰ و ۷۰ درصد رخ داد. در آن قانون گفته‌اند تبدیل این درصدها باید هر سه سال یکبار انجام شود و شما نمی‌توانید بیشتر از ۱۰درصد تعدیل کنید، مثلا سهم آزمون ۵۰درصد و سهم مصاحبه و بررسی‌های دیگر هم ۵۰ درصد باشد و این قانون می‌گوید که این موضوع را یکسال قبل اطلاع دهید.»

خدایی گفت: «این قانون لازم‌الاجراست و برداشت ما این بود که ابتدا قانون باید اجرا شود و از این به بعد تغییرات را از یک سال پیش اطلاع دهیم.»

گفتنی است دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری شب گذشته در گفت و گو با سیمای جمهوری اسلامی از دستیابی به این تفاهم خبر داده بود.

 
کانال تخصصی کارشناسی ارشد

24 دیدگاه در “تفاهم دانشگاه آزاد و وزارت علوم در خصوص برگزاری آزمون‌های تحصیلات تکمیلی سال ۹۶”

 1. پردیس گفت:

  سلام. کسی میدونه ارشد بدون آزمون یا همون با شرط معدل برگزار میشه یا نه با توجه به این ادغام
  صورت گرفته آیا هنوزم با شرط معدل وحود داره یا برداشته میشه؟ ممنون میشم میدونید راهنمایی کنید

 2. علیرضا گفت:

  دانشگاه آزاد پول مارو پس کی پس میده ؟

 3. رها.ن گفت:

  چرا هر چی می پرسیم هیچ کس پاسخگو نیست ؟؟؟ هزینه واریزی برای ثبت نام آزمون آزاد را تا کی می خوان نگه دارن؟؟ چرا جواب نمی دن؟؟

 4. آناهیتا گفت:

  سلام.من دی ۹۳ با معدل۱۸از دانشگاه ازاد فارغ التحصیل شدم ایا میتونم امسال براساس شرط معدل برا ارشد ثبت نام‌کنم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر متأسفانه. بلافاصله پس از فارغ التحصیلی مهلت دارید که برای بدون ازمون اقدام کنید که متأسفانه از زمان فارغ التحصیلی شما دو سال گذشته.

   • آناهیتا گفت:

    مرسی بابت پاسخگویی…ببخشید یه سوال دیگه داشتم،من دوره کارشناسیم رشته مهندسی شیمی خوندم،ایا میتونم برا ارشد رشته روانشناسی بخونم؟ایا میتونم تو مراکز مشاوره کارکنم؟باتشکر

 5. گلایل گفت:

  سلام دوستان
  من از اول مهر برای دانشگاه ازاد درس خوندم یعنی تا به حال تستهای دانشگاه ازاد رو زدم ,الان که میگن ازمون سراسری و ازاد ادغام شده,خب دیگه همه ی سوالات میشن سراسری که خیلی سخته,نحوه ی درس و تست من هم اصلا برای سراسری نبود,تکلیف من چیه؟!؟واقعا نمیدونم باید چی کار کنم:(

 6. maral گفت:

  سلام ببخشید یعنی آزاد و سراسری ارشد کنکورشون جداست یا خیر؟
  و اینکه دو بار باید در سازمان سنجش ثبت نام کنیم؟

 7. محسن گفت:

  این واسه من کمی مبهمه !!!!!
  یعنی یا فقط میتونی یکیو ثبت نام بکنی( حق شرکت در هردورو نداری)؟؟؟
  چون هردو تاریخ برگزاری ازمونش یکیه

 8. دشتی گفت:

  زمان ثبت نام ارشد ازاد کیه ؟؟؟؟یا با سراسری یکی ثبت نامش

 9. دریا گفت:

  بچه ها این الان به ضرر بچهایی که میخوان کنکور سراسری بدند هست؟؟اگه کسی میدونه توضیح بده؟؟؟استرس داریم واقعا!چرا اینکارومیکنند؟!

 10. فرزانه گفت:

  تکلیف منابع چی میشه رشاه روانشناسی منابع ازاد و سراسری فرق داره که

  • مهسا گفت:

   سلام
   به نظر میرسه منابع مطابق دانشگاه سراسری باید مطالعه بشه دوست عزیز. چون سازمان سنجش برگزارکننده هست. البته اطلاعات دقیق تر در دفترچه ثبت نام اعلام میشه.

 11. ozra گفت:

  سلام دوستان خواهش میکنم پاسخ بدین حالا ک کنکور ارشد تجمیع شده دفترچه ممتازین تکلیفش چی میشه؟چرا هنوز تو سایت منتشر نشده؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   نگران نباشید. طبق اعلام دانشگاه ازاد، سهمیه پذیرش بدون کنکور ارشد به قوت خودش باقیه و جزئیاتش در دفترچه شماره ۲ اعلام میشه.

 12. علیرضا گفت:

  اقا یعنی چی ؟!!!!!!!! الان ما باید یه پول اضافه بابت ثبت نام تو سنجش بره ازاد بدیم؟؟؟!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد سال ۹۷ دانشگاه منابع طبیعی گرگان
جزئیات نحوه پذیرش بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد...
آخرین مهلت پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۳۹۷ دانشگاه ساری
متقاضیان شرکت در فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون...
محدود شدن ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه علامه طباطبایی
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: ظرفیت پذیرش...
فراخوان پذیرش تکمیل ظرفیت ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه تبریز
جزئیات و شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون در مرحله...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه شاهد در سال ۹۷
داوطلبان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون سال تحصیلی 97-98...
فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه گیلان در سال ۹۷
دانشگاه گیلان از بین برگزیدگان علمی مقطع کارشناسی...
انتشار اطلاعیه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ دانشگاه صنعتی ارومیه
دانشگاه صنعتی ارومیه از بین متقاضیان واجد شرایط کلیه...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور ۱۳۹۷ مجتمع آموزش عالی بم
مجتمع آموزش عالی بم برای سال تحصیلی 97-98 از بین دانش...
کاهش استقبال دانشجویان از تحصیل در مقطع ارشد پردیس های پولی
رئیس دانشگاه زنجان با اشاره به کاهش استقبال...
آگهی پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ دانشگاه صنعتی سیرجان
جزئیات نحوه پذیرش بدون آزمون دانشجویان کارشناسی ارشد...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97   شاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و ازاد 97  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: