جدول آماری داوطلبان ۹۱

بیش از ۹۳۰ هزار نفر در روزهای ۲۶ تا ۲۸ بهمن در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ در ۱۳۷ رشته با هم به رقابت می پردازند و پس از برگزاری آزمون، نتایح اولیه به صورت کارنامه در روز چهارم خرداد ماه ۹۱ منتشر می شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش خبرگزاری مهر، در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ تعداد ۹۳۰ هزار و ۱۷۲ نفر تقاضانامه ثبت نام را تکمیل کرده اند که از این تعداد ۴۷۲ هزار و ۸۶۹ نفر زن (۵۰.۸۴ درصد) و ۴۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر مرد (۴۹.۱۶ درصد) هستند.

تعداد داوطلبان این آزمون نسبت به تعداد داوطلبان کنکور ارشد سال گذشته، تعداد ۵۸ هزار و ۳۶۶ نفر افزایش دارد و ۶.۲۷ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

تعداد ۸۷ هزار و ۳۱۴ داوطلب نسبت به اعلام علاقمندی به یکی از ۶۴ کد رشته امتحانی شناور به عنوان کد رشته امتحانی دوم اقدام کرده اند که از این تعداد ۳۷ هزار و ۴۴۸ نفر زن (۴۲.۸۹ درصد) و ۴۹ هزار و ۸۶۶ نفر مرد (۵۷.۱۱ درصد) هستند.

از میان یک میلیون و ۱۷ هزار و ۴۸۶ کارت صادر شده برای کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۱، تعداد ۵۱۰ هزار و ۳۱۷ نفر زن (۵۰.۱۵ درصد) و ۵۰۷ هزار و ۱۶۹ نفر مرد (۴۹.۸۵ درصد) هستند.

جدول آماری کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۱

تعداد داوطلبانتعداد و درصد داوطلبان زنتعداد و درصد داوطلبان مرد
۹۳۰ هزار و ۱۷۲ نفر۴۷۲ هزار و ۸۶۹ نفر زن (۵۰.۸۴ درصد)۴۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر مرد (۴۹.۱۶ درصد)
تعداد کارت های صادرشدهتعداد و درصد کارت های صادرشدهتعداد و درصد کارت های صادرشده
یک میلیون و ۱۷ هزار و ۴۸۶ کارت۵۱۰ هزار و ۳۱۷ نفر زن (۵۰.۱۵ درصد)۵۰۷ هزار و ۱۶۹ نفر مرد (۴۹.۸۵ درصد)
روز برگزاری آزمونتعداد و درصد داوطلبانکدرشته های امتحانی
صبح چهارشنبه ۲۶ بهمن۷۰.۴۱۳ داوطلب زن۹۰.۳۴۵ داوطلب مرد۷ کد رشته امتحانی
عصر چهارشنبه ۲۶ بهمن۶۱.۷۶۱ داوطلب زن۱۰۴.۴۸۳ داوطلب مرد۱۱ کد رشته امتحانی
صبح پنجشنبه ۲۶ بهمن۹۵.۶۴۳ داوطلب زن۱۰۲.۵۶۶ داوطلب مرد۶۴ کد رشته امتحانی
عصر پنجشنبه ۲۶ بهمن۸۷.۴۸۱ داوطلب زن۷۳.۷۲۴ داوطلب مرد۵ کد رشته امتحانی
صبح جمعه ۲۸ بهمن۹۴.۵۳۵ داوطلب زن۷۷.۴۷۰ داوطلب مرد۱۲ کد رشته امتحانی
عصر جمعه ۲۸ بهمن۱۰۰.۴۸۴ داوطلب زن۵۸.۵۸۱ داوطلب مرد۳۲ کد رشته امتحانی

بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون کارشناسی ارشد برای ۱۳۱ کدرشته امتحانی صبح و بعدازظهر روزهای چهارشنبه ۲۶ بهمن، پنجشنبه ۲۷ بهمن و جمعه ۲۸ بهمن در ۴۴ شهرستان برگزار می شود.

نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در ۴ خرداد ۹۱ برای اطلاع داوطلبان بر روی سایت قرار می گیرد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می شوند باید از تاریخ ۵ خرداد تا ۹ خرداد پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی، نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود از کد رشته امتحانی مجاز اقدام و آنها را به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی درج کنند.

فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته محلهای بورسیه یا دارای شرایط خاص زمان انجام مصاحبه و تاریخ آزمون مرحله دوم کد رشته های امتحانی دارای آزمون تشریحی و پروژه در نیمه اول خرداد (۹ تا ۱۲ خرداد) سال ۹۱ اعلام می شود.

گزینش نهایی در کلیه رشته های تحصیلی بر اساس ۸۰ درصد نمره آزمون کتبی در هر گرایش و با توجه به ضرایب مربوط و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی انجام می گیرد. فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ در روزهای ۱۱ تا ۱۳ شهریور ۹۱ اعلام خواهد شد.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات