ماهان مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش پژوهش مدیریت دانلود سوالات کنکور ارشد کیهان موسسه اعزام به خارج راد  

امروز؛ آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 96

مشاور عالی سازمان سنجش  از شروع انتخاب رشته در روز یکشنبه ۲۱ خرداد خبر داد و گفت: ۹۲.۸۴ درصد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ تا صبح روز ۲۰ خرداد کارنامه خود را دریافت کرده‌اند.

حسین توکلی در گفتگو با مهر افزود: نتیجه اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ به صورت کارنامه تنظیم شده است و از دوشنبه ۱۵ خردادماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

وی گفت: از تعداد ۷۰۷ هزار و ۶۳ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند تعداد ۶۵۶ هزار و ۱۸۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند، ۳۲۵ هزار و ۲۲۷ نفر زن و ۳۳۰ هزار و ۹۵۶ نفر مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: از تعداد ۶۵۶ هزار و ۱۸۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته تعداد ۵۰ هزار و ۵۲۲ نفر در دو کدرشته امتحانی مجاز به انتخاب رشته شده اند. از این تعداد ۲۳ هزار و ۶۸۵ نفر زن و ۲۶ هزار و ۸۳۷ نفر مرد هستند.

وی خاطرنشان کرد: تا صبح روز شنبه ۲۰ خرداد تاکنون ۶۵۶ هزار و ۴۵۲  داوطلب معادل ۹۲.۸۴ درصد داوطلبان پرینت کارنامه خود را دریافت کرده اند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: آن دسته از داوطلبانی که بر اساس اعلام نتایج اولیه و کارنامه منتشر شده، مجاز به انتخاب رشته در این آزمون می شوند ضرورت دارد از فردا روز یکشنبه  ۲۱ خرداد بر اساس اطلاعیه ای که همزمان با اعلام نتایج بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود نسبت به انتخاب کدرشته محل های خود از میان کدرشته های مجاز اقدام کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش دانشجو در ۱۳۲ کدرشته امتحانی در ۶ گروه آزمایشی در روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت ماه ۹۶ در ۶۸ شهرستان و ۱۸۵ حوزه امتحانی و ۱۳۲ کدرشته امتحانی برگزار شد.

وی تاکید کرد: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند و علاقمند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی هستند ضرورت دارد بر اساس اطلاعیه ای که از سوی دانشگاه آزاد به اطلاع آنها خواهد رسید در مهلت مقتضی به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنند و نسبت به انتخاب رشته محل های مورد علاقه خود اقدام کرده و به ترتیب اولویت علاقه آنها را در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی ثبت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ بدون احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد بیش از ۱۶۲ هزار و ۵۰۰ هزار نفر اعلام شده است که البته این ظرفیت هنوز نهایی نشده است

کانال تخصصی کارشناسی ارشد

225 دیدگاه در “امروز؛ آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۹۶”

 1. شادن محمدی فر گفت:

  با رتبه ۱۹۵فیزیولوژی جانوری امکان قبولی در دانشگاه رازی کرمانشاه دوره روزانه رو دارم؟؟رتبه تکوینم۱۸۸ شده اینم دوره روزانه دانشگاه رازی کرمانشاه میتونم قبول شم

 2. شهریار گفت:

  درود.
  الان بنده و ۵۳ نفر از دوستان دانشگاهم با این برنامه ریزی غلط دانشگاه ها و تز ادغام شدن کنکور که از همه بدتر بود، از رفتن به دانشگاه منصرف شدیم.
  هم بیایم پول صرف برق، اینترنت و وقت جهت ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه بکنیم، هم توی این آفتاب، هوای آلوده و راه دور بیاییم کنکور بدهیم، وقتی هم که رسیدیم سر حوزه امتحانی بایستی بیرون از حوزه مثل معتاد ها کنار خیابان کنار جوی آب با موش ها اختلاط بکنیم. بعد از آن هم که رفتیم سر جلسه امتحان بایستی با استرس بشینیم سر جلسه امتحان و بعد از آن وقتی چشمت به تعداد سوالات کنکور و خود سوالات کنکور میخوره از استرس گر میگیریم. وقتی هم که از جلسه میاییم بیرون دم به دم مریم از جواد میپرسد: “سوال ۱۵ جوابش “الف” میشد یا “ج” و شما جواب “الف” را زدید در صورتیکه جواب درست “ج” بوده است و همه “ج” را انتخاب کردند. خلاصه با استرس جلسه امتحان را ترک میکنیم و بعد از آن وارد محل کار و یا منزل میشیم. شب هم کابوس امتحان میبینیم و بعد از آن روز نتایج کنکور فرا میرسد و همه منتظر هستند که ببینند چه گلی به سر خودشان زدند. وقتی کارنامه مان را میبینیم، یک جا “مجاز” شدی و دو جای دیگر “غیر مجاز” و فکر میکنیم که قبول شدیم و خوشحالیم، اما غافل از این که اونجایی که قبول شدیم فرسنگ ها با منزل و محل کارمان فاصله دارد. حالا کجا قبول شدیم؟ دانشگاه دولتی ثامن السجاد واحد بافق!؟ خودمان کجا دوست داشتیم قبول بشویم؟ دانشگاه صنعتی شریف. در انتها میخواهیم ثبت نام کنیم و بخاطر ادغام شدن کنکور بایستی در دو تا سایت مختلف ثبت نام کنیم با نظارت سازمان سنجش!؟ طبق گفته سازمان سنجش انتخاب رشته ارشد هر دو دوره دانشگاه دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی ۲۱ خرداد تا ۲۵ خرداد میباشد. حالا انتخاب رشته دولتی تمام شده است اما ناراحت از این که پس تکلیف انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اسلامی چه شد؟ و میگویند که احتمالا هفته آخر خرداد ماه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اسلامی ۹۶ آغاز خواهد شد. روزه هم هستیم میخواهیم خودمان را کنترل کنیم اما نمیتوانیم خودمان را کنترل کنیم. حالا به من بگید آخر این ماجرا به کجا ختم میشود؟

 3. عطیه گفت:

  سلام. با رتبه ۱۳۷ فیزیولوژی جانوری کجاها میتونم قبول شم؟چون یه بار ارشد روزانه خووندم و دوباره نمیتونم از روزانه استفاده کنم. شبانه و روزانه اش مهم نیست برام. دانشگاه تهران و بهشتی میارم؟کدوم یکی بهتره؟با توجه به اینکه میخوام دکترا نوروساینس ادامه بدم. سپاسگزارم.

  • مهسا گفت:

   سلام
   با توجه به شرایطی که فرمودید به نظر میاد شبانه تهران شانستون خوبه، بنابراین توی انتخاب رشته اول روزانه های تهران، بعد شبانه های تهران، بعد روزانه شهرستان های بزرگ مثل اصفهان و تبریز و بعد شبانه هاشون رو بزنید.

 4. رحمان گفت:

  سلام کسی میدونه انتخاب رشته دانشگاه ازاد کی شروع میشه

 5. علی گفت:

  سلام خواهشا یکی جواب بده.با رتبه ی ۹۰۰ آموزش زبان واخرین رتبه مجاز روزانه شانس قبولی تو
  دانشگاه دولتی(روزانه وشبانه) هست؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله برای روزانه شهرستان های درجه دو ممکنه شانس قبولی داشته باشید، برای شبانه اغلب شهرستان ها هم شانس خوبی دارید. اما برای روزانه رجایی فکر نکنم شانستون زیاد باشه. به هر حال حتما تو انتخاب رشته لحاظش کنید. برای شبانه رجایی هم ممکنه شانس داشته باشید.

 6. شادی گفت:

  توراخدایکی جواب بده.بخدامن دیوونه شدم.کسی میدونه بگه تکلیف چیه؟

 7. عاطفه گفت:

  ویرایش شامل کد رشته محل ها هم هست؟یا فقط اطلاعات شخصیه؟/چه معدلیو باید وارد واسه من که این ترم فارغ التحصیل میشم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   اگه منظورتون ویرایش انتخاب رشته هست که بله به تعداد محدودی (فکر میکنم ماکزیمم ۵ بار) میتونید انتخاب رشته تون رو ویرایش کنید.
   شما معدلتون تا اخر ترم بهمن رو باید وارد کنید. چون معدل نهایی تون هنوز مشخص نشده. فقط حتما فرم معدل رو هم بدید دانشگاه تکمیل کنه و نزد خودتون نگه دارید.

 8. عاطفه گفت:

  سلام.من رشته ی اکو هیدرولوژی رتبه ۱۶ روزانه اوردم.اخرین نفر مجاز ۱۸ هست چقدر شانس قبولی دارم؟و در غیر روزانه ۱۶ از ۵۴ نفر مجاز شده

 9. شادی گفت:

  سلام ببخشیداگه ظرفیت یک رشته ای۲۱نفرباشه ۱۰درصددانش آموزان ممتازش میشه۲.۱،بعدیعنی دانشگاه چندنفرمیگیره ازبچه های ممتاز؟دونفریاسه نفر؟ممنون میشم جواب بدید

 10. هادی گفت:

  سلام
  من مجموعه مدیریت غیر روزانه مجاز شدم.
  میتونم چند گرایش را انتخاب کنم و یا فقط یه گرایش میشه انتخاب کرد.؟
  مثلا میتونم هم مدیریت دولتی انتخاب کنم و هم مدیریت مالی؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   شما میتونید همه گرایش های رشته های امتحانی تون رو انتخاب کنید و محدودیتی ندارید. لازم هم نیست همه پشت هم باشه. بر اساس علاقه میتونید انتخاب کنید.

 11. باران گفت:

  سلام برای انتخاب رشته من داخل سایت نوشته شده مجاز برای غیر روزانه شدم این معنیش اینه که شبانه میتونم انتخاب رشته کنم یا فقط پیام نور وغیر انتفاعی و آزاد؟؟؟؟ضمنا انتخاب رشته دانشگاه آزاد کی شروع میشه؟؟؟؟

  • شهریار گفت:

   درود.
   ۱: بله، برای غیر روزانه مجاز شدید.
   ۲: به توضیحات داخل کارنامه تان مراجعه کنید.
   ۳: طبق اطلاعیه سایت http://www.azmoon.org دانشگاه آزاد اسلامی: “انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هفته آخر خرداد ماه از طریق همین سامانه آغاز خواهد شد.”
   موفق باشید.

 12. م گفت:

  دوستانی که در مورد رتبه شون می پرسن اگه آخرین رتبه قبولی رو تقسیم بر ۳ کنید آخرین رتبه ای به دست میاد که قطعا در اون دوره قبوله البته اگه همه ی رشته محل های اون دوره رو انتخاب کنید

 13. ارشد انتظار گفت:

  سلام بنده طبق گواهی موقت کارشناسی در تاریخ ۹۵/۰۴/۲۳ فارغ التحصیل شدم آیا در مورد تاریخ فارغ التحصیلی در انتخاب رشته باید ۹۵/۰۴ را اعلام کنم یا۹۵/۰۵ را برای تاریخ فارغ التحصیلی درج کنم؟.
  لطفا پاسخ دهید؟؟؟ ..

 14. علیرضا گفت:

  سلام مجدد چرا وارد سایت azmoon.org میشم نه دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد اومده نه لینک ثبت نام یا باید قسمتی دیگر از سایت رو برم توضیح دهید

  • مهسا گفت:

   سلام
   مطابق اعلام دانشگاه ازاد، هفته اخر خرداد ماه اطلاع رسانی خواهد شد. پیگیر اخبار همین سایت باشید، به محض انتشار اخبار مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد.

 15. علیرضا گفت:

  سلام کسی نحوه انتخاب واحد به من توضیح میده من دیروز انتخاب واحد کردم تقریبا ۷۰ تا دانشگاه رو انتخاب کردم ولی سیستم ثبت نمی کرد و هی می گفت شما مجاز به دو کد رشته می باشد این قدر ویرایش و ثبت زدم که فقط تونستم تقریبا ۱۰ کد رشته ثبت کنم و حالا سیستم دسترسی من رو بسته و نمی گذارد بیشتر انتخاب کنم الان باید چی کار کنم؟

 16. a گفت:

  دوستان با رتبه ی ۹۰۰ میشه ژنتیک یا سلولی مولکولی دولتی روزانه یا حتی شبانه قبول شد؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   البته به انتخاب رقبایی که رتبه های بهتری نسبت به شما کسب کردن هم داره، اما در مجموع برای روزانه شهرستان های شانس دارید و اغلب شبانه ها رو هم احتمال قبولی براتون وجود داره.

 17. شهریار گفت:

  دوستانی که میدانند جواب بدهند. آیا الان من داوطلب مجاز در دوره های غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی بروم داخل سایت sanjesh و انتخاب رشته کنم و اطلاعتم ثبت سامانه سازمان سنجش قرار گیرد و بعد از ان در سایت azmoon دانشگاه آزاد اسلامی هم انتخاب رشته کنم و اطلاعاتم ثبت سامانه دانشگاه آزاد گردد مشکلی ایجاد میکند یا نه؟ هدفم این که هر دو فرصت انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر (دولتی/غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی) را داشته باشم؟

 18. ارشد منتظر گفت:

  آیا اشتباه در تاریخ فارغ التحصیلی مشکل ساز خواهد بود بنده سال ۹۵ فارغ التحصیل شدم نمودم تیر ماه فارغ التحصیل شدم یا مرداد ۹۵ ، آیا این قضیه می تونه مشکل ساز باشه اگر اشتباه باشد لطفا پاسخ دهید؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   نه قاعدتا مشکلی پیش نمیاد. با این حال برای این که خیالتون راحت بشه، از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش برای اصلاحش اقدام کنید بهتره.

 19. ارشد منتظر گفت:

  آیا اشتباه در تاریخ فارغ اتحصیلی مشکل ساز خواهد بود بنده سال ۹۵ فارغ التحصیل شدم نمودم تیر ماه فارغ تحصیل شدم یا مرداد ۹۵ ، آیا این قضیه می تونه مشکل ساز باشه اگر اشتباه باشد لطفا پاسخ دهید؟

 20. سیامک گفت:

  سلام.تو رشته صنایع در کد ۱ بهینه سازی با رتبه ۲۶۰۰ و اخرین مجاز ۲۹۰۰ و همچنین کد۲ سیستم های کلان با رتبه ۱۴۲۵ و اخرین مجاز ۱۸۰۰ کجا امکان قبولی دارم؟مثلا شبانه فردوسی میتونم بیارم؟

 21. شهریار گفت:

  حال، سوالی که از همقطارانم دارم اینکه آیا در هر دو سایت azmoon و sanjesh میتوان انتخاب رشته کرد و بعد از ان خودمان تصمیم بگیریم که دانشگاه آزاد برویم یا دولتی؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله شما میتونید هم در سایت سنجش برای دانشگاه های دولتی و هم در سایت azmoon برای دانشگاه ازاد انتخاب رشته کنید و در صورتی که هر دو رو قبول شدید هم مشکلی نیست و میتونید یکیشو انتخاب کنید.

 22. شهریار گفت:

  در ضمن باز به دو پیغام قبلی ام اضافه کنم منظورم از “برگزاری یکسره” به این معنی نمیباشد که بین ساعت های کلاس ها تایم استراحت، وقت نماز و غذا وجود ندارند بلکه وجود دارند.

 23. مینا گفت:

  سلام. اگر ظرفیت پذیرش در رشته ای ۲۱۴ نفر باشه و رتبه من ۳۵۴ احتمال قبولی صفره ؟

 24. شهریار گفت:

  در ضمن به پیغام قبلی ام اضافه کنم. بعبارتی ساده تر، کلاس های آموزشی دانشگاه دولتی در اصل شیفتی میباشد. (شیفت روزانه و شیفت شبانه). اما کلاس های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی یکسره از ۸ صبح تا ۸ شب برگزار میگردد.

  • مهسا گفت:

   سلام
   درمورد زمان برگزاری کلاسهای شبانه اشتباه متوجه شدین.
   دوره شبانه یا نوبت دوم، در حقیقت دوره‌ای مشابه دوره روزانه و با همان کیفیت تحصیلی است. این دوره همانند دوره روزانه و گاهی همراه با آن برگزار شده و به لحاظ زمان برگزاری کلاس‌ها و موارد مشابه تفاوتی با دوره روزانه ندارد. پذیرش در این دوره نیز عموماً در همان ترم مهر صورت می‌گیرد و عبارت نوبت دوم به هیچ وجه به معنای پذیرش در ترم دوم نیست.

 25. شهریار گفت:

  درود فراوان بر همقطاران.
  تا جاییکه من اطلاع دارم، دانشگاه های (غیر روزانه) به مفهوم دانشگاه های (شبانه/نوبت دوم) و مخصوص دولتی میباشد. در سیستم دانشگاه آزاد اسلامی روزانه و یا غیر روزانه مفهوم ندارد. چرا که همه ما میدنیم که کلاس های اموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از ۸ صبح آغاز میشود و تا ۸ شب به پایان میرسد.

  • آموزش زبان گفت:

   دوست عزیز من لیسانسمو شبانه فردوسی خوندم. بهیچ وجه در ساعات درسی تفاوتی با روزانه نداشتیم و همه کلاسها با هم بود فقط ما شهریه پرداخت می کردیم روزانه ها نه. همین

   • شهریار گفت:

    درود بر شما.
    حرف شما درباره تفاوت شهریه تایید میشود. دوره های شبانه چون تعداد دانشجو سر کلاس ها زیاد نیست با دانشجویان روزانه ها کلاس ها ادغام میشود. اما تحت هر شرایطی حالت شیفتی بودن خودش را حفظ میکند به این معنی که در حالت هایی ممکن است تعداد دانشجویان در شبانه به حد نصاب لازم خود برسد که بایستی دانشجویان در همان شیفت شبانه کلاس ها را بروند مگر این که دانشگاه استثناعاتی را برای دانشجوی دوره شبانه قرار داده باشد که دانشجوی شبانه بتواند سر کلاس روزانه برود.

    • آموزش زبان گفت:

     دوست عزیز متاسفانه اطلاعات شما صحیح نیست در کل دوره لیسانس دیرتر از ساعت ۶ کلاسی نداشتیم. بنده حتی سال آخر رو علامه تهران بودم (دانشجوی مهمان) و در اونجا هم همین منوال بوده. دوستانم در رشته ها و دانشگاههای دیگه هم همین مدل خوندن. تنها تفاوت در شهریه هست ولاغیر حتی تا خود شما عنوان نکنید کسی از اساتید و دانشجویان نمی دونن که شما دوره شبانه خوندین. برای همین هم نامش از شبانه به نوبت دوم تغییر پیدا کرده چون باعث شبهاتی شده بود. الان می دونیم در نوبت دوم بعد از روزانه پر میشه در کنکور

     • شهریار گفت:

      دوست گلم، من ساعت کلاس های دانشگاه آزاد اسلامی را عرض کردم نه شبانه! من خودم فارغ التحصیل کارشناسی دانشگاه آزاد کرج بوده ام و ساعت کلاس هایمان از ۸ صبح شروع میشد تا ۸ شب. کسیکه خودش دانشجو آزاد بوده است که اطلاعات غلط نمیده! اون اطلاعات شبانه را من از دوست دانشجوی شبانه ام پرسیدم و من هم بر اساس حرف ایشان این موضوع را مطرح کردم. حالا شما خودتان دانشجوی شبانه بودید مسلما خب بهتر از من میدانید. اما این که من را متهم به دادن اطلاعات غلط محکوم میکنید من را ناراحت میکند.

 26. سید اسماعیل گفت:

  به اطلاع داوطلبان عزیز می رساند برای انتخاب رشته محل های آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۶ از ساعت ۲۰ امشب به سامانه سنجش مراجعه نمایند

 27. محمد گفت:

  سلام دوستان
  کسی در مورد رشته ژنتیک میدونه ؟؟
  با رتبه ۱۵۰ژنتیک تهران یا یزد میشه قبول شد؟؟؟

 28. وحید گفت:

  سلام با رتبه ۲۵۰۰ تبدیل انرژی چه میشه قبول شد روزانه

  • مهسا گفت:

   سلام
   البته بستگی به انتخاب رتبه های قبل از شما داره، اما در مجموع شانس قبولی روزانه رو دارید. با این حال اگه مایل به تحصیل در دوره شبانه هستید، انتخاب اونها رو هم از دست ندین.

 29. وحید گفت:

  سلام با رتبه ۲۵۰۰ تبدیل انرژی کجاهادمیشه قبول شد

 30. m.s گفت:

  دوستان کسی شهریه شبانه همدان و تبریزو میدونه??

 31. m.s گفت:

  سلام دوستان .ایا میشه تو تکمیل ظرفیت از شبانه به روزانه رفت??

 32. مش عباس گفت:

  سلام
  دوستان با رتبه ۵۲۰۰ تجزیه ،که ۵۶۰۰نفر مجاز به انتخاب رشته شدند در این گرایش ( برای روزانه)،،کجاها شانس قبولی دارم؟؟؟
  اصلا شانس قبولی شبانه یا آزاد رو دارم؟
  جواب بدین دیگه:-(

  • آموزش زبان گفت:

   آزاد یا غیرانتفاعی فکر کنم

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای دوره شبانه بعیده که شانس زیادی داشته باشید. اما برای پردیس، مجازی، غیرانتفاعی و پیام نور تهران و نیز شهرستان ها شانس قبولی دارید. درمورد دانشگاه ازاد، با توجه به این که هنوز ظرفیت ازاد اعلام نشده و امسال رتبه ها بین همه داوطلبان ارشد ازاد و سراسری هست و خیلی ها ممکنه ازاد رو انتخاب رشته نکنن، دقیق گفتن این که چقدر شانس دارید زیاد میسر نیست.

 33. راموس گفت:

  سلام خودتون رو اذیت نکنید تا ساعت هفت هم آزاد میاد هم سراسری

 34. آموزش زبان گفت:

  اخبار ساعت دو گفته امشب میشه انتخاب کرد

 35. باران گفت:

  سلام همینکه مجازید واز نفر آخر مجاز متفاااااوته رتبه بعنی آزاد قبولیدنگران نباشین مث قبلا نیس ک من شش سال قبل درصدام سه برابر الان بود حتی آزاد مجارنشپم

 36. yaghi گفت:

  انتخاب رشته هنوز فعال نشده؟

 37. من گفت:

  دوستان چرا پس انتخاب رشته شروع نمیشه؟
  دفترچه های دانشگاه آزاد هم که نیومده هنوز!! ساعت ۲و نیمه

  • مهسا گفت:

   سلام
   انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی هفته آخر خرداد ماه آغاز خواهد شد.
   دفترچه هم شاید همون حدود منتشر شه.

 38. ایمان گفت:

  سلام دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد امده یا نه

 39. آموزش زبان گفت:

  سلام. میشه راهنماییم کنین؟ من رتبه ۵۵۳ آوردم و رتبه آخر روزانه ۱۹۵۸ هست. میتونم تهران آموزش زبان قبول بشم بنظرتون؟ معدل موثرمم ۱۸/۴۱ شد.

 40. سحر گفت:

  با سلام میشه پاسخ بدید من با رتبه ۱۱۲ در رشته ژئوفیزیک و اخرین فرد مجاز ۴۴۵ هستش میتونم دانشگاه تهران روزانه یا شبانه یا خوارزمی کرج رو بیارم لطفا جواب بدید ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای روزانه های تهران شانس زیادی ندارید. اما برای روزانه شهرستان هایی مثل شاهرود و ارومیه شانستون زیاده. برای شبانه تهران هم احتمالش هست که قبول بشید. البته توصیه میکنم شهرستان ها رو هم حتما انتخاب کنید که شانس قبولی تون از بین نره.

 41. کامین گفت:

  باسلام.من میخواستم باچه رتبه ای میتونی دانشگاه آزادواحدهای تهران وحومه ویاکرج قبول شد.

 42. ترانه گفت:

  احتمالا باید منتظر فرم انتخاب رشته در ساعت ۱۴ امروز باشیم . در یکی از سایت ها نوشته بود .

 43. poiner گفت:

  دوستان انتخاب رشته خود سنجش هم فعال نیست!؟ (آزادم که اصلا مشخص نیست ) ، برای همه اینطوره یا فقط من اینطورم ؟

 44. hasti گفت:

  سلام…لطفا توضیح بدین نوبت دوم ب چ صورت هست؟

  • ✅ کارشناسی ارشد نوبت دوم (شبانه)

   🍃 دوره شبانه یا نوبت دوم، در حقیقت دوره‌ای مشابه دوره روزانه و با همان کیفیت تحصیلی است. این دوره همانند دوره روزانه و گاهی همراه با آن برگزار شده و به لحاظ زمان برگزاری کلاس‌ها و موارد مشابه تفاوتی با دوره روزانه ندارد. پذیرش در این دوره نیز عموماً در همان ترم مهر صورت می‌گیرد و عبارت نوبت دوم به هیچ وجه به معنای پذیرش در ترم دوم نیست.

   ✨ ضمن این که مدرک فارغ‌التحصیلان دوره شبانه با مدرک دوره روزانه نیز تفاوت خاصی ندارد.

   💢 تنها تفاوت مهم این دوره با دوره روزانه، لزوم پرداخت شهریه در آن است,
   ففط حواستون باشه,اگه غیرشهر خودتون بزنید,
   خوابگاه نداره خیلی دانشگاه ها

 45. ايليا گفت:

  سلام :
  کدوم یکی ارجهیت داره ؟
  شبانه
  آزاد
  غیرانتفاعی
  پردیس
  ؟؟؟
  سپاس

  • B گفت:

   شبانه مدرکش سراسری قید میشا ولی بقیه اینطور نیس

  • مهسا گفت:

   سلام
   شبانه که مدرکش مثل دوره روزانه هست و کیفیت خوبی داره.
   اما درمورد سایر دوره ها باید دید کدوم واحد و شهر رو میفرمایید. مثلا پردیس دانشگاه های بزرگ کیفیت خوبی دارن و در قیاس با ازاد شهرستان های کوچک بهتر هستن. اما مثلا واحد علوم تخقیقات دانشگاه اازد هم معتبر و باکیفیت هست.

 46. ترانه گفت:

  یعنی توی کل ظرفیت پذیرش رتبه ام رو حدود ۱۳۰ در نظر بگیرم ؟

 47. امیر گفت:

  با ۶۲۹۵ پیام نور یا آزاد قبولم؟

 48. Mojghan گفت:

  سلام به راهنمایی بکنید خواهشا با رتبه ۱۴۰۰ حسابداری معدل۱۷٫۸۵ آخرین رتبه مجاز ۴۴۴۱۰ میشه شبانه قبول شد

 49. شهریار گفت:

  درود بر همقطاران.
  تاریخ و ساعت دقیق انتخاب رشته ارشد ۹۶ را در سایت http://www.azmoon.org هنوز اعلام ننمونده اند. کسی اطلاعی دارد؟

 50. Ate گفت:

  سلام . کسی میدونه ایا با رتبه ۲۸۰۰ ارشد اموزش زبان میشه پیام نور قبول شد یا نه؟

 51. من گفت:

  نظرتون درباره پردیس هم میشه بگید ؟ بین غیر انتفاعی پردیس و آزاد کدوم یک بهتره؟

 52. وحید حیدری گفت:

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما چرااصلا برای ثبت نام بالانمی آید

 53. من گفت:

  سلام به نظرتون غیر انتفاعی بهتر یا ازاد؟

 54. ترانه گفت:

  لطفا پاسخ بدید ممنون می شم .

 55. ترانه گفت:

  از بین کلیه رشته محل ها شانس قبولی دارم ؟

 56. کتابداری گفت:

  با رتبه ی ۲۴ کتابداری اصفهان رو میارم؟

 57. وحید گفت:

  تورو خدا بگین من مجاز شدم از غیر روزانه و آزاد ایا غیر روزانه همون شبانس دولتی درضمن چرا آزاد دفترچهنمبده 😢😢

 58. یگانه گفت:

  یکی اینو جواب بده :
  من سهمیه شاگرد اولی دارم، برای بدون آزمون،مدارکمو فرستادم تا مرداد نتیجش بیاد
  با آزمونم همینطوری انتخاب رشته میکنم، اما رتبم خوب نشده خیلی، اگر برای با آزمونم از سهمیه اولی استفاده کنم چقدر موثر واقع میشه ؟

  • امیر مسعوذ گفت:

   میگن ۱/۳ میکنه رتبه رو(یعنی اگر ۳۰۰ شدید در موقع بررسی دستگاه سنجش شمارا ۱۰۰ میبیند)

   • امیرحسین گفت:

    براساس اخرین فرد قبول شده…به ازای هر ده نفر یک نفر با سهمیه شاگرد
    اولی پذیرفته میشه ..مثلا اگه نمره کل نفر ۱۰ شده ۳۰۰۰ ..نمره کل شما باید اگه ضرب در ۰٫۹ کنین بشه ۳۰۰۰٫٫براساس
    ۹۰ درصد نمره قبولی اخرین نفر…ولی تاثیر زیادی داره…ضمنا
    اگه رتبه خوبی ندارین استفاده نکنین چون واقعا حیفه…من پارسال ازش استفاده کردم ولی امسال واقعا بهش نیاز دارم ولی نمیتونم دیگه..
    شما هم استفاده نکنین اگه دنبال جای خوب هستین..اما سال دیگه جدی تر بخونین و شرکت کنین

    • یگانه گفت:

     ممنون آقای امیر حسین، سال بعد هم میشه ازش استفاده کرد؟

     • امیرحسین گفت:

      تا یک سال بعد از فارغ التحصیلی میشه فک کنم…حتما توضیحات سنجش رو بخونین…ببیننی اگه سال دیگه بیش از یه سال میشه همین امسال استفاده کنین که نسوزه ..حتما به اموزش دانشگاهتون سر بزنین و
      سوال کنین …پیگیری کنین حتما.. اگه مجاز به روزانه هم شدین ازش استفاده کنین …کار سنجش حساب کتاب نداره والا… ان شالله موفقو موید باشین.

   • ترانه گفت:

    خب این یعنی امیدی هست ؟

 59. ترانه گفت:

  دوستان ارشد ایرانشناسی سراسری با رتبه ۳۵۵ احتمال قبولی هست ؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای دوره های پردیس، مجازی، غیرانتفاعی و پیام نور شهرستان ها ممکنه شانس قبولی داشته باشید. البته به انتخاب رقبایی که رتبه بهتر کسب کردن هم بستگی داره.

 60. علی گفت:

  منم همچنان منتظرم

 61. یگانه گفت:

  سلام ، انتخاب رشته از چه ساعتی فعال میشه؟؟

 62. صادق گفت:

  سلام. نوبت دوم که نیاز به پرداخت شهریه داره، سوالم اینه که بنیاد شهید برای اونایی که سهمیه ایثارگر دارن شهریه شو میده مثل دانشگاه آزاد و علوم پزشکی یا نه؟

 63. پانته آ گفت:

  سلام. هزینه شهریه شبانه و دانشگاه آزاد چطوره؟ چقدر باهم اختلاف دارن؟

 64. فائزه گفت:

  سلام.رتبه من در مهندسی کشاورزی گرایش باغبانی شده ۶۷و آخرین رتبه مجاز روزانه ۱۵۳۱
  آیا قبولی من در دانشگاه فردوسی روزانه وجودداره؟در رشته گیاهان زینتی

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله برای روزانه فردوسی شانستون خوب هست. البته کلا توصیه میکنم خودتون رو محدود به یک رشته محل خاص نکنید تا شانس قبولی تون از بین نره.

 65. ... گفت:

  با رتبه ۱۹۳فیزیولوژی جانوری کدوم دانشگاها میشه روزانه اورد اخرین رتبه قبولی هزارو خوردی

 66. Elizabeth گفت:

  ببخشید کسی هست راهنمایی کنه کجا بریم واسه انتخاب رشته ؟؟ من هیچی از این کارنامه سر در نمیارم بلد نیستم انتخاب رشته کنم
  کممممممممممممک 😭😭😢😢😢😢😢😢😢

 67. ... گفت:

  سلام با رتبه ۱۵۷بیوسیستماتیک جانوری دانشگاه شیراز قبول میشم؟؟؟کجاها شانس دارم لطفا جواب بدین

  • مهسا گفت:

   سلام
   لب مرز هستین و ممکنه قبول نشید. بنابراین توصیه میکنم خودتون رو محدود به شیراز نکنید و سعی کنید کدرشته های دیگه رو هم مدنظر قرار بدید.

 68. فاطمه گفت:

  سلام
  ببخشید برای انتخاب رشته می تونیم فقط دو مورد انتخاب کنیم ؟
  لطفا راهنمایی کنید

 69. علی گفت:

  بازم سلام سوالمودوباره میپرسم مهساخانوم بااینکه ظرفیت روزانه ها۲۰۳نفرهس توگرایش من ورتبه من شده۲۲۸احتمال قبولی توروزانه چقده بنظرتون؟

 70. مریم گفت:

  سلام. ببخشید . چرا دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد نمیاد؟؟؟ نکنه پشیمون شدن نمیخوان
  دفترچه رو بزارن؟ اصلا تکلیف قبولی های آزاد معلوم نیست چرا؟ چرا تو اخبار هیچی نمیگن؟
  اه..!!!!!

 71. عباس مهر گفت:

  دوستان میزان شهریه نوبت دوم دانشگاهها را که میزنم روی صفحه نمی یاد. لطفا” راهنمائی کنید.

 72. الف گفت:

  دوستان برای شما بخش انتخاب رشته توی سایت سازمان سنجش فعال شده؟ برای من هنوز فعال نشده؟ مگه قرار نبود از امروز انتخاب رشته شروع بشه؟

 73. علی گفت:

  سلام مهساخانوم من کل روزانه هاروحساب کردم کل ظرفیت ۲۰۳نفرشدرتبه منم۲۲۸شده احتمال قبولی توروزانرودارم؟باتوجه به ظرفیت شبانه هاو دانشگاه ازادمثلاخیلاهستن ساکن تهرانن بجای روزانه شهردیگه شبانه تهران میزنه یاخیلی دلایل دیگه شمابهترمیدونین بنظرتون با۲۲۸احتمال قبولی روزانه هس؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله احتمالش زیاد هست که شانس قبولی داشته باشید. همونطور که گفتید بعضیا مثلا ترجیح میدن شبانه تهران بخونن تا روزانه شهرستان و یا مثلا نزدیکی به محل سکونت براشون مهمه و حاضرن برن دانشگاه ازاد. بنابراین ایشالا قبول میشید.

 74. مینا گفت:

  سلام کسی که روزانه مجاز نشده میتونه نوبت دوم انتخاب رشته کنه؟ منظور از نوبت دوم شبانس؟

 75. هانا گفت:

  سلام .با رتبه ۴۸۷علوم اقتصادی روزانه یا شبانه دانشگاههای تهران رو قبول میشم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای روزانه های تهران که شانس زیادی ندارید. اما برای شبانه ها شانستون بد نیست. البته به نظرم خودتون رو محدود به تهران نکنید و شهرستان ها رو هم انتخاب کنید تا شانس قبولی تون از دست نره.

 76. توكلي گفت:

  دوستان من معدلم رو اشتباه زدم میتونم فردا قبل انتخاب رشته ارشد درستش کنم ؟ پیام نور و غیر انتفاعی رو هم انتخاب نکرده بودم ، الان چجوری میتونم انتخاب کنم ؟

 77. امير حسين 23 گفت:

  خانم مهسا یا هرکی میدونه خواهش میکنم برای انتخاب رشته کمکم کنه، من ۳۳۸۴آموزش زبان انگلیسی شدم، شبانه ها رو انتخاب کنم همشون؟ و برای آزاد چی، سپااس

  • مهسا گفت:

   سلام
   متأسفانه شانستون برای شبانه ها در مجموع زیاد نیست. پردیس، مجازی، غیرانتفاعی و پیام نور بخصوص شهرستان ها شانس اصلی قبولی شماست.

 78. سوال گفت:

  سلام .ببخشید یه سوالی ذهنمو درگیر کرده.اگه انتخاب بیستم قبول بشم تاثیر منفی توی رتبه من داره؟
  یا اینکه فرقی نداره؟

 79. سهیل گفت:

  با رتبه ۱۰۲۰ میشه دانشگاه خاتم،ارشاد یا شبانه تو رشته مدیریت مالی قبول شد؟ علوم تحقیقات چی؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیلی بستگی به انتخاب رتبه های قبل از شما داره. اما در مجموع شانس دارید.
   برای علوم تحقیقات هم به نظرم ممکنه شانس قبولی داشته باشید.

 80. بیژن گفت:

  سلام
  با رتبه ۲۹۶ ژنتیک و به نژادی گیاهی و ۳۲۹ اکولوژیک روزانه کدام دانشگاه می تونم قبول بشم؟

 81. MD گفت:

  من سهمیه شاگرد اولی دارم ولی روزانه مجاز نشدم، ینی از بین رفته؟ فقط غیرانتفاعی و ازاد و پیام نور مجازم.

 82. urban گفت:

  سلام دوستان.خواهشا جواب بدید.ممکنه به تعداد ظرفیت هایی ک توی دفترچه نوشته،تعداد کمی مثلا دو سه تا اضافه بشه؟مثلا ۶تا ظرفیت شهیدبهشتی بشه ۸تا؟

 83. حاج ممد مهندسی مواد گفت:

  سلام بچه ها
  میگم چرا دانشگاه آزاد دفترچه رو منتشر نمیکنه

 84. فاطمه گفت:

  معدلم موقع ثبت نام اشتباه زدم الان بخوام درست کنم رتبه ام تغیر میکنه؟!؟

 85. مهندس شیمی گفت:

  دوستان پونصدرشته شیمی امکان روزانه یکی ازدانشگاههای تهرانو داره؟!

 86. Fereshte گفت:

  دوستان من موقع ثبتنام واسه غیرانتفاعى و پیام نور اقدام نکردم. الان واسه انتخاب رشته میتونم کارت پیامنور و غیرانتفاعى بخرم و انتخاب رشته کنم ؟؟ 😐

 87. n گفت:

  سلام با رتبه ی ۲۴ کتابداری ، اصفهان و تهران شانسم چطوره؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پژوهش دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

پاسخ به سؤالات متداول داوطلبان تکمیل ظرفیت ارشد بهمن ۹۶ دانشگاه آزاد
در این پست به سؤالات متداول داوطلبان کارشناسی ارشد...
لزوم ارائه پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد
معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشجویان...
آغاز ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد سال ۱۳۹۶
انتخاب رشته تکمیل ظرفیت نیمسال دوم آزمون کارشناسی...
اعلام زمان انتشار نتایج تکمیل ظرفیت ارشد بهمن ۹۶ آزاد
نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 96 دانشگاه آزاد تا نیمه...
آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد از فردا
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: تکمیل ظرفیت...
اعلام شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت بهمن ماه ۹۶ ارشد آزاد
دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی مهر ماه 96 دانشگاه آزاد...
کاهش ظرفیت پذیرش تکمیل ظرفیت بهمن ماه ۹۶ ارشد آزاد
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: در تکمیل...
تعدیل دوره های پردیس خودگردان دانشگاه ها
وزیر علوم گفت: با توجه به ظرفیت بالای دانشگاه ها در...
اعلام شرایط بورسیه کارشناسی ارشد فناوری فضایی در سال ۲۰۱۸
سازمان فضایی ایران از پذیرش بورسیه در رشته های مرتبط...
تغییر زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ علوم پزشکی
زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه علوم...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96   تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96 سراسری  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: