مشاوره تخصصی رایگان کارشناسی ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 مدیریت اجرایی و MBA پارسه نگاره - بینش دانلود سوالات کنکور ارشد پژوهش  

جزئیات تأثیر معدل در پذیرش کارشناسی ارشد 97

تاثیر معدل کنکور کارشناسی ارشد

معدل مقطع کارشناسی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ پس از اعمال ضریب همترازی دانشگاه‌ها به میزان ۲۰% در نمره کل مؤثر بوده است.

به گزارش مسترتست، بنا بر اعلام سازمان سنجش، گزینش دانشجو در هر یک از رشته های امتحانی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته از بین داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته می باشند. با توجه به نمره کل اکتسابی و اولویت کد رشته های انتخابی و نتیجه بررسی صلاحیت های عمومی مطابق ضوابط مربوط انجام خواهد شد.

گزینش نهایی در کلیه رشته های تحصیلی بر اساس ۸۰% نمره آزمون کتبی (حاصل از تراز نمرات دروس) در هر گرایش با توجه به ضرایب مربوط و ۲۰% معدل تراز شده انجام می گیرد. با توجه به اختلاف سطح علمی دانشگاه ها، معدل داوطلبان بر اساس رشته، دانشگاه و نمره علمی تراز شده است و به عنوان معدل مؤثر درج شده است.

ملاک عمل معدل برای آن دسته از داوطلبانی که به هنگام ثبت نام و شرکت در این آزمون دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی بوده اند، مطابق مفاد فرم تاییدیه معدل (مندرج در صفحه ۴۰ دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۷ و یا فرم مندرج در اطلاعیه توزیع کارت ورود به جلسه مورخ ۹۷/۱/۲۷) همان میانگین واحدهای گذرانده شده تا تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ در دوره کارشناسی می باشد.
استثناء: برای آن دسته از داوطلبانی که به هنگام ثبت نام و شرکت در این آزمون دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی بوده و از سوی مؤسسه محل فارغ التحصیلی به عنوان دانشجوی رتبه اول به این سازمان معرفی شوند، معدل فارغ التحصیلی آنان ملاک عمل خواهد بود.

برای آن دسته از داوطلبانی که به هنگام ثبت نام و شرکت در این آزمون، فارغ التحصیل دوره کارشناسی بوده اند، همان معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی آنان ملاک عمل خواهد بود.

تبصره ۱: آن دسته از داوطلبانی که به هنگام پرینت کارت ورود به جلسه و یا درخواست های کتبی پس از آن، نسبت به اصلاح معدل خود اقدام نموده اند، همان معدل اصلاح شده در این کارنامه درج شده است.

تبصره ۲: برای آن دسته از داوطلبانی که معدل آنان مغایر معدل های معمول بوده و یا به عبارتی دیگر خارج از ردیف معدل های فعلی می باشد و یا معدل خود را تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج ننموده اند، حداقل نمره معدل یعنی ۱۰/۰۰ در نظر گرفته شده است.

تبصره ۳: برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی پیوسته که حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۷/۶/۳۱ فارغ التحصیل خواهند شد، میانگین واحدهای گذرانیده شده اعلامی آنان تا تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ درج شده است.

تبصره ۴: برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی پیوسته، معدل اعلامی آنان درج شده است.

تبصره ۵: برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ناپیوسته که حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۷/۶/۳۱ فارغ التحصیل خواهند شد، میانگین واحدهای گذرانیده شده اعلامی مقطع کارشناسی آنان تا تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ به همراه معدل مقطع کاردانی درج شده است.

تبصره ۶: برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ناپیوسته، معدل های اعلامی آنان در مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی درج شده است.

ملاک عمل معدل برای آن دسته از داوطلبان حافظ قرآن، که پس از معرفی این سازمان و بدون اخذ واحد درسی نسبت به دریافت مدرک دوره کارشناسی اقدام نموده اند، معدل تعیین شده از سوی این سازمان خواهد بود.
مجدداً یادآوری می نماید که به هنگام قبولی در این آزمون، لازم است پذیرفته شدگان عیناً اصل مدرکی را که در آن معدل مندرج در این کارنامه را تأیید نماید به همراه سایر مدارک ثبتنامی به مؤسسه محل قبولی خود ارائه (در صورتی که داوطلب معدل خود را به دلیل اشتباه بودن، بعد از دریافت کارنامه نتایج اولیه اصلاح نکرده باشد) نمایند.
بدیهی است در غیر اینصورت به عنوان داوطلب دارای مغایرت معدل شناخته شده و با وی مطابق مقررات رفتار خواهد شد.
داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته نمی باشند و به معدل مندرج در کارنامه خود اعتراض دارند و معدل واقعی آنان بیشتر از معدل مندرج در کارنامه اولیه می باشد، می بایستی منحصراً با ارسال تصویر گواهی معدل تأیید شده (گواهی فارغ التحصیلی و یا فرم مخصوص معدل مندرج در صفحه ۲۶۸ دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۷) و تصویر کارت شناسایی عکس دار یا کارت ملی به همراه کارنامه نتایج اولیه حداکثر تا روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۷/۳/۲۳ از طریق پست پیشتاز به آدرس: تهران، صندوق پستی: ۱۵۸۷۵-۱۳۶۵ سازمان سنجش آموزش کشور، اداره امور ثبت نام واحد کارشناسی ارشد، مکاتبه نمایند
.

 

 
کانال تخصصی کارشناسی ارشد

22
افزودن دیدگاه جدید

avatar
  Subscribe  
آگاهم کن
پری
پری

سلام. این رتبه در سهمیه همون لحاظ اثر معدله؟ اخه من رتبه در سهمیه ام حدود۷۰تا اختلاف داره. حالا پذیرش دانشگاه بر اساس بی سهمیه است یا با سهمیه؟ من سهمیه خاص دیگه ای نداشتم

یعقوب رحمانی
یعقوب رحمانی

درسهمیه مهمیه که همون سهمیه آزاده

پریسا
پریسا

دوسوال داشتم اگررشته تحصیلی کارشناسی ارشد معماری.علمی کاربردی معماری باشند در انتخاب رشته سراسری درقسمت رشته تحصیلی باید کدام رشته را انتخاب کرد چون در سراسری رشته معماری.علمی کاربردی معماری نیست. من کارشناسی را دانشگاه آزاد خوندم.همچنین میخواستم بدونم آزمون عملی معماری باز تهران است چون برای اکثر افراد تهران رفتن سخت… ادامه نظر»

یوسف طاهری
یوسف طاهری

معدل توی رتبه تاثیر داشته یا نمره کل؟اگه نمره کل بوده پس چرا برای دانشجویان سهمیه ازاد رتبه در سهمیه و بدون سهمیه باهم اختلاف داره؟

یعقوب رحمانی
یعقوب رحمانی

دررتبه تاثیرداره

شادی
شادی

یعنی معدلمون تو رتبمون موثر نبوده و الان میخوان واسه انتخاب رشته لحاظش کنند ؟ م

سارا
سارا

بچه ها تایم انتخاب رشته تمدید میشه؟
دقیقا تا چه ساعتی وقت هست؟

سپید
سپید

من معدل هام هردو یکین چرا!!!!

مصی
مصی

الانباید معدل موثر رو وارد کنیم یا معدل ۸ترم رو؟؟

مولايي
مولايي

سلام
من بعضی از رشته های کد ضریب یک رو که مجاز شدم انتخاب میکنم ثبت نمیشه علتش چیه؟
مثلا رشته هنر کدیکم تمامیرشته طراحی شهری ثبت نمیشه

فاطمه
فاطمه

سلام لطفا جواب بدید خیلی مهمه.من انتخاب رشته کردم اما رسید۱۵رقمی دریافت نکردم.سیستم یه رسید۱۶رقمی میده که قبلا موقع ثبت نام کنکور ارشد دریافت کرده بودم.چیکار باید بکنم????

یعقوب رحمانی
یعقوب رحمانی

مشکلی نیست ثبت بشه حله

مصی
مصی

سلام ببیخشید یعنی این رتبه ای که اومده با توجه به تاثیر معدل بوده؟؟؟؟

سعید
سعید

سلام معدل درج شده من با کارنامه ۳ صدم تفاوت دارد اصلاحش کنم؟

امین
امین

آره حتما

Ramin
Ramin

سلام خواهشا به این سوال من جواب بدید. من دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی پیوسته هستم اما موقع وارد کردن معدل از من خواسته شد تا معدل کاردانی هم وارد کنم و الان هم تو ویرایش نهایی فقط میتونم معدل کاردانی رو ویرایش کنم در حالیکه من معدل کاردانی ندارم و به… ادامه نظر»

مریم
مریم

سلام خب شماکه معدل کاردانی نداریدهیچ عددی واردنکنیدوبلی روتیک بزنید

_
_

منم کاردانی نداشتم بله تیک زدم هیچ چیزی جلو معدل کاردانیم نبود منم بله تیک زدم.

مشاور
مشاور

سلام
اگه بله رو تیک زدید و نمره ای هم وارد نکردید مشکلی نیست.

ela
ela

منم همین مشکلو دارم موقع ثبت نام با اینکه کارشناسی پیوسته بودم معدل کارشناسی رو برای کاردانی هم وارد کردم الان باید چکار کنم مشکلی برام پیش نمیاد؟؟؟

امین
امین

منم همچین مشکلی دارم نمی‌دونم چی کار کنم

امین
امین

کارشناسی پیوسته بودم به اشتباه موقع ثبت نام معدل کاردانی وارد کردم در حالی که اصلا مدرک کاردانی ندارم حالا تو سایت فقط میشه معدل رو تصحیح کرد نمیشه معدل رو حذف کرد اگه کسی من رو راهنمایی کنه ممنون میشم

پژوهش دریافت اخبار از طریق نرم افزار تلگرام

تازه ترین خبرها

اعلام جزئیات برگزاری مرحله عملی رشته های خاص و بورسیه ارشد ۹۷
اطلاعيه سازمان سنجش درخصوص برنامه زماني انجام مراحل...
انتشار نتایج اولیه رشته های خاص و بورسیه کنکور ارشد ۹۷
نتایج معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های بورسیه و...
امروز؛ اعلام نتایج اولیه رشته های خاص و بورسیه کنکور ارشد ۹۷
مشاور عالی سازمان سنجش از اعلام نتایج اولیه رشته های...
رقابت ۷۴ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۹۷
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از رقابت 74 هزار نفر در...
آغاز انتخاب رشته کارشناسی‌ ارشد دانشگاه آزاد ۹۷ تا اوایل هفته آینده
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز...
اعلام جزئیات شهریه دوره شبانه ارشد ۹۷ دانشگاه شهید رجایی
جزئیات شهریه تحصیل در دوره شبانه مقطع کارشناسی ارشد...
انتشار اطلاعیه پذیرش بدون آزمون ارشد ۹۷ دانشگاه امام رضا
اطلاعيه پذيرش بدون آزمون استعدادهاي درخشان جهت ورود...
فراخوان مجدد پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور ۹۷ دانشگاه شریف
دانشگاه صنعتی شریف با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش...
لغو مجوز ۶۷ مؤسسه اعزام دانشجو به خارج و تعلیق ۳۵مؤسسه
مؤسسات و شرکت های مجاز و غیرمجاز خدمات اعزام دانشجو...
پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۹۷ دانشگاه مفید
دانشگاه مفید برای سال تحصیلی 97-98 از میان برگزیدگان...

مشاوره رایگان آزمون کارشناسی ارشد

نتایج کنکور کارشناسی ارشد 97   مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97   دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97   دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 97  

موضوعات

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

عضویت خبرنامه

ایمیل خود را وارد کنید: