ماهان مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش دانلود سوالات کنکور ارشد کیهان موسسه اعزام به خارج راد  

شروع انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 از 21 خرداد

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۶ سراسری می‌توانند از روز یکشنبه ۲۱ خرداد ماه نسبت به انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.

به گزارش مسترتست، بنا بر اعلام سازمان سنجش، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها می‌باشد، از روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۳/۱۱ در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دریافت بوده است.

به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی توصیه می‌شود ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) اقدام نموده و کدرشته محل‌های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب نموده و پس از آن در فرم پیش‌نویس (نمونه‌ای که به همین منظور در دفترچه راهنمای شماره ۲ قرار دارد) درج نمایند و پس از اطمینان از صحت رشته محل‌های انتخابی خود، از روز یکشنبه ۹۶/۳/۲۱ لغایت ساعت ۲۴:۰۰ روز پنج‌شنبه ۹۶/۳/۲۵، برای انتخاب رشته با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته اینترنتی ضروری می‌باشد) نسبت به ثبت کد رشته محلهای انتخابی و تکمیل فرم مذکور اقدام نمایند. بدیهی است پس از تأئید نهایی رشته‌های انتخابی توسط داوطلب، رسید ۱۵ رقمی توسط سیستم در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نگردیده است.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قبل از اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته بندهای ذیل را مشاهده می‌نمایند که در صورت علامتگذاری در یکی از این موارد به آنها اجازه انتخاب رشته داده می‌شود. بدیهی است هر زمان‌ مشخص‌ شود که‌ داوطلب‌ حقایقی را عمداً یا سهواً کتمان‌ نموده‌، در هر مرحله ‌(پذیرفته‌شدن‌، حین‌ تحصیل‌ ‌و …) که باشد، از این آزمون‌ و آزمون‌ سال‌ بعد محروم‌ خواهد شد و حق هرگونه اعتراضی از وی سلب می‌گردد.

– اطلاعات فوق (معدل کاردانی و کارشناسی، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی و تاریخ فارغ التحصیلی) مورد تأیید می‌باشد.

– اطلاعات فوق (معدل کاردانی و کارشناسی، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی و تاریخ فارغ التحصیلی) مورد تأیید نبوده و دارای مغایرت است.

– حداکثر تا تاریخ ۹۶/۶/۳۱ در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیلی خواهم شد □ فارغ‌التحصیل نخواهم شد □

به داوطلبان گرامی توصیه می‌گردد، قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته خود، توضیحات و اطلاعات مربوط به آن (محل تحصیل، نوع دوره، میزان شهریه و …) وهمچنین اطلاعات مندرج دربخش پیوستهای دفترچه راهنمای انتخاب رشته راحسب مورد مطالعه نموده و مد نظر داشته باشند.

سیستم انتخاب رشته، تا حدودی هوشمند پیش‌بینی گردیده که  در حد امکان خطاهای احتمالی داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اینترنتی به آنان تذکر دهد (به عنوان مثال: انتخاب کد رشته محلی که داوطلب در آزمون آن شرکت نکرده و یا اینکه در گرایشی از گرایشهای رشته امتحانی خود مجاز به انتخاب رشته نگردیده است و …)، لذا لازم است داوطلبان نسبت به رفع خطاهای داده شده اقدام نمایند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، لازم است اطلاعیه‌های این سازمان، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و شرایط و ضوابط ارگانهای بورس دهنده و مؤسساتی که به صورت شرایط خاص پذیرش می‌نمایند را به دقت مطالعه نمایند.

داوطلبان متقاضی رشته‌ محل‌های بورسیه دارای شرایط خاص ضمن مطالعه دقیق شرایط و ضوابط این گونه رشته‌ها، توجه داشته باشند منحصراً مجاز به انتخاب حداکثر ۲ کدرشته محل از این نوع کدرشته محلها می‌باشند و لازم به توضیح است که تاریخ دقیق اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت و برنامه زمانی مصاحبه و سایر مراحل گزینش از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در تاریخ‌ ۲۹/۳/۹۶ به اطلاع کلیه داوطلبان خواهد رسید.

تبصره: انتخاب کدرشته‌محلهای تحصیلی دانشگاه‌های شاهد و امام صادق (ع) از شرط محدودیت انتخاب حداکثر ۲ کدرشته‌محل رشته‌های دارای شرایط خاص و بورسیه مستثنی می‌باشند.

کلیه داوطلبان متقاضی کدرشته‌های امتحانی ۱۱۳۱-۱۱۳۹- ۱۱۴۸ (رشته مدیریت امور شهری)-۱۳۵۰-۱۳۵۱-۱۳۵۲-۱۳۵۶-۱۳۵۷-۱۳۵۸-۱۳۶۰– ۱۳۶۲ و ۱۳۶۴ که مجاز به انتخاب رشته شده باشند لازم است برای اطلاع از زمان مصاحبه علمی و یا تاریخ برگزاری آزمونهای عملی، تشریحی و پروژه به اطلاعیه‌ این سازمان که در تاریخ ۹۶/۳/۲۹ از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان و روز دوشنبه مورخ ۹۶/۴/۵ در نشریه پیک سنجش منتشر می‌شود، توجه داشته باشند.

داوطلبان لازم است برای اطلاع از اطلاعیه احتمالی اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته و یا رشته‌های جدید تا پایان مهلت انتخاب رشته (۹۶/۳/۲۵) به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه کنند تا در صورت صدور این اطلاعیه از محتوای آن اطلاع حاصل نمایند.

پس از مشاهده کارنامه نتایج اولیه آزمون، آن دسته از داوطلبانی که در خصوص مندرجات کارنامه (به غیر از معدل کاردانی و کارشناسی، نام رشته تحصیلی و یا نام محل اخذ مدرک کارشناسی) خود سوالی دارند، ضمن توجه به توضیحات مربوط به کارنامه که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و در سایت این سازمان درج گردیده است، لازم است حداکثر تا تاریخ ۹۶/۴/۴ منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام نمایند. لذا از داوطلبان تقاضا می‌شود از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است به کلیه مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ ۹۶/۴/۴ واصل شود، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد. ضمناً داوطلبان گرامی می‌توانند سؤالات خود را با شماره تلفن‌ ۴۲۱۶۳-۰۲۱ نیز در میان ‌بگذارند.

 
کانال تخصصی کارشناسی ارشد

129 دیدگاه در “شروع انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۶ از ۲۱ خرداد”

 1. احسان گفت:

  سلام
  اگه که انتخاب رشته درست انجام شده باشه الان توی میز کار سازمان سنجش نباید قابل مشاهده باشه انتخابامون؟

  برای من هیچی از انتخاب رشتم نیست میترسم انتخاب رشتم نهایی نشده بوده؟

 2. محبی گفت:

  خواهشا جواب بدین…منتظر جواب هستم.برم سازمان صفحه انتخاب رشته ام رو باز میکنن؟

  • ehsan گفت:

   اگه میری قسمت میز کار و انجام ویرایش رو نمیتونی انجام بدی یقینا باید از خود سنجش بپرسی که مشکل کار کجاست،وقتی صفحه بسته باشه فک نکنم از دست ما کاری بر بیاد،باید سنجش حلش کنه فک کنم

 3. محبی گفت:

  برای تکمیل انتخاب رشته هام و باز شدن صفحه ام برای ویرایش چه کنم؟

 4. محبی گفت:

  بدلیل اینتر اشتباه برانتخاب رشته،چندبار صفحه ام بسته شد..انتخاب رشته هام مانده وصفحه ام باز نمیشه چه باید کرد؟

 5. خدایی گفت:

  سلام
  ارشد مجموعه مدیریت انتخاب رشته کردم ولی صرفا جهت آرامش خاطر رتبه هام رو میذارم. لطفا بهم بگید شانس قبولی روزانه و شبانه تهرانم برای هر ضریب حدودا چند درصد است
  ضریب یک / رتبه در سهمیه ۸۹۶ / آخرین روزانه مجاز ۲۵۱۷

  ضریب سه / رتبه در سهمیه ۸۸۴ / آخرین روزانه مجاز ۳۲۱۶

  ضریب چهار / رتبه در سهمیه ۶۷۱ / آخرین روزانه مجاز ۳۷۵۵

  ضریب پنج / رتبه در سهمیه ۶۸۶ / آخرین روزانه مجاز ۲۵۱۷

  ضریب هفت / رتبه در سهمیه ۶۱۲ / آخرین روزانه مجاز ۲۳۶۴

  سهمیه خاصی هم ندارم. ساکن تهرانم

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای مدیریت بازرگانی بعیده شانستون برای روزانه و شبانه تهران خیلی زیاد باشه. در این گرایش پذیرش در روزانه و شبانه دانشگاه های تهران عموما رتبه زیر ۵۰۰ میخواد.
   برای مدیریت صنعتی احتمال کمی برای پردیس فارابی قم هست.
   برای مدیریت فناوری اطلاعات شانستون بهتر هست و شانس قبولی روزانه و شبانه تهران براتون وجود داره.
   درمورد مدیریت تکنولوژی شانستون در مجموع چندان بالا نیست. احتمال کمی برای شبانه ها هست.
   برای کارافرینی هم شانستون ضعیفه به نظرم.
   درمجموع در نظر داشته باشید چیزای که عرض کردم خیلی تخت تاثیر انتخاب رشته رقبا ممکنه تغییر کنه.

 6. حمیدرضا گفت:

  آقایون داداشام سیلام‏!‏من ۱۸شده رتبم؛رشته علم اطلاعات و دانش شناسی؛تهران قبولم عایا؟بعد اینکه بین دانشگاه تهران، تربیت مدرس، علامه طباطبایی، شهیدبهشتی، فردوسی مشهد کدوم بهتره؟ینی ی عزیزی اینا رو واسم به ترتیب بگه کدوم از کدوم بهتره‏!‏‏!‏

 7. جوهر گفت:

  سلام بر کلیه ایرانیان عزیز
  تکلیف این کد ۱۵ رقمی رسید ثبت نام جی شدلطفا کسی می داند اطلاع رسانی کنید.

 8. فرشاد گفت:

  سلام به همه . میخواستم بدونم کد پیگیری انتخاب رشته ارشد ۱۶ رقمی هست؟ چون توی سایت سنجش نوشته کد پیگیری انتخاب رشته ۱۵ رقمی هست ؟

 9. مهسا خانم تورو خدا جواب بدین لطفا! گفت:

  سلام
  خیلی ممنونم مهسا خانم که جواب دادید. اجازه بدید بگم هر دانشگاه برای ما چند نفر ظرفیت داره تا بتونید راهنماییم کنید که کدام یک از دانشگاه های تهران رو بیشتر شانس قبولی دارم:
  الزهرا: ۱۰ نفر
  تربیت مدرس: ۶ نفر
  تهران: ۶ نفر
  شهید بهشتی: ۸ نفر
  علامه : ۱۴ نفر
  خواهش می کنم بهم بگین با این اوصاف شانس قبولیم در دوره روزانه کدام یک از اینها بیشتره؟

  بی صبرانه منتظر پاسختون هستم.

 10. عباس گفت:

  انتخاب رشته ارشد رو انجام دادم . در بخش آخر به گفته سازمان سنجش باید کد پیگیری ۱۵ رقمی بهم میداد ولی همون کد پیگیری ثبت نام رو که ۱۶ رقمی بوده برام نمایش داده . برای بقیه هم به همین صورت بوده؟

 11. الهه گفت:

  سلام لطفا هرکسی اطلاعاتی داره جواب
  بده.رشته ام عمرانه و رتبه ام ۲۵۴۳شده.اخرین رتبه مجااز درروزانه ۷۷۷۹ بودخ .میخام بدونم شانسم برای قبولی در دانشگاه گیلان وبین المللی قزوین جه در روزانه وچه در شبانه چطوره؟؟؟ممنون میشن کمکم کنید

 12. شبنم گفت:

  سلام وقت بخیر من در ازمون ارشد ۹۶ کنکور مجموعه مکانیو برای ۴ گرایش طراحی کاربردی تبدیل انرژی مکاترونیک و سیستم محرکه خودرو مجاز شدم علاقه به قبول شدن در رشنه ی تبدیل انرژی یا طراحی کاربردی دارم که رتبه ی طراحیم ۲۹۵۱ و تبدیل انرژی ۳۵۰۱ می باشد.‌.به تظرتون شانس قبولی تو کدوم دانشگاه های روزانه دارم؟

 13. narges گفت:

  سلام رتبه ی موثر در انتخاب رشته ی سراسری کدوم رتبه است؟
  رتبه در سهمیه یا رتبه بدون سهمیه ؟

 14. اوین گفت:

  با سلام‌
  من موقع ثبت نام از مجموعه روانشناسی، روانشناسی تربیتی رو انتخاب کردم موقع انتخاب رشته میتونم از بقیه گرایش ها هم انتخاب کنم چون برای بالینی و … رتبه ام مشخصه

  • مهسا گفت:

   سلام
   شما مجموعه امتحانی روانشناسی امتحان دادید و رتبه تون هم برای همه گرایش ها اعلام شده. بنابراین میتونید رشته محل های هر کدوم که میخواید رو انتخاب کنید.

 15. حسابداری گفت:

  سلام مهسا خانم من در رشته حسابداری رتبه ام ۳۵۰۰ شده رتبه با سهمیه ام ۵۹ شده و آخرین رتبه مجاز در سهمیه ۸۹ است به نظرتون روزانه باهنر قبول می شوم ؟ شرط استفاده از سهمیه هم کسب هفتاد درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده دانشگاه باهنره؟

 16. Sara گفت:

  سلام
  دوستان خواهش میکنم جواب بدین
  من رتبم شده۹۰۰۰ واسه رشته ی مشاوره،شبانه رو میارم؟؟؟یکی از دانشگاهای تهران؟آخرین رتبه ی مجاز واسه آزادو شبانه و …. ۱۲هزاره

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای دانشگاه های دولتی که خیلی بعید هست شانس قبولی داشته باشید. اما درمورد دانشگاه ازاد باید بگم که با توجه به این که هنوز ظرفیت ازاد اعلام نشده و امسال رتبه ها بین همه داوطلبان ارشد ازاد و سراسری هست و خیلی ها ممکنه ازاد رو انتخاب رشته نکنن، دقیق گفتن این که چقدر شانس دارید زیاد میسر نیست.

 17. سوده گفت:

  سلام وقت بخیر،من برای انتخاب رشته غیر شبانه و آزاد مجاز شدم اما هنوز انتخاب رشته آزاد تیومده،فقط سراسری اومده شما نمیدونید چه زمانی دفترچه انتخاب رشته آزاد میاد میترسم وقتش بگذره،ممنون

 18. alale گفت:

  سلام من رشتم مشاوره هست رتبم ۹۶۱ شده میخواستم بدونم با این رتبه میشه شبانه قبول شم؟ ممنون میشم جواب بدید

  • Sara گفت:

   قطعا قبولی وقتی آخرین رتبه ی مجاز روزنه ۷۰۰باشه شما با ۹۶۱شبانه قبولی! ولی خب متاسفانه شهریه ی شبانه کم از غیرانتفاعی نداره .شهریه ثابتش ۸۰۰ تومنه🤐🤐

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای دوره های روزانه و شبانه خیلی شانستون زیاد نیست. چون مجموعا ظرفیتشون حدود ۴۰۰ نفر هست. اما برای دوره های دیگه مخصوصا در شهرستان ها شانس قبولی دارید.

 19. مصلوب گفت:

  سلام
  بارتبه ٨۴٠ برق( کنترل) ، امکان داره دانشگاه خواجه نصیر یا شهید بهـشتی روزانه قبول شم؟!؟
  باتشکر

  • علی گفت:

   خواجه که اصلا
   روزانه بهشتی لب مرزین

  • مهسا گفت:

   سلام
   این موضوع خیلی بستگی به انتخاب رشته رقبایی که رتبه بهتری کسب کردن داره و فکر میکتم برای بهشتی احتمال کمی برای قبولی تون هست. اما توصیه میکنم در انتخاب رشته از روزانه های شهرستان ها غافل نشید تا شانس قبولی تون افزایش پیدا کنه.

 20. ..ترمه.. گفت:

  سلام، من رتبه ام در گرایش حقوق خصوصی ٢۶١ شد، کجا میتونم قبول شم؟

 21. مهسا خانم توروخدا جواب بدید! گفت:

  سلام
  من ارشد مترجمی زبان فرانسه،بدون سهمیه روزانه رتبه ۴۳ شدم ،‌و آخرین رتبه مجاز در روزانه هم ۲۶۱ هست. به نظرتون بین اینا کدوم دانشگاه قبول میشم؟ تهران. شهید بهشتی. تربیت مدرس .علامه. الزهرا؟
  مرسی اگه زودتر جواب بدین چون خیلی استرس دارم.

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله به نظرم شانس قبولی در یکی از دانشگاه های تهران رو دارید. ولی حتما شهرستان ها رو هم انتخاب کنید تا شانس قبولی تون از بین نره.

   • مهسا خانم توروخدا جواب بدید! گفت:

    سلام
    خیلی ممنونم مهسا خانم که جواب دادید. اجازه بدید بگم هر دانشگاه برای ما چند نفر ظرفیت داره تا بتونید راهنماییم کنید که کدام یک از دانشگاه های تهران رو بیشتر شانس قبولی دارم:
    الزهرا: ۱۰ نفر
    تربیت مدرس: ۶ نفر
    تهران: ۶ نفر
    شهید بهشتی: ۸ نفر
    علامه : ۱۴ نفر
    خواهش می کنم بهم بگین با این اوصاف شانس قبولیم در دوره روزانه کدام یک از اینها بیشتره؟

    بی صبرانه منتظر پاسختون هستم.

 22. رسول گفت:

  سلام
  من رتبه م ۳۴هزار شده مدیریت ایا امکان داره شبانه هم قبول بشم البته فقط نخندید به رتبه 😁😁😁

 23. ساسا گفت:

  سلام تروخدا جواب بدید بنظرتون با رتبه ی ۲۳۰۰۰ میشه حقوق جزا دانشگاه ازاد قبول شد؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   دانشگاه ازاد ظرفیت پذیرش رو معمولا دقیقا اعلام نمیکنه. ضمن این که امسال رتبه های بین داوطلبان ازاد و سراسری مشترکه و بنابراین پیش بینی دقیق قبولی ازاد امکان پذیر نیست.

 24. سارا گفت:

  سلام یه سوال داشتم من رتبم در ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی زیر گروه دامپزشکی ۵۵شده و ظرفیت روزانه چمران اهواز ۵ نفره ایا با این رتبه میتونم روزانه دانشگاه چمران قبول شم واینکه ایا این رشته ی خوبی هست و این رشته بهتره یا ارشد مهندسی کشاورزی علوم و صنایع غذایی گرایش فناوری مواد غذایی لطفا جوابمو بدید من لیسانس مهندسی صنایع غذایی دارم ولی ارشد دامپزشکی رو دادم ایا کار درستی کردم واین رشته بهتره بازار کارش چطوره و کجاهاست بی صبرانه منتظر پاسخ هستم

  • مهسا گفت:

   سلام
   با توجه به این که رشته شما گرایش دیگه ای نداره و کلا ظرفیت روزانه ش همین ۵ نفره، بعید به نظر میرسه که شانسی داشته باشید.
   درمورد تغییر رشته هم باید گفت که الان کار پیدا کردن برای همه رشته ها کمی سخته، اما اونچه که مهمه توانمندی های شماست و در هر رشته ای اگه تلاش کنید و علاقمند باشید، میتونید شرایط کاری بهتری داشته باشید.

 25. امیر گفت:

  سلام ممنون از سایت عالیتون یه سوال داشتم.. اگه یه رشته روزانه با کنکور قبول بشم و نرم از کنکور سال بعد فقط محروم میشم یا از حق دانشگاه رفتن هم امسال محروم میشم؟؟ اینو به این دلیل میپرسم که من امکان داره با سهمیه دانشجدیان ممتاز بخوام برم و مجبور بشم پذیزش از طریق کنکورمو انصراف بدم.. چون جواب سهمیه مرداد میاد مجبورم انتخاب رشته کنم.. 😊😊😊🌹🌹🌹 با تشکر 🌹🌹

 26. Mahsa گفت:

  دوستان با ۱۳۴۰ میشه روزانه ،حاق شبانه تبریز رو توی آموزش زبان انگلیسی قبول شد؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   به نظر میرسه برای روزانه ش شانستون ضعیفه و احتمالی قبولی تون توی دوره شبانه بیشتره. با این حال برای این که شانس قبولی رو از دست ندید، بهتره خودتون رو محدود به یک شهر خاص نکنید.

 27. فاطمه گفت:

  سلام ، خواهش میکنم جواب بدید. من کارشناسیم رو دانشگاه پیام نور خوندم. البته بدون ازمون رسمی پذیرش شدم. با این وجود میتونم از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر طبق دفترچه انتخاب رشته فقط کسانی که از طریق کنکور سازمان سنجش پذیرش شدن در مقطع کارشناسی میتونن از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنن.

 28. امید احمد نژاد گفت:

  سلام من صنایع غذایی آزمون شرکت کردم ،آخرین رتبه مجاز دوره روزانه ۴۶۶هستش و رتبه من ۴۴۲هست ،من شانس قبولی دوره روزانه رو دارم ؟برا کدوم دانشگاه شانسم بیشتره ؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   متأسفانه بعیده که شانس زیادی برای روزانه داشته باشید و بهتره در انتخاب رشته تون غیرانتفاعی و پردیس های شهرستان ها رو لحاظ کنید تا شانس قبولی تون رو از دست ندید.

 29. سمانه گفت:

  سلام یکی کمکم کنه با رتبه ۴۹۹۰ حقوق جزا امکانش هست پیام نور غیرانتفاعی یا ازاد قبول بشم???

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای غیرانتفاعی ها با توجه به انتخاب رتبه های قبل از شما مشخص میشه دقیقا که کجا شانس دارید. اما در مجموع شانستون بد نیست.
   برای ازاد نمیشه نظر قطعی داد چون خیلی از افرادی که در احتساب رتبه قبل از شما قرار دارن ممکنه که اصلا انتخاب رشته نکنن، چون داوطلب سراسری بودن. ضمن این که ظرفیت فعلا که مشخص نیست.

 30. سیمین گفت:

  سلام
  میشه راهنمایی کنید من بارتبه۱۳۰۰۰ حسابداری آزاد تهران میتونم قبول شم یانه

  • مهسا گفت:

   سلام
   واحدهای تهران چون طرفدار زیاد دارن، خیلی از کسانی که دانشگاه های دولتی شهرستان قبول میشن هم ممکنه ازاد تهران رو ترجیح بدن. به همین علت شاید شانستون خیلی بالا نباشه برای واحدهای تهران. اما برای واحدهای شهرستان ها به نظرم شانس دارید.

 31. نسرین گفت:

  سلام دوستان من رتبم در کنکور ارشد حسابداری شده۲۷۵ به نظرتون شانس قبولی تو روزانه یا شبانه یه دانشگاه خوب توی تهران رو دارم؟؟؟؟لطفا جواب بدید!!!

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای روزانه های تهران یه مقدار شانستون ضعیفه. اما برای شبانه ها اگه رتبه های بهتر از شما روزانه های شهرستان ها رو به دلیل هزینه شبانه ترجیح بدن (که احتمالش کم هم نیست) میتونید به قبولی در دوره های شبانه یکی از دانشگاه های تهران امیدوار باشید.

 32. ..ترمه.. گفت:

  سلام، من رتبه ام در گرایش حقوق خصوصی ٢۶١ شد، کجا میتونم قبول شم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   چون مجموعه حقوق تعداد زیادی گرایش داره، انتخاب رشته سایر رقباتون خیلی روی قبولی شما اثرگذار هست. اما شانستون برای روزانه شهرستان های بزرگ مثل مشهد، تبریز و اصفهان خیلی زیاده. برای روزانه دانشگاه های تهران هم شانس خوبی دارید. بنابراین بر اساس علاقع اول همه روزانه های تهران و بعد روزانه های شهرستان ها رو در انتخاب رشته تون لحاظ کنید.

 33. پانته آ گفت:

  سلام با رتبه ۹۰۵ روانشناسی تربیتی احتمال داره کجا قبول بشم؟

 34. غزاله گفت:

  سلام،وقت بخیر.
  من معدل کارشناسیمو چند صدم بیشتر وارد کردم
  البته چون به دانشگاه بدهکار بودم یعنی شهریه ی
  ترم آخرمو هنوز پرداخت نکردم نتونستم معدل دقیقم
  را ببینم و خودم معدلم را حساب کردم فهمیدم موقع
  ثبت نام چند صدم بیشتر وارد کردم….
  الان باید چیکار کنم؟اطلاعیه داده بودن اگر اشتباه وارد
  بشه قبولی لغو میشه و تا یک سال هم محروم میشن….
  یک سوال دیگه هم داشتم من هم از رشته ی برق شرکت کردم
  هم از رشته ی فوتونیک و در برق رتبه ی ۱۲۰۰۰آوردم و مجاز به
  انتخاب رشته ی غیر روزانه شدم و در فوتونیک رتبه ی ۶۱۰آوردم
  که مجاز به انتخاب رشته ی روزانه و غیر روزانه شدم…..
  به نظرتون در هر دو رشته شانس قبولی تهران دارم؟و در رشته ی فوتونیک
  میتونم روزانه تهران قبول بشم؟

 35. رویاتبریزی گفت:

  بچه ها مجموعه روانشناس رتبه خوبی آوردم .موندم کدوم رشته خوی اولیت اول قرار بدم؟کدومش بهتره؟به ترتیب بگید توراخدا موندم
  بالینی
  عمومی
  استثنایی
  تربیتی
  کدومش بهتره

 36. ارشدروانشناسی گفت:

  زدم قسمت ویرایش غیرفعاله دیگه بدبخت شدم

 37. نادر گفت:

  با سلام و عرض ادب. بنده فقط در دفترچه شرکت در آزمون دانشگاه آزاد و پیام نور را انتخاب کردم. با توجه به اعلام نتایج احساس می کنم که در دوره شبلنه دولتی هم قبول می سوم. لطفا بار دیگر در ازای پولی که هنگام انتخاب رشته پرداخت می کنیم، این فرصت به ما داده شود تا در دانشگاههای دولتی هم مجاز به انتخاب رشته باشیم نه فقط پیام نور و آزاد. متشکرم
  نادر خانی

 38. غزل گفت:

  سلام خسته نباشید من رشته حقوق مجموعه حقوق قبول شدم ازکدضریب۱تا۱۱همه رو مجازشدم غیرروزانه و آزاد چطوربایدانتخاب کنم براساس دانشگاه یاظرفیت کمک کنید مشاوره۱۰۰هزارمیگیره

  • مهسا گفت:

   سلام
   انتخاب رشته ازاد و سراسری جدا از هم هست.
   شما در سایت سنجش انتخاب رشته میکنید غیرروزانه ها رو که چون اولویت ها اثری در شانس قبولی ندارن، میتونید بر اساس علاقه به ترتیب انتخاب رشته کنید.
   درمورد دانشگاه ازاد هم بعد از انتشار دفترچه میتونید رشته محل ها رو ببینید و در سایت دانشگاه ازاد جداگانه و بر اساس علاقه انتخاب رشته کنید.

 39. امیر گفت:

  با ۱۸۸۰۰ میشه حقوق بین الملل پیام نور یا آزاد قبول شم آخرین رتبه مجاز۷۶۳۰۰ هستش؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   دانشگاه ازاد که معمولا ظرفیتش رو دقیقا اعلام نمیکنه و بنابراین نمیشه دقیق گفت شانس قبولی دارید یا خیر. ضمن این که رتبه تون الان بین همه داوطلبان دانشگاه ازاد و سراسری هست و خیلی از اینها ممکنه اصلا انتخاب رشته ازاد رو نکنن.
   اما درمورد پیام نور به نظر میاد شانستون زیاد نباشه. اما به هر حال برای این که فرصتی رو از دست ندید انتخاب رشته کنید بر اساس علاقه تون.

 40. مزدا احمدی گفت:

  سلام من رتبه ۲۹۱ رشته باغبانی رو آوردم، امکان قبولی من در دانشگاه گیلان رو دارم

 41. حسابداری گفت:

  سلام من با رتبه ۱۵۸۰حسابداری امکان قبولی در شبانه کدوم دانشگاه ها رو دارم ؟؟
  لطفا راهنمایی کنید دوستان

  • نسرین گفت:

   هیچکدوم البته اگه تهران و قزوین و بخوای من سال گذشته رتبم ۴۶۳ شد دوستمم۳۶۴ هیچکدوممون شبانه نیاوردیم بلکه هردومون غیر انتفاعی علم و فرهنگ قبول شدیم

  • مهسا گفت:

   سلام
   متأسفانه اغلب ظرفیت ارشد حسابداری برای دوره های پردیس، مجازی، غیرانتفاعی و پیام نور هست و با توجه به رتبه شما برای همین دوره ها شانس دارید و شانس زیادی برای روزانه و شبانه براتون نیست.

 42. ارشدروانشناسی گفت:

  سلام خانوم مهسا توراخدا جوابم بدیدمعدل کاردانی رو چند صدم رو بیشتر اشتباه زدم چطور ویرایش کنم

 43. امین گفت:

  سلام من کنکور دادم در رشته ی برق روزانه نیاوردم ب جاش غیر روزانه (شبانه)اوردم حداکثر ظرفیت ۳هزارتا بود من ۲۲ هرارتا اوردم خواستم ببینم شانس قبول شدن برای من در شبانه هست اگر هست اگر شهرهای دورم بزنم میارم؟؟؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای دوره های شبانه میشه گفت که شانس خیلی زیادی ندارید.
   اما پردیس، مجازی، غیرانتفاعی و پیام نور شهرستان های کوچیک ممکنه قبول بشید که میتونید در انتخاب رشته تون بر اساس علاقه لحاظ کنید.

 44. گلاره گفت:

  سلام من با رتبه ۲۱۲ رشته باغبانی شانس قبولی روزانه کدام شهرهارو دارم؟ احتمال قبولی دانشگاه همدان رو دارم؟

  • مزدا گفت:

   احتمالا قبول میشید، روزانه ۵۰۰ نفر در گرایش های مختلف ظرفیت داره، اگه پراکندگی شرکت کننده ها در سطح کشور یکنواخت باشه و هر کس شهر نزدیک خودشو در اولویت قرار بده به امید خدا قبول میشید

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله به نظرم برای همدان شانس قبولی دارید و حتی شهرهای بزرگتر هم برای دوره روزانه میتونید پذیرش بشید. بنابراین طبق علاقه همه روزانه ها رو انتخاب کنید.

 45. عاطی گفت:

  سلام با رتبه ۱۰۱۹رشته حسابداری شانسی برا قبولی روزانه یا شبانه دارم ؟

  • نسرین گفت:

   اصلا امیدوار نباش بلایی کخ پارسال سرمن اومد سرت نیاد با رتبه۴۰۰ کلی رویابافی کرده بودم که روزانه یا نهایتا شبانه تهران یا قزوین و میارملی نهایتا غیر انتفاعی آوردم

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر متأسفانه اغلب ظرفیت ارشد حسابداری برای دوره های پردیس، مجازی، غیرانتفاعی و پیام نور هست و با توجه به رتبه شما برای همین دوره ها شانس دارید و شانس زیادی برای روزانه و شبانه براتون نیست.

 46. m* m گفت:

  سلام خدمت مشاور محترم
  آیا با رتبه ۳۰۰۰شانس قبول شدن تو رشته برق کنترل روزانه شهرستان رو دارم.آخرین رتبه مجاز روزانه ۹۵۵۵ می باشد .ممنون میشم اگه بتونین جواب بدید.

 47. ندا.ی گفت:

  سلام من بارتبه۲۷۸ بیوتکنولوژی کشاورزی روزانه یاشبانه میارم? لطفااااا جواب بدین

 48. جواد گفت:

  دوستان یک نکته که در انتخاب رشته خیلی خیلی باید بهش توجه داشته باشید مسئله همپوشانی
  هست..ببینید در رشته های مختلف بین چند گرایش همپوشانی امکان دارد که وجود داشته باشد
  .حالا این به چه معنی هست.ببینید بعنوان مثال من در رشته ای و در یک گرایش رتبه ۳۰۰ رو
  بدست اوردم حالا ظرفیت پذیرش رشته من برای مقطع روزانه ۲۵۰ نفر هست در حالت معمول
  من میگم که ۲۵۰ نفر اول این گرایش رو انتخاب میکنن و من حق انتخابی برای روزانه این گرایش
  ندارم.حال اینکه داستان چیز دیگری است.گرایش من با دو گرایش دیگر همپوشانی دارد .یعنی
  چه؟یعنی اینکه امکان دارد ۲۵۰ نفر اول گرایش من همه همین گرایش رو انتخاب نکنن از این
  تعداد ۳۰ نفر گرایش ب و ۳۰ نفر دیگر گرایش ج رو انتخاب کنن پس با این حساب ۶۰ نفر از این
  ۲۵۰ نفر اول گرایش دیگری رو انتخاب کردن پس این گرایش با وجود اینکه ۲۵۰ نفر ظرفیت دارد
  فردی با رتبه ۳۱۰ هم میتواند روازنه این گرایش رو قبول بشود.نمونه این مسئله رو دوستی
  همین امروز در همین سایت عنوان کردند .در گرایش روابط بین الملل سال قبل ظرفیت پذیرش
  برای مقطع روزانه ۱۳۷ نفر بود اما فردی با رتبه ۲۰۱ دانشگاه گیلان روزانه قبول میشود این بخاطر
  همان مسئله همچوشانی اتفاق می افتد.پس چانچه رتبه شما در گرایشی از ظرفیت اون
  گرایش اندکی بیشتر باشد نباید ناراحت باشید چون احتمال قبولی شما در ان گرایش وجود
  دارد.موفق باشید

 49. سیمین گفت:

  سلام
  من ارشد مترجمی زبان فرانسه،بدون سهمیه روزانه رتبه ۴۳ شدم ،‌و آخرین رتبه مجاز در روزانه هم ۲۶۱ هست. به نظرتون بین اینا کدوم دانشگاه قبول میشم؟ تهران. شهید بهشتی. تربیت مدرس .علامه. الزهرا؟
  مرسی اگه زودتر جواب بدین چون خیلی استرس دارم.

 50. منصوره عظیمی گفت:

  سلام من کد ۱۳۵۸ رشته نقاشی مجاز شدم آزمون عملی چه وقت برگزار میشه؟ چطوری شرکت کنم در آزمون ؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   اطلاعیه برگزاری آزمون های عملی ۲۹ خرداد ماه منتشر میشه. پیگیر اخبار سایت باشید، در زمان معین اطلاع رسانی میشه.

   • امير حسين 23 گفت:

    با اینکه تو این مرحله برای روزانه غیر مجازم اما در تکمیل ظرفیت امکان انتخابش رو دارم اگه روزانه ظرفیت اعلام کنند اونجا میشه قبول شد؟ و علوم تحقیقات تهران چی؟ ممنون میشم جواب بدید

 51. saeed گفت:

  با رتبه ای که من آوردم کجا میشه روزانه قبول شد ؟ ۱۸۴ باغبانی … دانشگاه خوب منظورمه

  • مهسا گفت:

   سلام
   روزانه شهرستان های درجه ۲ مثل زنجان و شهرکرد شانس قبولی براتون هستش. شبانه شهرهای بزرگ مثل فردوسی و تبریز هم شانس قبولی براتون وجود داره البته و اگه کیفیت دانشگاه براتون اهمیت داره، میتونید اینا رو هم مدنظر داشته باشید در انتخاب رشته تون.

 52. M گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی شدم. چنتا سوال دارم
  ۱٫اگه انتخاب رشته کنم چن روز بعد از زمان انتخاب رشته از دانشگا رفتن منصرف بشم راهی هست که بشه انتخاب رشته رو کنسل کرد؟
  ۲٫اگه انتخاب رشته کنی بعد دانشگاه قبول بشی نری چی میشه؟
  ۳٫اگه یه ترم بخونی بعد منصرف بشی از ادامه باید چیکار کنی(روزانه)؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   درمورد سؤال اولتون، تا نیمه مرداد ماه فرصت هست که از انتخاب رشته انصراف بدید.
   درمورد سؤال دوم اگه دوره روزانه قبول بشید و نرید که یک سال از آزمون محروم میشید، اما برای دوره های غیرروزانه مشکلی پیش نمیاد. گرچه به هر حال جای یک نفر رو گرفتید.
   درمورد سؤال سوم هم اگه منصرف بشید، باید هزینه انصراف رو بپردازید. البته یه راه هم این هست که هزینه رو ندید و این هزینه بره جزو دیونتون.

   • M گفت:

    تا نیمه اول مرداد رو توی دفترچه دیدم که میشه از انتخاب رشته انصراف داد ولی اون واسه اونایی بود که فارغ التحصیلی شون شاید به مشکل بخوره ولی من فارغ التحصیلم منم میتونم؟
    و اگه روزانه قبول بشم ولی نرم یک سال که محروم بشی سال بعدش روزانه دوباره میتونم شرکت کنم؟
    و هزینه انصراف از دانشگاه معادل شبانس یا بیشتره؟

 53. نازنین گفت:

  سلام. من برای پذیرش بدون کنکور درخواست دادم. انتخاب رشته کنم یا نه؟
  احتمال قبولیم تو شبانه زیاده – اگه هم تو کنکور قبول شم و هم تو استعداد درخشان، مشکلی پیش میاد؟

  • سپیده گفت:

   سلام خب اگ احتمالش زیاده ک بدون کنکور قبول بشید پس لطفا انتخاب رشته نکنید که جای کسی دیگه رو نگیرید

  • مهسا گفت:

   سلام
   پذیرش بدون ازمون کلا یه کم ریسک داره، بنابراین توصیه میکنم انتخاب رشته رو از دست ندید.
   در مورد قبولی همزمان بدون ازمون و باازمون هم مشکلی نیست و اگه هر دو رو پذیرش بشید، هرکدوم رو تمایل دارید میتونید ثبت نام کنید.

 54. سارا گفت:

  سلام امیدوارم همه دوستان به نتایج مورد نظرشون رسیده باشن میخواستم بدونم با رتبه ۳۲۸۵ مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیرروزانه و آخرین سهمیه مجاز در دوره های روزانه ۱۷۰۴۱ در رشته آموزش زبان انگلیسی امکان قبولی در دوره شبانه دانشگاه های شهر خودم – شهر تهران- و یا قبولی دوره شبانه در شهرستان رو دارم یا نه ؟ ممنون میشم از راهنماییتون خانم مشاور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

انتشار اطلاعیه پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه ایلام در سال ۱۳۹۷
دانشگاه ایلام برای سال تحصیلی 97-98 از میان داوطلبان...
تمدید مهلت ثبت نام ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه بوعلی همدان
فرصت ارسال مدارک داوطلبان پذیرش کارشناسی ارشد استعداد...
اختصاص ۴۰ درصد ظرفیت پذیرش ارشد دانشگاه های سطح یک و دو به استعدادهای درخشان
معاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ آیین‌ نامه پذیرش...
پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۳۹۷ دانشگاه اصفهان
دانشگاه اصفهان درنظر دارد از میان واجدین شرایط پذیرش...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه صنعتی همدان
دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی دانشگاه‌ های دولتی...
تمدید مهلت ثبت نام ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه تربیت مدرس
مهلت ثبت نام در فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد...
انتشار اطلاعیه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۷ دانشگاه قم
فراخوان پذیرش دانشجو از طریق آیین نامه پذیرش بدون...
حذف پذیرش دانشجو از دوره تکمیل ظرفیت تا دو ماه آینده
معاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ مصوبه حذف پذیرش...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه صنعتی قم
اطلاعیه پذيرش بدون آزمون دانش‌ آموختگان ممتاز دوره...
پذیرش ارشد بدون آزمون پردیس کیش دانشگاه تهران در سال ۹۷
اطلاعیه پذیرش دانشجوی بین‌ المللی در مقطع کارشناسی...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96   تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96 سراسری  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: