مشاوره تخصصی رایگان کارشناسی ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش دانلود سوالات کنکور ارشد پژوهش  

شروع انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 از 21 خرداد

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۶ سراسری می‌توانند از روز یکشنبه ۲۱ خرداد ماه نسبت به انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.

به گزارش مسترتست، بنا بر اعلام سازمان سنجش، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها می‌باشد، از روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۳/۱۱ در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دریافت بوده است.

به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی توصیه می‌شود ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) اقدام نموده و کدرشته محل‌های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب نموده و پس از آن در فرم پیش‌نویس (نمونه‌ای که به همین منظور در دفترچه راهنمای شماره ۲ قرار دارد) درج نمایند و پس از اطمینان از صحت رشته محل‌های انتخابی خود، از روز یکشنبه ۹۶/۳/۲۱ لغایت ساعت ۲۴:۰۰ روز پنج‌شنبه ۹۶/۳/۲۵، برای انتخاب رشته با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته اینترنتی ضروری می‌باشد) نسبت به ثبت کد رشته محلهای انتخابی و تکمیل فرم مذکور اقدام نمایند. بدیهی است پس از تأئید نهایی رشته‌های انتخابی توسط داوطلب، رسید ۱۵ رقمی توسط سیستم در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نگردیده است.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قبل از اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته بندهای ذیل را مشاهده می‌نمایند که در صورت علامتگذاری در یکی از این موارد به آنها اجازه انتخاب رشته داده می‌شود. بدیهی است هر زمان‌ مشخص‌ شود که‌ داوطلب‌ حقایقی را عمداً یا سهواً کتمان‌ نموده‌، در هر مرحله ‌(پذیرفته‌شدن‌، حین‌ تحصیل‌ ‌و …) که باشد، از این آزمون‌ و آزمون‌ سال‌ بعد محروم‌ خواهد شد و حق هرگونه اعتراضی از وی سلب می‌گردد.

– اطلاعات فوق (معدل کاردانی و کارشناسی، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی و تاریخ فارغ التحصیلی) مورد تأیید می‌باشد.

– اطلاعات فوق (معدل کاردانی و کارشناسی، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی و تاریخ فارغ التحصیلی) مورد تأیید نبوده و دارای مغایرت است.

– حداکثر تا تاریخ ۹۶/۶/۳۱ در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیلی خواهم شد □ فارغ‌التحصیل نخواهم شد □

به داوطلبان گرامی توصیه می‌گردد، قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته خود، توضیحات و اطلاعات مربوط به آن (محل تحصیل، نوع دوره، میزان شهریه و …) وهمچنین اطلاعات مندرج دربخش پیوستهای دفترچه راهنمای انتخاب رشته راحسب مورد مطالعه نموده و مد نظر داشته باشند.

سیستم انتخاب رشته، تا حدودی هوشمند پیش‌بینی گردیده که  در حد امکان خطاهای احتمالی داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اینترنتی به آنان تذکر دهد (به عنوان مثال: انتخاب کد رشته محلی که داوطلب در آزمون آن شرکت نکرده و یا اینکه در گرایشی از گرایشهای رشته امتحانی خود مجاز به انتخاب رشته نگردیده است و …)، لذا لازم است داوطلبان نسبت به رفع خطاهای داده شده اقدام نمایند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، لازم است اطلاعیه‌های این سازمان، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و شرایط و ضوابط ارگانهای بورس دهنده و مؤسساتی که به صورت شرایط خاص پذیرش می‌نمایند را به دقت مطالعه نمایند.

داوطلبان متقاضی رشته‌ محل‌های بورسیه دارای شرایط خاص ضمن مطالعه دقیق شرایط و ضوابط این گونه رشته‌ها، توجه داشته باشند منحصراً مجاز به انتخاب حداکثر ۲ کدرشته محل از این نوع کدرشته محلها می‌باشند و لازم به توضیح است که تاریخ دقیق اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت و برنامه زمانی مصاحبه و سایر مراحل گزینش از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در تاریخ‌ ۲۹/۳/۹۶ به اطلاع کلیه داوطلبان خواهد رسید.

تبصره: انتخاب کدرشته‌محلهای تحصیلی دانشگاه‌های شاهد و امام صادق (ع) از شرط محدودیت انتخاب حداکثر ۲ کدرشته‌محل رشته‌های دارای شرایط خاص و بورسیه مستثنی می‌باشند.

کلیه داوطلبان متقاضی کدرشته‌های امتحانی ۱۱۳۱-۱۱۳۹- ۱۱۴۸ (رشته مدیریت امور شهری)-۱۳۵۰-۱۳۵۱-۱۳۵۲-۱۳۵۶-۱۳۵۷-۱۳۵۸-۱۳۶۰– ۱۳۶۲ و ۱۳۶۴ که مجاز به انتخاب رشته شده باشند لازم است برای اطلاع از زمان مصاحبه علمی و یا تاریخ برگزاری آزمونهای عملی، تشریحی و پروژه به اطلاعیه‌ این سازمان که در تاریخ ۹۶/۳/۲۹ از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان و روز دوشنبه مورخ ۹۶/۴/۵ در نشریه پیک سنجش منتشر می‌شود، توجه داشته باشند.

داوطلبان لازم است برای اطلاع از اطلاعیه احتمالی اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته و یا رشته‌های جدید تا پایان مهلت انتخاب رشته (۹۶/۳/۲۵) به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه کنند تا در صورت صدور این اطلاعیه از محتوای آن اطلاع حاصل نمایند.

پس از مشاهده کارنامه نتایج اولیه آزمون، آن دسته از داوطلبانی که در خصوص مندرجات کارنامه (به غیر از معدل کاردانی و کارشناسی، نام رشته تحصیلی و یا نام محل اخذ مدرک کارشناسی) خود سوالی دارند، ضمن توجه به توضیحات مربوط به کارنامه که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و در سایت این سازمان درج گردیده است، لازم است حداکثر تا تاریخ ۹۶/۴/۴ منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام نمایند. لذا از داوطلبان تقاضا می‌شود از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است به کلیه مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ ۹۶/۴/۴ واصل شود، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد. ضمناً داوطلبان گرامی می‌توانند سؤالات خود را با شماره تلفن‌ ۴۲۱۶۳-۰۲۱ نیز در میان ‌بگذارند.

 
کانال تخصصی کارشناسی ارشد

129
افزودن دیدگاه جدید

avatar
احسان
احسان

سلام
اگه که انتخاب رشته درست انجام شده باشه الان توی میز کار سازمان سنجش نباید قابل مشاهده باشه انتخابامون؟

برای من هیچی از انتخاب رشتم نیست میترسم انتخاب رشتم نهایی نشده بوده؟

محبی
محبی

خواهشا جواب بدین…منتظر جواب هستم.برم سازمان صفحه انتخاب رشته ام رو باز میکنن؟

ehsan
ehsan

اگه میری قسمت میز کار و انجام ویرایش رو نمیتونی انجام بدی یقینا باید از خود سنجش بپرسی که مشکل کار کجاست،وقتی صفحه بسته باشه فک نکنم از دست ما کاری بر بیاد،باید سنجش حلش کنه فک کنم

محبی
محبی

برای تکمیل انتخاب رشته هام و باز شدن صفحه ام برای ویرایش چه کنم؟

محبی
محبی

بدلیل اینتر اشتباه برانتخاب رشته،چندبار صفحه ام بسته شد..انتخاب رشته هام مانده وصفحه ام باز نمیشه چه باید کرد؟

خدایی
خدایی

سلام ارشد مجموعه مدیریت انتخاب رشته کردم ولی صرفا جهت آرامش خاطر رتبه هام رو میذارم. لطفا بهم بگید شانس قبولی روزانه و شبانه تهرانم برای هر ضریب حدودا چند درصد است ضریب یک / رتبه در سهمیه ۸۹۶ / آخرین روزانه مجاز ۲۵۱۷ ضریب سه / رتبه در سهمیه ۸۸۴ /… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام برای مدیریت بازرگانی بعیده شانستون برای روزانه و شبانه تهران خیلی زیاد باشه. در این گرایش پذیرش در روزانه و شبانه دانشگاه های تهران عموما رتبه زیر ۵۰۰ میخواد. برای مدیریت صنعتی احتمال کمی برای پردیس فارابی قم هست. برای مدیریت فناوری اطلاعات شانستون بهتر هست و شانس قبولی روزانه و… ادامه نظر»

حمیدرضا
حمیدرضا

آقایون داداشام سیلام‏!‏من ۱۸شده رتبم؛رشته علم اطلاعات و دانش شناسی؛تهران قبولم عایا؟بعد اینکه بین دانشگاه تهران، تربیت مدرس، علامه طباطبایی، شهیدبهشتی، فردوسی مشهد کدوم بهتره؟ینی ی عزیزی اینا رو واسم به ترتیب بگه کدوم از کدوم بهتره‏!‏‏!‏

مهسا
مهسا

سلام
تبریک میگم بابت رتبه تون. شانس قبولی روزانه های تهران که براتون زیاده خوشبختانه.
میتونید به شکل زیر انتخاب رشته کنید:
تهران
علامه طباطبایی
شهید بهشتی
تربیت مدرس
فردوسی مشهد

حمیدرضا
حمیدرضا

ممنون بابت مشاوره و کمکتون

جوهر
جوهر

سلام بر کلیه ایرانیان عزیز
تکلیف این کد ۱۵ رقمی رسید ثبت نام جی شدلطفا کسی می داند اطلاع رسانی کنید.

مهسا
مهسا

سلام
به همه دوستان کد پیگیری ۱۶ رقمی داده شده. نگران نباشید مشکلی نیست.

فرشاد
فرشاد

سلام به همه . میخواستم بدونم کد پیگیری انتخاب رشته ارشد ۱۶ رقمی هست؟ چون توی سایت سنجش نوشته کد پیگیری انتخاب رشته ۱۵ رقمی هست ؟

ehsan
ehsan

کد ثبت نام و انتخاب رشته یکیه،سیستم پیامکی اگه براتون فعال باشه بلافاصله تاییدیه ثبت انتخاب رشته برا گوشیتون میاد

مهسا خانم تورو خدا جواب بدین لطفا!
مهسا خانم تورو خدا جواب بدین لطفا!

سلام خیلی ممنونم مهسا خانم که جواب دادید. اجازه بدید بگم هر دانشگاه برای ما چند نفر ظرفیت داره تا بتونید راهنماییم کنید که کدام یک از دانشگاه های تهران رو بیشتر شانس قبولی دارم: الزهرا: ۱۰ نفر تربیت مدرس: ۶ نفر تهران: ۶ نفر شهید بهشتی: ۸ نفر علامه : ۱۴… ادامه نظر»

مهسا خانم تورو خدا جواب بدین لطفا!
مهسا خانم تورو خدا جواب بدین لطفا!

من ارشد مترجمی زبان فرانسه،بدون سهمیه روزانه رتبه ۴۳ شدم ،‌و آخرین رتبه مجاز در روزانه هم ۲۶۱ هست.

مهسا
مهسا

سلام
ناین موضوع خیلی بستگی به انتخاب رقبای شما داره. اما در کل بین دانشگاه هایی که گفتید الزهرا شانستون زیاده.

عباس
عباس

انتخاب رشته ارشد رو انجام دادم . در بخش آخر به گفته سازمان سنجش باید کد پیگیری ۱۵ رقمی بهم میداد ولی همون کد پیگیری ثبت نام رو که ۱۶ رقمی بوده برام نمایش داده . برای بقیه هم به همین صورت بوده؟

ehsan
ehsan

سلام،برا من هم همون کد ثب نام/کد انتخاب رشته اومد،سیستم پیامکی برام فعال بود گفت انتخاب رشته تحصلات تکمیلی شما انجام شد

عباس
عباس

یعنی الان کد انتخاب رشته در حقیقت همون کد پیگیری ثبت نامت بوده دیگه ؟ درست میگم؟

ehsan
ehsan

بله، هر دو یکی هستن و ۱۶ رقمی

عباس
عباس

ممنونم از کمکت . خیالم رو راحت کردی

خدایی
خدایی

برای منم همین بوده. خیلی نگرانم. نمیدونم الان انجام شده یا نه

الهه
الهه

سلام لطفا هرکسی اطلاعاتی داره جواب
بده.رشته ام عمرانه و رتبه ام ۲۵۴۳شده.اخرین رتبه مجااز درروزانه ۷۷۷۹ بودخ .میخام بدونم شانسم برای قبولی در دانشگاه گیلان وبین المللی قزوین جه در روزانه وچه در شبانه چطوره؟؟؟ممنون میشن کمکم کنید

مهسا
مهسا

سلام
برای روزانه ها یه کم لب مرز هستین. اما برای شبانه دانشگاه های گیلان و قزوین شانستون خوب هست و شانس پذیرش دارید.

شبنم
شبنم

سلام وقت بخیر من در ازمون ارشد ۹۶ کنکور مجموعه مکانیو برای ۴ گرایش طراحی کاربردی تبدیل انرژی مکاترونیک و سیستم محرکه خودرو مجاز شدم علاقه به قبول شدن در رشنه ی تبدیل انرژی یا طراحی کاربردی دارم که رتبه ی طراحیم ۲۹۵۱ و تبدیل انرژی ۳۵۰۱ می باشد.‌.به تظرتون شانس قبولی… ادامه نظر»

محمد
محمد

سلام
ارک احتما قبولیت زیاده

مهسا
مهسا

سلام
به نظرم شانس اصلی قبولی تون شهرستان های درجه دو مثل شهرکرد، سمنان، زنجان، رازی کرمانشاه و شهرهای مشابه اینهاست. البته میتونید از شهرستان های بزرگ شروع به انتخاب رشته کنید که شانس قبولی در اونها رو هم از دست ندین.

narges
narges

سلام رتبه ی موثر در انتخاب رشته ی سراسری کدوم رتبه است؟
رتبه در سهمیه یا رتبه بدون سهمیه ؟

ehsan
ehsan

سلام،به احتمال زیاد رتبه در سمیه هس،سهمیه گذاشتن که استفاده کنن ازش دیگه

ehsan
ehsan

امروز ۲۱ خرداد هس،چرا لینک انتخاب رشته نیومده؟اصلا از کجا باید انتخاب رشته کنیم،جون تو قسمت میز کار میرم گزینه انتخاب رشته غیر فعال هس

اوین
اوین

با سلام‌
من موقع ثبت نام از مجموعه روانشناسی، روانشناسی تربیتی رو انتخاب کردم موقع انتخاب رشته میتونم از بقیه گرایش ها هم انتخاب کنم چون برای بالینی و … رتبه ام مشخصه

مهسا
مهسا

سلام
شما مجموعه امتحانی روانشناسی امتحان دادید و رتبه تون هم برای همه گرایش ها اعلام شده. بنابراین میتونید رشته محل های هر کدوم که میخواید رو انتخاب کنید.

حسابداری
حسابداری

سلام مهسا خانم من در رشته حسابداری رتبه ام ۳۵۰۰ شده رتبه با سهمیه ام ۵۹ شده و آخرین رتبه مجاز در سهمیه ۸۹ است به نظرتون روزانه باهنر قبول می شوم ؟ شرط استفاده از سهمیه هم کسب هفتاد درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده دانشگاه باهنره؟

Sara
Sara

سلام
دوستان خواهش میکنم جواب بدین
من رتبم شده۹۰۰۰ واسه رشته ی مشاوره،شبانه رو میارم؟؟؟یکی از دانشگاهای تهران؟آخرین رتبه ی مجاز واسه آزادو شبانه و …. ۱۲هزاره

مهسا
مهسا

سلام برای دانشگاه های دولتی که خیلی بعید هست شانس قبولی داشته باشید. اما درمورد دانشگاه ازاد باید بگم که با توجه به این که هنوز ظرفیت ازاد اعلام نشده و امسال رتبه ها بین همه داوطلبان ارشد ازاد و سراسری هست و خیلی ها ممکنه ازاد رو انتخاب رشته نکنن، دقیق… ادامه نظر»

سوده
سوده

سلام وقت بخیر،من برای انتخاب رشته غیر شبانه و آزاد مجاز شدم اما هنوز انتخاب رشته آزاد تیومده،فقط سراسری اومده شما نمیدونید چه زمانی دفترچه انتخاب رشته آزاد میاد میترسم وقتش بگذره،ممنون

narges
narges

انتخاب رشته آزاد هم همزمان با سراسری در تاریخ ۲۱/۰۳/۹۶ آغاز می شود

مهسا
مهسا

سلام
پیگیر اخبار سایت باشید. همه اطلاعیه های مربوط به انتخاب رشته درج میشه و میتونید در جریان اخبار قرار بگیرید. همچنین میتونید از لینک زیر عضو کانال ارشد بشید:
https://telegram.me/joinchat/BBL_7jwX1ClGSMjA1AXthQ

alale
alale

سلام من رشتم مشاوره هست رتبم ۹۶۱ شده میخواستم بدونم با این رتبه میشه شبانه قبول شم؟ ممنون میشم جواب بدید

Sara
Sara

قطعا قبولی وقتی آخرین رتبه ی مجاز روزنه ۷۰۰باشه شما با ۹۶۱شبانه قبولی! ولی خب متاسفانه شهریه ی شبانه کم از غیرانتفاعی نداره .شهریه ثابتش ۸۰۰ تومنه🤐🤐

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره های روزانه و شبانه خیلی شانستون زیاد نیست. چون مجموعا ظرفیتشون حدود ۴۰۰ نفر هست. اما برای دوره های دیگه مخصوصا در شهرستان ها شانس قبولی دارید.

مصلوب
مصلوب

سلام
بارتبه ٨۴٠ برق( کنترل) ، امکان داره دانشگاه خواجه نصیر یا شهید بهـشتی روزانه قبول شم؟!؟
باتشکر

علی
علی

خواجه که اصلا
روزانه بهشتی لب مرزین

مهسا
مهسا

سلام
این موضوع خیلی بستگی به انتخاب رشته رقبایی که رتبه بهتری کسب کردن داره و فکر میکتم برای بهشتی احتمال کمی برای قبولی تون هست. اما توصیه میکنم در انتخاب رشته از روزانه های شهرستان ها غافل نشید تا شانس قبولی تون افزایش پیدا کنه.

..ترمه..
..ترمه..

سلام، من رتبه ام در گرایش حقوق خصوصی ٢۶١ شد، کجا میتونم قبول شم؟

مهسا خانم توروخدا جواب بدید!
مهسا خانم توروخدا جواب بدید!

سلام
من ارشد مترجمی زبان فرانسه،بدون سهمیه روزانه رتبه ۴۳ شدم ،‌و آخرین رتبه مجاز در روزانه هم ۲۶۱ هست. به نظرتون بین اینا کدوم دانشگاه قبول میشم؟ تهران. شهید بهشتی. تربیت مدرس .علامه. الزهرا؟
مرسی اگه زودتر جواب بدین چون خیلی استرس دارم.

مهسا
مهسا

سلام
بله به نظرم شانس قبولی در یکی از دانشگاه های تهران رو دارید. ولی حتما شهرستان ها رو هم انتخاب کنید تا شانس قبولی تون از بین نره.

مهسا خانم توروخدا جواب بدید!
مهسا خانم توروخدا جواب بدید!

سلام خیلی ممنونم مهسا خانم که جواب دادید. اجازه بدید بگم هر دانشگاه برای ما چند نفر ظرفیت داره تا بتونید راهنماییم کنید که کدام یک از دانشگاه های تهران رو بیشتر شانس قبولی دارم: الزهرا: ۱۰ نفر تربیت مدرس: ۶ نفر تهران: ۶ نفر شهید بهشتی: ۸ نفر علامه : ۱۴… ادامه نظر»

رسول
رسول

سلام
من رتبه م ۳۴هزار شده مدیریت ایا امکان داره شبانه هم قبول بشم البته فقط نخندید به رتبه 😁😁😁

مزدا
مزدا

اگر مجاز شدید امکانش هست، چون بخاطر شهریه شاید رتبه های بهتر ثبت نام نکنند یا بخاطر بعد مسافت

ساسا
ساسا

سلام تروخدا جواب بدید بنظرتون با رتبه ی ۲۳۰۰۰ میشه حقوق جزا دانشگاه ازاد قبول شد؟

مهسا
مهسا

سلام
دانشگاه ازاد ظرفیت پذیرش رو معمولا دقیقا اعلام نمیکنه. ضمن این که امسال رتبه های بین داوطلبان ازاد و سراسری مشترکه و بنابراین پیش بینی دقیق قبولی ازاد امکان پذیر نیست.

سارا
سارا

سلام یه سوال داشتم من رتبم در ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی زیر گروه دامپزشکی ۵۵شده و ظرفیت روزانه چمران اهواز ۵ نفره ایا با این رتبه میتونم روزانه دانشگاه چمران قبول شم واینکه ایا این رشته ی خوبی هست و این رشته بهتره یا ارشد مهندسی کشاورزی علوم و… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام با توجه به این که رشته شما گرایش دیگه ای نداره و کلا ظرفیت روزانه ش همین ۵ نفره، بعید به نظر میرسه که شانسی داشته باشید. درمورد تغییر رشته هم باید گفت که الان کار پیدا کردن برای همه رشته ها کمی سخته، اما اونچه که مهمه توانمندی های شماست… ادامه نظر»

سارا
سارا

ولی مهسا خانم پارسال که ظرفیت روزانه چمرا ۳نفر بود دوستم با رتبه ۳۴قبول شد امسال ظرفیت بیشتر شده یعنی واقعا جای امیدواری نیست

امیر
امیر

سلام ممنون از سایت عالیتون یه سوال داشتم.. اگه یه رشته روزانه با کنکور قبول بشم و نرم از کنکور سال بعد فقط محروم میشم یا از حق دانشگاه رفتن هم امسال محروم میشم؟؟ اینو به این دلیل میپرسم که من امکان داره با سهمیه دانشجدیان ممتاز بخوام برم و مجبور بشم… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
بله شما اگه روزانه قبول بشید از طریق پذیرش کنکور، از شرکت در ازمون ارشد سال اینده محروم خواهید شد.

Mahsa
Mahsa

دوستان با ۱۳۴۰ میشه روزانه ،حاق شبانه تبریز رو توی آموزش زبان انگلیسی قبول شد؟

مهسا
مهسا

سلام
به نظر میرسه برای روزانه ش شانستون ضعیفه و احتمالی قبولی تون توی دوره شبانه بیشتره. با این حال برای این که شانس قبولی رو از دست ندید، بهتره خودتون رو محدود به یک شهر خاص نکنید.

فاطمه
فاطمه

سلام ، خواهش میکنم جواب بدید. من کارشناسیم رو دانشگاه پیام نور خوندم. البته بدون ازمون رسمی پذیرش شدم. با این وجود میتونم از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر طبق دفترچه انتخاب رشته فقط کسانی که از طریق کنکور سازمان سنجش پذیرش شدن در مقطع کارشناسی میتونن از سهمیه شاگرد اولی استفاده کنن.

امید احمد نژاد
امید احمد نژاد

سلام من صنایع غذایی آزمون شرکت کردم ،آخرین رتبه مجاز دوره روزانه ۴۶۶هستش و رتبه من ۴۴۲هست ،من شانس قبولی دوره روزانه رو دارم ؟برا کدوم دانشگاه شانسم بیشتره ؟

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه بعیده که شانس زیادی برای روزانه داشته باشید و بهتره در انتخاب رشته تون غیرانتفاعی و پردیس های شهرستان ها رو لحاظ کنید تا شانس قبولی تون رو از دست ندید.

سمانه
سمانه

سلام یکی کمکم کنه با رتبه ۴۹۹۰ حقوق جزا امکانش هست پیام نور غیرانتفاعی یا ازاد قبول بشم???

مهسا
مهسا

سلام برای غیرانتفاعی ها با توجه به انتخاب رتبه های قبل از شما مشخص میشه دقیقا که کجا شانس دارید. اما در مجموع شانستون بد نیست. برای ازاد نمیشه نظر قطعی داد چون خیلی از افرادی که در احتساب رتبه قبل از شما قرار دارن ممکنه که اصلا انتخاب رشته نکنن، چون… ادامه نظر»

سیمین
سیمین

سلام
میشه راهنمایی کنید من بارتبه۱۳۰۰۰ حسابداری آزاد تهران میتونم قبول شم یانه

مهسا
مهسا

سلام
واحدهای تهران چون طرفدار زیاد دارن، خیلی از کسانی که دانشگاه های دولتی شهرستان قبول میشن هم ممکنه ازاد تهران رو ترجیح بدن. به همین علت شاید شانستون خیلی بالا نباشه برای واحدهای تهران. اما برای واحدهای شهرستان ها به نظرم شانس دارید.

نسرین
نسرین

سلام دوستان من رتبم در کنکور ارشد حسابداری شده۲۷۵ به نظرتون شانس قبولی تو روزانه یا شبانه یه دانشگاه خوب توی تهران رو دارم؟؟؟؟لطفا جواب بدید!!!

مهسا
مهسا

سلام
برای روزانه های تهران یه مقدار شانستون ضعیفه. اما برای شبانه ها اگه رتبه های بهتر از شما روزانه های شهرستان ها رو به دلیل هزینه شبانه ترجیح بدن (که احتمالش کم هم نیست) میتونید به قبولی در دوره های شبانه یکی از دانشگاه های تهران امیدوار باشید.

..ترمه..
..ترمه..

سلام، من رتبه ام در گرایش حقوق خصوصی ٢۶١ شد، کجا میتونم قبول شم؟

مهسا
مهسا

سلام چون مجموعه حقوق تعداد زیادی گرایش داره، انتخاب رشته سایر رقباتون خیلی روی قبولی شما اثرگذار هست. اما شانستون برای روزانه شهرستان های بزرگ مثل مشهد، تبریز و اصفهان خیلی زیاده. برای روزانه دانشگاه های تهران هم شانس خوبی دارید. بنابراین بر اساس علاقع اول همه روزانه های تهران و بعد… ادامه نظر»

پانته آ
پانته آ

سلام با رتبه ۹۰۵ روانشناسی تربیتی احتمال داره کجا قبول بشم؟

رضا روانشناسی تربیتی
رضا روانشناسی تربیتی

سلام میشه درصداتونو بنویسید ؟؟منم ۱۰۷۰شدم

پانته آ
پانته آ

زبان ۷۰علم النفس ۱۵/۵ استثنایی۱۰ رشد ۲۳/۳ بالینی۱۰ اجتماعی۲۳سازمانی ۱۴ تربیتی ۳۴ آموزش استثنایی۲۰بقیه زیر ده

مهسا
مهسا

سلام
یه مقدار به انتخاب کسانی که رتبه های بهتری نسبت به شما کسب کرده اند داره. اما برای روزانه شهرستان ها میتونید امیدوار باشید.

غزاله
غزاله

سلام،وقت بخیر. من معدل کارشناسیمو چند صدم بیشتر وارد کردم البته چون به دانشگاه بدهکار بودم یعنی شهریه ی ترم آخرمو هنوز پرداخت نکردم نتونستم معدل دقیقم را ببینم و خودم معدلم را حساب کردم فهمیدم موقع ثبت نام چند صدم بیشتر وارد کردم…. الان باید چیکار کنم؟اطلاعیه داده بودن اگر اشتباه… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام
درمورد معدل بهتره از دانشگاه دقیق سؤال کنید. چون اگه اشتباه باشه، قبولی تون لغو میشه. الان هم موقع انتخاب رشته فرصت ویرایش معدل هست براتون.
درمورد سؤال بعدی تون هم اینجا جواب دادم:
http://mastertest.ir/1396/03/%d8%aa%d8%b9%d8%af%d8%a7%d8%af-%d8%af%d8%b1%db%8c%d8%a7%d9%81%d8%aa-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%af-%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%af-96/comment-page-1/#comment-130473

رویاتبریزی
رویاتبریزی

بچه ها مجموعه روانشناس رتبه خوبی آوردم .موندم کدوم رشته خوی اولیت اول قرار بدم؟کدومش بهتره؟به ترتیب بگید توراخدا موندم
بالینی
عمومی
استثنایی
تربیتی
کدومش بهتره

روانشناسی تربیتی
روانشناسی تربیتی

به ترتیب
بالینی، عمومی ،روانسنجی و تربیتی

ارشدروانشناسی
ارشدروانشناسی

زدم قسمت ویرایش غیرفعاله دیگه بدبخت شدم

نادر
نادر

با سلام و عرض ادب. بنده فقط در دفترچه شرکت در آزمون دانشگاه آزاد و پیام نور را انتخاب کردم. با توجه به اعلام نتایج احساس می کنم که در دوره شبلنه دولتی هم قبول می سوم. لطفا بار دیگر در ازای پولی که هنگام انتخاب رشته پرداخت می کنیم، این فرصت… ادامه نظر»

غزل
غزل

سلام خسته نباشید من رشته حقوق مجموعه حقوق قبول شدم ازکدضریب۱تا۱۱همه رو مجازشدم غیرروزانه و آزاد چطوربایدانتخاب کنم براساس دانشگاه یاظرفیت کمک کنید مشاوره۱۰۰هزارمیگیره

مهسا
مهسا

سلام انتخاب رشته ازاد و سراسری جدا از هم هست. شما در سایت سنجش انتخاب رشته میکنید غیرروزانه ها رو که چون اولویت ها اثری در شانس قبولی ندارن، میتونید بر اساس علاقه به ترتیب انتخاب رشته کنید. درمورد دانشگاه ازاد هم بعد از انتشار دفترچه میتونید رشته محل ها رو ببینید… ادامه نظر»

امیر
امیر

با ۱۸۸۰۰ میشه حقوق بین الملل پیام نور یا آزاد قبول شم آخرین رتبه مجاز۷۶۳۰۰ هستش؟

مهسا
مهسا

سلام دانشگاه ازاد که معمولا ظرفیتش رو دقیقا اعلام نمیکنه و بنابراین نمیشه دقیق گفت شانس قبولی دارید یا خیر. ضمن این که رتبه تون الان بین همه داوطلبان دانشگاه ازاد و سراسری هست و خیلی از اینها ممکنه اصلا انتخاب رشته ازاد رو نکنن. اما درمورد پیام نور به نظر میاد… ادامه نظر»

مزدا احمدی
مزدا احمدی

سلام من رتبه ۲۹۱ رشته باغبانی رو آوردم، امکان قبولی من در دانشگاه گیلان رو دارم

گلاره
گلاره

سلام منم ۲۱۲ شدم

مزدا
مزدا

به سلامتی، موفق باشید گلاره خانم میتونم سوال کنم اولویت شما برای تعیین رشته کدوم گرایش و کدوم شهر هست. من گرایش های روزانه دانشگاه گیلان رو مجبورم انتخاب کنم بخاطر متاهل و شاغل بودن

مهسا
مهسا

سلام
بله به نظرم برای گیلان شانس قبولی دارید و حتی شهرهای بزرگتر هم برای دوره روزانه میتونید پذیرش بشید. بنابراین طبق علاقه همه روزانه ها رو انتخاب کنید.

حسابداری
حسابداری

سلام من با رتبه ۱۵۸۰حسابداری امکان قبولی در شبانه کدوم دانشگاه ها رو دارم ؟؟
لطفا راهنمایی کنید دوستان

نسرین
نسرین

هیچکدوم البته اگه تهران و قزوین و بخوای من سال گذشته رتبم ۴۶۳ شد دوستمم۳۶۴ هیچکدوممون شبانه نیاوردیم بلکه هردومون غیر انتفاعی علم و فرهنگ قبول شدیم

مهسا
مهسا

سلام
متأسفانه اغلب ظرفیت ارشد حسابداری برای دوره های پردیس، مجازی، غیرانتفاعی و پیام نور هست و با توجه به رتبه شما برای همین دوره ها شانس دارید و شانس زیادی برای روزانه و شبانه براتون نیست.

ارشدروانشناسی
ارشدروانشناسی

سلام خانوم مهسا توراخدا جوابم بدیدمعدل کاردانی رو چند صدم رو بیشتر اشتباه زدم چطور ویرایش کنم

مژگان
مژگان

توقسمت میزکارمیتونین معدل روویرایش کنین

امین
امین

سلام من کنکور دادم در رشته ی برق روزانه نیاوردم ب جاش غیر روزانه (شبانه)اوردم حداکثر ظرفیت ۳هزارتا بود من ۲۲ هرارتا اوردم خواستم ببینم شانس قبول شدن برای من در شبانه هست اگر هست اگر شهرهای دورم بزنم میارم؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
برای دوره های شبانه میشه گفت که شانس خیلی زیادی ندارید.
اما پردیس، مجازی، غیرانتفاعی و پیام نور شهرستان های کوچیک ممکنه قبول بشید که میتونید در انتخاب رشته تون بر اساس علاقه لحاظ کنید.

گلاره
گلاره

سلام من با رتبه ۲۱۲ رشته باغبانی شانس قبولی روزانه کدام شهرهارو دارم؟ احتمال قبولی دانشگاه همدان رو دارم؟

مزدا
مزدا

احتمالا قبول میشید، روزانه ۵۰۰ نفر در گرایش های مختلف ظرفیت داره، اگه پراکندگی شرکت کننده ها در سطح کشور یکنواخت باشه و هر کس شهر نزدیک خودشو در اولویت قرار بده به امید خدا قبول میشید

مهسا
مهسا

سلام
بله به نظرم برای همدان شانس قبولی دارید و حتی شهرهای بزرگتر هم برای دوره روزانه میتونید پذیرش بشید. بنابراین طبق علاقه همه روزانه ها رو انتخاب کنید.

عاطی
عاطی

سلام با رتبه ۱۰۱۹رشته حسابداری شانسی برا قبولی روزانه یا شبانه دارم ؟

نسرین
نسرین

اصلا امیدوار نباش بلایی کخ پارسال سرمن اومد سرت نیاد با رتبه۴۰۰ کلی رویابافی کرده بودم که روزانه یا نهایتا شبانه تهران یا قزوین و میارملی نهایتا غیر انتفاعی آوردم

مهسا
مهسا

سلام
خیر متأسفانه اغلب ظرفیت ارشد حسابداری برای دوره های پردیس، مجازی، غیرانتفاعی و پیام نور هست و با توجه به رتبه شما برای همین دوره ها شانس دارید و شانس زیادی برای روزانه و شبانه براتون نیست.

m* m
m* m

سلام خدمت مشاور محترم
آیا با رتبه ۳۰۰۰شانس قبول شدن تو رشته برق کنترل روزانه شهرستان رو دارم.آخرین رتبه مجاز روزانه ۹۵۵۵ می باشد .ممنون میشم اگه بتونین جواب بدید.

مهسا
مهسا

سلام
در مجموع میشه گفت برای روزانه شهرستان های درجه ۲ شانس قبولی دارید. اما بستگی به انتخاب رتبه های بهتر از شما هم داره.

ندا.ی
ندا.ی

سلام من بارتبه۲۷۸ بیوتکنولوژی کشاورزی روزانه یاشبانه میارم? لطفااااا جواب بدین

جواد
جواد

دوستان یک نکته که در انتخاب رشته خیلی خیلی باید بهش توجه داشته باشید مسئله همپوشانی هست..ببینید در رشته های مختلف بین چند گرایش همپوشانی امکان دارد که وجود داشته باشد .حالا این به چه معنی هست.ببینید بعنوان مثال من در رشته ای و در یک گرایش رتبه ۳۰۰ رو بدست اوردم… ادامه نظر»

تارا
تارا

یعنی من بارتبه ۱۱۴ امکانقبولی مدیریت بازرگانی تهران دارم

جواد
جواد

بله احتمال قبولی در یکی از دانشگاههای تهران رو دارید

سیمین
سیمین

سلام
من ارشد مترجمی زبان فرانسه،بدون سهمیه روزانه رتبه ۴۳ شدم ،‌و آخرین رتبه مجاز در روزانه هم ۲۶۱ هست. به نظرتون بین اینا کدوم دانشگاه قبول میشم؟ تهران. شهید بهشتی. تربیت مدرس .علامه. الزهرا؟
مرسی اگه زودتر جواب بدین چون خیلی استرس دارم.

منصوره عظیمی
منصوره عظیمی

سلام من کد ۱۳۵۸ رشته نقاشی مجاز شدم آزمون عملی چه وقت برگزار میشه؟ چطوری شرکت کنم در آزمون ؟

مهسا
مهسا

سلام
اطلاعیه برگزاری آزمون های عملی ۲۹ خرداد ماه منتشر میشه. پیگیر اخبار سایت باشید، در زمان معین اطلاع رسانی میشه.

امير حسين 23
امير حسين 23

با اینکه تو این مرحله برای روزانه غیر مجازم اما در تکمیل ظرفیت امکان انتخابش رو دارم اگه روزانه ظرفیت اعلام کنند اونجا میشه قبول شد؟ و علوم تحقیقات تهران چی؟ ممنون میشم جواب بدید

saeed
saeed

با رتبه ای که من آوردم کجا میشه روزانه قبول شد ؟ ۱۸۴ باغبانی … دانشگاه خوب منظورمه

مهسا
مهسا

سلام
روزانه شهرستان های درجه ۲ مثل زنجان و شهرکرد شانس قبولی براتون هستش. شبانه شهرهای بزرگ مثل فردوسی و تبریز هم شانس قبولی براتون وجود داره البته و اگه کیفیت دانشگاه براتون اهمیت داره، میتونید اینا رو هم مدنظر داشته باشید در انتخاب رشته تون.

M
M

سلام من فارغ التحصیل کارشناسی شدم. چنتا سوال دارم ۱٫اگه انتخاب رشته کنم چن روز بعد از زمان انتخاب رشته از دانشگا رفتن منصرف بشم راهی هست که بشه انتخاب رشته رو کنسل کرد؟ ۲٫اگه انتخاب رشته کنی بعد دانشگاه قبول بشی نری چی میشه؟ ۳٫اگه یه ترم بخونی بعد منصرف بشی… ادامه نظر»

مهسا
مهسا

سلام درمورد سؤال اولتون، تا نیمه مرداد ماه فرصت هست که از انتخاب رشته انصراف بدید. درمورد سؤال دوم اگه دوره روزانه قبول بشید و نرید که یک سال از آزمون محروم میشید، اما برای دوره های غیرروزانه مشکلی پیش نمیاد. گرچه به هر حال جای یک نفر رو گرفتید. درمورد سؤال… ادامه نظر»

M
M

تا نیمه اول مرداد رو توی دفترچه دیدم که میشه از انتخاب رشته انصراف داد ولی اون واسه اونایی بود که فارغ التحصیلی شون شاید به مشکل بخوره ولی من فارغ التحصیلم منم میتونم؟ و اگه روزانه قبول بشم ولی نرم یک سال که محروم بشی سال بعدش روزانه دوباره میتونم شرکت… ادامه نظر»

نازنین
نازنین

سلام. من برای پذیرش بدون کنکور درخواست دادم. انتخاب رشته کنم یا نه؟
احتمال قبولیم تو شبانه زیاده – اگه هم تو کنکور قبول شم و هم تو استعداد درخشان، مشکلی پیش میاد؟

سپیده
سپیده

سلام خب اگ احتمالش زیاده ک بدون کنکور قبول بشید پس لطفا انتخاب رشته نکنید که جای کسی دیگه رو نگیرید

مهسا
مهسا

سلام
پذیرش بدون ازمون کلا یه کم ریسک داره، بنابراین توصیه میکنم انتخاب رشته رو از دست ندید.
در مورد قبولی همزمان بدون ازمون و باازمون هم مشکلی نیست و اگه هر دو رو پذیرش بشید، هرکدوم رو تمایل دارید میتونید ثبت نام کنید.

سارا
سارا

سلام امیدوارم همه دوستان به نتایج مورد نظرشون رسیده باشن میخواستم بدونم با رتبه ۳۲۸۵ مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیرروزانه و آخرین سهمیه مجاز در دوره های روزانه ۱۷۰۴۱ در رشته آموزش زبان انگلیسی امکان قبولی در دوره شبانه دانشگاه های شهر خودم – شهر تهران- و یا قبولی… ادامه نظر»

امير حسين 23
امير حسين 23

من ۳۳۸۴شدم زبان انگلیسی شبانه جایی میارم؟

سارا
سارا

شهرستان شاید بشه ولی هزینه اش خیلی زیاد میشه یه چیز حدود ۴ میلیون هر ترم با هزینه خوابگاه

امير حسين 23
امير حسين 23

تو تکمیل ظرفیت چی امکان داره بیارم؟

مهسا
مهسا

تکمیل ظرفیت اگه اعلام بشه، لزوما معلوم نیست کدرشته های شبانه رشته شما در اون باشه. بنابراین ریسک خودش رو داره. اگه اعلام بشه، باز هم بستگی به شرایط رقباتون داره و نمیشه گفت شانستون چطور هست.

مهسا
مهسا

سلام
به نظر نمیاد شانستون برای دوره های شبانه زیاد باشه. شانس اصلی شما برای دوره های پردیس و پیام نور و غیرانتفاعی شهرستان هاست بیشتر. البته به ترتیب علاقه میتونید انتخاب رشته کنید.

امير حسين 23
امير حسين 23

آزاد علوم تحقیقات میارم؟ تو تکمیل ظرفیت امکان انتخاب روزانه هم دارم، اگر بعضی از دانشگاه ها مانند رشت، بوشهر و زاهدان اعلام ظرفیت کنند امکان قبولی هست؟

پژوهش دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

افزایش ظرفیت پذیرش در آزمون ارشد پزشکی ۹۷
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از تصمیم گیری وزارت بهداشت...
انتشار نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ در دهه اول شهریور
رئیس سازمان سنجش گفت: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد...
ممنوعیت تغییر شیوه تحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌ نور
دانشگاه پیام‌ نور اعلام کرد: تغییر شیوه تحصیل...
اعلام نتیجه بررسی ظرفیت های آزمون ارشد پزشکی ۹۷ تا عصر امروز
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد: نتیجه بررسی ظرفیت...
اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور ۹۷ دانشگاه صنعتی بابل
اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد بدون آزمون سال...
تمدید مهلت ثبت نام آزمون اختصاصی ارشد ۹۷ دانشگاه مذاهب اسلامی
ثبت نام در آزمون جذب اختصاصی مقطع کارشناسی ارشد...
تجمع دانشجویان در اعتراض به کاهش ظرفیت رشته های ارشد علوم پزشکی
دانشجویان معترض به کاهش ظرفیت رشته‌های دانشگاه‌های...
اعلام نتایج پذیرش بدون آزمون ارشد ۹۷ دانشگاه صنعت نفت
نتایج کارشناسی ارشد بدون آزمون سال 1397 دانشگاه صنعت نفت...
شروع انتخاب رشته کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۷ علوم پزشکی
انتخاب رشته پذیرش کارشناسی ارشد استعدادهای درخشان سال...
اعلام نتایج نهایی ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد تا نیمه اول شهریورماه
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد 97

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور