مشاوره تخصصی رایگان کارشناسی ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش دانلود سوالات کنکور ارشد پژوهش  

مجاز شدن بیش از ۶۵۶ هزار داوطلب در انتخاب رشته کنکور ارشد 96

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ به صورت کارنامه در روز دوشنبه ۱۵ خرداد منتشر شد و تعداد ۶۵۶ هزار و ۱۸۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با مهر افزود: ر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده نتیجه اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ به صورت کارنامه تنظیم شده است و این کارنامه در دوشنبه ۱۵ خردادماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

وی گفت: داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش از نتیجه آزمون خود مطلع شوند. از تعداد ۷۰۷ هزار و ۶۳ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند تعداد ۶۵۶ هزار و ۱۸۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند، ۳۲۵ هزار و ۲۲۷ نفر زن و ۳۳۰ هزار و ۹۵۶ نفر مرد هستند.

توکلی اظهار داشت: از تعداد ۶۵۶ هزار و ۱۸۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته تعداد ۵۰ هزار و ۵۲۲ نفر در دو کدرشته امتحانی مجاز به انتخاب رشته شده اند. از این تعداد ۲۳ هزار و ۶۸۵ نفر زن و ۲۶ هزار و ۸۳۷ نفر مرد هستند.

وی افزود: آن دسته از داوطلبانی که بر اساس اعلام نتایج اولیه و کارنامه منتشر شده، مجاز به انتخاب رشته در این آزمون می شوند ضرورت دارد از روز یکشنبه  ۲۱ خرداد بر اساس اطلاعیه ای که همزمان با اعلام نتایج بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود نسبت به انتخاب کدرشته محل های خود از میان کدرشته های مجاز اقدام کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش دانشجو در ۱۳۲ کدرشته امتحانی در ۶ گروه آزمایشی در روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت ماه ۹۶ در ۶۸ شهرستان و ۱۸۵ حوزه امتحانی و ۱۳۲ کدرشته امتحانی برگزار شد.

توکلی افزود: برای شرکت در این آزمون تعداد ۸۷۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۳۰ هزار و ۴۹۱ نفر زن و ۴۴۷ هزار و ۸۶۲ نفر مرد بودند. از تعداد ۸۷۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب این آزمون تعداد ۷۱ هزار و ۷۲۵ داوطلب علاقمندی خود را به شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم اعلام کردند.

وی گفت: با توجه به تعداد داوطلبان ثبت نام کننده و آمار علاقمندان به رشته امتحانی دوم، تعداد ۹۴۹ هزار و ۹۷۸ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد که از این تعداد ۴۶۳ هزار و ۴۰ کارت برای زنان و ۴۸۶ هزار و ۹۳۸ کارت برای مردان صادر شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از تعداد ۸۷۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت نام کننده، تعداد ۷۰۷ هزار و ۶۳ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند و ۱۷۱ هزار و ۱۹۰ داوطلب غایب بودند. در واقع ۸۰.۵۱ درصد افراد در جلسه آزمون حاضر و ۱۹.۴۹ درصد آنان غایب بودند.

وی اظهار داشت: از تعداد ۷۰۷ هزار و ۶۳ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد ۳۵۷ هزار و ۸۰۲ نفر مرد و ۳۴۹ هزار و ۲۶۱ نفر زن بودند. از این تعداد، ۵۶ هزار و ۸۸۴ داوطلب برای شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم حاضر بودند.

توکلی تاکید کرد: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند و علاقمند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی هستند ضرورت دارد بر اساس اطلاعیه ای که از سوی دانشگاه آزاد به اطلاع آنها خواهد رسید در مهلت مقتضی به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنند و نسبت به انتخاب رشته محل های مورد علاقه خود اقدام کرده و به ترتیب اولویت علاقه آنها را در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی ثبت کنند.

وی یادآور شد: ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ بدون احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد بیش از ۱۶۲ هزار و ۵۰۰ هزار نفر اعلام شده است که البته این ظرفیت هنوز نهایی نشده است.

 
کانال تخصصی کارشناسی ارشد

152
افزودن دیدگاه جدید

avatar
  Subscribe  
آگاهم کن
مانیا امامی
مانیا امامی

سلام
رشتم مهندسی صنایع هستش،رتبم ۳۳۳ شد بنظرتون دانشگاه صنعتی اصفهان در میام؟؟؟
لطفا جواب بدین خیلی نگرانم

گل ناز
گل ناز

فکر کنم کامنت من ثبت نشده
ببخشید من رتبه ام با سهمیه ی ۲۵ درصدی ۳۲ شده
و اخرین نفر مجاز برای انتخاب رشته سهمیه ۳۵ است
بدون سهمیه شدم ۱۷۰۰
رشته ام هم عربی هست
من فقط دانشگاهای تهران و انتخاب رشته کردم
هم روزانه هم شبانه
به نظرتون چقد احتمال قبولیم هست؟
ممنون میشم پاسخ بدید☹

گل ناز
گل ناز

ممکنه جوابمو بدید من خیلی استرس دارم☹

آتوسا
آتوسا

سلام . با رتبه ی ۳۵۰۰ ادبیات فارسی ارشد میتونم دانشگاه سوره قبول شم؟ برای شبانه شانسی دارم؟ آزاد چطور؟؟
ممنون میشم

اشرف
اشرف

سلام با رتبه ۱۱۰۰۰ امکان قبولی ارشد نرم افزار غیر انتفاعی بجنورد چقدره؟

امیدی
امیدی

سلام.من ارشد باغبانی رتبه در سهمیه ام ۳۱شده.رتبه بدون سهمیه۶۶۰شده.ممنون میشم راهنماییم کنید چی قبول میشم؟

فیروزه
فیروزه

درود.من در ارشدبالینی با سهمیه پنج درصد رتبه م ۶۷ شده میخوام ببینم احتمال اینکه روزانه بالینی مشهد یا تهران یا شیراز قبول بشم هست؟! خیلی نگرانم.

esmaell
esmaell

با سلام و خسته نباشین خدمت دوستان عزیز بارتبه ۱۲۱۷ کال و ۱۱۶ در سهمیه به نظرتون روزانه بوشهر قبول میشم ممنون میشم جواب بدین خیلی استرس دارم….

A,H
A,H

لازم ب ذکر هستش ک روزانه مجاز نشدم.

A,H
A,H

سلام من زیست جانوری
مجاز شدم با رتبه ۸۶۸ و آخرین رتبه قبولی۱۰۰۹ هستش
آیا من دانشگاه آزاد ایذه یا غیر انتفاعی قبول میشم یا
نه. لطفا ج بدین.

m.z
m.z

سلام
ببخشید من کنکور ارشد رشته مدیریت امتحان دادم و مدیریت صنعتی با گرایش تحقیق در عملیات با رتبه ۲۵۱۰ بدون سهمیه و۲۲۹۷با سهمیه منطقه۳با معدل موثر ۱۷٫۶۳مجاز شدم میخواستم بدونم دانشگاه دولتی شانس قبول شدنم هست اگه هست چه دانشگاهایی

طاهره
طاهره

سلام من رتبم ارشد حسابداری ۲۰۰۰ شدم وعلوم کامپیوتر۵۰۰ شدم به نظرتون روزانه کامپیوتر وپیام نور حسابداری قبول میشم

سحر
سحر

سلام با رتبه ۳۰۰ ارشد حسابداری دانشگاه اصفهان یا تهران قبول میشم؟

مهدی
مهدی

نه برادر تهران مطمئنم قبول نمی شی اما شبانه خوارزمی ۱۰ درصد امید هست. اصفهان ۶۰ درصد

mtin
mtin

با سلام و احترام، با رتبه ی ۲۶۰۰ رشته ی حسابداری شانسی برای قبولی تو دانشگاه های شبانه رو دارم؟

ش
ش

سلام. بارتبه٢٠٠ نساجی که اخرین قبولی ان٢٧٣ میتوان قبول شد؟

امیر
امیر

سلام با رتبه ۳۲۵۴ مکانیک گرایش تبدیل میشه شبانه قبول شد آخرین رتبه مجاز ۵۷۸۵ هست
و تو رشته مهندسی شیمی با رتبه ۶۱۷ که رتبه آخرین مجاز شده دوره روزانه ۷۰۷ هست روزانه قبول شد؟

B,j
B,j

باسلام،بنظرتون با رتبه ۵۰۰۰حقوق خصوصی شبانه و پیامنور میشه قبول شد؟

:))
:))

سلام خسته نباشید.لطفا جواب بدید. با رتبه ۲۰۰۰ امکان قبولی شبانه دانشگاه گیلان هس؟ لطفا جواب بدید

س.قيومي
س.قيومي

سلام
رشته من أدبیات عربه رتبه م ۴٣٠ شده و اخرین رتبه مجاز ٢٠٨٨ (سهمیه روزانه) هستش شانس قبولی روزانه یزد رو دارم؟؟؟؟

زهرا
زهرا

خواهشا یکی جواب منو بده بارتبه۹۹ایاروابط بین الملل دانشگاه اصفهان یاخوارزمی روزانه قبول میشم باتوجه به افزایش ظرفیت میگم

پری
پری

سلام من از استرس اصلا شبا خواب ندارم من رتبه ۱۹۵ روابط بین الملل اوردم و اخرین نفر پذیرششون ۸۵۴ هست.تو تموم دوره هام مجاز شدم.
بنظرتون میتونم شبانه حداقل قبولشم؟
شانس روزانه اصلا دارم؟

بیتا
بیتا

منم همین کابوسو دارم،خدایا خودت کمک کن

حسین
حسین

سلام.خدا قوت رتبه من در رشته حسابداری ۱۷۸۰۰ شده و شبانه تا ۴۴۴۱۰ مجاز به انتخاب رشته بوده.موقع انتخاب دانشگاه معدل تصحیح کردم.میخواستم بدونم معدل چقدر تو انتخاب دانشگاه تاثیر میزاره؟

عاطفه
عاطفه

سلام ببخشی من مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی ۵۵۰۰ شدم توو ۲۵۰۰۰ نفر بنظرتون شانس شبانه برا شهرستان ها رو دارم؟

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه خیر، به نظر نمیاد شانستون برای دوره شبانه خیلی زیاد باشه و بیشتر برای دوره های پردیس، مجازی، غیرانتفاعی ها بخصوص شهرستان ها شانس دارید.

M
M

سلام ۱٫میخواستم ببینم انصراف از انتخاب رشته که تا وسط مرداده فقط واسه اونایی که تا اخر برج شیس درسشون تموم نمیشه یا همه میتونن انصراف بدن؟اگه میتونن انتخاب رشتشون باید شرایط خاصی داشته باشه یا نه انتخاب رشته معمولیه؟ ۲٫اگه روزانه قبول بشی ولی پشیمون بشی و نری دانشگاه بعد از… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
درمورد سؤال اولتون بهتره از سازمان سنجش سؤال کنید.
درمورد سؤال دوم هم بله مشکلی نیست. یک سال محروم میشید و بعد دوباره میتونید کنکور بدید.

نگین
نگین

سلام،وقتتون بخیر،ببخشید کسی میدونه هدف سازمان سنجش از دادن حق انتخاب رشته به اندازه چند برابر ظرفیت پذیرش چیه؟یعنی چرا ظرفیت توی یه رشته در دوره روزانه ۳۰۰نفره زدن آخریندرتبه مجاز۱۲۰۰؟یعنی احتمالش هست کسی با رتبه۱۲۰۰قبول شه؟

M
M

فک کن اگه به فرض سیصد نفر جا تو دانشگاه دارن همون سیصد نفر اولم بیان دانشگاه که اتفاقی نمیفته ولی اگه از اون سیصد نفر اول یکی مثل من پیدا بشه که رتبش خوبه جزو نفرات اولم هس ولی بنا به دلایلی انتخاب رشته نمیکنم جای فک کن نفر ۱۵۰ام که… ادامه نظر»

ندا
ندا

سلام شمارو بخداقسم یه نفرجواب بده.من ارشد رتبم ۴۳هزار شدم و اخرین رتبه مجاز در سهمیه ۴۴هزار و خورده ایه.ازاد فقط مجاز شدم حالا بنظرتون حسابداری دانشگاه ازاد یاسوج قبول میشم؟لطفا راهنماییم کنید مهسا خانوم

مهسا
مهسا

سلام
با توجه به این که هنوز ظرفیت ازاد اعلام نشده و امسال رتبه ها بین همه داوطلبان ارشد ازاد و سراسری هست و خیلی ها ممکنه ازاد رو انتخاب رشته نکنن، دقیق گفتن این که چقدر شانس دارید زیاد میسر نیست.

Mahsa
Mahsa

سلام دوستان کد رشته من ۱۱۲۱ هستش آموزش زبان انگلیسی ،آخرین رتبه مجاز در روزانه ۱۹۵۸ هست و در غیر روزانه ۱۷۰۴۱ هستش ومن رتبه ام ۱۳۴۰ هستش میخواستم بدونم با این رتبه میشه روزانه تبریز یا جاهای حوالی تبریز رو قبول شد ؟یا باید بفکر شبانه یا پیام نور باشم ؟شبانه… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
برای روزانه که شانس زیادی ندارید. اما ممکنه شهرستان های کوچیک بتونید شبانه قبول بشید. اما بستگی به انتخاب رقباتون هم داره.

الهه
الهه

سلام.مهسا خانم ،لطف میکنیدجواب بدین.مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی۱۴۰۰و گرایش داروسازی۱۲۰۰شدم.
آخرین رتبه مجاز در شبانه و آزاد۲۷۸۰هست.به نظر شما دانشگاه آزاد احتمال قبولی دارم??

مهسا
مهسا

سلام فکر میکنم که دانشگاه ازاد برای گرایش داروسازی مهندسی شیمی پذیرش نداره. برای گرایش بیوتک هم به نظرم شانستون احتمالا خیلی زیاد نیست. چون فاصله رتبه تون با قبولی های سراسری زیاده. اما به هر حال چون خیلی ها برای ازاد انتخاب رشته نمیکنن و رتبه اعلام شده بین داوطلبان ازاد… ادامه نظر»

ارین
ارین

یک نفر جواب من رو لطفا بده
با رتبه ۱۷۰۰ کامپیوتر مجاز شبانه شدم. اخرین قبولی شبانه هم ۲۵هزاره.
احتمال قبولی شبانه تهران-یا پردیسش رو دارم؟
مجازی هم اکثرا میگن برا دکترا بدرد نمی خوره!؟
کجا ممکنه قبول شم.

مهسا
مهسا

سلام برای شبانه به نظر نمیاد شانستون خیلی زیاد باشه. اما برای پردیس احتمال قبولی تون هست. مجازی چون اموزش محوره و پایان نامه نداره، یه کم قبولی تون سخت میشه، چون باید در مصاحبه دکتری اثبات کنید پژوهش بلدید و برای دوره دکتری اماده هستید که فارغ التحصیلان اموزش محور با… ادامه نظر»

ندا
ندا

سلام بچه ها لطفا جواب بدین.من سال گذشته ارشد۹۵ ثبتنام کردم و دانشگاه ازاد تهران قبول شدم ولی نرفتم ثبتنام کنم میخوام ببینم امکانش هست امسال ۹۶ برم ثبتنام کنم و انتقالی بگیرم برا شهر خودمون؟

مهسا
مهسا

سلام
درمورد انتقالی گرفتن یه کم شرایط سخت هست و شاید نشه کلا. معمولا در تحصیلات تکمیلی امکان انتقالی نیست.
درمورد این که الان برید ثبت نام هم قبلا که در این زمینه همکاری میکردن، اما با محدود شدن ظرفیت پذیرش ازاد، نمیشه دقیق گفت و بهتره از خود واحد دانشگاهی سؤال کنید.

ندا.ی
ندا.ی

سلام چندبارپرسیدم توروخدا جواب بدین.من بارتبه۲۷۸ رشته بیوتکنولوژی کشاورزی روزانه یاشبانه جایومیارم?

ارین
ارین

درصدات رو بگو

مهسا
مهسا

سلام
برای شبانه شهرستان های کوچیکتر مثل زابل و شاهرود و … میتونید شانس قبولی داشته باشید. برای پردیس تهران هم شانس قبولی براتون هست.

سعید
سعید

باسلام.من رتبه ۱۲۱ محیط زیست آوردم و آخرین نفری که میگیره رتبه ۱۹۵ است.کجا احتمال داره قبول شم؟؟ممنون از راهنمایتون

مهسا
مهسا

سلام
لطفا کدرشته تون رو بگید تا بتونم راهنمایی تون کنم.

Mahsa
Mahsa

سلام میخواستم بدونم با ۱۳۴۰ میشه روزانه آموزش زبان انگلیسی جایی قبول شد یا نه؟شبانه تبریز چطور؟

تینا
تینا

سلام. روزانه زابل، چابهار و ایرلنشهر احتمالش خیلی زیاده که قبول بشید.

مریم
مریم

منم ۱۴۸۰اورم سوالم همینه ولی رتبم بالاس فک نکنم روزانه بشه شبانه ام نمیدونمم

فاطمه
فاطمه

سلام ، خواهش میکنم جواب بدید.من کارشناسیم رو دانشگاه پیام نور خوندم.البته بدون ازمون رسمی پذیرش شدم.با این وجود میتونم از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنم؟؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر. مطابق دفترچه انتخاب رشته، دانشجویان مقطع کارشناسی در کلیه دوره ها چنانچه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور وارد دوره‌های فوق شده باشند، می‌توانند از تسهیلات رتبه اولی بهره‌مند شوند.

مژده
مژده

سلام من با رتبه۵۴۱رشته حسابداری میتونم روزانه قبول بشم؟اخرین رتبه مجاز۱۲۲۶هست لطفاراهنماییم کنیدممنونم.

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه به نظر نمیاد شانس زیادی داشته باشید. چون اغلب ظرفیت این رشته برای دوره های غیرروزانه است. برای شبانه شهرستان ها لب مرز شانس دارید و شانس اصلی تون در دوره های پردیس و غیرانتفاعی و مجازی و پیام نور هست.

رها
رها

با سلام .من رتبه پنج هزار برق اوردم آخرین رتبه مجاز رشته خودم ده هزار هستن آیا احتمال داره روزانه قبول شم؟

مژده
مژده

سلام رهاجان حتماااروزانه قبولی بارتبه۵۰۰۰گلم.

مهسا
مهسا

سلام
احتمال قبولی شهرستان های کوچیکتر برای شما وجود داره. البته توصیه میکنم انتخاب دوره های شبانه رو هم از دست ندید. البته اگه تمایل به تحصیل در دوره شبانه دارید.

امیر
امیر

با ۱۸۸۰۰حقوق بین الملل آزاد یا پیام نور قبول میشم آخرین رتبه مجاز ۷۶۳۰۰ ،هستش

مهسا
مهسا

سلام
دانشگاه ازاد که معمولا ظرفیتش رو دقیقا اعلام نمیکنه و بنابراین نمیشه دقیق گفت شانس قبولی دارید یا خیر. اما درمورد پیام نور به نظر میاد شانستون زیاد نباشه. اما به هر حال برای این که فرصتی رو از دست ندید انتخاب رشته کنید بر اساس علاقه تون.

صمد
صمد

سلام خسته نباشید رتبه ی ۱۱۹ علوم ارتباطات اجتماعی کد ضریب ۱ شدم.دانشگاه تهران دوره ی روزانه ۴ نفر در دوره ی شبانه ۴نفر.دانشگاه علامه در هم در دوره روزانه و هم دوره ی شبانه تا ۳۰ نفر اعلام ظرفیت داشته.رشته مطالعات فرهنگی و رسانه دانشگاه تهران در دوره ی روزانه ۴… ادامه نظر»

آزاده
آزاده

سلام بچه ها. کی می دونه امتحان تشریحی/ شفاهی مطالعات فرانسه از چه منابعیه؟

ارشدروانشناسی
ارشدروانشناسی

سلام بچه ها توراخدا کمکم کنید گیچ شدم
کدوم رشته بهتره هرچهارتا رتبه خوب آوردم
نمیدونم کدومش توی اولویت اول قراربدم یا بازار کار هست؟یا کدومش بهترینه؟
روانشناس عمونی؟روانشناس بالینی؟روانشناس کودکان استثنایی؟روانشناس تربیتی؟
کدومش به ترتیب بهتره؟ برام بگید الهی قربونتون برم جزشما کسی با تجربه ندارم راهنماییم کنه😢از کمک دریغ نکنید

سمانه
سمانه

من جای شما بودم حتما بالینی انتخاب میکردم

روانشناسی تربیتی
روانشناسی تربیتی

بالینی قطعا تو اواویت هست
بعد عمومی و روانسنجی و تربیای ، استثنایی و صنعتی

روانشناسی تربیتی
روانشناسی تربیتی

میشه رتبه هاتون رو تو هر گرایش بفرمایید؟

زينب
زينب

صد در صد برو بالینی

یه ایستاده✌
یه ایستاده✌

سلام بچه ها نماز روزه هاتون قبول….بنظرتون با رتبه۳۸۹ کد ضریب۶( رسوب شناسی)روزانه قبول میشم؟؟

مهسا
مهسا

سلام
بستگی به انتخاب رقبایی که رتبه بهتری کسب کرده اند داره، اما ممکنه شانس داشته باشید. اگه مشکلی با هزینه دوره شبانه ندارید، توصیه میکنم انتخاب شبانه ها رو هم از دست ندید.

الهه
الهه

ترمه جان،لطف میکنی جواب بدی،من رشته مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی ۱۴۰۰گرایش داروسازی۱۲۰۰شدم.
آخرین رتبه مجاز در غیرروزانه وشبانع و…۲۷۸۰است.به نظرت آزاد قبول میشم???آخه بهم گفتن احتمالش ضعیفه قبول بشی آزاد.
خواهشم جواب بده

ترمه
ترمه

سلام عزیزم. من تجربه ی شخصی خودم رو گفتم. سوات رو در قسمت کامنت آخرین پست سایت مطرح کن و نظر مشاور سایت رو جویا شو . ایشون اطلاع دقیق و بروز دارن. موفق باشی . توکل به خدا کن

وحید
وحید

سلام تو قران کمکم کنین با رتبه ی سیو یک هزارو صدودوازده بالینی اوردم مجاز غیر روزانه و ازاد هستم مممیتونم قبول بشم از دانشگاه ازاد از هر کجا که بشه بخاطر سربازی باید بخونم میشه یعنی جواب بدین

مهسا
مهسا

سلام
دانشگاه ازاد ظرفیتش رو عموما دقیق اعلام نمیکنه.
از طرفی رتبه شما، بین همه داوطلبان ازاد و سراسری هست و نمیشه گفت رتبه شما بین داوطلبان ازاد چند هست و بنابراین قضاوت دقیقی امکان پذیر نیست.

Ghazal
Ghazal

با سلام ببخشید من یه سوال دارم،من پارسال تو رشته مدیریت نفراول ورودی خودم شدم،ولی امسال تو کنکور تو یه رشته دیگه شرکت کردم،میخواستم بپرسم میتونم از سهمیه استعداد درخشانم با توجه به تغییر رشته ام استفاده کنم؟لطفا جواب بدین

مهسا
مهسا

سلام
منظورتون سهمیه شاگرد اولی در پذیرش با کنکور هست؟ بله گویا امکان پذیر هست و مشکلی نیست. میتونید از دانشگاه بخواید فرم رو پر کنه و برای سنجش ارسال کنه.

رویاتبریزی
رویاتبریزی

بچه ها ممنون از راهنماییتون خیلی ثواب کردید خیر ببینید انشالله همتون برید دانشگاه به خواسته هاتون برسید لبتون همیشه خندون.راستی آخرین سوال دارم اینه که توی فرم ثبت نام چندتا حق انتخاب شهرو رشته دارم؟

روانشناسی تربیتی
روانشناسی تربیتی

صد

حسن
حسن

۱۰۰ تا کد رشته تا آنجایی که شنیدم

نگین
نگین

سلام،رتبه من ۳۷۷گرایش جزا و جرم شناسیه.آخرین رتبه قبولی۱۱۸۱هست‌.به نظرتون روزانه قبول میشم.متشکرم

سلام
سلام

مبارک باشه،تهران احتمال قبولی خیلی کم هست ولی شهرستان شانس زیادی دارید

Fàràmàrź
Fàràmàrź

۱۱۸۱ نفر مجاز به انتخاب شهر شدن، شما اشتباه حساب کردی؛ باید از داخل دفترچه ظرفیت دانشگاه هارو خودتون جمع بزنید

نگین
نگین

بله درسته آخرین رتبه مجاز۱۱۸۱هست.یعنی شانس قبولی روزانه رو ندارم؟

مهسا
مهسا

سلام
برای شهرستان های درجه دو شانس خوبی دارید. این که دقیق کجا قبول میشید خیلی بستگی به رتبه های قبل از شما داره که هم چه گرایشی و هم چه دانشگاهی رو انتخاب کنن.

ارین
ارین

سلام من رتبه مهندسی کامیپوترم ۱۷۰۰ شده
مجاز شبانه- دانشگاه آزاد
به نظرتون کجا می تونم قبول شم
مثلا مجازی تهران- پردیس خودگرانش می شه یا شبانه شهرستان
؟
ممنون

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره های روزانه که بعید هست شانس زیادی داشته باشید. اما برای دوره شبانه شهرستان های کوچک لب مرز شانس قبولی دارید که خیلی به انتخاب رتبه های قبل از شما بستگی داره. اما شانس اصلی تون برای دوره های پردیس و غیرانتفاعی و پیام نور هست.

س _ روابط بین الملل
س _ روابط بین الملل

دوستان کنکور علوم سیاسی و روابط بین الملل دادم. من رتبم ۲۳۳ شده . آخرین رتبه ی مجاز در سهمیه روزانه هم ۸۵۴ نفر هست. امسال ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری در نوبت روزانه در رشته روابط بین الملل ۱۶۷ شده پارسال این ظرفیت ۱۳۷ نفر بود. یعنی امسال خداروشکر ظرفیتها زیاد… ادامه نظر»

سارا
سارا

بله به احتمال زیاد برعکس طرفیت علوم سیاسی
خیلی کم شده نسبت به پارسال کم شده

علی
علی

سلام.سارا خانم شما چه رتبه ای کسب کردید؟

سام
سام

سلام
من ۱۱۵علوم سیاسی

علی
علی

تبریک میگم بسیار رتبه خوبی بدست
اوردید

س _ روابط بین الملل
س _ روابط بین الملل

سلام مرسی سارا جان
خدا کنه قبول شم 🌷🌷🌷
انشالله موفق باشین

س _ روابط بین الملل
س _ روابط بین الملل

خیلی ممنون عزیزم
خوشحال شدم.
مرسی از جوابت.
برای هم دعا کنیم 🙏❤

بیتا
بیتا

سلام منم تو روابط بین الملل ۲۰۶شدم دوس دارم روزانه قبول شم شما از چطوری اخرین رتبه پذیرش دانشگاه گیلان رو پیدا کردین میشه راهنمایی کنید ؟؟؟ وااااییی کاش یکی بگه امکانش هست روزانه حتی مازندران قبول شیم؟؟؟

س _ روابط بین الملل
س _ روابط بین الملل

سلام عزیزم.
من خودم کارشناسیم رو در دانشگاه گیلان خوندم.
از دوستم که سال قبل توو همین رشته در دانشگاه گیلان قبول شده بود پرسیدم.
اخرین رتبه ی قبولی ۲۰۱ بود.

س _ روابط بین الملل
س _ روابط بین الملل

شما ساکن کدوم شهر هستین ؟

بیتا
بیتا

سلام،اهواز

س _ روابط بین الملل
س _ روابط بین الملل

انشالله موفق میشی عزیزم.
نگران نباش.
برای هم دعا کنیم 🙏❤❤

مهسا
مهسا

سلام
البته چون مجموعه حقوق چندین گرایش با هم هست، این که رتبه های قبل از شما همین گرایش رو انتخاب میکنن و کدوم دانشگاه ها رو اولویت قرار میدن، در انتخاب رشته شما اثر میگذاره. اما همونطور که گفتید شانس قبولی در دانشگاه گیلان براتون وجود داره.

سودابه
سودابه

یکی راهنمایی کنه ایا کد ضریب ۲ برای روانشناسی بالینی با رتبه ۹هزار ایا روانشناسی بالینی دولتی پیام نور یا ازاداستان بوشهر میشه اورد ؟ تو هر دانشگاهی چند درصد فکر میکنید تو رشته روانشناسی بالینی قبول بشم ؟ لطفا جواب بدید من هیچ اطلاعاتی ندارم

رویاتبریزی
رویاتبریزی

والا منم اطلاع ندارم😢یکی مشکلمون بگه دااا ثواب داره

امیر احمدی
امیر احمدی

سلام رتبه من ۱۶۳۸ و اخرین رتبه مجاز برای روزانه ۷۸۴واخرین رتبه مجاز ۱۲۰۰۰ میباشد به نظر شما شبانه در رشته مشاوره فردا میشم

سودابه
سودابه

تو روخدا از استرس دارم میمیرم به منم بگید از کجا میدونید که چند هزار تا چند هزار مثلا دانشگاه دولتی قبوله یا پیام نور یا ازاد .از کجا بدونم با چه رتبه ای که رشته ای در روانشناسی قبولم خواهشت جواب بدید ؟

ترمه
ترمه

اخرین رتبه مجازی رشته ی خودت رو تقصیم بر سه کن. اگر رتبه ی تو در یک سوم اولیه باشه حتما دوتی قبولی

امير حسين 23
امير حسين 23

میشه واضح تر بگید با ی مثال خواهش میکنم جواب بدید

ترمه
ترمه

رتبه ی من پارسال ۶۱۹ شد. اخرین رتبه ی مجازی دوره ی روزانه ۲۲۲۰ بود. ۲۲۲۰ رو تقسیم بر سه کنین میشه ۷۴۰٫ رتبه ی من در این رنج بود. و قبو شدم. روزانه ی دانشگاه زنجان. رشته اموزش زبان

امير حسين 23
امير حسين 23

من ۳۳۸۴آموزش زبان شدم، آخرین رتبه مجاز برای دوره غیر روزانه ۱۷۰۴۱ایا امکان داره شبانه بیارم؟ و یا اینکه تو تکمیل ظرفیت سراسری بیارم؟

ترمه
ترمه

بنظرم احتمال قبولیتون برای دوره های غیزر روزانه هست. سوالتون رو در قسمت کامنت آخرین پست سایت مطرح کنین و از مشاور سایت پاسخ دقیق دریافت کنین

منصوره عظیمی
منصوره عظیمی

سلام ممنون میشم راهنماییم کنید …من رشته هنر نقاشی مجاز شدم برای آزمون عملی مرحله دوم باید چکار کنم ؟

شيدا
شيدا

سلام عزیزم منم نقاشى مجاز شدم البته شبانه، شما پیگیر باش سنجش اعلام میکنه بعدش باید کارت ورود به جلسه تهیه کنیم و مبلغى رو هم باید واریز کنیم. اما شما خودت از طریق سایت سنجش پیگیری کن. احتمالاً تو تیرماه باشه آزمون. 🎨🎨🎨🌹🌹🌹

امیر احمدی
امیر احمدی

با سلام مجدد آیا با رتبه ۱۶۳۸ و آخرین رتبه مشاوره ۱۲۰۰۰ شبانه قبول میشم

سارا
سارا

سلام امیدوارم همه دوستان به نتایج مورد نظرشون رسیده باشن میخواستم بدونم با رتبه ۳۲۸۵ مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیرروزانه و آخرین سهمیه مجاز در دوره های روزانه ۱۷۰۴۱ در رشته آموزش زبان انگلیسی امکان قبولی در دوره شبانه دانشگاه های شهر خودم – شهر تهران- و یا قبولی… ادامه نظر»

Zohre
Zohre

سلام …..آیا ارشد۹۶ خانواده ایثارگران هم سهمیه داشتند ؟در صورت مثبت بودن جواب آیا امکان تصحیح سهمیه وجود داره

الهه
الهه

چرا جواب نمی دید!هرکسی میدونه خواهشم جواب بده.رشته مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی ۱۴۰۰و گرایش داروسازی۱۲۰۰شدم.
روزانه مجازنشدم،اما شبانه و…مجازم.باتوجه به اینکه در کارنامه درج شده ک آخرین رتبه مجاز ۲۷۸۰هست،میتونم آزاد قبول بشم? تورو خدا جواب بدین

شيدا
شيدا

عزیز دلم قبل از هرچیز خونسردى خودتو حفظ کن،😍من مطمئنم قبول میشى🌹

شهره
شهره

سلام.من سوال داشتم با رتبه ١٠هزار میشه ارشد یا غیرانتفایی قبول شد؟ممنون میشم جواب بدید

mostafa.Arch
mostafa.Arch

باسلام. بستگی به رشته شما ودرصد متقاضی اون داره،وبه احتنال زیاد شما پذیرفته خواهید شد.

سمانه
سمانه

خواهشا ی مشاور دلسوز پیدا بشه با رتبه ۴۵۵۹ میشه جزا پیام نور غیرانتفاعی یا ازاد قبول شد ????????

ایلاد
ایلاد

سلام توروجان هرکی دوست دارین ج بدین من ۵۰۰۰ااوردم روزانه غیر مجازم ولی بالا نوشته غیرروزانه وداشنگاه ازاد مجازم .اخرین رتبه مجازم واسه اینا ۱۳۰۰۰هست بنطرتون ازشبانه قبول میشم ؟

حسابداری
حسابداری

سلام,
بچه ها به نظرتون با رتبه ۳۸۹ حسابداری,
امیدی به شبانه های تهران هست؟؟

mostafa.Arch
mostafa.Arch

باسلام. بستگی به رشته شما ومتقاضی اون داره ،ولی بااحتمال بالای هفتاد درصد شما قبول خواهید شد.ان شاا…🌹

mostafa.Arch
mostafa.Arch

باسلام. جواب شما رو درپائینتر نوشتم.

امیر احمدی
امیر احمدی

سلام امیر هستم در مشاوره رتبه ۱۶۳۸ آوردن غیر روزانه بقیه مجاز شدم آخرین رتبه مجاز ۱۲۰۰۰ است آیا شبانه قبول میشم

امیر احمدی
امیر احمدی

سلام لطفا جواب ما رو هم بدید

ندا
ندا

سلام شمارو بخداقسم یه نفرجواب بده.من ارشد رتبم ۴۳هزار شدم و اخرین رتبه مجاز در سهمیه ۴۴هزار و خورده ایه.ازاد فقط مجاز شدم حالا بنظرتون حسابداری دانشگاه ازاد یاسوج قبول میشم؟

ارشد حسابدار
ارشد حسابدار

سلام.
ب نظر من نمیشی,
من رتبم ۳۸۰ حسابداری شده,
خیلی ناراحتم,
شبانه ام نمیارم تو تهران

ندا
ندا

من دانشگاه ازاد منظورمه؟میارم؟

فرناز
فرناز

اره میلری

ندا
ندا

خیلی استرس دارم ….چطور میدونی فرناز جون؟

mostafa.Arch
mostafa.Arch

باسلام. تمای رشته محل های دانشگاه آزاد نزدیک به محل سکونت خود روانتخاب کنید.احتمال قبولی شما وجود داره🌹

mostafa.Arch
mostafa.Arch

سلام نداخانم.جواب شما رونوشتم .

ندا
ندا

خدا کنه…مممنونم

الهه
الهه

سلام.من مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی رتبه ۱۴۰۰و گرایش داروسازی رتبه ۱۲۰۰,شدم.روزانه مجازنشدم.
آخرین رتبه مجاز در غیردولتی۲۸۷۰بوده،به نظرتون آزاد قبول میشم?ممنون

فرناز
فرناز

سلام
با رتبه ٧٧ هزار و اخرین رتبه مجاز ٨٩ در رشته مدیریت به نظرتون دانشگاه ازاد استان هرمزگان قبول میشم؟

سنجرانی
سنجرانی

سلام خدمت دوستان ببخشید رتبه قبول شدگان تو کدوم قسمت درج شده میشه راهنمایی کنین ممنون میشم

میترا
میترا

من شماره پرونده و پیگیری ندارم چه کار کنم

mostafa.Arch
mostafa.Arch

باسلام.به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش که پائین قسمت ورود به روئیت کارنامه هست مراجعه فرماید.برایتان ارسال می شود.

فرشاد
فرشاد

سلام از کجا بفهمم رتبمو؟!!

یه ایستاده✌
یه ایستاده✌

سلام کسی زمین شناسی هس؟؟؟رتبه شو بگه😣

aria
aria

سلام من رتبه مهندسی کامیپوترم ۱۷۰۰ شده
مجاز شبانه
به نظرتون کجا می تونم قبول شم
مثلا مجازی تهران- پردیس خودگرانش می شه یا شبانه شهرستان
؟

بهار-صنایع غذایی
بهار-صنایع غذایی

دوستان ازکجابفهمم که کودوم دانشگاهها خوابگاه دارن؟تو دفترچه که چیزی نزده

رویاتبریزی
رویاتبریزی

شما از کجا میدونید کجا قبول میشیدوکجا قبول نمیشید اینقدر میگید ایا بارتبه …شبانه قبول میشم؟مگه توی هر دانشگاه بالای دیوار نوشته اینجا فقط برای فلان رتبه ست؟😕به منم بگید بفهمم شما چطور تشخیض میدید تا رتبه چندکدوم شهر شبانه مجازید والا

شهره
شهره

منم نمیدونم کاش یکی بود میگفت

محمد-علوم سیاسی
محمد-علوم سیاسی

سلام…ببینید دوستانی که با اطمینان در مورد قبولیشون صحبت میکنن از چند طریق مطمئن میشن.اول:تخمین تعداد پذیرش در روزانه و شبانه رشته خودشون از روی دفترچه انتخاب رشته و مقایسه با رتبه اکتسابیخودشون.دوم:رجوع به کارنامه های قبولی سال قبل که مثلابا رتبه مشابه اونها کجا قبول شدند. سوم:استفاده از مشاوره و سامانه… ادامه نظر»

توكلي
توكلي

سلام دوستان ، من غیر روزانه و آزاد مجاز شدم ولی نمی دونم تراز نهائی کجای کارنامه هست ، میشه راهنمایی کنین لطفاً

بیومتریال
بیومتریال

سلام با رتبه ۴۶۰ از گرایش بیومواد ضریب ۵ میتونم کدوم دانشگاه رو بیارم؟

وحید حسین زاده 96
وحید حسین زاده 96

سلام دوستان من روزانه مجاز نشود رشته itولی
غیر روزانه وآزاد مجاز شدم رتبه ۷۸۷۶ واخرین رتبه قبول۱۹۰۰۹دانشگاه آزاد قبول میشم

شهره
شهره

اره قبول میشید

Sh
Sh

سلام من رتبه م ۳۱۰۰احتمال شبانه قبول بشم دارم رشته مدیریت کسب کار

رویاتبریزی
رویاتبریزی

طرفیت انتخاب رشته مجموعه روانشناسی در شهرمان تبریز خیلی کمه آخه چرا؟؟؟؟۳نفر یعنی چه آخه؟۴و هفت نفر برای عمومی یعنی چه آخه؟۵نفر برای شبانه یعنی به نطرت خیلی زیاده پنچ نفر؟اصلا یک نفرمیگفتی گافی بودواقعا که همیشه حق تبریزیهامیگیرید چرا اخه.اون ۵نفر فکر کنم توسط آشنا میارن میدارن دانشگاه تمام!ایا امیدی واسم… ادامه نظر»

رویاتبریزی
رویاتبریزی

اعتراض دارم ظرفیت تبریز زیاد کنید تا به ماهم برسه انصاف نیس پنچ نفر شبانه؟

سحر ناز
سحر ناز

من Mba رتبم ۱۰۰۰۰ شده آخرین رتبه ۱۵۰۰۰ بنظرتون آزاد تهران میارم?

امین
امین

سلام ببخشید من روزانه قبول نشدم در رشته برق غیر روزانه (شبانه )قبول شدم خواستم ببینم حداقل ظرفیت سی هزارتاست من ۲۲ هزارتا اوردم امکان ش هست شبانه بیارم

شهره
شهره

اره قبول میشید

احمدرضا
احمدرضا

سلام امین.
ببین احتمال شبانه شدن شما بسیار بسیار کمه،
پس کد های خودتو خراب نکن و از کد رشته هات به خوبی
استفاده کن.مثلا بیشتر روی غیر انتفاعی ها تمرکز کن.(۱ دانشگاه های غیر انتفاعی
۲-موسسات معتبر غیر انتفاعی”سطح۲)و در آخر غیر انتفاعی سطح۳

حبیب
حبیب

با رتبه با سهمیه ۱۶ شدم ارشد هوا فضا پیشرانش شریف ۱۵تا میخاد مبارک به نظر شما

پژوهش دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

وزارت علوم مصمم به اصلاح قانون سهمیه ها
معاون حقوقی و پارلمانی وزیر علوم از رد تبصره اصلاح...
سهمیه رزمندگان و ایثارگران در پذیرش کارشناسی ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد
جزئیات و شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران...
افزایش سهمیه ورود به دانشگاه همسران و فرزندان جانبازان و رزمندگان
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده واحده طرحی را تصویب...
عدم کاهش ظرفیت در پذیرش کارشناسی ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی...
اعلام نحوه استفاده از سهمیه شاگرد اولی در پذیرش ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد
واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامی حداکثر تا 15 مرداد ماه 97...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه شهرکرد
دانشگاه شهرکرد از میان فارغ التحصیلان ممتاز دوره...
ثابت ماندن ظرفیت پذیرش دانشجوی ارشد دانشگاه آزاد در سال ۹۷
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: ظرفیت پذیرش...
زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش...
تغییر نحوه پذیرش دانشجو بهترین راه کاهش اعتراضات داوطلبان تحصیلات تکمیلی به سهمیه ها
عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اعتراض شرکت کنندگان...
اعلام نتایج پذیرفته شدگان اولیه ارشد ۹۷ رشته های بورسیه و دارای شرایط خاص در تیرماه
 اسامي معرفي شدگان چندبرابر ظرفيت كد رشته‌ محل هاي...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97   مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97   دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97   دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: