مشاوره تخصصی رایگان کارشناسی ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش دانلود سوالات کنکور ارشد پژوهش  

الزام اصلاح مغایرت معدل برای داوطلبان مجاز در کنکور کارشناسی ارشد 1396

داوطلبانی که بر اساس کارنامه نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۶ می‌شوند، در صورت وجود مغایرت معدل، لازم است نسبت به تصحیح آن اقدام کنند.

به داوطلبان عزیز شدیداً توصیه می کنیم جهت اطلاع از آخرین اخبار کنکور ارشد به عضویت کانال تخصصی کارشناسی ارشد مسترتست درآیند… کلیک کنید…

به گزارش مسترتست، سازمان سنجش آموزش کشور تذکرات خیلی مهم در رابطه با معدل را برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ اعلام کرده است.

معدل درج شده در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶، بر اساس معدل اعلام شده توسط داوطلب در تقاضانامه اینترنتی و یا اصلاحات مورد درخواست داوطلب بعد از ثبت نام، به شرح ذیل در این کارنامه درج شده است و لازم است داوطلبان به هنگام قبولی اصل مدرکی را که نشانگر این معدل باشد را به همراه سایر مدارک ثبت نامی، به محل قبولی خود ارائه کنند.

در غیر اینصورت مؤسسه محل قبولی از ثبت نام داوطلب دارای مغایرت معدل خودداری خواهد کرد.

آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند (پس از بررسی کارنامه نتایج اولیه) در صورتی که معدل اعلام شده در کارنامه، معدل واقعی آنان نیست و یا اینکه مطابق ضوابط ذیل معدل خود را اعلام نکرده اند، با مراجعه به سایت سازمان مطابق ضوابط نسبت به تغییر معدل خود براساس مفاد اطلاعیه ۲۸ فروردین ۹۶ (اطلاعیه توزیع کارت ورود به جلسه) اقدام کنند.

 لازم است دانش آموختگان دوره کارشناسی معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی و دانشجویان سال آخر نیز میانگین معدل واحدهای گذرانده شده خود را تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۵ در محل مربوط درج و فرم مخصوص معدل مندرج در صفحه ۲۵۸ دفترچه راهنما را تکمیل و از مؤسسه آموزشی محل تحصیل تأییدیه اخذ کنند.

ملاک عمل معدل برای آن دسته از داوطلبانی که به هنگام ثبت نام و شرکت در این آزمون، دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی بوده اند، مطابق مفاد فرم تأییدیه معدل (مندرج در صفحه ۳۹ دفترچه راهنمای شماره ۱ و یا فرم مندرج در اطلاعیه توزیع کارت ورود به جلسه ۲۸ فروردین ۹۶) همان میانگین واحدهای گذرانده شده تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۵ در دوره کارشناسی است.

استثناء: برای آن دسته از داوطلبانی که به هنگام ثبت نام و شرکت در این آزمون دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی بوده و از سوی مؤسسه محل فارغ التحصیلی به عنوان دانشجوی رتبه اول به این سازمان معرفی شوند، معدل فارغ التحصیلی آنان ملاک عمل خواهد بود.

برای آن دسته از داوطلبانی که به هنگام ثبت نام و شرکت در این آزمون، فارغ التحصیل دوره کارشناسی بوده اند، همان معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی آنان ملاک عمل خواهد بود.

تبصره ۱- آن دسته از داوطلبانی که به هنگام پرینت کارت ورود به جلسه و یا درخواست های کتبی پس از آن، نسبت به اصلاح معدل خود اقدام کرده اند، همان معدل اصلاح شده در این کارنامه درج شده است.

تبصره ۲- برای آن دسته از داوطلبانی که معدل آنان مغایر معدل های معمول بوده و یا به عبارتی دیگر خارج از ردیف معدل های فعلی است و یا معدل خود را تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نکرده اند، حداقل نمره معدل یعنی ۱۰.۰۰ در نظر گرفته شده است.

تبصره ۳- برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی پیوسته که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۶ فارغ التحصیل خواهند شد، میانگین واحدهای گذرانیده شده اعلامی آنان تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۵ درج شده است.

تبصره ۴- برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی پیوسته، معدل اعلامی آنان درج شده است.

تبصره ۵- برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ناپیوسته که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۶ فارغ التحصیل خواهند شد، میانگین واحدهای گذرانیده شده اعلامی مقطع کارشناسی آنان تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۵ به همراه معدل مقطع کاردانی درج شده است.

تبصره ۶- برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ناپیوسته، معدل های اعلامی آنان در مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی درج شده است.

ملاک عمل معدل برای آن دسته از داوطلبان حافظ قرآن، که پس از معرفی این سازمان و بدون اخذ واحد درسی نسبت به دریافت مدرک دوره کارشناسی اقدام کرده اند، معدل تعیین شده از سوی این سازمان خواهد بود.

به هنگام قبولی در این آزمون، لازم است پذیرفته شدگان عیناً اصل مدرکی را که در آن معدل مندرج در این کارنامه را تأیید کند به همراه سایر مدارک ثبت نامی به مؤسسه محل قبولی خود ارائه (در صورتی که داوطلب معدل خود را به دلیل اشتباه بودن، بعد از دریافت کارنامه نتایج اولیه اصلاح نکرده باشد) کنند.

در غیر اینصورت به عنوان داوطلب دارای مغایرت معدل شناخته شده و با وی مطابق مقررات رفتار خواهد شد.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته نیستند و به معدل مندرج در کارنامه خود اعتراض دارند و معدل واقعی آنان بیشتر از معدل مندرج در کارنامه اولیه است، باید منحصراَ با ارسال تصویر گواهی معدل تأیید شده (گواهی فارغ التحصیلی و یا فرم مخصوص معدل مندرج در صفحه ۲۵۸ دفترچه راهنما ) و تصویر کارت شناسایی عکسدار یا کارت ملی به همراه کارنامه نتایج اولیه حداکثر تا روز چهارشنبه ۳۱ خرداد ۹۶ از طریق پست پیشتاز به آدرس: تهران، صندوق پستی: ۱۳۶۵-۱۵۸۷۵ سازمان سنجش آموزش کشور، اداره امور ثبت نام واحد کارشناسی ارشد، مکاتبه کنند.

 
کانال تخصصی کارشناسی ارشد

34
افزودن دیدگاه جدید

avatar
  Subscribe  
آگاهم کن
کیانا
کیانا

با سلام من معدلمو اشتباه وارد کردم و مجاز به انتخاب رشته هم شدم رتبم هم خوبه.میشه حالا معدلمو ویرایش کنم؟خواهش میکنم ج بدید خیلی نگرانم

یاسر
یاسر

سلام. ببخشید من معدل واحد های گزرونده ی خودمو یک صدم کمتر از معدل اصلی زدم. دانشجوی ترم آخرم. مشکلی پیش نمیاد؟

شایان
شایان

سلام…من به دلیل مغایرت معدل لغو قبدلی شدم…آیا میتونم سال بعد کنکور ارشد شرکت کنم؟

مهسا
مهسا

سلام
اگه روزانه قبول شده باشید، امسال هم میتونید، فقط نمیتونید روزانه ها رو انتخاب کنید.

مهمد رضا
مهمد رضا

بخاطر اشتباه دانشگاه ۱٫۵ نمره معدلم کمتره

مهمد رضا
مهمد رضا

سلام خسته نباشید من مقایرت معدل دارم و سره کلاسم میرم چیکار میکنه سازمان سنجش ؟حذف میکنه دانشگاه
میشه ستله دیگه باز کنکور برای سراسری داد

مهسا
مهسا

سلام
یعنی معدل واقعی تون کمتر از معدلی هست که برای ثبت نام در سنجش وارد کردید؟ اگه اینطوره سریع تر به سنجش اطلاع بدید. احتمال اخراجتون هست.

nasim
nasim

سلام من بعد از کنکور فهمیدم معدلم اشتباه وارد کردم رفتم اصلاح کردم انا نتیجه که اومد با همون زده چیکار کنم؟

روح الله
روح الله

سلام برای اصلاح معدل حتما باید حضوری به سازمان سنجش رفت یا میتوان معدل کارشناسی و از طریق فکس فرستاد

روح الله
روح الله

سلام.من ارشد قبول شدم.اما بعد قبولی با مغایرت معدل مواجه شدم و گفتن باید تسویه حساب کنی.آیا من میتونم دوباره تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم.احتمال قبولیم چقدره.با تشکر

حسابرس
حسابرس

سلام
بله با مراجعه حضوری به سازمان سنجش میتونی درخواست اصلاح معدل و شرکت تو کمیل ظرفیت کنی

مجید حجابی
مجید حجابی

با سلام -احتراما”به استحضار میرساند در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قبول شدم ولی بعد از نتیجه متوجه شدم معدل دیپلم را بجای معدل کارشناسی ثبت کردم و مغایرت به میزان بیست و هشت صدم اضافی زدم لطفا” راهنمایی کنید ایا در محل ثبت نام ایراد می گیرند

الهام
الهام

سلام من ارشدروزانه کردستانقبول شدم امروز مدرک کارشناسیمو گرفتم و فهمیدم ک معدلمو بیس صدم بیشترزدم .الان چیکاربایدبکنم؟؟؟یعنی دانشگاه منو ثبت نام نمیکن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nasim
nasim

ببخشید شما ثبت نام شدید؟

الهام
الهام

سلام من روزانه کردستان قبول شدم .الان ک مدرکمو گرفتم متوجه شدم بیس صدم معل

افسانه
افسانه

سلام من الان متوجه شدم که معدل کارشناسیم و معدلی که در سیستم وارد شده اشتباهه..یعنی معدل کارشناسیم ۲ صدم از معدلی که هنگام ثبت نام کنکور ارشد وارد شده کمتر هست..آیا قبولیم در ارشد رد میشه؟؟؟ یعنی بخاطر دو صدم اینکارو میکنن؟ لطفا یکی جوابمو بده

Sia
Sia

با سلام. من گواهی موقت لیسانس تازه گرفتم متوجه شدم معدل کارشناسی ١۴ صدم زیاد نوشتم .و معدل کاردانی ١۴ صدم کم نوشتم . یعنی نمیدونم چطور شده معدل کاردانی و کارشناسیم هر دو یک نمره شده !! ایا میتونم معدلم اصلاح کنم؟؟ممنون

رامین
رامین

با سلام من مجاز شدم اما چون موقع انتخاب رشته مدارک فارغ التحصیلیم رو در اختیار نداشتم معدلم رو حدودی نوشتم. الان مدارکم رو پیدا کردم و متوجه شدم معدل کارشناسیم ۱/۵ نمره بالاتر از اونچیزی که اعلام کردم. آیا امکان داره بشه یه جوری اصلاحش کرد؟ اصلا ارزشی داره دنبال دردسرهای… ادامه نظر»

فریبا
فریبا

سلام
وقتتون بخیر دوستان
من زمان ثبت نام معدل کاردانیم رو اشتباه وارد کردم
الان ارشد مجاز شدم ولی قصد ندارم برم
این مغایرت واسه ی سال دیگه برام مشکلی پیش نمیاره؟ ممنون میشم بهم بگین

پيمان
پيمان

دوستان اگر شخصی بعد از کنکور و در زمان انتخاب رشته فارغ التحصیل شده باشه مثلا تو اردیبهشت ماه (به دلیل معرفی به استاد ) باید معدل و تاریخ فارغ التحصیلیش رو عوض کنه ؟

هادی
هادی

سلام اگه موقع ثبت نام دانشگاه قبولی مشخص بشه طرف معدلشو بیشتر از مدرکش زده از ثبت نام جلوگیری میکنن؟

مهسا
مهسا

سلام
یا از ثبت نام جلوگیری میشه و یا اگه نشه، بعدا اخراج میکنن. در هر حالت قبولی قطعا لغو میشه. بنده شخاص نمونه شو دیدم.

توكلي
توكلي

سلام ، من معدل فارغ التحصیلیم رو اشتباه وارد کردم ، آلان به چه صورت باید تصیح کنم ؟ تا چه زمانی فرصت هست ؟ لطفاً راهنمایی کنید

مهسا
مهسا

سلام
از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش سؤال کنید، راهنمایی تون میکنن که باید چی کار کنید دقیقا.

ساتی
ساتی

من مجاز شدن ولی معدلم و اشتباه در فرم ثبت نام درج کردم.تا کی زمان برای تصحیح هست؟؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
هر چه سریع تر نسبت به اصلاح معدلتون اقدام کنید تا براتون مشکلی پیش نیاد. در خصوص بازه زمانی مجاز میتونید از سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش سؤال کنید.

محمد
محمد

با عرض سلام
اگر تاریخ فارغ التحصیلی رو زده باشیم تیر ٩۶ ولی تا اون تاریخ فارغ التحصیل نشیم مثلا یک درس رو بیوفتیم و شهریور فارغ التحصیل بشیم چه اتفاقی میوفته؟

ندا
ندا

شماباید موقع انتخاب رشته تاریخ فارغ التحصیلیتوتو اصلاح کنید.دفترچه انتخاب رشته رو بخون

Zahra
Zahra

سلام موقع آزمون کنکور معدلم رو اصلاح کردم برا مغایر ت باز لازم اقدام کنم ؟؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
خیر نیازی نیست. معدل اصلاح شده براتون اعمال میشه و لازم نیس مجددا اقدام کنید.

marjan
marjan

سلام آیا تاریخ فارغ التحصیلی رو هم میشه تغییر داد؟

ندا
ندا

بله دفترچه انتخاب رشته رو بادقت بخونید

مسعود
مسعود

با سلام.منظور از این که برای دانشجویان رتبه اول معدل فارغ التحصیلی باید لحاظ بشه چیه??یعنی ما لازم نیست که معدل۹۵ /۱۱/۳۰رو تغییر بدیم?/

مهسا
مهسا

سلام
اگه تو این بازه زمانی فارغ التحصیل شدید معدلتون رو اصلاح کنید. اما اگه هنوز دانشجو هستید و شهریور ماه فارغ التحصیل میشید، معدل شما تا پایان ترم بهمن ماه مشکلی نداره و لازم به تغییر معدل نیست.

پژوهش دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

اعلام جزئیات شهریه دوره شبانه ارشد ۹۷ دانشگاه شهید رجایی
جزئیات شهریه تحصیل در دوره شبانه مقطع کارشناسی ارشد...
انتشار اطلاعیه پذیرش بدون آزمون ارشد ۹۷ دانشگاه امام رضا
اطلاعيه پذيرش بدون آزمون استعدادهاي درخشان جهت ورود...
فراخوان مجدد پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور ۹۷ دانشگاه شریف
دانشگاه صنعتی شریف با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش...
لغو مجوز ۶۷ مؤسسه اعزام دانشجو به خارج و تعلیق ۳۵مؤسسه
مؤسسات و شرکت های مجاز و غیرمجاز خدمات اعزام دانشجو...
پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۹۷ دانشگاه مفید
دانشگاه مفید برای سال تحصیلی 97-98 از میان برگزیدگان...
وزارت علوم مصمم به اصلاح قانون سهمیه ها
معاون حقوقی و پارلمانی وزیر علوم از رد تبصره اصلاح...
سهمیه رزمندگان و ایثارگران در پذیرش کارشناسی ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد
جزئیات و شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران...
افزایش سهمیه ورود به دانشگاه همسران و فرزندان جانبازان و رزمندگان
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده واحده طرحی را تصویب...
عدم کاهش ظرفیت در پذیرش کارشناسی ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی...
اعلام نحوه استفاده از سهمیه شاگرد اولی در پذیرش ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد
واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامی حداکثر تا 15 مرداد ماه 97...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97   مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97   دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97   دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: