ماهان کانون ارشد مدیریت اجرایی و MBA پارسه کارشناسی ارشد دانلود سوالات نگاره - بینش  

انتشار فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه تهران در سال ۹۶

دانشگاه تهران

دانشگاه تهران از بین دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی، اقدام به پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ می‌نماید.

به گزارش مسترتست، دانشگاه تهران در اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر و ارایه تسهیلات به آنان برای ورود به دوره کارشناسی ارشد با استناد به آیین‌نامه شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، در رشته‌هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارند، با رعایت کامل شرایط اعلام شده از بین دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی و حائز یکی از شرایط ذیل برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ به صورت مازاد بر ظرفیت دانشجو می‌پذیرد.

شرایط پذیرش:

۱) دانشجویان دوره کارشناسی دانشگاه تهران که پس از گذراندن شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزو ده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند می توانند جهت برخورداری از تسهیلات مذکور برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، فرم تقاضا را تکمیل و حداکثر تا تاریخ ۹۵/۹/۳۰ به کارشناس خدمات آموزشی مربوطه و یا کارشناس استعداد درخشان پردیس/دانشکده /مرکز/موسسه ذیربط تحویل نماید.
۲) دانشجویان دوره کارشناسی که جزو برگزیدگان رتبه های اول تا سوم نهایی المپیاد علمی- دانشجویی کشور می باشند، می توانند جهت برخورداری از تسهیلات مذکور برای ورود به دوره کارشناسی ارشد، با ارائه اصل معرفی نامه رسمی از دبیرخانه المپیاد، به حوزه معاونت آموزشی دانشگاه واحد استعدادهای درخشان مراجعه نمایند.
۳) متقاضیانی را که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود جزو ده درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش می گردند.

شرایط عمومی:

– دانش آموختگی حداکثر در هشت نیمسال تحصیلی (۹۶/۶/۳۱)

– پذیرش برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان پذیر می باشد.

– دانشجویان متقاضی می بایست تا پایان نیمسال ششم در مقطع کارشناسی، حداقل میانگین ۱۶ را کسب نموده و تا پایان تحصیل میانگین مذکور را حفظ نمایند. (در خصوص دانشجویانی که میانگین کمتر از ۱۶ را کسب نموده اند ولی بالاترین میانگین را در بین هم ورودی و هم رشته خود دارا باشند، بالاترین معدل ملاک عمل جهت ۱۰% قرار خواهد گرفت).

نکات قابل توجه:

– ملاک تعیین ظرفیت پذیرش استعداد درخشان، ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش دوره روزانه کارشناسی ارشد در هر کد رشته- محل (آزمون سازمان سنجش) خواهد بود.

– بر اساس اصلاحیه شماره ۲/۱۴۰۰۳۶ مورخ ۹۵/۷/۴ ۹۵ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صرفاً میانگین سه چهارم واحدها تا نیمسال ششم ملاک پذیرش خواهد بود و میانگین نیمسال های هفتم یا هشتم قابل بررسی نمی باشد.

– چنانچه دانشجویان ۱۰ % اول به دلیل عدم تقاضا یا انصراف، متقاضی استفاده از این تسهیلات نباشند، دانشگاه در صورت تمایل مجاز به جایگزینی از ده درصد برتر بعدی به ترتیب اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می باشد. (دانشجو به لحاظ میانگین باید جزو ۲۰ % بوده و میانگین کل وی از ۱۶ کمتر نباشد).

تبصره: در صورتی که ظرفیت ۲۰ % کارشناسی ارشد روزانه از ۱۰ % برتر کارشناسی تکمیل نشده باشد (و یا انصراف و …) در صورت تمایل پردیس/دانشکده از ۱۰% دوم برتر کارشناسی تکمیل خواهد شد.

– چنانچه طول مدت تحصیل به دلایلی خارج از اراده دانشجو (بدلیل زایمان، بیماری و ماموریت والدین یا همسر) بیش از مدت مجاز (حداکثر دو نیمسال) باشد، در این صورت موارد با معرفی و ارسال صورت جلسات گروه و شورای آموزشی پردیس / دانشکده و پس از تایید کمیته استعداد درخشان دانشگاه به صورت مازاد بر ظرفیت در دوره بالاتر پذیرش خواهند شد.

– برگزیدگان علمی در رشته هایی که برنامه درسی آنان طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی در دوره کارشناسی پیوسته ۹ نیمسال تحصیلی تدوین و تصویب شده است می توانند از تسهیلات مربوطه بهره مند شوند.

– دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود جزو ده درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش می گردد.

– پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به تشخیص شورای گروه و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر خواهد بود.

– پردیس های بین الملل (خودگردان) دانشگاه تهران مجاز به استفاده از آیین نامه استعدادهای درخشان برای پذیرش بدون آزمون (%۱۰) نمی باشند.

– دانشجویان میهمان دائم در دانشگاه تهران، مشروط به اینکه کلیه واحدهای آموزشی را در این دانشگاه گذرانده باشند امکان استفاده از این آیین نامه را خواهند داشت.

– تغییر رشته یا نقل و انتقال در خصوص پذیرفته شدگان سهمیه استعداد درخشان امکان پذیر نمی باشد.

– دانشجویان دو رشته ای جهت استفاده از سهمیه ۱۰ % استعداد درخشان رشته اول، می بایست یا تا تاریخ ۹۶/۱۱/۳۰ حداکثر طی یک نیمسال پس از پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد (اصلاحیه شماره ۲/۱۱۹۴۴۵ مورخ ۹۵/۶/۸) از رشته دوم فارغ التحصیل و یا در صورت عدم فارغ التحصیلی از رشته دوم انصراف نمایند.

– پذیرش نهایی پذیرفته شدگان منوط به اعلام سازمان سنجش آموزش کشور و احراز صلاحیت عمومی بوده و تا قبل از اعلام سازمان فوق هیچ حقی جهت داوطلبان متصور نمی باشد.

مدارک لازم جهت بارگزاری:

۱) فرم تکمیل شده اطلاعات فردی
۲) کپی صفحه اول شناسنامه
۳) کپی کارت ملی
۴) کارنامه ۶ نیمسال متقاضی

مدارک لازم برای ارائه تقاضا:

۱) دریافت و تکمیل فرم تقاضای پذیرش (اطلاعات فردی) از پردیس / دانشکده /مرکز/موسسه ذیربط

۲) واریز مبلغ ۷۵۰،۰۰۰ ریال از طریق درگاه الکترونیک

تذکر مهم: وجه پرداختی در صورت انصراف و یا عدم پذیرش به هیچ عنوان مسترد نمی گردد. لذا توصیه می گردد قبل از واریز هزینه نسبت به مطالعه کامل شرایط، دقت لازم مبذول گردد.

کانال تخصصی کارشناسی ارشد

38 دیدگاه در “انتشار فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه تهران در سال ۹۶”

 1. ایوب می‌گه:

  سلام دوستان
  در مورد فراخوان امیرکبیر کسی خبر داره ؟
  اونم که تاریخش شهریور ماه زده یعنی الان وقت نمونده؟؟؟

 2. مهراد می‌گه:

  سلام ب کجا بایستی فرم تکمیل شده را ارسال و هزینه را به چه حسابی ممنون اطلاع بدین . شماره تماسی که من ندیدم. با تشکر

 3. سارا می‌گه:

  بابا نتایج فراخوان امیرکبیرم اعلام شد هنوز سایر دانشگاه ها فراخوان ندادن. تهرانم ک فراخوان داده فقط دانشجویان خودشو میگیره.
  چه وضعشه آخههه

 4. سیما می‌گه:

  سلام
  من شرایط بند ۳ رو دارم.مهلت ارسال تقاضا و مدارک تا کی هست؟
  چه جوری و به کدوم آدرس باید ارسال کنم؟
  حتی شماره حساب بانکی رو هم نذاشتن.

 5. غزل می‌گه:

  سلام مهساخانم.من۸ترمه و نیمه اول سال۹۵ تموم کردم پس نمیتونم ثبت نام کنم؟ضمن اینکه اصلا ثبت نامش وانتخاب رشته
  چطوریه؟

  • مهسا می‌گه:

   سلام
   آیین نامه پذیرش بدون آزمون میگه که فقط سال تحصیلی بلافاصله پس از فارغ التحصیلی امکان شرکت در پذیرش بدون ازمون رو دارید. بنابراین اگه شهریور ماه فارغ التحصیل شدید، شرایط شرکت رو ندارید. ثبت نامش که فرم تقاضا در سایت دانشگاه تهران، بخش تحصیلات تکمیلی هستش.

 6. غزل می‌گه:

  سلام بچه ها شرایطش خیلی سخت ومسخره اس از استادمون پرسیدم گفت:برای شرکت یا باید دانشجوی کارشناسی ، ترم آخر دانشگاه دولتی تهران باشید
  یا باید دانشجوی ترم اخر کارشناسی ولی رتبه اول تا سوم المپیاد کشوری باشید
  یا باید جزء شش ترمه دانشگاه رو تموم کنید و هر شش ترم جزء ١٠ درصد اول نفرات برتر داشگاه باشید

 7. سارا می‌گه:

  سلام
  دانشجوی ترم آخر کارشناسی دانشگاه پیام نور هستم با معدل کل ۱۶.۳۱ در شش نیمسال,میتونم شرکت کنم ؟
  و سوال دیگه اینکه هزینه اش به چه صورته؟

  • مهسا می‌گه:

   سلام
   ایا این شرط رو دارید؟
   متقاضیانی را که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود جزو ده درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش می گردند.
   ضمن این که در ایین نامه بدون ازمون قید شده برای دانشجویان کارشناسی پیوسته روزانه-شبانه. با این حال بازم از دانشگاه سوال کنید.
   پذیرش کارشناسی ارشد بدون ازمون برای دوره روزانه و بدون هزینه تحصیل هستش.

 8. بشری می‌گه:

  سلام دوستان من کارشناسی ناپیوسته بودم در دانشگاه آزاد میتونم شرکت کنم یا نه؟؟؟

  • مهسا می‌گه:

   سلام
   در قسمت شرایط پذیرش سه حالت به عنوان شرط اولیه اعلام شده.
   ۱- ۱۰درصد برتر همکلاسی هاتون و دانشجوی دانشگاه تهران باشید.
   ۲- جزو برگزیدگان رتبه های اول تا سوم نهایی المپیاد علمی- دانشجویی کشور باشید.
   ۳- طی شش نیمسال دانش آموخته بشید و جزو ۱۰ درصد برتر بشید.
   اگه این شروط رو دارید میتونید اقدام کنید.

   درمورد کارشناسی ناپیوسته متأسفانه باید بگم که در آیین نامه پذیرش بدون ازمون این اجازه فقط به دانشجویان کارشناسی پیوسته روزانه و شبانه داده شده. اما باز هم میتونید از خود دانشگاه سؤال کنید.

 9. غزل می‌گه:

  من خرداد ۹۵درسم تموم شده از دانشگاه پیام نور
  با معدل ۱۶/۲۱میتونم برای این فراخوان شرکت کنم

 10. غزل می‌گه:

  کسی نیست جواب سوالاتو بده؟؟

 11. غزل می‌گه:

  شرایطو نوشته دانشجویان دانشگاه تهران؟پس بقیه؟

 12. متين می‌گه:

  اگه لیسانس دانشگاه ازاد داشته باشیم میتونیم شرکت کنیم..؟؟؟

 13. سحر می‌گه:

  ترم نهم و ترم اخر کارشناسی پیام نور با معدل هفده و جز نفرات برتر رشتم هستم ایا میتونم در فراخوان بدون کنکور دانشگاه تهران شرکت کنم؟

  • مهسا می‌گه:

   سلام
   متأسفانه خیر. شامل هیچ کدوم از بندهای زیر نمیشید:
   ۱- ۱۰درصد برتر همکلاسی هاتون و دانشجوی دانشگاه تهران باشید.
   ۲- جزو برگزیدگان رتبه های اول تا سوم نهایی المپیاد علمی- دانشجویی کشور باشید.
   ۳- طی شش نیمسال دانش آموخته بشید و جزو ۱۰ درصد برتر بشید.

 14. علبرضا می‌گه:

  سلام
  لیسانس دارم و پشت کنکور هستم با معدل ۱۶ از دانشکده دولتی آیا شامل این فراخوان میشوم ؟؟

  • مهسا می‌گه:

   سلام
   پذیرش بدون آزمون بلافاصله پس از دانش آموختگی هستش و نمیتونید فاصله بندازید با مقطع قبلی. بنابراین تنها کسانی که با رعایت سایر شروط، ترم بهمن فارغ التحصیل میشن یا شهریور آتی، امکان شرکت در این فراخوان رو دارن.

 15. علیرضا می‌گه:

  سلام
  از دانشگاه صنعتی اصفهان هم میتوانند برای بدون کنکور ثبتنام کنند؟

 16. افشار می‌گه:

  سلام.من لیسانس علمی کاربردی با معدل ۱۸ دارم.میتونم شرکت کنم این فراخوان رو؟

  • مهسا می‌گه:

   سلام
   با توجه به این که پذیرش بدون ازمون بلافاصله پس از دانش اموختگی هست، بنابراین کسانی که در حال حاضر دانشجو هستن امکان شرکت دارن. ضمن این که در ایین نامه قید شده
   دانشگاه اختیار دارد حداکثر ده درصد از ظرفیت دوره کارشناسی ارشد خود در هر رشته – محل را به دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته (مجموع روزانه و شبانه) به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون اختصاص دهد.

 17. زهره می‌گه:

  سلام و خسته نباشید من دانشجوی ترم هفت کارشناسی اقتصاد اسلامی دانشگاه دولتی گنبد هستم و ترم آخرم هست میتوانم درفراخوان شرکت کنم؟احتمال قبولی دارم؟و اینکه رشته من جزو رشته هاهست؟

  • مهسا می‌گه:

   سلام
   با توجه به توضیحی که دادید فکر میکنم شامل هیچ یک از شروط زیر نمیشید:
   ۱- ۱۰درصد برتر همکلاسی هاتون و دانشجوی دانشگاه تهران باشید.
   ۲- جزو برگزیدگان رتبه های اول تا سوم نهایی المپیاد علمی- دانشجویی کشور باشید.
   ۳- طی شش نیمسال دانش آموخته بشید و جزو ۱۰ درصد برتر بشید.
   بنابراین امکان شرکت در فراخوان رو ندارید.

 18. صنیعی می‌گه:

  سلام اگر لیسانس دانشگاه ازاد داشته باشند می توانند شرکت کنند؟

  • مهسا می‌گه:

   سلام
   در متن ایین نامه بدون ازمون اومده که:
   دانشگاه اختیار دارد حداکثر ده درصد از ظرفیت دوره کارشناسی ارشد خود در هر رشته – محل را به دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته (مجموع روزانه و شبانه) به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون اختصاص دهد.
   بنابراین به نظر میرسه فارغ التحصیلان دانشگاه ازاد امکان شرکت در فراخوان رو ندارن. با این حال باز هم میتونید از تحصیلات تکمیلی دانشگاه سؤال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

موسسه پژوهش دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

تغییر احتمالی زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ آزاد
معاون حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی، زمان برگزاری کنکور...
ثبت‌نام بیش از ۵۴ هزار نفر در آزمون ارشد ۹۵ دانشگاه فراگیر پیام نور
مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به پایان مهلت ثبت نام...
اعلام نحوه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد
انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه...
اعلام شرایط ثبت‌نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۶ آزاد
شرایط و نحوه ثبت‌نام جهت پذیرش بدون آزمون در مقطع...
برگزاری مستقل آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد
مدیر کل حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: با رأی...
اعلام تاریخ دریافت کارت آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ آزاد
کارت ورود به جلسه آزمون دوره کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶ ...
شروع ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ آزاد
دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال...
اعلام زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۶ آزاد
آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی...
فردا آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
داوطلبان ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور...
اعلام نتایج پذیرش رشته‌های بورسیه و دارای شرایط خاص تکمیل ظرفیت ارشد ۹۵
اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های تحصیلی بورسیه و...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96   تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96 سراسری

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور