بسیاری از داوطلبان منتظر پذیرش دانشجو در تکمیل ظرفیت ارشد ۹۹ هستند. جهت اطلاع از جزئیات تکمیل ظرفیت (پذیرش کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی) کلیک کنید.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۹

به گزارش مسترتست، آزمون کارشناسی ارشد سال جاری در شرایط کرونا برگزار شد و بسیاری از داوطلبان این آزمون نتوانستند به نتایج دلخواه خود دست یابند، جذب دانشجوی کارشناسی ارشد از طریق تکمیل ظرفیت می‌تواند فرصت خوبی برای این داوطلبان باشد.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 99سازمان سنجش آموزش کشور چند سالی است که اعلام کرده مرحله تکمیل ظرفیت وجود ندارد، اما سال گذشته علی‌رغم این موضوع، مرحله تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد برگزار شد و بسیاری از داوطلبان از این طریق جذب دانشگاهها شدند.

البته امسال برای نخستین بار، مسئولین وزارت علوم از احتمال پذیرش کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی خبر داده‌اند که می‌تواند برای داوطلبانی که به علت ترس از شرایط کرونایی در جلسه آزمون حضور نیافتند مفید باشد.

به هر حال هنوز اطلاعات دقیقی در این خصوص منتشر نشده است و به نظر می‌رسد بهتر است مسئولین هر چه سریعتر نسبت به شرایط جذب در این مرحله از آزمون اطلاع‌رسانی نمایند.

تاریخ تکمیل ظرفیت ارشد ۹۹

اگر چه چیزی به شروع ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰ باقی نمانده، اما هنوز جزئیاتی از شرایط، زمان تکمیل ظرفیت ارشد ۹۹ و نیز دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد ۹۹ منتشر نشده است.

پذیرش کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی

با توجه به شیوع کرونا در سال ۹۹، ستاد کرونا مصوب کرد که پذیرش کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی صورت گیرد. در همین راستا، سازمان سنجش طی ابلاغیه ای از دانشگاه ها خواسته است که ظرفیت خالی خود را جهت پذیرش بدون کنکور ارشد بر اساس سوابق تحصیلی اعلام نمایند.

با توجه به این موضوع، به جای تکمیل ظرفیت در کنکور ارشد ۹۹، پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی (معدل) صورت گیرد.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، پذیرش کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی جهت تکمیل ظرفیت خالی مانده دانشگاه ها از ۲۵ آذر آغاز می شود و تا ۳۰ آذر ادامه خواهد داشت.

دفترچه راهنمای ثبت نام نیز ۲۵ آذر منتشر خواهد شد.

تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد ۹۹

رئیس دانشگاه آزاد در مصاحبه ای تلویزیونی در نیمه دوم آبان ماه گفت: امسال حدود ۶۵ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کرده اند و به زودی تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد.

طهرانچی افزود: از ۱۴۰ هزار ظرفیتی که داریم ۶۵ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد ثبت نام شده اند و برای بقیه این ظرفیت به زودی تکمیل ظرفیت ارشد ۹۹ ازاد را برگزار خواهیم کرد.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در ۶ آذرماه نیز اعلام کرده است که با وجود تصویب تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سال ۹۹ دانشگاه آزاد در شورای سنجش و پذیرش دانشجو، مراحل اجرایی تکمیل ظرفیت ارشد هنوز توسط سازمان سنجش فراهم نشده است.

در همین خصوص علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه عدم برگزاری آزمون در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های مذکور با شرط در نظر گرفتن سوابق تحصیلی خواهد بود، گفت: طبق مذاکرات انجام شده باید در هفته‌های قبل نحوه پذیرش این دانشجویان مشخص می‌شد که در این باره تعلل‌هایی با وجود مجوز دانشگاه صورت گرفته است.

بر اساس اعلام آخرین اخبار، پذیرش جهت تکمیل ظرفیت کلیه دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس شرط معدل و از طریق سازمان سنجش صورت می‌گیرد.

تکمیل ظرفیت ارشد ۹۹ وزارت بهداشت

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، طبق مصوبه چهاردهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش وزارت بهداشت، تکمیل ظرفیت پذیرش برای آزمون ارشد سال ۹۹ اجرا نخواهد شد.

دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد ۹۹ کی منتشر می شود؟

همزمان با شروع تکمیل ظرفیت، دفترچه نیز منتشر خواهد شد.

تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد ۹۹ کی اعلام می شود؟

تکمیل ظرفیت ارشد ۹۹ ازاد به زودی اعلام می شود. همه اخبار در سایت مسترتست اطلاع رسانی می شود.

آیا کسانی که مجاز نشده اند هم می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد انتخاب رشته کنند؟

شرایط و جزئیات این موضوع هنوز اعلام نشده است. به محض اعلام در مسترتست اطلاع رسانی خواهد شد.

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد