ماهان مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش دانلود سوالات کنکور ارشد کیهان موسسه اعزام به خارج راد  

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان وزارت بهداشت در سال 97

ارشد بدون کنکور رشته های علوم پزشکی وزارت بهداشت 97 - 98

شرایط پذیرش داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۱۳۹۷ منتشر شد.

به گزارش مستر تست، بنا بر اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، شرایط پذیرش داوطلبان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت با سهمیه استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی ۹۷ – ۹۸ بدین شرح می باشد:

داوطلبان متقاضی استفاده از آئین نامه تسهیلات ادامه تحصیل استعدادهای درخشان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با آزمون و بدون آزمون ورودی، می بایست پس از مطالعه آیین نامه مربوطه درصورت احراز شرایط لازم،مطابق با اطلاعیه ها و دستورالعمل های بعدی این مرکز اقدام نمایند.

۱- متقاضیان با آزمون و بدون آزمون ورودی واجد شرایط، می بایست همزمان با سایر داوطلبان عادی متقاضی شرکت در آزمون طی اسفند ماه سال ۹۷، ثبت نام کنند.

تذکر بسیار مهم: فقط دانشجویان شاغل به تحصیل و فارغ التحصیلان دانشگاه های علوم پزشکی و موسسات وابسته به وزارت بهداشت و دانشکده های علوم پزشکی وابسته به دستگاه های اجرایی (شاهد، بقیه الله، ارتش و علوم بهزیستی) واجد شرایط استفاده از این آیین نامه هستند. فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامیکه رتبه کسب نموده باشند، با رعایت سایر شرایط آیین نامه میتوانند از تسهیلات (شرایط با آزمون) بهره مند شوند.

۲-  همانند سال گذشته، متقاضیان بدون آزمون ورودی، می بایست همزمان با سایر داوطلبان عادی و متقاضیان با آزمون از تاریخ ۹۷/۵/۱۴ لغایت ۹۷/۵/۱۷، نسبت به انتخاب رشته محل خود اقدام نمایند. بنابراین لازم است ثبت نام را انجام داده و کد رهگیری جهت مراحل بعدی دریافت کنند.

بعبارتی این افراد فقط در زمان یاد شده برای کلیه داوطلبان عادی مجاز به انتخاب رشته محل می باشند و متعاقبا فقط از طریق دانشگاه معرفی خواهند شد و سامانه برای انتخاب رشته محل غیر فعال خواهد شد.

۳- متقاضیان با آزمون و بدون آزمون ورودی واجد شرایط، می بایست هنگام تکمیل فرم ثبت نام بند مربوط به “متقاضی ثبت نام با استفاده از شرایط استعداد درخشان میباشم” را انتخاب کنند. بدیهی است در صورت عدم انتخاب، مسئولیت عواقب بعدی به عهده داوطلب می باشد.

۴- متقاضیان واجد شرایط پس از ثبت نام طی اسفند ماه و انتخاب رشته محل در زمان مقرر، میبایست از تاریخ ۹۷/۵/۱ لغایت ۹۷/۵/۱۴ به همراه مدارک مورد نیاز، جهت انجام مراحل مربوطه و معرفی، به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه نمایند تا دانشگاه مذکور نسبت به معرفی آنها از تاری ۹۷/۵/۱۴ لغایت ۹۷/۵/۲۳ اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم معرفی اسامی واجدین شرایط و یا عدم تایید از سوی دانشگاه بصورت اینترنتی طی تاری و زمان مقرر، مکاتبات بعدی قابل رسیدگی نبوده و مرکز سنجش آموزش پزشکی مسئولیتی را بعهده نمیگیرد.

۵- متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهیمه استعداد درخشان بدون آزمون:

 • باید ابتدا در آزمون ثبت نام کرده وکارت ورود به جلسه را دریافت کنند. درصورت تمایل، میتوانند در آزمون شرکت نکنند. ولی باید همانند سایر داوطلبان در زمان تعیین شده نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کنند.
 • در صورت تمایل، میتوانند همانند سایر داوطلبان عادی (بدون استفاده از آئین نامه مذکور) با شرایط عادی در آزمون شرکت کنند و شانس خود را هم در شرایط عادی و هم با استفاده از شرایط استعداد درخشان امتحان نمایند.

۶- متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهیمه استعداد درخشان بدون آزمون در صورتیکه با شرایط عادی در آزمون شرکت کنند، لزومی ندارد رشته امتحانی آزمون با رشته انتخابی مورد استفاده از آیین نامه استعداد درخشان، یکسان باشد. این افراد در زمان انتخاب رشته محل، مجاز به انتخاب در هر دو حالت عادی و استعداد درخشان خواهند بود.

۷- متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهیمه استعداد درخشان بدون آزمون (که در آزمون شرکت می نمایند) و با آزمون دقت نمایند علاوه بر این سهمیه، برای شرایط عادی در سهمیه آزاد نیز همانند سایر داوطلبان عادی مورد سنجش واقع خواهند شد.

۸- متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهیمه استعداد درخشان بدون آزمون دقت نمایند مجاز به انتخاب کلیه یرشته محل های مورد پذیرش در رشته انتخابی این سهمیه بر اساس جدول پذیرش می باشند (جدول متعاقبا اعلام میگردد). بدیهی است در هر دانشگاهی اولویت پذیرش با دانشجوی واجد شرایط آن دانشگاه می باشد. لذا اگر ظرفیت مازاد استعداد درخشان دانشگاه یک نفر باشد، دانشجوی واجد شرایط و در اولویت همان دانشگاه پذیرفته خواهد شد و اگر ظرفیت بیش از یک نفر باشد حداقل یک نفر از دانشجویان واجد شرایط و در اولویت از سایر دانشگاه ها پذیرفته خواهد شد. شایان ذکر است اولویت بندی بین دانشجویان برمبنای امتیاز کسب شده توسط دانشجو بر اساس جدول امتیازدهی مربوطه توسط دانشگاه محل تحصیل، محاسبه خواهد شد.

۹- دانشجوی ممتاز هر رشته تحصیلی مجاز است فقط در مقطع بالاتر رشته همنام به تحصیل بپردازد و در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد،رشته همنام رشته تحصیلی مقطع قبلی وجود نداشته باشد، سهمیه ۱۰% بدون آزمون حذف و به ۲۰% سهمیه پذیرش با آزمون تبدیل می شود. در این صورت شرکت در آزمون و کسب حداقل ۹۰% نمره آخرین نفر پذیرفته شده آزاد در رشته محل مورد تقاضا الزامی خواهد بود.” گزینش بر اساس این ابلاغیه، از آزمون سال ۹۶ اجرا میگردد. لذا داوطلبان میبایست مفاد ابلاغیه مذکور را رعایت نمایند.

۱۰- در رشته هایی که سابقه ۲ سال کار بالینی الزامی میباشد، دانش آموختگان استعداد درخشان دوره های گذشته که طبق ضوابط آن دوره پس از گذراندن ۲ سال سابقه کار بالینی خود، برای آزمون سال ۹۷ واجد شرایط شرکت در این رشته ها شده اند، برای ۲ دوره پذیرش (سال ۹۶ و ۹۷) از شرط لازم رشته همنام معاف بوده و برای این دانش آموختگان طبق روال گذشته عمل می شود.

۱۱- شرایط اختصاصی در تعدادی از رشته ها ارائه دو سال سابقه کار بالینی با مدرک کارشناسی الزامی میباشد. به عبارتی بلافاصله بعد از فراغت از تحصیل از دوره کارشناسی افراد مجاز به انتخاب این رشته ها نمی باشند. لذا داوطلبان مشمول استفاده از آئین نامه “تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز در مقاطع بالاتر” که متقاضی ادامه تحصیل در این رشتهها هستند،حق استفاده از شرایط آئین نامه مذکور بعد از سپری نمودن دوره دو ساله براساس ضوابط آزمون همان سال، برای آن ها محفوظ میباشد.

۱۲- اتباع خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی مجاز به استفاده از تسهیلات استعداد درخشان نمی باشند.

۱۳- پس از قبولی و اعلام اسامی پذیرفته شدگان هرگونه تغییر رشته و یا جابجایی در مقاطع تحصیلات تکمیلی ممنوع می باشد.

 
کانال تخصصی کارشناسی ارشد

2 دیدگاه در “شرایط پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان وزارت بهداشت در سال ۹۷”

 1. امیدرضا گفت:

  سلام لطفا جواب بدید ممنون میشم
  سلام من امروز ثبت نام ارشد کردم فقط تو ثبت نام گذوه رشته ای که میخوام امتحان بدم رو
  پرسید و چیزی از محل های انتخابی که کدوم مراکز اولویتم هستش
  و چه شاخه ای از حسابداری رو میخوام انتخاب کنم رو نپرسید لطفا
  راهنمایی کنید و بعدش من علمی کاربردی خوندم ولی کد دانشگاهم
  تو لیست اینا نبود و کد یه علمی کاربردی دیگه رو زدم…. بنظرتون مشکلی پیش نمیاد

  • مهسا گفت:

   سلام
   شما منظورتون ثبت نام ارشد وزارت علوم هست. درسته؟
   شما در رشته حسابداری امتحان میدید و بعد در انتخاب رشته با توجه به رتبه تون برای هر گرایش، میتونید گرایش مدنظر رو انتخاب کنید.
   نباید کد موسسه مقطع قبلی رو اشتباه درج کنید. اگه تو لیست سنجش نیست، ۹۹۹۹ رو باید درج کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

اختصاص ۴۰ درصد ظرفیت پذیرش ارشد دانشگاه های سطح یک و دو به استعدادهای درخشان
معاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ آیین‌ نامه پذیرش...
پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۳۹۷ دانشگاه اصفهان
دانشگاه اصفهان درنظر دارد از میان واجدین شرایط پذیرش...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه صنعتی همدان
دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی دانشگاه‌ های دولتی...
تمدید مهلت ثبت نام ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه تربیت مدرس
مهلت ثبت نام در فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد...
انتشار اطلاعیه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۷ دانشگاه قم
فراخوان پذیرش دانشجو از طریق آیین نامه پذیرش بدون...
حذف پذیرش دانشجو از دوره تکمیل ظرفیت تا دو ماه آینده
معاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ مصوبه حذف پذیرش...
پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۷ دانشگاه صنعتی قم
اطلاعیه پذيرش بدون آزمون دانش‌ آموختگان ممتاز دوره...
پذیرش ارشد بدون آزمون پردیس کیش دانشگاه تهران در سال ۹۷
اطلاعیه پذیرش دانشجوی بین‌ المللی در مقطع کارشناسی...
فراخوان پذیرش ارشد بدون آزمون ۱۳۹۷ دانشگاه هنر اصفهان
دانشگاه هنر اصفهان از میان فارغ‌ التحصیلان واجد شرایط...
انتشار اطلاعیه کارشناسی ارشد ﺑﺪون آزﻣﻮن ۹۷ داﻧﺸﮕﺎه مازندران
دانشگاه مازندران در نظر دارد از میان واجدین شرایط...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96   تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 96 سراسری  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: