ماهان مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش پژوهش مدیریت دانلود سوالات کنکور ارشد کیهان موسسه اعزام به خارج راد  

الزام اصلاح مغایرت معدل برای داوطلبان مجاز در کنکور کارشناسی ارشد 1396

داوطلبانی که بر اساس کارنامه نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۶ می‌شوند، در صورت وجود مغایرت معدل، لازم است نسبت به تصحیح آن اقدام کنند.

به داوطلبان عزیز شدیداً توصیه می کنیم جهت اطلاع از آخرین اخبار کنکور ارشد به عضویت کانال تخصصی کارشناسی ارشد مسترتست درآیند… کلیک کنید…

به گزارش مسترتست، سازمان سنجش آموزش کشور تذکرات خیلی مهم در رابطه با معدل را برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ اعلام کرده است.

معدل درج شده در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶، بر اساس معدل اعلام شده توسط داوطلب در تقاضانامه اینترنتی و یا اصلاحات مورد درخواست داوطلب بعد از ثبت نام، به شرح ذیل در این کارنامه درج شده است و لازم است داوطلبان به هنگام قبولی اصل مدرکی را که نشانگر این معدل باشد را به همراه سایر مدارک ثبت نامی، به محل قبولی خود ارائه کنند.

در غیر اینصورت مؤسسه محل قبولی از ثبت نام داوطلب دارای مغایرت معدل خودداری خواهد کرد.

آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند (پس از بررسی کارنامه نتایج اولیه) در صورتی که معدل اعلام شده در کارنامه، معدل واقعی آنان نیست و یا اینکه مطابق ضوابط ذیل معدل خود را اعلام نکرده اند، با مراجعه به سایت سازمان مطابق ضوابط نسبت به تغییر معدل خود براساس مفاد اطلاعیه ۲۸ فروردین ۹۶ (اطلاعیه توزیع کارت ورود به جلسه) اقدام کنند.

 لازم است دانش آموختگان دوره کارشناسی معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی و دانشجویان سال آخر نیز میانگین معدل واحدهای گذرانده شده خود را تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۵ در محل مربوط درج و فرم مخصوص معدل مندرج در صفحه ۲۵۸ دفترچه راهنما را تکمیل و از مؤسسه آموزشی محل تحصیل تأییدیه اخذ کنند.

ملاک عمل معدل برای آن دسته از داوطلبانی که به هنگام ثبت نام و شرکت در این آزمون، دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی بوده اند، مطابق مفاد فرم تأییدیه معدل (مندرج در صفحه ۳۹ دفترچه راهنمای شماره ۱ و یا فرم مندرج در اطلاعیه توزیع کارت ورود به جلسه ۲۸ فروردین ۹۶) همان میانگین واحدهای گذرانده شده تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۵ در دوره کارشناسی است.

استثناء: برای آن دسته از داوطلبانی که به هنگام ثبت نام و شرکت در این آزمون دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی بوده و از سوی مؤسسه محل فارغ التحصیلی به عنوان دانشجوی رتبه اول به این سازمان معرفی شوند، معدل فارغ التحصیلی آنان ملاک عمل خواهد بود.

برای آن دسته از داوطلبانی که به هنگام ثبت نام و شرکت در این آزمون، فارغ التحصیل دوره کارشناسی بوده اند، همان معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی آنان ملاک عمل خواهد بود.

تبصره ۱- آن دسته از داوطلبانی که به هنگام پرینت کارت ورود به جلسه و یا درخواست های کتبی پس از آن، نسبت به اصلاح معدل خود اقدام کرده اند، همان معدل اصلاح شده در این کارنامه درج شده است.

تبصره ۲- برای آن دسته از داوطلبانی که معدل آنان مغایر معدل های معمول بوده و یا به عبارتی دیگر خارج از ردیف معدل های فعلی است و یا معدل خود را تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نکرده اند، حداقل نمره معدل یعنی ۱۰.۰۰ در نظر گرفته شده است.

تبصره ۳- برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی پیوسته که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۶ فارغ التحصیل خواهند شد، میانگین واحدهای گذرانیده شده اعلامی آنان تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۵ درج شده است.

تبصره ۴- برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی پیوسته، معدل اعلامی آنان درج شده است.

تبصره ۵- برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ناپیوسته که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۶ فارغ التحصیل خواهند شد، میانگین واحدهای گذرانیده شده اعلامی مقطع کارشناسی آنان تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۵ به همراه معدل مقطع کاردانی درج شده است.

تبصره ۶- برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ناپیوسته، معدل های اعلامی آنان در مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی درج شده است.

ملاک عمل معدل برای آن دسته از داوطلبان حافظ قرآن، که پس از معرفی این سازمان و بدون اخذ واحد درسی نسبت به دریافت مدرک دوره کارشناسی اقدام کرده اند، معدل تعیین شده از سوی این سازمان خواهد بود.

به هنگام قبولی در این آزمون، لازم است پذیرفته شدگان عیناً اصل مدرکی را که در آن معدل مندرج در این کارنامه را تأیید کند به همراه سایر مدارک ثبت نامی به مؤسسه محل قبولی خود ارائه (در صورتی که داوطلب معدل خود را به دلیل اشتباه بودن، بعد از دریافت کارنامه نتایج اولیه اصلاح نکرده باشد) کنند.

در غیر اینصورت به عنوان داوطلب دارای مغایرت معدل شناخته شده و با وی مطابق مقررات رفتار خواهد شد.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته نیستند و به معدل مندرج در کارنامه خود اعتراض دارند و معدل واقعی آنان بیشتر از معدل مندرج در کارنامه اولیه است، باید منحصراَ با ارسال تصویر گواهی معدل تأیید شده (گواهی فارغ التحصیلی و یا فرم مخصوص معدل مندرج در صفحه ۲۵۸ دفترچه راهنما ) و تصویر کارت شناسایی عکسدار یا کارت ملی به همراه کارنامه نتایج اولیه حداکثر تا روز چهارشنبه ۳۱ خرداد ۹۶ از طریق پست پیشتاز به آدرس: تهران، صندوق پستی: ۱۳۶۵-۱۵۸۷۵ سازمان سنجش آموزش کشور، اداره امور ثبت نام واحد کارشناسی ارشد، مکاتبه کنند.

کانال تخصصی کارشناسی ارشد

32 دیدگاه در “الزام اصلاح مغایرت معدل برای داوطلبان مجاز در کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۶”

 1. شایان گفت:

  سلام…من به دلیل مغایرت معدل لغو قبدلی شدم…آیا میتونم سال بعد کنکور ارشد شرکت کنم؟

 2. مهمد رضا گفت:

  بخاطر اشتباه دانشگاه ۱٫۵ نمره معدلم کمتره

 3. مهمد رضا گفت:

  سلام خسته نباشید من مقایرت معدل دارم و سره کلاسم میرم چیکار میکنه سازمان سنجش ؟حذف میکنه دانشگاه
  میشه ستله دیگه باز کنکور برای سراسری داد

  • مهسا گفت:

   سلام
   یعنی معدل واقعی تون کمتر از معدلی هست که برای ثبت نام در سنجش وارد کردید؟ اگه اینطوره سریع تر به سنجش اطلاع بدید. احتمال اخراجتون هست.

 4. nasim گفت:

  سلام من بعد از کنکور فهمیدم معدلم اشتباه وارد کردم رفتم اصلاح کردم انا نتیجه که اومد با همون زده چیکار کنم؟

 5. روح الله گفت:

  سلام برای اصلاح معدل حتما باید حضوری به سازمان سنجش رفت یا میتوان معدل کارشناسی و از طریق فکس فرستاد

 6. روح الله گفت:

  سلام.من ارشد قبول شدم.اما بعد قبولی با مغایرت معدل مواجه شدم و گفتن باید تسویه حساب کنی.آیا من میتونم دوباره تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم.احتمال قبولیم چقدره.با تشکر

 7. مجید حجابی گفت:

  با سلام -احتراما”به استحضار میرساند در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قبول شدم ولی بعد از نتیجه متوجه شدم معدل دیپلم را بجای معدل کارشناسی ثبت کردم و مغایرت به میزان بیست و هشت صدم اضافی زدم لطفا” راهنمایی کنید ایا در محل ثبت نام ایراد می گیرند

 8. الهام گفت:

  سلام من ارشدروزانه کردستانقبول شدم امروز مدرک کارشناسیمو گرفتم و فهمیدم ک معدلمو بیس صدم بیشترزدم .الان چیکاربایدبکنم؟؟؟یعنی دانشگاه منو ثبت نام نمیکن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 9. الهام گفت:

  سلام من روزانه کردستان قبول شدم .الان ک مدرکمو گرفتم متوجه شدم بیس صدم معل

 10. افسانه گفت:

  سلام من الان متوجه شدم که معدل کارشناسیم و معدلی که در سیستم وارد شده اشتباهه..یعنی معدل کارشناسیم ۲ صدم از معدلی که هنگام ثبت نام کنکور ارشد وارد شده کمتر هست..آیا قبولیم در ارشد رد میشه؟؟؟ یعنی بخاطر دو صدم اینکارو میکنن؟ لطفا یکی جوابمو بده

 11. Sia گفت:

  با سلام. من گواهی موقت لیسانس تازه گرفتم متوجه شدم معدل کارشناسی ١۴ صدم زیاد نوشتم .و معدل کاردانی ١۴ صدم کم نوشتم . یعنی نمیدونم چطور شده معدل کاردانی و کارشناسیم هر دو یک نمره شده !! ایا میتونم معدلم اصلاح کنم؟؟ممنون

 12. رامین گفت:

  با سلام من مجاز شدم اما چون موقع انتخاب رشته مدارک فارغ التحصیلیم رو در اختیار نداشتم معدلم رو حدودی نوشتم. الان مدارکم رو پیدا کردم و متوجه شدم معدل کارشناسیم ۱/۵ نمره بالاتر از اونچیزی که اعلام کردم. آیا امکان داره بشه یه جوری اصلاحش کرد؟ اصلا ارزشی داره دنبال دردسرهای احتمالیش واسه تصحیحش برم؟
  معدل واقعیم ۱۶/۵ بوده و من موقع انتخاب رشته ۱۵ قید کردم. ممنون

 13. فریبا گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر دوستان
  من زمان ثبت نام معدل کاردانیم رو اشتباه وارد کردم
  الان ارشد مجاز شدم ولی قصد ندارم برم
  این مغایرت واسه ی سال دیگه برام مشکلی پیش نمیاره؟ ممنون میشم بهم بگین

 14. پيمان گفت:

  دوستان اگر شخصی بعد از کنکور و در زمان انتخاب رشته فارغ التحصیل شده باشه مثلا تو اردیبهشت ماه (به دلیل معرفی به استاد ) باید معدل و تاریخ فارغ التحصیلیش رو عوض کنه ؟

 15. هادی گفت:

  سلام اگه موقع ثبت نام دانشگاه قبولی مشخص بشه طرف معدلشو بیشتر از مدرکش زده از ثبت نام جلوگیری میکنن؟

 16. توكلي گفت:

  سلام ، من معدل فارغ التحصیلیم رو اشتباه وارد کردم ، آلان به چه صورت باید تصیح کنم ؟ تا چه زمانی فرصت هست ؟ لطفاً راهنمایی کنید

 17. ساتی گفت:

  من مجاز شدن ولی معدلم و اشتباه در فرم ثبت نام درج کردم.تا کی زمان برای تصحیح هست؟؟؟؟؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   هر چه سریع تر نسبت به اصلاح معدلتون اقدام کنید تا براتون مشکلی پیش نیاد. در خصوص بازه زمانی مجاز میتونید از سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش سؤال کنید.

 18. محمد گفت:

  با عرض سلام
  اگر تاریخ فارغ التحصیلی رو زده باشیم تیر ٩۶ ولی تا اون تاریخ فارغ التحصیل نشیم مثلا یک درس رو بیوفتیم و شهریور فارغ التحصیل بشیم چه اتفاقی میوفته؟

 19. Zahra گفت:

  سلام موقع آزمون کنکور معدلم رو اصلاح کردم برا مغایر ت باز لازم اقدام کنم ؟؟؟؟

 20. marjan گفت:

  سلام آیا تاریخ فارغ التحصیلی رو هم میشه تغییر داد؟

 21. مسعود گفت:

  با سلام.منظور از این که برای دانشجویان رتبه اول معدل فارغ التحصیلی باید لحاظ بشه چیه??یعنی ما لازم نیست که معدل۹۵ /۱۱/۳۰رو تغییر بدیم?/

  • مهسا گفت:

   سلام
   اگه تو این بازه زمانی فارغ التحصیل شدید معدلتون رو اصلاح کنید. اما اگه هنوز دانشجو هستید و شهریور ماه فارغ التحصیل میشید، معدل شما تا پایان ترم بهمن ماه مشکلی نداره و لازم به تغییر معدل نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پژوهش دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

پاسخ به سؤالات متداول داوطلبان تکمیل ظرفیت ارشد بهمن ۹۶ دانشگاه آزاد
در این پست به سؤالات متداول داوطلبان کارشناسی ارشد...
لزوم ارائه پایان‌نامه در مقطع کارشناسی ارشد
معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشجویان...
آغاز ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد سال ۱۳۹۶
انتخاب رشته تکمیل ظرفیت نیمسال دوم آزمون کارشناسی...
اعلام زمان انتشار نتایج تکمیل ظرفیت ارشد بهمن ۹۶ آزاد
نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 96 دانشگاه آزاد تا نیمه...
آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد از فردا
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: تکمیل ظرفیت...
اعلام شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت بهمن ماه ۹۶ ارشد آزاد
دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی مهر ماه 96 دانشگاه آزاد...
کاهش ظرفیت پذیرش تکمیل ظرفیت بهمن ماه ۹۶ ارشد آزاد
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: در تکمیل...
تعدیل دوره های پردیس خودگردان دانشگاه ها
وزیر علوم گفت: با توجه به ظرفیت بالای دانشگاه ها در...
اعلام شرایط بورسیه کارشناسی ارشد فناوری فضایی در سال ۲۰۱۸
سازمان فضایی ایران از پذیرش بورسیه در رشته های مرتبط...
تغییر زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ علوم پزشکی
زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه علوم...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96   تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96 سراسری  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: