ماهان مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش مولفین طلایی دانلود سوالات کنکور ارشد  

انتشار جزئیات ثبت‌نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۳۹۶ آزاد

ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد

شرایط و نحوه ثبت‌نام در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون بدون کنکور استعدادهای درخشان سال ۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

به داوطلبان عزیز شدیداً توصیه می‌کنیم جهت اطلاع از آخرین اخبار پذیرش بدون آزمون به عضویت کانال کارشناسی ارشد درآیند… کلیک کنید…

به گزارش مسترتست، بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، ثبت نام دوره های بدون آزمون (استعدادهای درخشان) مقطع کارشناسی ارشد ویژه فارغ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی واحدها و مراکز آموزشی وابسته دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با انتخاب رشته داوطلبان از اول تیر ماه آغاز خواهد شد. متقاضیان این دوره لازم است با مطالعه دقیق مفاد دفترچه راهنما در ارتباط با شرایط و ضوابط ثبت نام نسبت به تهیه کارت اعتباری و ثبت نام در این دوره اقدام نمایند.

براساس بخشنامه شماره ۷۰/۱۹۱۷۱ مورخ ۹۴/۳/۲۶ موضوع آئین نامه جامع پذیرش بدون آزمون استعداد های برتر و فارغ التحصیلان ممتاز برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر در دانشگاه آزاد اسلامی:

بند ۱: کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره کارشناسی ارشد شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل ۱۶ برای رشته های غیر علوم انسانی و ۱۷ برای رشته های علوم انسانی و سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی براساس امتیازات حاصل از معدل و سایر شاخص های مرتبط ارزیابی و براساس ظرفیت ۱۰ درصدی برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش علمی خواهند شد.

بند ۲: پذیرش دانش آموختگان واجد شرایط در هر سال تحصیلی تنها برای یک بار و فقط در همان سال در رشته همنام و متجانس امکان پذیر است.

بند ۳: ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند مشروط به این که تعداد نیمسال های تحصیلی برای دوره کارشناسی پیوسته ۸ نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته ۴ نیمسال بیشتر نشود.

بند ۴: دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلایلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری، مأموریت والدین یا همسر، ازدواج و طلاق و یا به دلیل زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز این شیوه نامه شود در صورت تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

بند ۵: دانش آموختگان (کارشناسی ناپیوسته) رشته هایی که براساس سرفصل مصوب طول مدت تحصیل آنان حداقل ۵ نیمسال تعریف شده باشد می توانند از مزایای این آئین نامه برخوردار شوند (این موضوع شامل دروس پیش نیاز دانشگاهی نمی شود و تنها سرفصل مصوب ملاک عمل خواهد بود).

بند ۶: تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده مجاز نیست.

بند ۷: دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون (استعدادهای درخشان) نمی شوند.

تذکر ۱: داوطلبان دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون (استعدادهای درخشان) مجاز به انتخاب حداکثر ۱۰۰ رشته/محل از یک مجموعه از جدول شماره یک این دفترچه راهنما می باشند.

تذکر ۲: داوطلبان پذیرش بدون آزمون (استعدادهای درخشان) در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته که مشمول خدمت وظیفه عمومی می باشند بایستی شرایط اشاره شده در مورد مشمولان وظیفه عمومی مندرج در این دفترچه راهنما (جدول شماره ۳) را عیناً دارا باشند.

داوطلبان این دوره می توانند با پرداخت مبلغ ۴۰۰۰۰۰ ریال یک کارت اعتباری ثبت نام خریداری نمایند.

تذکر مهم: متقاضیان شرکت در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون (استعدادهای درخشان) باید رشته ای متجانس و همنام با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی خود را در مجموعه انتخاب نمایند و در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده باشند.

توضیحات و توصیه های مهم:

۱- تأکید می گردد امتیاز پذیرش بدون آزمون (استعدادهای درخشان) در دانشگاه آزاد اسلامی تنها مختص فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی می باشد لذا سایر افراد از ثبت نام و ارسال هرگونه تقاضا در این زمینه خودداری نمایند.

۲- متقاضیان استفاده از امتیاز پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد (استعدادهای درخشان) اکیداً از ارسال هرگونه مدرک و سند و یا تصاویر آنها به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه خودداری نمایند. بدیهی است این مرکز رأساً نسبت به استعلام وضعیت این گونه متقاضیان از اداره کل فارغ التحصیلان دانشگاه اقدام خواهد نمود.

۳- اولویت پذیرش فرد در مرحله اول در رشته/محل دانشگاهی فراغت از تحصیل می باشد لکن چنانچه به هر دلیلی (محدودیت ظرفیت پذیرش و یا عدم دایر بودن رشته مورد تقاضا در محل دانشگاهی از فراغت از تحصیل) امکان پذیرش فرد در واحد محل تحصیل در دوره کارشناسی (پیوسته یا ناپیوسته) وجود نداشته باشد اولویت های ۱۰۰ گانه وی ملاک بررسی قرار خواهد گرفت.

۴- پذیرفته شدگان از طریق امتیاز پذیرش بدون آزمون (استعدادهای درخشان ) تنها مجاز به تحصیل در رشته/محل دانشگاهی تعیین شده توسط مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه خواهند بود و در صورت عدم ثبت نام، پذیرش آنها منتفی تلقی خواهد شد.

۵- دانشجویانی که از طریق امتیاز پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد (استعدادهای درخشان) در محل های دانشگاهی ثبت نام می کنند حق درخواست انتقال به سایر محل های دانشگاهی را نخواهند داشت.

 
کانال تخصصی کارشناسی ارشد

139 دیدگاه در “انتشار جزئیات ثبت‌نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۳۹۶ آزاد”

 1. صبا گفت:

  آیا دانشجویان ممتاز کارشناسی ناپیوسته که طی ۴نیمسال فارغ التحصیل شده ولی به جزء این ۴نیمسال یک ترم هم ترم تابستانی داشته باشند میتونن به صورت بدون ازمون در ارشد شرکت کنند؟

 2. احمد گفت:

  سلام.ببخشید من فارق التحصیل کارشناسی از دانشگاه دولتی هستم آیا میتونم رشته ی خودم را در آزاد بدون کنکر ادامه دهم در مقط ارشد؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   تا الان بدین شکل بوده که کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد مختص فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی خودش بوده.
   اگه شرایط تغییری نکنه، متأسفانه امکان پذیرش بدون ازمون برای شما نیست.

 3. آيدا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من فارغ التحصیل ٩۶/٣/٣١در رشته حسابداری با معدل١٩:٠۵در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد هستم خرداد ماه برای آزمون بدون کنکور ارشد شرکت کردم ولی دانشنامم برای سازمان ارسال نشده بود،بهمن ماه هم که در مراکز استان ها برای ارشد پذیرش وجود نداشت ،میخواستم بپرسم آیا میتونم در سال ٩٧ از طریق ثبت نام به صورت بدون آزمون در دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟آیا در سال ٩٧جزو مشمولین بدون آزمون میشم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   باید دید شرایط در دفترچه عوض شده با نه، اما سال گذشته تنها تا یک سال پس از فارغ التحصیلی میشد در پذیرش بدون ازمون شرکت کرد و ممکنه حائز شرایط نباشید.

 4. زهرا گفت:

  سلام.من فارغ التحصیل رشته شنوایی شناسی از دانشگاه دولتی همدان هستم.میخواستم بدونم چون رشته منرو دانشگاه آزاد نداره میتونم ارشد رو ب صورت بدون کنکور در رشته روانشناسی آزاد بخونم؟معدلم هم ۱۶٫۵ هست

  • مهسا گفت:

   سلام
   پذیرش بدون کنکور دانشگاه ازاد تا الان که اینطور بوده که مختص فارغ التحصیلان خودش بوده و شما نمیتونید در این نوع پذیرش شرکت کنید.
   بازم باید منتظر اعلام شرایط دقیق پذیرش بدون ازمون امسال باشیم.

 5. محمدرضا گفت:

  سلام
  من اول رشته آی تی میخوندم پرند
  بعد انصراف دادم تهران شمال مدیریت صنعتی خوندم و ۱۰ واحدم رو معادل سازی کردن . معدل کلم بالای ۱۷ هست. میخواستم ببینم میتونم بدون کنکور انتخاب رشته کنم یا نه؟

 6. Torkan گفت:

  سلام من خرداد ماه مقطع لیسانس رو تموم میکنم به دلایلی نمیخام ارشد رشته ی خودمو بخوننم میتونم حسابداری بخونم بدون کنکور

 7. لعیا گفت:

  سلام من دانجشوی ترم ۶کارشناسی میکروبیولوژی هستم و ترم اخرم.البته با تابستون کارشناسیم تموم میشه.و تا شهریور که نمرات بیاد معدل کلم مشخص نمیشه.من باید چه زمانی برای ارشد استعداد درخشان ثبت نام کنم.چون میگن از تیر شروع میشه ثبت نامش

  • مهسا گفت:

   سلام
   ثبت نام پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد ازاد ۹۷ همزمان با انتخاب رشته داوطلبان با ازمون صورت میگیره. برای این که در موعد مقرر مطلع بشید پیشنهاد میکنم عضو کانال مسترتست به ادرس زیر بشید:
   https://t.me/mastertest
   عموما گفته میشه که تا زمان ثبت نام باید فراغ التحصیل شده باشید.

 8. مهدی گفت:

  سلام وعرض ادب احترام
  دوست عزیز من دانشجوی کارشناسی حسابداری هستم ومعدلم هم ۱۸ است
  ومیخوام تو ثبت نام بدون ازمون دانشگاه ازاد شرکت کنم
  وچنتا سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون دار میشم
  اول من میتونم تو رشته روانشناسی ادامه بدم یا مثلا یه ترم بخونم ترم بعد رشته عوض کنم؟؟؟
  دوم کی باید ثبت نام کنیم لطفا تاریخ دقیق بدین اگه میشه ؟؟؟
  من سال گزشته تو ازمون شرکت کردم وقبول شدم بعد از یک ماه انصراف دادم دانشگاه غیر دولتی بو
  لطفا راهنمایی کنید واز صبر وشکسبایی شما صمیمانه تشکر میکنم

 9. زهرا گفت:

  سلام من فارغ التحصیل پرستاری دانشگاه سراسری شیرازم الان میخوام ارشد روانشناسی بالینی بخونم. میخوام بدونم با چه رتبه ای میتونم قبول بشم؟ و اینکه امکان پذیرش بدون کنکور هم هست؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  • مهسا گفت:

   سلام
   پذیرش بدون کنکور در مقطع ارشد فقط برای استعدادهای درخشان هست و در همون رشته مقطع لیسانس.
   اگه میخواید در رشته روانشناسی بالینی وزارت بهداشت شرکت کنید که متأسفانه شرط تجانس رشته رو ندارید و نمیتونید شرکت کنید.

 10. فرهاد گفت:

  خسته نباشید.من دانشجوی ترم اخر مقطع کارشناسی می باشم و معدل کل من تا الان بالای هفده می باشد و قصد دارم در انتخاب رشته بدون ازمون کارشناسی ارشد شرکت کنم.با توجه به این که انتخاب رشته بدون ازمون کارشناسی ارشد در اواخر خرداد و یا اوایل تیر ماه سال بعد است و معدل فارغ التحصیلی من تا ان موقع مشخص نمی شود ایا میتوانم با استفاده از معدل کل خود ثبت نام کنم؟متاسفانه در دفترچه انتخاب رشته به این موضوع اشاره ای نمی شود راهنمایی بفرمایید

  • مهسا گفت:

   سلام
   سالهای قبل مرکز ازمون اعلام کرده بود که در زمان ارسال درخواست برای پذیرش بدون ازمون ارشد ازاد باید فارغ التحصیل شده باشید.
   بنابراین اگه مثل گذشته باشه، متأسفانه امکان استفاده از این شرایط رو ندارید.

 11. سحر گفت:

  من دانشجو ترم اخر میکروبیولوژی ازادم
  ۶ترمه تموم میکنم الان معدلم ۱۹٫۲۱ هست
  میتونم از استعداد درخشان تو کنکور وزارت علوم استفاده کنم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   در فراخوان های پذیرش بدون ازمون دانشگاه های سراسری معمولا قید میشه که فارغ التحصیلان دانشگاه ازاد مجاز به ارسال درخواست نیستند. با این حال میتونید فراخوان ها رو بررسی کنید، لگه دانشگاهی این شرط رو نداشت، میتونید درخواست بدید. ضمن این که شما باید با گذراندن سه چهارم واحدها جزو ۱۰ درصد برتر هم ورودی هاتون باشید.

 12. مجتبی گفت:

  سلام
  من لیسانس مدریت صنعتی دارم میخوام فوق مدیریت دولتی بدون ازمون بخونم. امکانش هست؟

 13. آیدا گفت:

  ورودی مهر ۹۳ هستم.۷ ترم
  فقط ۲ واحدم واسه معرفی به استاد مونده.
  ممنون میشم جواب بدین
  که میتونم واسه بدون کنکور ۹۷ شرکت کنم یا نه؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   شما باید طی ۸ ترم فارغ التحصیل بشید و حداقل معدل ۱۶ برای رشته های غیر علوم انسانی و ۱۷ برای رشته های علوم انسانی داشته باشید. اگه این شرایط رو دارید میتونید.

 14. آیدا گفت:

  سلام
  من فقط ۲ واحد معرفی به استادم مونده.
  معدل کلم بالای ۱۸ است.
  می تونم بدون کنکور واسه مهر ۹۷ اقدام کنم؟؟؟

 15. سجاد گفت:

  سلام
  من زیست شناسی سلولی مولکولی میخوندم
  معدلم ۱۷ شد
  میتونم بدون کنکور میکروبیولوژی یا بیوشیمی ارشد بخونم ؟!
  با تشکر

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای پذیرش بدون کنکور ارشد ازاد باید حتما در رشته های همنام شرکت کنید، وگرنه به دلیل عدم جانس رشته ارشد و کارشناسی رد میشید.

 16. حیدری گفت:

  سلام

  رشته کارشناسی بنده مدیریت بازرگانی پیام نور بوده
  حالا میخام ارشد رو کامپیوتر بخونم
  آیا میتونم تغییر رشته بدم و تو دانشگاه شهرقدس بخونم؟
  دانشگاه شهرقدس ارشد بدون کنکور پذیرش میکنه؟
  شرایطش چیه؟

  ممنون

 17. اندیشه گفت:

  من دانشجو ترم آخر مهندسی اپتیک و لیزر از دانشگاه آزاد اسلامی با معدل ۱۸/۳۰هستم
  میخوام ارشد بدون کنکور تو دانشگاه آزاد در رشته مهندسی پزشکی بخونم
  دوتا سوال در این مورد دارم
  اول اینکه از نظر نوع رشته مشکلی نداره؟
  دوم اینکه دفترچه رشته ها و دانشگاه های مجاز رو از کجا و چه زمان باید تهیه کنم؟
  چون چیزی توی سایت با عنوان دفترچه بدون کنکور ارشد وجود نداره!
  ممنون میشم اگر پاسخ سوالات منو بدین

  • مهسا گفت:

   سلام
   ادامه تصیل ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد فقط در رشته همنام با رشته مقطع کارشناسی صورت میگیره.
   ثبت نام کنکور ارشد بدون ازمون دانشگاه ازاد همزمان با انتخاب رشته داوطلبان باازمون صورت میگیره و شرایط دقیق ثبت نام هم در دفترچه انتخاب رشته اعلام خواهد شد. توصیه میکنم عضو کانال مسترتست بشید تا در موعد مقرر در جریان قرار بگیرید:
   https://t.me/mastertest

 18. اندیشه گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  ببخشید میخواستم بدونم رشته همجنس باشه یعنی چی؟
  یعنی باید دقیقا همون رشته کارشناسی رو برای ارشد بدون کنکور انتخاب کنیم؟
  یا اینکه مثلا من مهندسی اپتیک و لیزر میخونم، میتونم برای ارشد مهندسی پزشکی انتخاب کنم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   تجربه سالهای قبل حاکی از این هست که باید حتما رشته ارشد و کارشناسی همنام باشند و در غیر این صورت به دلیل عدم تجانس مردود اعلام میشید.

 19. درسا گفت:

  سلام من بهمن ۹۶ فارغ التحصیل شدم معدلمم ۱۷و۱۰صدمه ولی یک درس رو قبلا یک بار حذف کردم برای مهر ۹۷ میتونم بدون آزمون شرکت کنم؟یا حتما باید برای نیمسال دوم ثبت نام میکردم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   پذیرش بدون ازمون ارشد دانشگاه ازاد فقط برای ترم مهر هست و شما هم میتونید برای مهرماه ثبت نام کنید.
   درمورد درسی هم که حذف کردید، محدودیتی در این خصوص اعلام نشده برای پذیرش بدون کنکور و مشکلی نیست.

 20. as گفت:

  سلام دوستان. بنده فارغ التحصیل کارشناسی از دانشگاه دولتی در بهمن ۹۵ هستم و اسفند ماه امسال زمان اعزام به خدمت من می باشد. آیا راهی برای ثبت نام ارشد در دانشگاهی تا قبل از اسفند وجود دارد ؟در هر دانشگاه ، رشته و هر شهری باشد اهمیتی ندارد و هدف من اخذ معافیت تحصیلی است. در ضمن در کنکور ارشد ثبت نام نکرده بودم. پیشاپیش از پاسختون تشکر می کنم.

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر متأسفانه کلا در مقطع ارشد پذیرش از طریق کنکور، از طریق ازمون اختصاصی و یا بدون ازمون برای استعدادهای درخشان صورت میگیره که برای بهمن ماه پذیرشی نیست.

 21. محدثه گفت:

  سلام مدیر دوستم به من گفت ک اگه یه درس افتاده باشی نمیتونی تو استعداد درخشان ثبت نام کنی متاسفانه من ترم اول به دلیل مریضی یک درس رو افتادم ولی معدلم بالای ۱۷ است و معقول نیست ک دانشجو رو با یه نمره قضاوت کنن
  به نظرتون حرف ایشون درسته؟؟

 22. محدثه گفت:

  سلام مدیر دوستم به من گفت ک اگه یه درس افتاده باشی نمیتونی تو استعداد درخشان ثبت نام کنی متاسفانه من ترم اول به دلیل مریضی یک درس رو افتادم ولی معدلم بالای ۱۷ است و معقول نیست ک دانشجو رو با یه نمره قضاوت کنن
  به نظرتون حرف ایشون درسته؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   باید منتظر اعلام شرایط پذیرش ارشد بدون ازمون ازاد ۹۷ باشید ببینید چنین شرایطی هست یا خیر. قبلا نبوده. میتونید هم از مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد سوال کنید.

 23. امیر علی گفت:

  چند تا سوال اضطراری دارم

  فقط میتونیم تو رشته خودمون ادامه تحصیل بدیم یا اینکه میشه رشته های دیگ مثل مدیریت مالی رو انتخاب کرد؟

  فقط تو دانشگاه خودمون میشه ادامه داد یا تو بقیه دانشگاه هاهم میشه؟

  سوال اخرمم اینه ک گزینش علمی صورت گرفته موقع ثبت نام یا نه همینطوری ثبت نام کردن؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   برای ارشد بدون کنکور، چه دانشگاه ازاد و چه سراسری باید شرط تجانس رشته رعایت بشه.
   درمورد دانشگاه ازاد، اولویت واحد دانشگاهی خودتون هست و اگه اونجا نداشته باشه رشته تون رو، مطابق اولویت بندی خودتون بررسی صورت میگیره.
   درمورد دانشگاه سراسری میتونید به هر دانشگاهی که شرایطشو دارید درخواست بدید.
   بعضی دانشگاه های سراسری مصاحبه هم دارن، اما دانشگاه آزاد نداره.

 24. اح گفت:

  سلام من کنکور ارشد امتحان ندادم میتونم توی تکمیل ظرفیت ازاد شرکت کنم ؟؟؟

 25. سینا گفت:

  کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد یا واحد علوم تحقیقات
  زمان و طریقه ثبت نام

  • مهسا گفت:

   سلام
   نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور ۹۷ دانشگاه ازاد، همزمان با انتخاب رشته داوطلبان بدون ازمون اعلام خواهد شد. پیگیر اخبار همین سایت باشید تا در موعد مقرر در جریان قرار بگیرید.

 26. اتنا گفت:

  سلام من بهمن ۹۵ تموم کردم دوره کارشناسیو امکانش هست واسه سال ۹۷ بدون کنکور ارشد شرکت کنم ؟معدلم ۱۸٫۷۱ بود

 27. شیما گفت:

  سلام خسته نباشید برای رشته های علوم پزشکی هم چنین بخشنامه ای مطرح شده؟؟یا فقط برای مهندسی و غیر علوم پزشکی هست؟؟

 28. صالحی گفت:

  سلام من بهمن ۹۵ فارق التحصیل شدم متوانم بدون کنکور ازاد ثبت نام کنم
  اگر میشه جواب رو ایمیل بفرستید ممنون

  • مهسا گفت:

   سلام
   شما فقط تا یک سال بعد از فارغ التحصیلی میتونید از این سهیمه استفاده کنید و در سال ۹۶ باید استفاده میکردید. متأسفانه برای ازمون ۹۷ نمیشه. البته باز هم باید منتظر انتشار شرایط دقیق برای پذیرش ارشد بدون کنکور ۹۷ دانشگاه ازاد باشیم.

 29. محسن گفت:

  سلام من کارشناسى ازاد معدلم ١۴ شده و میخوام ارشد بخونم حتما باید کنکور بدم؟
  اگه راهى هست ک بتونم بدون کنکور ادامه تحصیل بدم لطفا بگید
  حالا هر دانشگاهى و هر راهى

 30. مهسا گفت:

  سلام من دو تا سوال برام پیش اومده،۱- دانشگاهی که من درس خوندم ارشد نداره،امکانش هستش کهدانشگاه تهرا پذیر شم؟ ۲-این شرایط قط واسه سال ۹۶ بوده یا برای ۹۷ هم صدق میکنه؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   متوجه نشدم منظورتون رو. بدون ازمون میخواید پذیرش بشید؟ در دانشگاه ازاد یا سراسری؟ کی فارغ التحصیل شدید و معدلتون چند هست؟ رتبه تون در بین همکلاسی ها چند بوده؟

 31. احمدرضا گفت:

  سلام. من شهریور ۹۶ فارغ التحصیل شدم کی میتونم واسه استعداد های درخشان ثبت نام کنم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   باید منتظر انتشار فراخوان پذیرش بدون ازمون سال ۹۷ باشیم. چون فقط یک بار در مهر ماه دانشگاه ازاد پذیرش بدون ازمون داره.

 32. مهرناز گفت:

  سلام اگر از فارغ التحصیل شدن چند سال بگذره دیگه نمیشه شرکت کرد ؟
  درست متوجه شدم ؟!

 33. ساحل گفت:

  سلام من ورودی ۹۱ ام تیر ۹۵ ثبتنام کردم معدل کل ام ۱۷.۸۵ میتونم بدون کنکور ارشد شرکت کنم رشته ام itبود الان مهندسی پزشکی رو میخوام برم

 34. مبینا گفت:

  سلام
  میشه هم کنکور شرکت کنم و هم بدون ازمون؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   بله مشکلی نیست. فرایند پذیرش باازمون و بدون ازمون چه در دانشگاه ازاد و چه سراسری جداست و میتونید هر دو رو شرکت کنید.

 35. سامان گفت:

  سلام خسته نباشید

  من معدلم در کارشناسی ۱۷.۲۱ رشته ی آی تی
  میتونم استفاده کنم و برم دانشگاه دولتی؟

 36. شبنم گفت:

  سلام .من خرداد ۹۵فارق التحصیل شدم با معدل ۱۹ میتونم توی این طرح شرکت کنم؟و اینکه رشته معماری هم داره؟و کدام دانشگاه ها هست؟

 37. ارزو گفت:

  سلام من سال ۹۱ فارغ التحصیل شدم معدلم ۱۷٫۸۷ میتونم الان بدون کنکور ارشد بخونم؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر متأسفانه پذیرش بدون ازمون فقط برای سال بعد از فارغ التحصیلی هست و شما با توجه به گذشت چند سال از فارغ التحصیلیتون نمیتونید بدون ازمون پذیرش بشید.

 38. شفا گفت:

  سلام من فارغ التحصل دانشگاه غیر انتفاعی هستم میتونم درطرح شرکت کنم معدلم هم ١٧:۵٠هستش

 39. عباس گفت:

  سلام می خواستم ثبت نام کارشناسی ارشد رو در یکی از دانشگاه های آزاد و یا غیر دولتی بدون کنکور انجام بدم.
  معدل دوره کارشناسیم ۱۴٫۲۲ رشته مهندسی برق قدرت هست
  آیا راه کاری برای ثبت نام در یکی از رشته های ارشد وجود داره؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   متأسفانه در دوره ارشد کلا پذیرش بدون کنکور مختص رتبه های برتر هست و امکان پذیرش و ثبت نام به نحو دیگری به صورت بدون ازمون نیست.

 40. فاطمه گفت:

  سلام .من تذم هفت هستم و این ترم فارغ التحصیل میشم .معدلم تا الان حدود ۱۸ هست ولی ۱۰ واحد تطبیق دروس دارم .میتونم بدون کنکور در گرایش فیزیولوژی تربیت بدنی ادامه بدم یا نه؟و این که ترم بهمن پذیرش دارن ؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   در آیین نامه دانشگاه ازاد چنین چیزی قید نشده. با این حال بهتره از مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد سؤال کنید.
   ترم بهمن کلا پذیرش بدون ازمون ازاد نیست و فقط یک بار برای مهر این پذیرش صورت میگیره.

 41. نگار گفت:

  سلام
  من شهریور امسال در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم شرط معدل را دارم ، آیا راهی هست کارشناسی ارشد رو بدون کنکور از بهمن شروع کنم یا باید منتظر بمانم از مهر ماه سال بعد شروع کنم ؟؟؟؟؟
  دفترچه ی انتخاب رشته ی بدون کنکور برای بهمن ماه نداریم ؟؟ پذیرش بدون کنکور از بهمن ماه نداریم ؟؟؟؟

 42. نگار گفت:

  من شهریور امسال در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم شرط معدل را دارم ، آیا راهی هست کارشناسی ارشد رو بدون کنکور از بهمن شروع کنم یا باید منتظر بمانم از مهر ماه سال بعد شروع کنم ؟؟؟؟؟
  دفترچه ی انتخاب رشته ی بدون کنکور برای بهمن ماه نداریم ؟؟

 43. محمد گفت:

  سلام من ارشد رشته مهندسی بنادر در دانشگاه آزاد تنکابن مازندران قبول شدم
  اما با این رشته آشنایی ندارم و در یک موسسه غیرانتفاعی مدیریت ساخت قبول شدم .
  ایا میشه بدون ازمون در رشته مدیریت ساخت ازاد ثبت نام کنم یا همون غیر انتفاعی رو برم؟

 44. نسیم گفت:

  سلام.
  من خرداد ۹۵ فارغ التحصیل شدم سهمیه شاگرد اولی هم دارم.میتونم کاری کنم الان؟ راهی داره؟

 45. علی عابدینی گفت:

  سلام من امسال مقطعد ارشد حقوق دانشگاه آزاد دامغان بدون کنکور طرح استعدادهای درخشان ثبت نام اینترنتی کردم نتیجه پذیرش آن تا کی مشخص می شود؟
  با تشکر

 46. سپیده گفت:

  سلاام.دوستان کسانی که تا آخره تیر یا حتی اوایل مرداد فارغ التحصیل میشید
  هنگام ثبت نام تاریخ فارغ التحصیلی رو بزنید ۳۱ خرداد معدل هم تقریبی
  فقط حتما باید واحد دانشگاهتون تا قبل از ۱۵ مرداد مدارک فارغ التحصیلی
  رو به حوزه فارغ التحصیلی بفرسته

 47. شایان گفت:

  سلام برای ثبت نام درکارشناسی ارشدازادبدون ازمون بایدکارشناسی حتماازادبوده باشیم تابتونیم ارشدثبت نام کنیم یاهردانشگاهی باشیم میشه؟؟؟؟لطفاجواب بدیدممنون

 48. سروناز گفت:

  سلام.من می خوام فرم پر کنم بدون ازمون!یکی از بنداش اینه که دانشجو اول در شهری که فارق التحصیل شده گزینش میشه ولی اگه نبود میره واسه بقیه گزینه ها!من دانشگاه ازاد گرگان معماری خوندم ولی تصمیم دارم واسه معماری داخلی فرم پر کنم که گرگان نداره!ولی علی اباد که تو استانه گلستانه داره این رشته رو که من اصلا نمیخوام اون دانشگاه رو!حالا اولویت من چی میشه واسه انتخاب رشته؟

 49. محمد گفت:

  سلام من فارغ التحصیل سال ۸۱ دانشگاه آزاد با معدل بالای ۱۷ هستم الان ثبت نام کردم همه مراحل رو قبول کرد ولی در دو بند ۲۷ و ۲۹ سال پذیرش مقطع کارشناسی گیر داد و دست کاری کردم از سال ۹۰ به بالا رو قبول کرد البته حتما بعدا اگر قبول کنند بخاطر نادرست بودن تاریخ حتما گیر می دهند .

 50. سحر گفت:

  سلام میشه بگین کددسترسی انتخاب رشته چی هست؟

 51. رويا مصطفوي گفت:

  سلام من دانشجوی ممتاز (رتبه اول) فارغ التحصیل سال ٩۴ بودم برای ثبت نام امسال میتونم اقدام کنم؟ اخه اسمی از فارغ التحصیل همان سال ندیدم! دانشگاه واحد خودم هم جواب درستی نمیده ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 52. شیوا گفت:

  سلام
  لطفااگه کسی میدونه راهنمایی کنه..من فارغ التحصیل شهریور۹۴هستم بامعدل ۱۹٫توبدون ازمون بهمن ۹۴پذیرفته شدم اماثبت نام نکردم…الان میتونم دوباره ازاین امتیازاستفاده کنم؟؟؟؟؟

 53. Parsa گفت:

  بچه ها من این ترم درسم تمام شد، ولی کارای فارغ‌التحصیل رو انجام ندادم هنوز چون دانشگاه فعلا تعطیل میتونم دفترچه رو ( بدون ازمون) پر کنم بعد کارای فارغ‌التحصیل رو انجام بدم

 54. حديث گفت:

  سلام ، ماهایی که از دانشگاه دولتی با معدل بالا فارغ التحصیل شدیم چی؟نمیتونیم ؟

 55. ايدا گفت:

  دوستاان یکی جواب منو بده…حتماً باید فارغ التحصیل دانشگاه آزاد باشیم که بتونیم ثبت نام کنیم؟!

  • شهریار گفت:

   درود.
   آیدا خانم ، دفترچه ثبت نام کنکور ارشد و همینطور اطلاعیه های پیوستی دانشگاه ها را یکبار دیگر توضیحاتش از اول تا آخر با دقت بخوانید.
   جواب سوال شما داخل دفترچه ثبت نام کنکور ارشد و اطلاعیه های پیوستی دانشگاه های میباشد.
   موفق و پیروز باشید.

   • ايدا گفت:

    ممنون از لطفتون…چون در قسمت تاکید و توصیه دفترچه دیدم نوشته دانشجویان ممتاز دانشگاه آزاد به خاطر همین موضوع شک کردم!

    • شهریار گفت:

     درود.
     خواهش میکنم.
     در دفترچه ثبت نام ارشد ۹۶ سازمان سنجش، قسمت شرایط اختصاصی، بند (الف) اینطور نوشته شده است:
     شرایط اختصاصی:
     الف) داشتن مدرک کارشناسی (لیسانس ) یا کارشناسی ارشد (فوق لیسانس یا دکترای حرفه ای ) یا اشتغال به تحصیل در سا ل آخر مقطع کارشناسی که مدرک
     مذکور مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم ، تحقیقا ت و فناوری و یا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی باشد.

 56. امید گفت:

  سلام خدمت دوستان عزیز
  من می خواستم برای بدون ازمون دانشگاه ثبت نام کنم و چند تا سوال داشتم متاسفانه دانشگاه تا ۱۶ ام تعطیله و انتخاب واحد تا ۱۰ ام این ماه مهلت داره
  لطفا شما راهنماییم کنید
  من رشته ام مدیریت دولتیه با معدل ۱۷/۳۰
  و فقط یک درسم مونده که گفتن اون درس رو هم معرفی به استاد می دیم
  با توجه به این که تو دفترچه نوشته باید تا اخر تیر فارغ التحصیل شده باشم تو این دو هفته می تونم اون درسی که مونده رو بردارم و امتحانشو بدم و فارغ التحصیل بشم؟
  در نیمسال دوم ۹۵-۹۶ که چند نفریم فارغ التحصیل میشم هم من نفر اول هستم
  در ضمن تو دفترچه نوشته بود باید از طریق ازمون سراسری وازد دانشگاه شده باشیم که من بدون ازمون شرکت کردم ولی دوست من هم که بدون ازمون ثبت نام کرده بود هنگامی که فارغ التحصیل شد و مدرکشو گرفت تو مدرکش نوشته شده بود از طریق ازمون سراسری!!

  • شهریار گفت:

   درود.
   جناب امید خان، شما تازه فارغ التحصیل میشوید.
   بعدش هم تقریبا ۶ ماه طول میکشه که مدرک کارشناسی تان را بدهند.
   اونوقت چگونه میخواهید ثبت نام کنید؟
   روزی که شما به دانشگاه برای دادن مدارک و ثبت نام بروید، همه چیز داشته باشید و فقط مدرک لیسانس نداشته باشید، اونوقت به نظر خودتان شما را ثبت نام میکنند؟

   • امید گفت:

    ممنون از پاسختون
    من چون می خوام تو همون دانشگاه ثبت نام کنم فکر کنم از اون لحاض مشکلی نداشته باشند چون همه مدارک دست خودشونه

   • Ahoo گفت:

    خب تو شرایط ایشون از طرف دانشگاه بهشون یه گواهی فارغ التحصیلی داده میشه ک ب دانشگاه جدید بدن تا مدرک اصلی اماده شه.من کاردانی ب کارشناسیم دقیقا اینطور شده بود و بلافاصله رفتم برای کارشناسی.ترم تابستون شهریور واحدامو تموم کردم.مهر سر کلاسهای کارشناسی توی دانشگاه دیگه بودم.فک کنم این با نامه نگاری حل بشه.چون اگه جز این باشه هر کسی باید برای مقطع بالاترش ۱ سال صبر کنه و بلافاصله نخونه!!! ک اینم غیر منطقیه

 57. صفورا گفت:

  سلام دوستان تو را خدا یکی جوابمو بده با رتبه ۱۸۰۰۰بالینی غیرانتفایی یزد قبول میشم اخرین رتبه مجاز ۵۲۹۹۹ هستش سپاس

 58. Sepide گفت:

  با عرض سلام
  من یه سوال خیلی مهم دارم، سال گذشته در همین ثبت نام بدون آزمون آزاد شرکت کردم و درحالیکه فارغ التحصیل شده بودم مدرکم هنوز به امور فاڔغ التحصیلان ارائه نشده بود،،اما الان مدرکم اومده،،سوالی ک دارم اینه که میتونم امسال دوباره شرکت کنم؟؟،معدلم هم ۱۸بود

 59. ستاره گفت:

  بچه ها ترو خدا یکی جوابمووووو بده…..😥😥😥
  من سال ۸۹ فارغ التحصیل شدم,معدلم هم بالای ۱۶ هست,رشته علوم پایه.
  میتونم واسه بدون آزمون شرکت کنم ؟؟؟؟؟یا حتما باید سال پیش فارغ التحصیل میشدم؟؟؟؟؟؟

  • شهریار گفت:

   درود.
   ستاره خانم
   به گفته خودتان:
   فارغ التحصیل هستید.
   معدل تان هم بالای ۱۶ میباشد.
   اگر شرایط کامل یک دانشجوی ممتاز را داشته باشید که شرایطش را داخل دفترجه توضیح داده است، بی شک میتوانید ارشد بدون آزمون (استعداد های درخشان) شرکت و ثبت نام کنید.
   تاکید میکنم: “روی حرف من حساب باز نکنید و بیشتر تحقیق بکنید تا خدایی ناکرده فحش و نفرینم نکنید.”
   موفق و پیروز باشید.

   • ستاره گفت:

    ممنون آقا شهریار,اما من تاکیدم بیشتر روی اینه که سال ۸۹ فارغ التحصیل شدم,آخ گویا شنیدم میگن اونایی که پارسال فارغ التحصیل شدن میتونند انتخاب رشته بدون آزمون داشته باشن….فارغالتحصیلای سالهای دیگه نمیتونند!!!!!!!

    • شهریار گفت:

     درود.
     خواهش میکنم.
     ستاره خانم گل، یک راهنمایی میکنم شاید که به رفع شک تان کمک کند.
     با واحد دانشگاهی که در آن فارغ التحصیل شدید، تماس بگیرید.
     قطعا آنها به شما راهنمایی خواهند کرد.
     موفق و پیروز باشید.

 60. اکبر گفت:

  سلام. دوستان عمران مدیریت ساخت. دانشگاه خوراسگان نجف آباد اردستان تیران چرا نیست؟ سال گذشته که بود

 61. Parsa گفت:

  سلام من ترم اخر بودم، امتحانم تمام شد ولی کارای فارغ‌التحصیل نکردم هنوز تاریخ فارغ‌التحصیل کی باید زد خواهشا جواب بدید ممنون

 62. سارا گفت:

  من سال بهمن ۹۴ درسم تموم شد ۷ ترمه تموم کردم جز ۱۰ درصدم بودم معدلمم ۱۸ ست
  الان میتونم ثبت نام کنم یا فقط واسه کساییه که پارسال درسشون تموم شده

 63. امیری گفت:

  سلام
  توی دفترچه آزاد برای رشته ادبیات نمایشی در مورد آزمون
  عملی چیزی گفته نشده؟ برای آزاد عملی نداره؟ یا اینکه آزمون عملی
  دولتی رو ملاک قرار میدن؟

 64. میترا گفت:

  سلام من فارغ التحصیل دانشگاه علمی کاربردی هستم ، میتونم بدون آزمون شرکت کنم؟

 65. Shiva گفت:

  سلام دوستان برای انتخاب رشته ارشد مدیریت فقط یک گرایش را میشه انتخاب کرد؟؟

 66. فاطمه گفت:

  سلام من معدلم ۱۶.۱۳ میتونم بدون کنکور ثبت نام کنم؟ رشته انسانی هستم

  • شهریار گفت:

   درود.
   فاطمه خانم گل، متاسفانه خیر.
   برای ثبت نام بدون کنکور رشته انسانی، معدل لیسانس تان بایستی بالای ۱۷ باشد و همینطور مطابق شرایط کامل یک دانشجوی ممتاز که داخل دفترچه توضیح داده شده باشد، امکان پذیر میباشد.
   موفق و پیروز باشید.

 67. ايدا گفت:

  سلام ببخشید ماهایی که از دانشگاه غیرانتفایی فارغ التحصیل شدیم، نمیتونیم شرکت کنیم،حتماً باید دوره لیسانس رو از دانشگاه ازاد فارغ التحصیل بشیم؟!

 68. بینام گفت:

  سلام…من همه ی ترما نمره ی الف بودم…ولی به لطف یکی از اساتید معدلم اومد پایین از الفی …همه ی نمراتم نزدن..تا ۱۷تیر هم دانشگاه تعطیله..ما باید چی کار کنیم فقط شاگرد اوله میتونه یا دوم ..سومم میتونن؟؟باید با کنکور وارد بشیم؟؟؟با همین لیست انتخاب رشته؟؟

 69. محمد امین گفت:

  سلام، من برنامه ریزی کرده بودم که توی شهرمورد نظرم انتخاب رشته کنم، در کمال تعجب دانشگاه آزاد اراک رشته من که مهندسی شیمی هستش رو توی دفترچه ندیدم داشته باشه، درصورتی که همیشه چند گرایش هم ازش داشته، واقعا نمیدونم چرا اینطور شد؟؟؟

 70. Shim shim گفت:

  سلام با معدل ۱۶/۷۸نمیشه در رشته علوم انسانی بدون آزمون شرکت کرد؟

 71. علی گفت:

  سلام وقت بخیر..دوستان امکان انتخاب رشته در رشته غیر مرتبط وحود نداره؟؟؟؟

 72. احسان گفت:

  سلام
  کسانی که معدلشان پایین تر از ۱۶ هست امکانش هست در ثبت نام بدون آزمون شرکت کنند یا خیر؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   خیر. مطابق دفترچه، کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره کارشناسی
   ارشد شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس
   حداقل معدل ۱۶ برای رشته های غیر علوم انسانی و ۱۷ برای
   رشته های علوم انسانی و سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی
   براساس امتیازات حاصل از معدل و سایر شاخص های مرتبط
   ارزیابی و براساس ظرفیت ۱۰ درصدی برای هر یک از
   رشته/محل های انتخابی گزینش علمی خواهند شد.

 73. محمد گفت:

  سلام
  من الان ترم اخر بودم امتحاناتم هم تازه تموم شده
  ولی اساتید محترم هنوز نمرات دروس نزدن الان ما باید چه معدلی وارد کنید برای بدون آزمون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

انتشار کارت کنکور کارشناسی ارشد ۹۷
کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۷...
فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۳۹۷ دانشگاه سبزوار
کلیه دانشجویان یا دانش آموختگان دوره کارشناسی...
انتشار سومین اطلاعیه پذیرش ارشد بدون آزمون ۱۳۹۷ دانشگاه تهران
سومین اطلاعیه دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تهران...
انتشار اطلاعیه پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه خوارزمی در سال ۹۷
دانشگاه خوارزمی از میان فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی...
پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۹۷ دانشگاه کاشان
جزئیات پذیرش بدون آزمون با استفاده از سهمیه...
توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ از ۳ اردیبهشت
مشاور سازمان سنجش آموزش کشور از توزیع کارت ورود به...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه شهرکرد در سال ۹۷
داوطلبان واجد شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون...
پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۹۷ دانشگاه فناوری های نوین آمل
دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل برای سال تحصیلی 97-98...
پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد ﺑﺪون کنکور داﻧﺸﮕﺎه صنعتی شیراز ﺳﺎل ۹۷
داﻧﺸﮕﺎه صنعتی شیراز در نظر دارد برای سال تحصیلی 97-98...
اعلام زمان انتشار نتایج اولیه کدرشته های دارای شرایط خاص آزمون ارشد ۹۷
نتایج اولیه کد رشته های دارای شرایط خاص و بورسیه کنکور...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96   تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96 سراسری  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: