مشاوره تخصصی رایگان کارشناسی ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش مولفین طلایی دانلود سوالات کنکور ارشد  

پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران در سال ۹۶

دانشگاه تهران از بین دانشجویان ممتاز نیمسال آخر دانشگاه‌های سطح یک کشور، اقدام به پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ می‌نماید.

به داوطلبان عزیز توصیه میکنیم جهت اطلاع از اخبار پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد به عضویت کانال تخصصی دکتری درآیند… کلیک کنید…

به گزارش مستر تست، دانشگاه تهران در اجرای سیاستهای هدایت و حمایت از دانشجویان برتر و ارائه تسهیلات به آنان برای ورود به دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته با استناد به آیین نامه شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ از دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی که دارای رتبه‌های یک تا سه از دانشگاه‌های سطح یک کشور می‌باشند، در رشته‌های اعلام شده که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارند در صورت داشتن ظرفیت خالی به صورت مازاد برظرفیت و با رعایت کامل مقررات و موافقت گروه مربوطه دانشجو می‌پذیرد.

شایان ذکر است ارائه فرم گواهی معدل ممهور به مهر و امضاء دانشگاه ذیربط، الزامی بوده و ضروری است توسط داوطلب به همراه سایر مدارک مورد نیاز در سامانه جامع آموزش دانشگاه تهران بارگزاری گردد.

لازم به ذکر است متقاضیان می بایست در صورت داشتن شرایط لازم با توجه به شیوه‌نامه ذیل، از تاریخ ۲۶/ ۱/ ۱۳۹۶ حداکثر تا تاریخ حداکثر تا تاریخ ۱۰/ ۲/ ۱۳۹۶ نسبت به ارائه درخواست خود در سامانه اقدام نمایند. مجددا تاکید می‌گردد پذیرش اولیه دانشجو از دانشگاه‌های فوق الذکر در هر یک از رشته‌ها، منوط به داشتن ظرفیت خالی و موافقت گروه ذیربط و موافقت پردیس/ دانشکده مربوطه خواهد بود.
یادآوری می‌گردد درخواستهای واصله پس از تاریخ تعیین شده قابل بررسی نبوده وبه آنها ترتیب اثر داده نخواهد شد.

بنابر شیوه نامه دانشگاه تهران، این دانشگاه در اجرای سیاستهای هدایت و حمایت از دانشجویان برتر و ارائه تسهیلات به آنان برای ورود به دوره کارشناسی ارشد با استناد به آیین نامه شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات وفناوری و مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ از دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی که دارای رتبه های یک تا سه از دانشگاه های صنعتی شریف – تربیت مدرسی – علم و صنعت – صنعتی امیر کبیر – شهید بهشتی – خواجه نصیرالدین طوسلی – علامه طباطبایی – صنعتی اصفهان – دانشگاه اصفهان – دانشگاه شیراز- فردوسی مشهد – تبریز می باشند.

در کلیه رشته هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارند به صورت مازاد بر ظرفیت و با رعایت کامل مقررات و موافقت گروه مربوطه دانشجو میپذیرد. لازم به ذکر است فرم نمونه زیر می بایست پس از تکمیل توسط دانشجو به تایید دانشگاه زیربط رسانده و به همراه دیگر مدارک مورد نیاز در سامانه جامع آموزش دانشگاه تهران بارگزاری گردد.

رشته های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۶ دانشگاه تهران از دانشگاه های سطح یک کشور

شرایط پذیرش:
۱) دانشجویان دوره کارشناسی که پس از گذراندن شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزو ده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند می توانند جهت برخورداری از تسهیلات مذکور برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، فرم تقاضا را تکمیل و به همراه کلیه مدارک مورد نیاز حداکثر تا تاریخ ۹۶/۱/۳۱ در سامانه جامع آموزش دانشگاه به نشانی ems.ut.ac.ir بارگزاری نمایند.

شرایط عمومی:

 • دانش آموختگی حداکثر در هشت نیمسال تحصیلی (۹۶/۱/۳۱).
 • پذیرش برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان پذیر می باشد.
 • دانشجویان متقاضی می بایست تا پایان نیمسال ششم در مقطع کارشناسی حداقل میانگین ۱۶ را کسب نموده و تا پایان تحصیل میانیگن مذکور را حفظ نمایند.

نکته قابل توجه:

 • بر اساس اصلاحیه شماره ۲/۱۴۰۰۳۶ مورخ ۹۵/۷/۴ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صرفاً میانیگن سه چهارم واحدها تا نیمسال ششم ملاک پذیرش خواهد بود و میانگین نیمسالهای هفتم یا هشتم قابل بررسی نمی باشد.

تبصره:

 • برگزیدگان علمی در رشته هایی که برنامه درسی آنان طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی در دوره کارشناسی پیوسته ۹ نیمسال تحصیلی تدوین و تصویب شده است می توانند از تسهیلات مربوطه بهره مند شوند.
 • دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود جزو ده درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش می گردد.
 •  پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به تشخیصس شورای گروه و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر خواهد بود.
 • تغییر رشته یا نقل و انتقال در خصوص پذیرفته شدگان سهمیه استعداد درخشان امکان پذیر نمی باشد.
 • دانشجویان دو رشته ای جهت استفاده از سهمیه ۱۰٪ استعداد درخشان رشته اول و می بایست یا تا تاریخ ۹۶/۱۱/۳۰ حداکثر طی یک نیمسال پس از پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد (اصلاحیه شماره ۲/۱۱۹۴۴۵ مورخ ۹۵/۶/۸) از رشته دوم فارغ التحصیل و یا در صورت عدم فارغ التحصیلی از رشته دوم انصراف نمایند.
 • پذیرش نهایی پذیرفته شدگان منوط به اعلام سازمان سنجش آموزش کشور و احراز صلاحیت عمومی بوده و تا قبل از اعلام سازمان فوق هیچ حقی جهت داوطلبان متصور نمی باشد.

مدارک لازم جهت بارگزاری:

 1. فرم تکمیل شده اطلاعات فردی
 2. کپی صفحه اول شناسنامه
 3. کپی کارت ملی
 4. کارنامه ۶ نیمسال متقاضی

مدارک لازم برای ارائه تقاضا:

 1. تکمیل فرم تقاضای پذیرش (اطلاعات فردی) و تحویل به اداره آموزش پردیس / دانشکده/ مرکز / موسسه ذیربط
 2. واریز مبلغ ۰۰۰، ۷۵۰ ریال از طریق درگاه الکترونیک

نحوه ارائه تقاضا:

متقاضیان محترم چنانچه شرایط لازم طبق آیین نامه مذکور را دارا می باشند پس از مطالعه شرایط ثبت نام حداکثر تا تاریخ ۹۶/۳/۱۵ با مراجعه به سامانه سیستم جامع آموزش دانشگاه و دریافت شناسه کاربری و رمز عبور . اطلاعات و مدارک مورد نیاز را بارگزاری و ثبت نام نمایند. ضمناً اطلاع رسانی به داوطلبان منحصراً از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به آدرس www.ut.ac.ir صورت می پذیرد. لذا داوطلبان جهت اطلاع از زمان و مکان برگزاری مصاحبه یا هرگونه تغییر احتمالی و سایت دانشگاه را بطور منظم پیگیری نمایند.

تذکر مهم: وجه پرداختی در صورت انصراف و یا عدم پذیرش به هیچ عنوان مسترد نمی گردد. لذا توصیه می گردد قبل از واریز هزینه نسبت به مطالعه کامل شرایط، دقت لازم مبذول گردد.

 

کانال تخصصی کارشناسی ارشد

25 دیدگاه در “پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران در سال ۹۶”

 1. اطلس گفت:

  باسلام بنده دانشجوی میکروبیولوژی هستم خواستم یکی از رشته های وزارت بهداشت مثلا بیو شیمی بالینی یا باکتری شناسی پزشکی رو بدون کنکور بخونم لطفا راهنماییم کنید کدوم دانشگاه این دوتا رشته بیوشیمی بالینی وباکتری شناسی پزشکی رو بدون کنکورداره‌‌. ازنظرتحصیلی دانشجوی متوسط هستم.

 2. زهرا گفت:

  سلام.آیا برای بهداشت عمومی رشته همنام وجود داره؟لطفا راهنمایی کنید

 3. زهرا گفت:

  سلام.دانشحوی ترم آخر بهداشت عمومی هستم و استعداد درخشان.آیین نامه جدیدی مبنی بر پذیرش بدون آزمون فقط در رشته های همنام وجود داره.آیا صحت داره؟یعنی برای رشته بهداشت عمومی هیچ رشته همنامی نیست؟ممنون میشم راهنمایی کنید.دانشگاه علوم پزشکی تهران هم تحصیل میکنم

 4. سحر گفت:

  سلام من کارشناسی پیوسته هستم دانشگاه غیرانتفاعی با معدل ۱۹ و در هفت ترم مدرکمو گرفتم چون مشهد دانشگاه دولتی هنر نداره من غیرانتفاعی خوندم که زیر نظر دانشگاه فردوسی هست. آیا میتونم شرط معدل شرکت کنم ؟ با توجه به اینکه نوشته دانشگاه فردوسی مشهد و فردوسی مشهد هنر نداره

 5. r گفت:

  سلام ببخشید ، اگه کسی دانشگاه لرستان باشه و شاگرد. اول باشه با معدل ۱۸٫۳۰ احتمال پذیرفته شدنش تو دانشگاه تهران بدون کنکور واسه ارشد هس😱

 6. کسرا گفت:

  با سلام، تشکر از راهنمایی هاتون
  آیا دانشگاه سوره تهران هم جزء دانشگاه های سطح یک کشور محسوب می شود؟

 7. سارا گفت:

  سلام ببخشید تو آیین نامه ذکر نشده که دانشگاه های ازاد نمیتونن،دانشگاه امیر کبیر اعلام کرده به جز آزادهای شهرستان
  ممنون میشم پاسخ بدین

 8. رحیم پناهی گفت:

  من ۴۲ ساله و نویسنده ی ۶ کتاب می باشم.فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز می باشم.معدل من ۱۳/۸۳ می باشد.رحیم پناهی

 9. رحیم پناهی گفت:

  من نویسنده ی ۶ کتاب می باشم .معدل من ۱۳/۸۳ و فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز می باشم.در سال ۱۳۷۹ فارغ التحصیل شدم.آیا من واجد الشرایط می باشم؟ممنون خواهم شد اگر به درخواست من جواب بدهید.

 10. Mahsa گفت:

  سلام ….برای فرستادن مدارک تقاضای پذیرش بدون کنکور دانشگاه تهران تا کی مهلت هست??????داخل سایت دو تا تاریخ بود.

 11. Mahsa گفت:

  سلام ،من دانشجوی دانشگاه شیراز هستم معدلم ۱۶٫۹۰ هست اما جز ده درصد اول نیستم میتونم درخواست بدم برای پذیرش بدون کنکور???

  • مهسا گفت:

   سلام
   اگه ده درصد اول مایل به استفاده از سهمیه نباشن، دانشگاه میتونه ده درصد بعدی رو جایگزین کنه، البته اگه شما جزو ده درصد بعدی باشید. در غیر این صورت خیر.

 12. امیر گفت:

  سلام ببخشید چرا خود دانشگاه تهران اعلام نکرده؟؟

 13. سامان گفت:

  سلام ، ذر بخش تکیمل مشخصات فردی قسمتی داره “شماره نامه مجوز ثبت نام ” که مشخص نسیت منظور چی هست ؟
  و دوم اینکه هنگام پرداخت اینترنتی هزینه قسمت شناسه پرداخت کننده نمیدونم باید چی وارد بشه و با اینکه ستاره دار نیست اما خالی بودنش باعث عدم پرداخت وجه میشه
  لطفا در این روابط توضیح بدهید با تشکر

 14. مهدی صادقی گفت:

  سلام، فارغ التحصیل بهمن ۹۵ کارشناسی مترجمی همزمان انگلیسی با معدل بالای ۱۸ از دانشگاه علمی کاربردی هستم. ممنون میشم اگر بفرمایید که می توانم بدون آزمون برای کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی ۹۶ در دانشگاه تهران ثبت نام نمایم؟

 15. سمیه گفت:

  سلام ،پذیرش ارشد بدون کنکور شامل طلبه های
  حوزه های علمیه که مدرکشان معادل کارشناسی است
  میشود?

 16. سامان گفت:

  امسال فراگیر ارشد پیام نور پذیرش مهر ماه ثبت نام داره یا بهمن ماه؟

 17. سامان گفت:

  سلام. کدوم گرایش مدیریت دولتی خوبه و بازار کار خوبی داره؟

 18. اتنا گفت:

  ببخشید این شامل کارشناسی ناپیوسته نمی شه؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد سال ۹۷ دانشگاه منابع طبیعی گرگان
جزئیات نحوه پذیرش بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد...
آخرین مهلت پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۳۹۷ دانشگاه ساری
متقاضیان شرکت در فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون...
محدود شدن ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه علامه طباطبایی
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: ظرفیت پذیرش...
فراخوان پذیرش تکمیل ظرفیت ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه تبریز
جزئیات و شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون در مرحله...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه شاهد در سال ۹۷
داوطلبان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون سال تحصیلی 97-98...
فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه گیلان در سال ۹۷
دانشگاه گیلان از بین برگزیدگان علمی مقطع کارشناسی...
انتشار اطلاعیه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ دانشگاه صنعتی ارومیه
دانشگاه صنعتی ارومیه از بین متقاضیان واجد شرایط کلیه...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور ۱۳۹۷ مجتمع آموزش عالی بم
مجتمع آموزش عالی بم برای سال تحصیلی 97-98 از بین دانش...
کاهش استقبال دانشجویان از تحصیل در مقطع ارشد پردیس های پولی
رئیس دانشگاه زنجان با اشاره به کاهش استقبال...
آگهی پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ دانشگاه صنعتی سیرجان
جزئیات نحوه پذیرش بدون آزمون دانشجویان کارشناسی ارشد...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97   شاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و ازاد 97  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: