پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان + مشاوره رایگان

کارشناسی ارشد بدون کنکور | ارشد استعداد درخشان +مشاوره رایگان

هر ساله بر اساس آیین‌نامه پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور؛ دانشگاه‌های مختلف کشور (شامل دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی، پیام نور و واحدهای دانشگاه آزاد) با استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان دانشجو می‌پذیرند. کارشناسی ارشد استعداد درخشان با کارشناسی ارشد سوابق تحصیلی متفاوت است؛ که در ادامه در این خصوص توضیحاتی ارائه خواهد شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

علاوه بر این، پردیس‌های بین‌الملل دانشگاه‌های دولتی و واحدهای بین‌الملل دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد هم نسبت به پذیرش بدون کنکور دانشجوی کارشناسی ارشد اقدام می‌کند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

چطور بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شویم؟

پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور؛ در دانشگاه‌های دولتی و نیز واحدهای داخل کشور دانشگاه آزاد بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد بدون آزمون استعداد درخشان وزارت علوم صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه‌های غیرانتفاعی بر اساس این آیین‌نامه نسبت به پذیرش اقدام می‌کنند. دانشگاه آزاد نیز بر اساس آیین‌نامه پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه آزاد دانشجو می‌پذیرد.

علاوه بر آیین نامه استعداد درخشان، پذیرش بدون کنکور (از طریق آزمون اختصاصی) در پردیس‌های بین الملل دانشگاه‌های دولتی، واحدهای بین الملل دانشگاه پیام نور و واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد.

برای قبولی در پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌های دولتی و نیز واحدهای داخل کشور دانشگاه آزاد پذیرش بدون کنکور صورت نمی‌گیرد.

شیوه های پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد

دانشگاهشیوه پذیرششهریه
دانشگاه‌های دولتی

بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان وزارت علوم

و آیین نامه کارشناسی ارشد استاد محور

روزانه و رایگان
پردیس‌های بین‌الملل دانشگاه‌های دولتیپذیرش از طریق آزمون اختصاصی بدون شرکت در کنکور سراسریدارد
دانشگاه پیام نوربر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان وزارت علومدارد
واحدهای بین الملل دانشگاه پیام نورپذیرش از طریق آزمون اختصاصی بدون شرکت در کنکور سراسریدارد
دانشگاه‌های غیرانتفاعی

بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان وزارت علوم

و آیین نامه کارشناسی ارشد استاد محور

دارد
دانشگاه آزادبر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان دانشگاه آزاددارد
واحدهای بین‌الملل دانشگاه آزادپذیرش از طریق آزمون اختصاصی بدون شرکت در کنکور سراسریدارد
دانشگاه علمی کاربردیپذیرش در مقطع کارشناسی ارشد ندارد.

بنابراین:

کارشناسی ارشد بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی

در مقطع کارشناسی ارشد، به طور معمول چنین پذیرشی صورت نمی‌گیرد. در سال ۹۹، با توجه به مصوبه ستاد کرونا، پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی (معدل) صورت گرفت.

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد بدین روش تنها با داشتن حداقل معدل ۱۲ امکان‌پذیر بود. پس از ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان، نتایج با تأثیر ۱۰۰ درصدی معدل ترازشده مشخص شد. بدین صورت که از میان همه داوطلبانی که یک رشته‌محل را انتخاب کردند، بر اساس ظرفیت، افرادی که بالاترین معدل را داشتند، پذیرش شدند.

داوطلبان بدون توجه به رشته مقطع کارشناسی می‌توانستند رشته دلخواه خود (مگر رشته‌هایی که دارای شرایط خاصی بودند) را انتخاب کنند.

گفتنی است پذیرش ارشد بدون کنکور با شرط معدل به جای تکمیل ظرفیت ارشد برگزار شد؛ بنابراین، در واقع پذیرش برای ظرفیت‌های خالی‌مانده از کنکور ارشد ۱۳۹۹ بود و ظرفیت جدیدی اعلام نشد.

دانشجویان مقطع کارشناسی که تا پایان بهمن ۹۹ از این مقطع فارغ‌التحصیل می‌شدند، می‌توانستند در پذیرش کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ارشد سوابق تحصیلی کلیک کنید.

مهم: تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد در سال ۱۴۰۰ همانند سال‌های قبل از ۱۳۹۹ و برای پذیرش داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد برگزار شد و پذیرش ارشد بدون کنکور با سوابق تحصیلی دیگر تکرار نشد.

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه های سراسری

پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون، ویژه داوطلبان استعدادهای درخشان است که در بین دانشجویان هم‌ورودی خود در مقطع کارشناسی موفق به کسب رتبه برتر شده ‎اند.

پذیرش در این شیوه مجزا از فرآیند کنکور کارشناسی ارشد بوده و نیازی به ثبت‎نام و شرکت داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد نیست.

شرایط کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه‌های دولتی

جدیدترین آیین نامه پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون استعداد درخشان در سال ۱۴۰۱ ابلاغ شده است.

بر اساس آیین‌ نامه کارشناسی ارشد بدون کنکور استعدادهای درخشان، شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون سراسری در حال حاضر بدین صورت است که:

 • دانشجو پس از ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی مصوب شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی (عدد غیرصحیح تعداد واحدها به پایین گرد شود) از نظر میانگین کل جزو بیست درصد برتر (عدد غیرصحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل شود) دانشجویان هم‌رشته- هم‌ورودی خود باشد؛
 • حداکثر در مدت ۸ نیمسال فارغ‌التحصیل شده باشند. (برای دانشجویان تحصیل همزمان مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی می‌باشد.)
 • برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش‌آموختگی تقاضای پذیرش کنند.
 • پذیرش بر اساس آیین‌نامه کارشناسی ارشد بدون آزمون استعدادهای درخشان صرفاً برای یک بار امکان‌پذیر است.
 • پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکان‌پذیر است.
 • پذیرش مختص دانشجویان کارشناسی پیوسته است.

درخصوص مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی:

برای دانشجویان تحصیل همزمان به استناد «آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته ویژه دانشجویان استعداد درخشان» مدت تحصیل ده نیمسال است و در رشته‌ای که سایر شرایط این آیین نامه را داشته باشند می‌توانند از تسهیلات مربوط بهره‌مند شوند.

برای دانشجویانی که در طرح کارورزی / کارآموزی بلندمدت در دوره کارشناسی پیوسته خود شرکت کرده‌اند، به تناسب دوره کارورزی (۳ تا ۱۲ ماه) مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است. جزییات بهره‌مندی از این تبصره مطابق ابلاغیه ۲/۱۸۴۳۲۶ تاریخ ۹۹/۸/۲۸ مصوب شورای هدایت می‌باشد.

برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته‌ها) شرکت کرده‌اند، مدت مجاز حداکثر نه نیمسال تحصیلی است و رتبه‌بندی نامبردگان مطابق بند ۳-۱ ماده ۳ و بدون احتساب واحدهای درسی دوره فرعی انجام می‌شود.

برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده‌اند، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

برای دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش‌آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم حداکثر ۸ نیمسال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه‌بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آنها گذرانده‌اند.

شرط معدل برای افرادی که مجاز بوده فارغ‌التحصیلی در نه یا ده ترم بوده‌اند:

برای دانشجویانی که در مدت نه یا ده نیمسال دانش‌آموخته می‌شوند، (به ترتیب) معدل هفت یا هشت نیمسال ایشان با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی مصوب با معدل شش نیمسال دانشجویان هم رشته‌ای که بیشترین واحدهای درسی خود را با ایشان گذرانده‌اند مقایسه می‌شود.

نکته مهم: این است که شرایطی که در بالا گفته شده، شرایط اجباری آیین نامه وزارت علوم است و دانشگاه‌ها ملزم به رعایت آنها هستند. اما هر دانشگاه ممکن است علاوه بر این شرایط، شرایط اختصاصی خود را نیز داشته باشد. مثلا یک دانشگاه ممکن است اعلام کند که فقط از بین دانش‌آموختگان دانشگاه‌های دولتی به صورت بدون آزمون دانشجوی ارشد می‌پذیرد. بنابراین، برای کسب اطلاع دقیق از شرایط پذیرش، باید فراخوان هر دانشگاه را بررسی کنید.

دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته شوند و به لحاظ معدل کل در مقایسه با معدل کل نمرات هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزو بیست درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش کند.

چنانچه بیست درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت دو سوم پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‌ای تکمیل نشد، در این صورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ده درصد برتر بعدی همان دانشگاه با اولویت رتبه متقاضیان در قالب ظرفیت دو سوم آن رشته می‌باشد.

دانشگاه اختیار دارد برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی را برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخیص کارگروه‌های تخصصی برنامه‌ریزی و گسترش آموزش عالی با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون پذیرش کند. 

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس ایین نامه جدید به شرح تصویر زیر است:

کارشناسی ارشد بدون کنکور سراسری

اسامی پذیرفته شدگان نیز باید توسط معاون آموزشی دانشگاه برای تایید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شود و قطعی شدن ثبت نام منوط به تائید سازمان مذکور است. اما این مورد نگران کننده نیست و به طور معمول، سازمان سنجش اسامی ارسالی از سوی دانشگاه‌ها را تایید می‌کند.

مهم: پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان بر اساس آیین نامه به دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته اختصاص دارد.

داوطلبان پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه‌های دولتی برای دوره‎های روزانه پذیرش می‌شوند و بنابراین ملزم به پرداخت شهریه نخواهند بود. اما برخی دانشگاه‌های غیرانتفاعی نیز بر اساس این آیین‎نامه اقدام به پذیرش بدون آزمون می‎نمایند که پذیرفته‌شدگان بدون کنکور این دانشگاه‎ها همانند سایر دانشجویان لازم است جهت تحصیل در مقطع ارشد شهریه پرداخت نمایند.

اتباع غیرایرانی مقیم ایران ورودی دوره کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ بعد از آن در صورت داشتن شرایط می‌تواند از تسهیلات این آیین نامه بهره مند شود.

نحوه پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور سراسری

پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه ‎های سراسری از طریق فراخوان‎‌های دانشگاه‎‌ها به صورت مستقل صورت می‎ گیرد.

پس از انتشار فراخوان هر دانشگاه، داوطلبان واجد شرایط پذیرش در رشته‎ های اعلام‌شده از سوی دانشگاه، فرصت دارند در بازه زمانی اعلام‌شده نسبت به ثبت‎نام و ارسال مدارک خود اقدام نمایند.

پس از پایان مهلت ثبت نام، دانشگاه با بررسی مدارک دریافتی (و در مواردی برگزاری مصاحبه حضوری) نسبت به انتخاب دانشجو اقدام کرده و فهرست اسامی به پذیرفته شدگان به صورت تماس تلفنی، پیامک، ایمیل و یا اعلام در سایت دانشگاه اطلاع‎ رسانی می‎شود.

پس از ثبت اسامی پذیرفته شدگان در پرتال سازمان سنجش توسط دانشگاه‎، تأیید نهایی توسط این سازمان صورت گیرد که شامل بررسی صلاحیت عمومی (و نه علمی) می‎باشد.

با توجه به این که ورود اطلاعات یک متقاضی به صورت همزمان در پرتال ارتباطی از سوی دو یا چند دانشگاه امکان‌پذیر نمی‌باشد، لازم است پذیرفته‌شدگان در صورت پذیرش نهایی در بیش از یک دانشگاه، نسبت به انصراف از پذیرش در دانشگاه‎هایی که قصد ادامه تحصیل ندارند اقدام کنند تا امکان ثبت اسامی توسط دانشگاه مدنظرشان برای ادامه تحصیل فراهم باشد.

جهت اطلاع لحظه ای از آخرین اخبار پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد کلیک کنید…

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

از آن جا که فراخوان های پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان از طریق دانشگاه ها منتشر می‌شود، زمان مشخصی برای آن ها در نظر گرفته نشده است.

دانشگاه موظف است برای پذیرش مهرماه سال تحصیلی آینده خود، فراخوان رسمی و عمومی را تا اول آبان ماه سال تحصیلی جاری اعلام کند و نتیجه پذیرش اولیه را تا پایان دی ماه به متقاضیان اطلاع دهد.

در صورت داشتن پذیرش با آزمون در نیمسال دوم تحصیلی به استناد کد محل تحصیل مندرج در دفترچه آزمون دانشگاه موظف است تا نیمه اول آبان ماه همان سال تحصیلی فراخوان رسمی و عمومی خود را اعلام کند.

هزینه ثبت نام ارشد بدون آزمون

معمولاً دانشگاه ها جهت ثبت نام و بررسی مدارک داوطلبان پذیرش ارشد بدون ازمون نسبت به اخذ هزینه اقدام می‌کنند.

هزینه ثبت‌نام ممکن است به صورت آنلاین و از طریق سامانه واریز شود و یا فیش واریزی به شماره حساب اعلام‌شده به همراه سایر مدارک از داوطلب گرفته شود.

چگونه برای پذیرش ارشد بدون کنکور استعداد درخشان اقدام کنیم؟

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون ازمون از طریق دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد و ممکن است به یکی از روش‌های ذیل (مطابق اطلاعیه دانشگاه) باشد:

 1. ثبت نام ارسال مدارک از طریق پست
 2. ثبت نام و ارسال مدارک از طریق سامانه دانشگاه به صورت اینترنتی
 3. ارسال مدارک از طریق ایمیل به دانشگاه
 4. مراجعه حضوری و ثبت نام و ارسال مدارک مدنظر جهت پذیرش ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

آیا می شود در رشته ای متفاوت با رشته مقطع کارشناسی در فراخوان کارشناسی ارشد بدون ازمون شرکت کرد؟

پذیرش بدون کنکور در رشته متجانس با رشته مقطع کارشناسی صورت می‌گیرد. این که رشته دوره کارشناسی شما به رشته مدنظر جهت پذیرش بدون آزمون مرتبط است با نه، توسط دانشگاه تشخیص داده خواهد شد.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه‌های دولتی

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور خود در هر کد محل تحصیل به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون است.

۱- ظرفیت پذیرش بدون آزمون حداکثر به اندازه ۴۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون دوره روزانه در هر کد محل تحصیل است.

– دانشگاه مجاز است در آن دسته از رشته‌های دایر دوره کارشناسی ارشد که در دوره کارشناسی آن رشته‌ها دانشجو نمی‌پذیرد، تمام ظرفیت پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان خود را به حائزین شرایط سایر دانشگاه‌ها اختصاص دهد، در غیر این صورت امکان جایگزینی وجود ندارد.

– در دانشگاه‌هایی که دانشجو به صورت تعهد خدمت پذیرفته می‌شود، دانشگاه می‌تواند در صورت پذیرش دانشجوی استعداد درخشان با تعهد خدمت، تمام ظرفیت پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان خود را به حائزین شرایط سایر دانشگاه‌ها اختصاص دهد.

۲- ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی حداکثر به اندازه ده درصد ظرفیت پذیرش با آزمون در هر کد محل تحصیل است.

– چنانچه بیست درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت دو سوم پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‌ای تکمیل نشد، در این صورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ده درصد برتر بعدی همان دانشگاه با اولویت رتبه متقاضیان در قالب ظرفیت دو سوم آن رشته می‌باشد.

دانشگاه های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون

اغلب دانشگاه های سراسری و برخی دانشگاه های غیرانتفاعی نسبت به پذیرش بدون کنکور در مقطع ارشد اقدام می کنند که فهرست آنها برای سال ۱۴۰۲ در جدول پایین آمده است.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد بدون کنکور

پذیرش در دانشگاه های سراسری از طریق سهمیه پذیرش بدون کنکور استعدادهای درخشان در دوره روزانه و بدون پرداخت شهریه تحصیل است.

اما دانشگاه های غیرانتفاعی از پذیرفته شدگان بدون آزمون همچون سایر دانشجویان شهریه دریافت می کنند. البته ممکن است به این دانشجویان تسهیلات خاصی ارائه دهند.

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور در سال ۱۴۰۲ برای اولین بار اقدام به پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان کرد. پذیرش بدون آزمون در این دانشگاه بر اساس آیین نامه استعداد درخشان وزارت علوم صورت گرفت.

زمان ثبت نام پذیرش بدون آزمون ارشد پیام نور در اسفندماه بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

همچنین دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور در واحدهای بین الملل دانشجو پذیرش می‌کند. برای اطلاع از شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور واحدهای بین الملل دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

کارشناسی ارشد استاد محور استعداد درخشان

کارشناسی ارشد استاد محور شیوه جدیدی برای پذیرش در دوره‌ کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری است که اساتید با داشتن شرایط خاصی می‌توانند از ابتدا با مشخص کردن موضوع پایان نامه، دانشجوی کارشناسی ارشد جذب کنند. پذیرش استاد محور هم از طریق کنکور صورت می‌گیرد و هم به صورت بدون کنکور.

در شیوه بدون آزمون، استاد موضوع پایان نامه را از سامانه نان انتخاب کرده و در شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه به تصویب می‌رساند. سپس طی فراخوانی (همانند فراخوان‌های کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان) عنوان طرح و سایر جزییات از سوی هر یک از دانشگاه‌ها به صورت عمومی اطلاع‌رسانی می‌شود. در ادامه داوطلبان واجد شرایط که علاقه‌مند هستند با این استاد و در زمینه این موضوع کار کنند، می توانند با ارسال مدارک ثبت نام کرده و پس از تایید استاد و رعایت شرایط و ضوابط به عنوان دانشجو در دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور

داوطلبانی که با استفاده از این شیوه پذیرفته می‌شوند، نباید با استاد پذیرنده دارای رابطه نسبی یا سببی باشند.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور چیست

شرایط پذیرش استعداد درخشان کارشناسی ارشد به شیوه استاد محور همان شرایط کارشناسی ارشد استعداد درخشان وزارت علوم است:

 • دانشجو پس از ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی مصوب شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی (عدد غیرصحیح تعداد واحدها به پایین گرد شود) از نظر میانگین کل جزو بیست درصد برتر (عدد غیرصحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل شود) دانشجویان هم‌رشته- هم‌ورودی خود باشد؛
 • حداکثر در مدت ۸ نیمسال فارغ‌التحصیل شده باشند. (برای دانشجویان تحصیل همزمان مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی می‌باشد.)
 • برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش‌آموختگی تقاضای پذیرش کنند.
 • پذیرش بر اساس آیین‌نامه کارشناسی ارشد بدون آزمون استعدادهای درخشان صرفاً برای یک بار امکان‌پذیر است.
 • پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکان‌پذیر است.
 • پذیرش مختص دانشجویان کارشناسی پیوسته است.

پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان به شیوه استاد محور

۱- انتخاب موضوع توسط استاد میزبان از میان موضوعات ثبت‌شده در سامانه نظام ایده‌ها و نیازها (نان)

۲- تأیید موضوع مدنظر استاد میزبان در شورای پژوهش و فناوری دانشگاه

۳- اعلام تعداد دانشجو، موضوع پایان نامه‌های پیشنهادی و رشته‌های مورد نظر از سوی استاد میزبان به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه

۴- بررسی موضوع پایان نامه‌های پیشنهادی و رشته‌های مورد نظر توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه و اعلام نتیجه به استاد میزبان

۵- انتشار فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور از طریق معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه (شامل موضوع پایان نامه‌های مورد تأیید، تعداد دانشجویان قابل پذیرش در هر کد رشته محل و مشخصات استاد میزبان)

۶- ثبت نام و ارسال مدارک متقاضیان طبق زمان‌بندی و مطابق شیوه اعلام‌شده در فراخوان دانشگاه

۷- ارجاع مدارک ارسالی متقاضیان پذیرش استاد محور از سوی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به استاد میزبان

۸- اعلام نتیجه بررسی مدارک متقاضیان توسط استاد میزبان به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه

۹- بررسی اسامی پذیرفته‌شدگان توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه و ارسال به سازمان سنجش

نحوه پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور استعداد درخشان

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور

زمان بندی ثبت نام پذیرش با کنکور و بدون کنکور با هم متفاوت است. در خصوص پذیرش بدون کنکور استعداد درخشان استاد محور فراخوان‌ها از طریق دانشگاه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود و زمان ثبت نام بستگی به نظر دانشگاه دارد.

لیست رشته های کارشناسی ارشد استاد محور

در پذیرش استاد محور استعداد درخشان، همه جزییات لازم ازجمله رشته‌های دارای پذیرش، اساتید میزبان و عناوین پایان نامه‌های کارشناسی ارشد در فراخوان دانشگاه اطلاع‌رسانی می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص کارشناسی ارشد استاد محور کلیک کنید.

کارشناسی ارشد بدون ازمون دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی نیز هر ساله علاوه بر پذیرش از طریق آزمون، دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون هم می پذیرد. فراخوان این دانشگاه با انتشار دفترچه ثبت‌نام همراه است که در آن کلیه شرایط و ضوابط ثبت نام و نیز واحدهای دانشگاهی دارای پذیرش در هر رشته اعلام می‌شود.

شرایطی که برای متقاضیان پذیرش بدون آزمون ارشد گروه علوم پزشکی و غیر علوم پزشکی اعلام شده با هم متفاوت و به شرح زیر است:

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون استعداد درخشان گروه غیر علوم پزشکی

براساس بخشنامه شماره ۱۰/۳۸۵۹ مورخ ۹۹/۱۲/۹ موضوع آئین نامه جامع پذیرش بدون آزمون استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر در دانشگاه آزاد اسلامی شرایط ثبت نام به شرح زیر است:

۱- کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره کارشناسی ارشد شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز بر اساس حداقل معدل ۱۶ برای کلیه رشته های گروه غیر علوم پزشکی براساس امتیاز حاصل از معدل ترازشده با ظرفیت حداکثر ۴٠ درصدی برای هر یک از رشته محل‌های انتخابی گزینش علمی خواهند شد.

تذکر: دارا بودن مدرک کارشناسی در زمان ثبت نام جهت ثبت دقیق معدل الزامی است.

در پذیرش بدون کنکور دانشگاه ازاد تنها کسانی که از مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده‌اند امکان ثبت نام دارند و دانشجویان ترم آخر کارشناسی نمی‌توانند ثبت نام کنند.

۲- پذیرش دانش آموختگان واجد شرایط تا ۳ سال پس از فارغ التحصیلی (فارغ التحصیلان سال ۱۳۹۹ به بعد) امکان پذیر است.

۳- رعایت هم نامی گروه عمده تحصیلی رشته مقطع کارشناسی متقاضی با رشته مورد تقاضا در مقطع کارشناسی ارشد الزامی است.

گروه عمده تحصیلی شامل علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و هنر می‌شود. داوطلبان در گروهی که در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل می‌شوند، امکان ثبت نام در همان گروه را نیز دارند. به طور مثال، اگر رشته کارشناسی شما از گروه فنی و مهندسی است، از رشته های گروه فنی مهندسی امکان ثبت نام و انتخاب رشته دارید.

۴- دانش آموختگان ممتاز سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در صورت دارا بودن شرایط امکان ثبت نام و پذیرش در این دوره را خواهند داشت.

۵- داوطلبان دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون استعدادهای درخشان مجاز به انتخاب حداکثر ۱۰۰ رشته / محل از یک مجموعه هستند.

داوطلبان در صورت تمایل می‌توانند با تهیه کارت اعتباری در بیش از یک مجموعه امتحانی ثبت نام کنند و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد.

شرایط ارشد بدون آزمون استعدادهای درخشان گروه علوم پزشکی

١- کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی براساس حداقل معدل ۱۷ برای کلیه رشته های گروه علوم پزشکی مورد گزینش علمی قرار خواهند گرفت.

۲- دانش آموختگان مقطع کارشناسی ناپیوسته لازم است حداکثر در ۴ نیمسال تحصیلی و دانش آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته لازم است حداکثر در ۸ نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده باشند.

۳- تنها دانش آموختگانی که از تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ لغایت ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل می شوند مجاز به ثبت نام در این دوره می باشند.

۴ – متقاضیان شرکت در دوره بدون آزمون استعدادهای درخشان گروه علوم پزشکی باید رشته‌ای همنام و متجانس با رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی خود به شرح جدول زیر انتخاب نمایند.

ردیفرشتهمدارک مورد پذیرش
۱آموزش بهداشت و ارتقاء سلامتبهداشت عمومی
۲علوم تغذیهعلوم تغذیه
۳تغذیه جامعهعلوم تغذیه
۴علوم و صنایع غذایی (گرایش کنترل کیفی و بهداشتی)علوم و صنایع غذایی (گرایش های مختلف)
۵مدیریت خدمات بهداشتی درمانیمدیریت خدمات بهداشتی درمانی
۶مهندسی بهداشت محیطمهندسی بهداشت محیط
۷روان پرستاریپرستاری
۸پرستاری داخلی جراحیپرستاری
۹پرستاری سلامت جامعهپرستاری
۱۰پرستاری کودکانپرستاری
۱۱پرستاری مراقبت‌های ویژهپرستاری
۱۲بیوشیمی بالینیعلوم آزمایشگاهی

۵- با توجه به حذف شرط ارائه ۲ سال سابقه کار بالینی با مدرک کارشناسی پیوسته پرستاری برای رشته پرستاری مراقبت های ویژه واجدین شرایط این رشته طبق آیین نامه مصوب ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ شورای هدایت استعداد درخشان وزارت بهداشت، در صورت احراز شرایط میتوانند بدون نیاز به ارائه سابقه کار از تسهیلات مذکور استفاده نمایند.

– دانش آموختگان سال ۱۳۹۸ به بعد رشته پرستاری که واجد شرایط فوق باشند و به دلیل لزوم کسب سابقه برای رشته پرستاری مراقبت‌های ویژه تاکنون از این تسهیلات استفاده ننموده اند می‌توانند بدون نیاز به سابقه مورد نظر حسب شرایط برای یک بار از پذیرش بدون آزمون صرفاً برای این رشته پرستاری مراقبت‌های ویژه در سال ١۴٠٢ بهره مند شوند.

نکات مهم شرایط ثبت نام ارشد استعداد درخشان دانشگاه آزاد

 • کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مجاز نیستند واحد دانشگاهی محل خدمت خود را به عنوان محل تحصیل انتخاب کنند.
 • دانشجویانی که پس از پذیرش در دانشگاه و ثبت نام و اخذ واحد اعم از دانشجویان با آزمون و یا بدون آزمون بـه هـر دلیلی تقاضای انصراف از تحصیل داشته باشند، طبق ضوابط و مقررات دانشگاه مشمول پرداخت هزینه انصراف می شوند.

– داوطلبان دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون (استعدادهای درخشان) مجاز به انتخاب حداکثر ۱۰۰ رشته/محل می باشند.

کارشناسی ارشد بدون کنکور پردیس های دانشگاه‌های دولتی

کارشناسی ارشد بدون کنکور مختص پردیس های بین‌الملل دانشگاه‌های دولتی است و در پردیس‌های خودگردان صورت نمی‌گیرد.

هر دانشگاه به طور مجزا اقدام به انتشار فراخوان کرده و در آن زمان ثبت نام، شرایط و رشته‌های دارای پذیرش را اعلام می‌کند. ممکن است برخی پردیس‌ها جهت پذیرش داوطلبان نسبت به برگزاری مصاحبه هم اقدام کنند.

تحصیل در پردیس‌های بین‌الملل شهریه پرداز است و در مدرک فارغ‌التحصیلی نیز عبارت «پردیس» ذکر می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص کارشناسی ارشد بدون کنکور پردیس کلیک کنید.

ارشد بدون کنکور واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد

پذیرش در واحدهای کیش، ارس و امارات دانشگاه آزاد اسلامی از طریق آزمون اختصاصی و بدون شرکت در کنکور صورت می‌گیرد. دانشگاه آزاد با انتشار دفترچه ثبت نام، نسبت به اعلام شرایط و زمان بندی ثبت نام و نیز فهرست رشته‌محل‌های دارای پذیرش اقدام می‌کند.

سپس داوطلبان می‌توانند در سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.

رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور چیست؟

درخصوص پذیرش ارشد بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی و نیز ارشد بدون کنکور پردیس‌های بین‌الملل دانشگاه‌های دولتی، لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد در فراخوان هر دانشگاه اطلاع‌رسانی می‌شود.

اما لیست رشته های بدون کنکور استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد و ارشد بدون ازمون واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد در قالب دفترچه کارشناسی ارشد بدون کنکور اعلام می‌شود.

فراخوان پذیرش ارشد بدون کنکور استعداد درخشان ۱۴۰۲

در جدول زیر، آخرین اطلاعیه‌های ثبت‌نام کارشناسی ارشد بدون کنکور استعدادهای درخشان ۱۴۰۲ دانشگاه‌های مختلف قابل مشاهده است:

فراخوان کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۲

مهلت ثبت‌نام

دانشگاه تربیت مدرس در سال ۱۴۰۲ پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور ندارد.
 
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاها امام رضا۳۱ مرداد ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه انقلاب اسلامی
۲۸ مرداد ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه تربت حیدریه
۳۱ تیر ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون آزمون پژوهشگاه مواد و انرژی ۳۱ تیر ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه علم و فناوری مازندران۳۱ تیر ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه علم و هنر۳۱ تیر ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه مفید
۳۱ خرداد ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه یاسوج۳۱ خرداد ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه قرآن و حدیث۳۰ خرداد ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه شهرکرد۲۰ خرداد ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان
۱۷ خرداد ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه مالک اشتر۱۵ خرداد ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خاتم الانبیا
۱۳ خرداد ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شمال۱۰ خرداد ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه زنجان۵ خرداد ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه اصفهان
۵ خرداد ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه جندی شاپور ۲ خرداد ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه گلستان
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون ازمون دانشگاه جیرفت۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور موسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه هنر اسلامی تبریز۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه امام حسین
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کوثر۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشکده اصول الدین
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی قم۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه اراک۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه شیخ بهایی۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر
۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی کرمانشاه۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه علوم پایه زنجان
۳۱ فروردین ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه محقق اردبیلی۳۱ فروردین ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون ازمون دانشگاه کاشان۲۷ فروردین ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه اردکان

دانشجویان دانشگاه: ۲۲ فروردین

سایر دانشجویان: ۲۵ فروردین

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه قم
۲۳ فروردین ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون ازمون دانشگاه شهید رجایی
۲۰ فروردین ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه باهنر کرمان۲۰ فروردین ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه هرمزگان
۱۵ فروردین ۱۴۰۲
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه شاهد
۲۵ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی
۲۴ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه رازی کرمانشاه
۲۴ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه بوعلی همدان
۲۱ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه لرستان
۲۰ اسفند ۱۴۰۱
ارشد بدون آزمون دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان
۲۰ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون ازمون دانشگاه ملایر۲۰ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خوارزمی
۲۰ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه ولیعصر
۱۹ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه علم و صنعت
۱۹ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خلیج فارس۱۷ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه بجنورد۱۷ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه چمران اهواز
۱۷ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مازندران
۱۶ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ارومیه۱۶ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه صنعتی قوچان
۱۵ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری
۱۵ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه فسا
۱۵ اسفند ۱۴۰۱
ارشد بدون کنکور دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار۱۵ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه صنعتی شاهرود
۱۵ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
۱۵ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه بیرجند۱۲ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ایلام۱۲ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ولایت۱۲ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان۱۰ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مراغه۱۰ اسفند ۱۴۰۱
ارشد بدون آزمون دانشگاه فناوری های نوین آمل
۷ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه تفرش
۷ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه علامه طباطبایی۷ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سمنان۵ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه صنعتی شیراز
۵ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری۳ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون ازمون دانشگاه شیراز۳ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه علم و فرهنگ
۳ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سیستان و بلوچستان۳ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه جهرم۱ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه امیرکبیر۱ بهمن تا ۱ اسفند ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه حضرت معصومهپایان بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه بزرگمهر قائناتپایان بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خواجه نصیر
۳۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد
۳۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه
۳۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه هنر اصفهان
۳۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه نیشابور
۳۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی بیرجند۳۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه یزد۳۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه دامغان
۳۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران
۳۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه حکیم سبزواری۳۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه زابل
۳۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی همدان۳۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور پژوهشگاه رنگ۳۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه بناب
۳۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه گیلان
۲۸ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اصفهان
۲۵ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه کردستان۲۵ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه صنعتی سهند
۲۵ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه الزهرا۲۵ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه امام خمینی قزوین۲۴ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شهید بهشتی
۲۱ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تبریز۲۰ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی شریف۱۲ بهمن ۱۴۰۱
کارشناسی ارشد بدون ازمون دانشگاه صنعتی اراک 

چگونه در پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنیم؟

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد بر اساس آیین نامه استعداد درخشان صورت می‌گیرد که جزئیات آن در متن این مقاله آورده شده است.

کارشناسی ارشد بدون کنکور علمی کاربردی کی شروع می‌شود؟

این دانشگاه در مقطع ارشد پذیرش ندارد. بنابراین پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی هم صورت نمی گیرد.

آیا پذیرش بدون کنکور ارشد آزاد امکان پذیر است؟

بله، دانشگاه آزاد نیز بر اساس آیین نامه خود اقدام به پذیرش بدون کنکور می نماید.

دفترچه کارشناسی ارشد بدون کنکور را از کجا دانلود کنم؟

برای دانلود دفترچه کارشناسی ارشد بدون کنکور کلیک کنید.

چگونه از فراخوان های کارشناسی ارشد بدون آزمون مطلع شویم؟

همه فراخوان های کارشناسی ارشد بدون کنکور از طریق سایت و کانال تلگرامی مسترتست اطلاع رسانی می شود.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱.۹K نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
شیدا
تیر ۲۵, ۱۴۰۳ ۲:۲۰ ب٫ظ

سلام وقت بخیر از نظر علمی و امکانات دانشگاه قم بهتره یا سمنان؟

نسیم
تیر ۲۳, ۱۴۰۳ ۱۱:۲۸ ب٫ظ

سلام اگه ۲ جا استعداد درخشان قبول شم از هیچ کدومم انصراف ندم چی میشه؟

نگار
تیر ۲۴, ۱۴۰۳ ۰:۲۱ ق٫ظ
پاسخ به  نسیم

سلام. اگر از یه دانشگاه انصراف ندین، دانشگاهی که اول اسم شما رو تو سیستم به عنوان قبولی رد کرده باید تحصیل کنید. با توجه به اینکه:
ورود اطلاعات یک متقاضی به صورت همزمان در پرتال ارتباطی از سوی دو یا چند دانشگاه امکان‌پذیر نمی‌باشد، لازم است پذیرفته‌شدگان در صورت پذیرش نهایی در بیش از یک دانشگاه، نسبت به انصراف از پذیرش در دانشگاه‎هایی که قصد ادامه تحصیل ندارند اقدام کنند تا امکان ثبت اسامی توسط دانشگاه مدنظرشان برای ادامه تحصیل فراهم باشد.

نسیم
تیر ۲۴, ۱۴۰۳ ۲:۵۴ ب٫ظ
پاسخ به  نگار

ممنونم🫶

محمدحسین بنانی
تیر ۲۱, ۱۴۰۳ ۸:۳۳ ق٫ظ

سلام وقت بخیر
برای پذیرش ارشد بر اساس استعداد درخشان و معدل الف، آیا نیاز هست که حتما در کنکور ارشد مجاز به انتخاب رشته باشم؟
من فقط دانشگاه آزاد مجاز شده بودم

نسیم
تیر ۲۱, ۱۴۰۳ ۱۱:۰۵ ق٫ظ

سلام‌.اگه منظورت پذیرش استعداد درحشان طبق فراخوان دانشگاهای دولتیه نه ربطی نداره.
اگه منظورت پذیرش از طریق کنکور با سهمیه استعداد درخشان بله ربط داره

نسیم
تیر ۱۸, ۱۴۰۳ ۱۱:۴۰ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر من استعداد درخشان ارشد دانشگاه دولتی قبول شدم بهم گفتند تا روز باز شدن پرتال سنجش وقت انصراف دارم.از کجا بفهمم که این بخش سایت سنجش کی باز میشه؟

علیرضا
تیر ۱۴, ۱۴۰۳ ۱۱:۵۱ ق٫ظ

با سلام بنده فارغ‌التحصیل سال ۱۴۰۳ دانشگاه فرهنگیان با معدل ۱۸/۷۵ هستم الان بنده تا چه زمانی فرصت دارم تا در استعداد درخشان یا همان آزمون بدون کنکور ارشد شرکت کنم

نگار
تیر ۱۵, ۱۴۰۳ ۰:۴۹ ق٫ظ
پاسخ به  علیرضا

سلام. اکثر دانشگاه ها شرط استفاده از سهمیه استعداد درخشان رو یک بار بعد از فارغ التحصیلی می دونن. با توجه به دانشگاهی که میخواین استعداد درخشانش شرکت کنید شرایط ثبت نامش باید بخونید. دانشگاه به دانشگاه فرق داره اما، اکثر دانشگاه ها شرط ۱ بار استفاده از سهمیه استعداد درخشان بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی دارند.

پژمان
خرداد ۲۰, ۱۴۰۳ ۱۱:۰۵ ب٫ظ

ما مدرک کارشناسیمون ؛ علوم آزمایشگاهی دامپزشکی هستش

و برای استعداد درخشان دانشگاه آزاد؛ مجموعه زیست شناسی سلولی و مولکولی رو انتخاب رشته کردیم؛ مورد قبول واقع میشه؟

مدرک کارشناسی فارغ‌التحصیلی ما علوم آزمایشگاهی دامپزشکی هست
ارشد متقاضی زیست شناسی سلولی و مولکولی بودیم وزارت علوم

توی جداول انتخاب رشته دانشگاه آزاد استعداد درخشان؛ چه رشته هایی میتونیم انتخاب کنیم؟ برای متجانس بودن با مدرک کارشناسیمون علوم آزمایشگاهی دامپزشکی

Hse میتونیم بزنیم؟ یا زیست شناسی سلولی و مولکولی؟

چه رشته هایی میتونیم بزنیم توی استعداد درخشان دانشگاه آزاد؟(با مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی)؟ما یعنی منو داداشم ۷۰۰هزازتومان ما هدر رفت؟

پس چرا قبول کرده سیتم آزاد استعداد درخشان و قبول کرده و خطا نداده موقع انتخاب رشته؟

پژمان
خرداد ۲۰, ۱۴۰۳ ۱۰:۳۷ ب٫ظ

ما مدرک کارشناسیمون ؛ علوم آزمایشگاهی دامپزشکی هستش

و برای استعداد درخشان دانشگاه آزاد؛ مجموعه زیست شناسی سلولی و مولکولی رو انتخاب رشته کردیم؛ مورد قبول واقع میشه؟

مدرک کارشناسی فارغ‌التحصیلی ما علوم آزمایشگاهی دامپزشکی هست
ارشد متقاضی زیست شناسی سلولی و مولکولی بودیم وزارت علوم

توی جداول انتخاب رشته دانشگاه آزاد استعداد درخشان؛ چه زشته هایی میتونیم انتخاب کنیم؟ برای متجانس بودن با مدرک کارشناسیمون علوم آزمایشگاهی دامپزشکی

Hse میتونیم بزنیم؟ یا زیست شناسی سلولی و مولکولی؟

چه رشته هایی میتونیم بزنیم توی استعداد درخشان دانشگاه آزاد؟(با مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی)؟

زادی
خرداد ۱۵, ۱۴۰۳ ۱:۲۱ ب٫ظ

سلام برای ارشد استعداد های درخشان یا بدون کنکور باسن ۴۰ سال وتیره فارغ‌التحصیل می شوم کارشناسی مدیریت کسب وکار چه دانشگاهی پیشنهاد می کنید یا مشاوره می دهید

رحمان
خرداد ۱۴, ۱۴۰۳ ۸:۳۱ ب٫ظ

سلام و وقت بخیر
شخصی از طریق استعداد درخشان برای دانشگاه محل تحصیل دروه لیسانس خود درخواست داده و همان دانشگاه را نیز از طریق انتخاب رشته کنکور ارشد انتخاب کرده است
چنین کاری از لحاظ قانونی مشکلی ندارد؟

نگار
تیر ۱۵, ۱۴۰۳ ۰:۵۸ ق٫ظ
پاسخ به  رحمان

سلام. نه مشکلی نداره. اکثر دانشگاه ها تو فراخوانای استعداد این نکته رو میگن که صرفا به ثبت نام در این فراخوان اکتفا نکنید و در آزمون ارشد هم شرکت کنید تا شانس قبولی داشته باشین. در نهایت اگر هر دو رو قبول شد می تونه از ارشد انصراف بده یا برعکس در رشته قبولی آزمونش ثبت نام نکنه. تحصیل همزمان تو دو حالت عادی و اسعداد غیر قانونیه نه ثبت نامش.

نسیم
تیر ۲۱, ۱۴۰۳ ۱۰:۲۵ ب٫ظ
پاسخ به  رحمان

نه مشکلی نیست.

فاطمه
خرداد ۱۴, ۱۴۰۳ ۱:۰۸ ب٫ظ

کارشناسی میکروبیولوژی معدل ۱۷:۳۳ میتونم استعداد درخشان روانشناسی بخونم؟

نگار
تیر ۱۵, ۱۴۰۳ ۱:۰۱ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام. اکثر دانشگاه هایی که فراخوان ۱۴۰۳- ۱۴۰۴ استعداد دارن، (بر اساس آپین نامه استعداد) یکی از شرایط پذیرش اینه که “دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی ۹۹ و بهمن ۹۸ (به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال) که با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای دوره کارشناسی، جز و ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم ورودی رشته خود باشند“. این برای بیشتر دانشگاه ها صدق می کنه که بسته به شرایط تبصره های مختلفی هم داره. دانشگاهی که می خواید استعداد رشته رواشناسی اونو شرکت کنید رو مطالعه کنید.

مهدی
خرداد ۱۳, ۱۴۰۳ ۷:۴۸ ق٫ظ

سلام وقت بخیر. بنده دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد هستم و تیرماه فارغ التحصیل میشم. میخواستم بدونم با توجه به اینکه هنوز ریز نمراتم کامل نیست و ریز نمراتی در اختیار ندارم، برای سال ۱۴۰۳ نمیتونم استعداد درخشان ثبت نام کنم؟ از نظر معدل و دیگر شرایط مشکلی ندارم اما تنها مشکلم این هستش که هنوز فارغ التحصیل نشدم و یک ماه دیگه فارغ التحصیل میشم

لیلا
خرداد ۱۴, ۱۴۰۳ ۰:۰۳ ق٫ظ
پاسخ به  مهدی

سلام بله میتونید منم شرایط شمارو دارم با شما ۰۲۱۴۷۴۳تماس بگیرید قشنگ راهنماییتون میکنن

امیرمهدی
خرداد ۱۲, ۱۴۰۳ ۱۰:۳۱ ب٫ظ

سلام وقت بخیر. بنده دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد هستم و تیرماه فارغ التحصیل میشم. میخواستم بدونم با توجه به اینکه هنوز ریز نمراتم کامل نیست و ریز نمراتی در اختیار ندارم، برای سال ۱۴۰۳ نمیتونم استعداد درخشان ثبت نام کنم؟ از نظر معدل و دیگر شرایط مشکلی ندارم اما تنها مشکلم این هستش که هنوز فارغ التحصیل نشدم و یک ماه دیگه فارغ التحصیل میشم. 

علی
اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۳ ۱:۱۷ ب٫ظ

سلام برا کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر اگه معدل کارشناسی ۱۵ونیم باشه نمیشه کارشناسی ارشد ثبت نام کنم باید حتما ۱۶ باشه؟

محمدحسین
فروردین ۱۱, ۱۴۰۳ ۰:۰۶ ق٫ظ

مدرک کارشناسی رو ۱۴۰۲ گرفتم . سوالم اینه با کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی با معدل ۱۹.۷۰ هم میشه استعدادهای درخشان بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام کرد ؟

محمدحسین
فروردین ۱۰, ۱۴۰۳ ۱۱:۴۵ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
بنده فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته رشته مترجمی زبان از دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۹.۷۰هستم آیا میتونم در استعدادهای درخشان ارشد دانشگاه آزاد خرداد ماه ۱۴۰۳ شرکت کنم؟

Fatemeee
بهمن ۲۳, ۱۴۰۲ ۵:۰۹ ب٫ظ

سلام و عرض ادب سوال من خیلی ضروری و واجبه ممنون میشم سریعا جواب بدین
من پارسال از دانشگاه ازاد فارغ التحصیل شدم و به دلیل اینکه الویت انتخاب استعداد درخشانم رو بد انتخاب کردم نتیجه ای که چند روز پیش اومده مطلوب نبوده ایا میتونم برای سال بعد مجددا ثبت نام کنم و انتخاب بهتری رو در الویت دانشگاه ها ثبت کنم یا نه فقط یه بار امکان ثبت نام هستش ؟ فقط دقت کنید منظورم این نیست که ایا از این نتیجه به دست اومده میتونم تا ۲.۳ سال بعد استفاده کنم منظورم امکان ثبت نام مجدد هست

پرویز
آذر ۱۷, ۱۴۰۲ ۶:۳۸ ب٫ظ

سلام وقت بخیر خسته نباشید
ببخشید در ارزیابی و اعلام نتایج پذیرفته شدگان استعداد درخشان مقطع کارشناسی ارشد با توجه به سطح بندی دانشگاه ها، اصلاح معدل صورت میگیره و معدل دانشجویان دانشگاه های سطح یک در ضریب بزرگتر از یک و دانشگاه های سطح سه و چهار به ضریب کوچک تر از یک ضرب میشه تا با توجه به سخت گیری های دانشگاه های سطح بالا عدالت در ارزیابی باشه

میخواستم دقیقا این ضرایب رو بدونم که چند هستند و معدل هر سطح به چه عددی ضرب میشه؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ارتا
آبان ۷, ۱۴۰۲ ۱۰:۱۶ ق٫ظ

من چیکار کنم درس مدرسه نرم

سحر
مهر ۲۹, ۱۴۰۲ ۶:۰۰ ب٫ظ

سلام چرا سایت برای اعلام نتایج استعداد درخشان پیام نور باز نمیشه چون امروز اعلام کردن اما ارور میده سایت

تاهو
مهر ۱۷, ۱۴۰۲ ۹:۴۵ ق٫ظ

سلام امسال ارشد ثبت نام کردم ولی نتونستم امتحان بدم می توانم در تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنم

شفاعی
مهر ۹, ۱۴۰۲ ۸:۱۱ ب٫ظ

چرا هنوز اسامی نیامده اند ؟
نمیتونیم ثبت نام کنیم

Erfan
مهر ۶, ۱۴۰۲ ۶:۴۴ ب٫ظ

سلام ببخشید الان اگه کسی رتبش جزو ۲۰ درصد باشه، معدلش بالای ۱۷ باشه ولی از ۱۰۵ واحد که میشه سه چهارم، ۱۰۳ واحد گذروندم باشه می تونه استعداد درخشان قبول بشه ؟ یا محدودیت براش پیش میاد؟

مریم
مهر ۴, ۱۴۰۲ ۶:۱۹ ب٫ظ

سلام با کارشناسی باغبانی میتونم ارشد با استعداد درخشان گیاه پزشکی بخونم گرایش بیماری شناسی؟

مریم
مهر ۴, ۱۴۰۲ ۶:۱۸ ب٫ظ

سلام وقت بخیر ببخشید با کارشناسی باعبانی میتونم ارشد گیاه پزشکی گرایش بیماری شناسی بخونم؟

سحر
مهر ۱, ۱۴۰۲ ۳:۴۰ ب٫ظ

سلام نتایج استعداد درخشان پیام نور کی اعلام میشه و از چه طریقی اطلاع رسانی میشه ممنون

امیری
شهریور ۲۹, ۱۴۰۲ ۷:۵۱ ق٫ظ

سلام برا مهر امسال ارشد بدون کنکور از چه راهی میشه بریم دانشگاه
من حارشناسی شهید بهشتی بودم

زهرا
شهریور ۲۷, ۱۴۰۲ ۱:۵۰ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر من استعداد تحصیلی دانشگاه آزاد ثبت‌ نام کردم و جوابش اومده بود که نمراتم با معدل وارد نشده،و نوشته بود ریز نمرات با معدل رو دوباره وارد کنم تا بررسی کنن، معدلم ۱۶ هست و رشتم مهندسی کامپیوتر، و جزو ۳ نفر اول دانشگاه بودم برای لیسانس، چجوری بدونم جوابش کی میاد که قبول شدم؟ دو هفتس جواب نیومده و من استرس اینو دارم که مهلت ثبت نام به پایان برسه. لطفا اگه امکانش هست راهنماییم کنید، با تشکر

فائزه
شهریور ۲۰, ۱۴۰۲ ۱۰:۱۱ ب٫ظ

سلام من تازه دانشگاه گفته بهم جز استعداد درخشان ها بودم دیگه نمیشه انجام داد ؟ بعد برای رشته مهندسی پزشکی چه دانشگاه هایی میگیره ؟ با معدل ۱۷.۲۴

نیلوفر
شهریور ۱۹, ۱۴۰۲ ۵:۰۹ ب٫ظ

سلام من شهریور فارغ‌التحصیل میشم و استعداد درخشان ثبت نام کردم ولی الان که نتایج اومده نوشته بعلت عدم فارغ‌التحصیلی هنگام ثبت نام نتیجه ای برا شما ثبت نشده است ، باید چیکار کنم ؟؟؟

احسان
شهریور ۱۸, ۱۴۰۲ ۶:۲۶ ب٫ظ

سلام و وقت بخیر
من سال ۹۳ با استعداد درخشان ارشد مخابرات قبول شدم. درحال حاظر نیاز به یه نامه که جزء استعداد درخشان بودم برای رزمه نیاز دارم. از توسایت سازمان سنجش قسمت استعداد درخشان خالی هست. چطوری باید اسمم ر درسایت پیدا کنم؟
باتشکر

مهسا
شهریور ۱۵, ۱۴۰۲ ۷:۱۳ ب٫ظ

سلام من با استعداد درخشان مهندسی پزشکی در مقطع ارشد قبول شدم دانشگاه علوم تحقیقات
میتونم نرم و سال دیگه مدیریت بازرگانی با استعداد درخشان برم و یا با سوایق تحصیلی در دانشگاه دیگر ؟

دیانا
شهریور ۱۳, ۱۴۰۲ ۳:۱۱ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر ببخشید الان که نتایج اعلام شده چون هنوز کارهای فارغ‌التحصیلی تمام نشده ولی هشت ترمم تمام شده در نتایج زده که به دلیل عدم فارغ‌التحصیلی در زمان ثبت نام نتیجه دوره ثبت نشده
آیا وردی بهمن میشه؟ یا کلا مهر سال بعد باید رفت

امیر
شهریور ۲, ۱۴۰۲ ۳:۴۹ ب٫ظ

سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و معدلم ۱۹.۱۰ هست میخواستم بدونم امکانش هست من دوباره برای یک ارشد دیگه درخواست بدم ولی بدون آزمون قبول بشم؟؟؟

سارا
شهریور ۱, ۱۴۰۲ ۱۱:۰۴ ب٫ظ

سلام با توجه به اینکه برای رتبه بندی دانشجوها برای پذیرش استعداد درخشان ۶ ترم اول مهمه ،
آیا نمرات ترم تابستان متصل به ترم ۶ هم جز معدلی که در رتبه بندی تاثیر داره قرار میگیره ؟

زهرا
مرداد ۲۹, ۱۴۰۲ ۲:۵۸ ب٫ظ

سلام. وقت بخیر. در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد نوشته، کسانی که شامل سهمیه استعداد درخشان ارشد با آزمون هستند، اگر ۹۰ درصد از نمره کل قبولی آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد هر کد رشته رو بیارن توسط سازمان سنجش به یکی از دانشگاه ها معرفی میشن. منظور از‌گزینش آزاد چیه؟و همچنین منظور از آخرین رتبه قبولی یعنی آخرین رتبه پذیرفته شده در اون کد رشته در دوره شبانه؟
همچنین منظور از “هر کد رشته” و “یکی از دانشگاه ها” چیه؟ یعنی اون‌کد رشته ای که در دانشگاه مورد نظر در انتخاب رشته اتخاب کردیم و‌ در سازمان‌سنجش ثبت شده؟ یا اینکه ممکنه‌ به کد رشته و دانشگاهی‌که‌ اصلا ما انتخابش نکردیم معرفی بشیم؟

هاشمی
مرداد ۲۸, ۱۴۰۲ ۴:۱۶ ب٫ظ

سلام برای ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد قم تماس گرفتم گفتن مهلت ثبت نام به پایان رسیده دوباره تمدید میشه؟
دانشگاه پیام نور چطور؟

بهزاد
مرداد ۲۷, ۱۴۰۲ ۱:۲۶ ق٫ظ

سلام
اگه کسی استعداد درخشان یه دانشگاهی قبول شده باشه و فرصت انصراف از آن تا قبل از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور باشه. اگه انصراف نده و جواب انتخاب رشته کنکور بیاد و دانشگاه بهتری قبول شده باشه آیا میتونه توو اون دانشگاه دوم که بر اساس کنکور قبول شده ثبت نام کنه یا نه حتما باید قبلش از این انصراف بدی؟

مهدی رضوی
مرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۱۰:۱۲ ق٫ظ

سلام من ترم هشت قبل از فارغ التحصیلی استعداد درخشان شرکت کردم و معدلم ۱۷.۶۹ زدم بر حسب اتفاق الان که فارغ شدم همچنان معدلم ۱۷.۶۹ هست ایا منم رد میشم با اینکه معدل و دقیق زدم ؟؟؟

S.a
مرداد ۱۰, ۱۴۰۲ ۴:۰۴ ب٫ظ

سلام ببخشید من ورودس سال۹۸ دانشگاه فرهنگیان هستم و با معدل بالا فارغ التحصیل شدم برای ارشد از طریق استعداد درخشان چطور میتونم اقدام کنم؟

رحمانی
مرداد ۷, ۱۴۰۲ ۷:۵۲ ق٫ظ

س.برای ارشد بالینی تا چند سال بعد فارغ‌التحصیلی امکان ثبت نام هست با استعداد؟

مهدی مولوی
مرداد ۱, ۱۴۰۲ ۱۰:۴۲ ق٫ظ

تشکر از پاسخگویی و وقتی که میزارید🙏🏻🌹
درود،رشته من حقوق هست، ۱۳ واحدم مونده که ۸ واحد تابستون برداشتم،۵ واحد بعدی رو هم طبق فرمایش مدیرگروه در شهریور بعد از اومدن آخرین نمره ترم تابستونم،میتونم معرفی به استاد بگیرم و تموم‌ کنم ظرف ۱۰ روز و فارغ التحصیل شم،معدلم هم حدود ۱۸ هست،آیا امکانش هست که بدون آزمون همین مهر امسال برم ارشد حقوق خصوصی؟به نظرتون میرسم‌ یا از خیلی وقت قبلتر باید اقدام کرد؟در سایت azmoon.org ثبت نام کردم و انتخاب رشته و دانشگاه کردم اما گواهی ریزنمرات رو نداشتم طبیعتا و اسکرین شات از کارنامه ام در سایت آموزشیار گرفتم و گذاشتم،آیا میپذیرند یا رد میکنند؟وقت میدن برای تکمیل مدارک؟

نسترن
تیر ۳۰, ۱۴۰۲ ۱۱:۰۰ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر در چه صورتی ارشد با سهمیه استعداد درخشان مصاحبه داره؟

مهسا
تیر ۳۱, ۱۴۰۲ ۱:۳۲ ق٫ظ
پاسخ به  نسترن

سلام
شرایط و روال خاصی نداره و بستگی به صلاحدید دانشگاه داره. هر دانشگاهی که مایل باشه میتونه برگزار کنه

مهدی
تیر ۲۸, ۱۴۰۲ ۷:۵۵ ب٫ظ

سلام وقت بخیر خداقوت

سوال اول : اگه از طریق ارشد استعداد درخشان در دو دانشگاه قبول شده باشیم ، آیا حق انتخاب با ما هست یا سازمان سنجش؟ چون بهم گفتن نتیجه نهایی استعداد درخشان همراه با جواب کنکور ارشد توسط سازمان سنجش میاد .

سوال دوم : پرتال جامع بین دانشگاهی سازمان سنجش کارش چیه ؟

مهسا
تیر ۳۱, ۱۴۰۲ ۱:۳۳ ق٫ظ
پاسخ به  مهدی

سلام
حق انتخاب با شماست و هر کدوم رو دوست داشته باشید میتونید ثبت نام کنید.
درمورد سوال دوم هم اسامی پذیرش بدون کنکور توش ثبت میشه تا سنجش بررسی و تایید کنه

مهدی مولوی
تیر ۲۷, ۱۴۰۲ ۹:۴۳ ق٫ظ

وقت بخیر
بنده ۳۱ شهریور فارغ میشم،برای ترم بهمن چطور میتونم برای استعداد درخشان اقدام کنم؟تاریخ ثبت نام اش برای کی هست؟

مهسا
تیر ۳۱, ۱۴۰۲ ۱:۳۳ ق٫ظ
پاسخ به  مهدی مولوی

سلام
برای ترم بهمن دانشگاه ها فراخوان استعداد درخشان نمیدن متاسفانه و باید تا مهرماه سال اینده صبر کنید.

aminrkia
تیر ۲۵, ۱۴۰۲ ۸:۴۱ ب٫ظ

ترم آخر قبل تموم شدنم معدلم ۱۶/۰۸ بودکه برا دانشگاه آزاد ثبت نام کردم

مهسا
تیر ۳۱, ۱۴۰۲ ۱:۳۴ ق٫ظ
پاسخ به  aminrkia

سلام
برای شرکت در فراخوان بدون کنکور دانشگاه آزاد باید فارغ التحصیل باشید و معدل نهایی تون رو وارد کنید. چون هنوز درستون تموم نشده بوده متاسفانه قبول نمیشید.

aminrkia
تیر ۲۵, ۱۴۰۲ ۸:۳۶ ب٫ظ

سلام وقت بخیر خسته نباشید من برا آزمون استعداد درخشان با معدل ۱۶/۰۸ که فارغ التحصیل نشده بودم ثبت نام کردم الان احتمال قبولی من چقدره

tanin
تیر ۲۵, ۱۴۰۲ ۲:۴۱ ق٫ظ

سلام برا پذیرش استعداد درخشان،دانشگاه تهران فقط تا اخر این ماه فرصت انصراف داده
و دانشگاه فرهنگیان هنوز جوابش نیومده
اگه از دانشگاه تهران انصراف ندم، دیگه اسمم همون جاثبت میشه
اگ انصراف بدم هم تضمینی نیست ک فرهنگیان قبول بشم یانه
چیکار کنم؟

مهسا
تیر ۳۱, ۱۴۰۲ ۱:۳۴ ق٫ظ
پاسخ به  tanin

سلام
بهتره با دفتر استعداد درخشان دانشگاه تهران تماس بگیرید و این مورد رو سوال کنید

محمدعلی
تیر ۱۴, ۱۴۰۲ ۱۰:۱۰ ق٫ظ

سلام توی خود دفترچه نوشته اگر تا پایان ۳۱ شهریور ماه فارغ‌التحصیل بشید امکان ثبت نام دارید، چرا شما میگید حتماً باید فارغ‌التحصیل شده باشید بعد ثبت نام کنید؟

اکبر
تیر ۱۷, ۱۴۰۲ ۷:۳۹ ب٫ظ
پاسخ به  محمدعلی

منم به همین خاطر کارت خریدم ولی در حین ثبت نام متوجه شدم برای تکمیل ثبت نام ریزنمرات کارشناسی رو میخواد! نمی‌دونم پس چرا داخل دفترچه نوشته دانشجویانی که ۱۴۰۲/۶/۳۱ فارغ‌التحصیل می‌شوند میتونن ثبت نام کنند وقتی تاریخ ثبت نام ۳ ماه قبل از تاریخی هست که برای فارغ‌التحصیلی ذکر کردند و تا قبل از اتمام درس هم ریز نمرات رو نمی‌دن.

مهسا
تیر ۲۵, ۱۴۰۲ ۲:۱۷ ق٫ظ
پاسخ به  محمدعلی

سلام
توی دفترچه تاکید شده که:
دارا بودن مدرک کارشناسی در زمان ثبت نام جهت ثبت دقیق معدل الزامی می باشد. 

Saba
تیر ۱۳, ۱۴۰۲ ۱۲:۵۴ ب٫ظ

سلام آیا بعد از ۶ ترم‌، اگر ترم تابستانی شرکت کنیم نمراتش در معدل کل برای پذیرش استعداد درخشان لحاظ میشه؟

مهسا
تیر ۲۵, ۱۴۰۲ ۲:۱۸ ق٫ظ
پاسخ به  Saba

سلام
همه دروس کارشناسی در معدل این مقطع لحاظ میشن

خاتون
تیر ۵, ۱۴۰۲ ۹:۵۵ ب٫ظ

سلام من رشته فنی و حرفه ای کاردانی به کارشناسی با معدل ۱۹ چطور استعداد درخشان باید ثبت نام کنم

مهسا
تیر ۱۰, ۱۴۰۲ ۰:۰۳ ق٫ظ
پاسخ به  خاتون

سلام
منظورتون اینه که مدرک کارشناسی ناپیوسته دارید درشته؟ برای دانشگاه های سراسری نمیتونید اقدام کنید متاسفانه. تو ایین نامه وزارت علوم تاکید شد که پذیرش استعداد درخشان مختص فارغ التحصیلان کارشناسی پیوسته است.

هدیه
تیر ۵, ۱۴۰۲ ۴:۴۶ ب٫ظ

سلام من ارشد دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کردم جزو بیست درصد برتر هستم میخواستم بدونم دعوت به مصاحبه کیه؟

مهسا
تیر ۱۰, ۱۴۰۲ ۰:۲۱ ق٫ظ
پاسخ به  هدیه

سلام
کلیه فرایندهای کارشناسی ارشد استعداد درخشان از طریق خود دانشگاه انجام میشه. بنابراین برای اطلاع از زمان دقیقا اعلام نتایج اولیه لازمه از خود دانشگاه پیگیر بشید چون زمانش دست خودشونه

نگار
تیر ۲, ۱۴۰۲ ۱۰:۲۶ ق٫ظ

سلام روزبخیر برای فراخوان استعداد درخشان مقطع ارشد،دانشگاه اصفهان وکاشان را ثپت نام کردم .اولویت اولم دانشگاه اصفهانه،اگر دانشگاه کاشان زودتر نتایج را اعلام کنه دیگه درخواستم برای دانشگاه اصفهان بررسی نمیشه؟

مهسا
تیر ۳, ۱۴۰۲ ۱۲:۵۴ ب٫ظ
پاسخ به  نگار

سلام
بررسی میکنه دانشگاه اصفهان اما اگه دانشگاه کاشان اسمتون رو وارد پرتال کرده باشه، اصفهان دیگه نمیتونه وارد کنه. باید از دانشگاه کاشان بخواید اسمتون رو حذف کنه.

زهرا
خرداد ۲۷, ۱۴۰۲ ۶:۰۶ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
من‌فارغ التحصیل ۱۴۰۰ دانشگاه فرهنگیان هستم
می خواستم بدونم میشه به طور همزمان هم در استعداد درخشان بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت کرد و هم‌ انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد را انجام داد؟مشکلی پیش نمیاد؟
شانس قبولی در استعداد درخشان پایین نمیاد؟ چون اولویت برام استعداد درخشان هست

مهسا
تیر ۳, ۱۴۰۲ ۶:۱۹ ب٫ظ
پاسخ به  زهرا

سلام
خیر هیچ مشکلی نداره. فرایند پذیرششون جداست و میتونید هم با آزمون و هم بدون آزمون شرکت کنید.
اما کلا پذیرفته شدگان استعداد درخشان مزیت خاصی در طول تحصیل ندارن عموما

سارا
خرداد ۲۰, ۱۴۰۲ ۱۱:۲۳ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر توروخدا اگه اطلاع دارین جواب بدین. من ریزنمراتمو بارگذاری کردم تازه فارغ التحصیل شدم. ایا باید گواهی موقت فراغت از تحصیل مون روهم بارگزاری کنیم برای امسال یا خیر؟

مهسا
خرداد ۲۶, ۱۴۰۲ ۱۱:۲۰ ب٫ظ
پاسخ به  سارا

سلام
خیر برای ثبت نام فقط اسکن عکس و ریزنمرات لازمه بارگذاری بشه.

رها
خرداد ۲۰, ۱۴۰۲ ۷:۵۳ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
من چون متعهد به خدمت آموزش و پرورش هستم بهم ریز نمرات رو نمیدن و تنها چیزی که تونستم بگیرم ریز معدل هشت ترم هست و برگه ای که نوشته شده چه زمانی و با چه معدلی فارغ تحصیل شدم و مهر و امضا رئیس دانشگاه و شماره دبیرخانه خورده و مجبور شدم اینارو بارگذاری کنم . آیا قبول میکنن یا دچار نقص مدرک میشم؟

مهسا
خرداد ۲۶, ۱۴۰۲ ۱۱:۲۰ ب٫ظ
پاسخ به  رها

سلام
متوجه سوالتون نشدم.
فرمودین ریز معدل هشت ترم رو گرفتید؟ پس الان مشکل چیه؟

مصطفی
خرداد ۱۸, ۱۴۰۲ ۲:۱۷ ب٫ظ

سلام. من ترم اخر کارشناسی هستم شهریور فارغ التحصیل میشم میتونم استعداد های درخشان دانشگاه ازاد ثبتنام کنم

محمد
خرداد ۱۹, ۱۴۰۲ ۳:۱۴ ب٫ظ
پاسخ به  مصطفی

سلام سوال منم همینه من الان ترم ۸(آخر) مدیریت مالی دانشگاه آزاد هستم و امتحانات این ترم هنوز برگذار نشده و معدلم تا قبل این ترم بالای ۱۷ هست میخواهم بدونم ایا میشود برای مهر ثبت نام کرد ؟و اینکه برای ثبت نام چه معدلی باید وارد کنم؟ معدل کل ترم های گذشته یا چیز دیگری؟

مهسا
خرداد ۲۰, ۱۴۰۲ ۲:۱۱ ق٫ظ
پاسخ به  محمد

سلام
خیر برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد باید از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده باشید و معدل کلتون مشخص شده باشه و دقیق وارد کنید

مهسا
خرداد ۲۰, ۱۴۰۲ ۲:۱۱ ق٫ظ
پاسخ به  مصطفی

سلام
خیر برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد باید از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده باشید و معدل ملتون مشخص شده باشه.

مهسا
خرداد ۲۶, ۱۴۰۲ ۱۱:۲۱ ب٫ظ
پاسخ به  مصطفی

سلام
خیر برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد باید از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده باشید

M
خرداد ۱۸, ۱۴۰۲ ۰:۱۰ ق٫ظ

سلام وقتتون بخیر.میخواستم بدونم استعداد های درخشان دانشگاه آزاد هر رشته تو هر واحد چند نفر ظرفیت داره؟و با معدل ۱۹/۲۰میشه حقوق خصوصی تهران مرکز یا علوم تحقیقات آورد؟

مهسا
خرداد ۱۸, ۱۴۰۲ ۱۰:۲۴ ق٫ظ
پاسخ به  M

سلام
۴۰ درصد ظرفیت پذیرش ارشد دانشگاه آزاد از طریق کنکور به صورت مازاد برای پذیرش بدون کنکور استعداد درخشان در نظر گرفته میشه.
درمورد پذیرش هم به وضعیت رقبا بستگی داره اما شانس دارید شرایطتون خوبه

M
خرداد ۱۸, ۱۴۰۲ ۱۱:۴۶ ق٫ظ
پاسخ به  مهسا

خود سایت براساس معدل مثل انتخاب رشته با آزمون سیستمی پذیرش میکنه؟یعنی به ترتیب هرکی معدل بالاتری داره؟یعنی رقابتی هست در واقع درسته؟
لزومی نداره با واحد مدنظر در ارتباط بود و هماهنگ کرد؟

M
خرداد ۱۸, ۱۴۰۲ ۱۲:۰۵ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

پذیرش براساس سیستمی مثل انتخاب رشته با آزمون هست؟اما با این تفاوت که به ترتیب هرکی معدل بالاتر؟
نیاز هست با واحد مدنظر هماهنگ و در ارتباط بود؟

M
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۱۱:۵۷ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر.ظرفیت استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد برای هر رشته چند نفره؟با معدل ۱۹٫۲۰میشه حقوق خصوصی واحد تهران مرکز قبول شد؟

مهسا
خرداد ۱۸, ۱۴۰۲ ۱۱:۴۱ ق٫ظ
پاسخ به  M

سلام
بالاتر پاسختون داده شده. موفق باشید

M
خرداد ۱۸, ۱۴۰۲ ۲:۲۶ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

سوال دیگه داشتم بالاتر گفتم.ممنون میشم پاسخ بدید.

شهرزاد
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۵:۱۳ ب٫ظ

سلام یه سوال داشتم من هم کنکور ارشد ثبت نام کردم هم شرایط پذیرش استعداد درخشان و دارم. اگه استعداد درخشان انتخاب رشته کنم قبول بشم نرم چی میشه؟ سال دیگه نمیتونم استفاده کنم از این سهمیه؟

مهسا
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ب٫ظ
پاسخ به  شهرزاد

سلام
کلا استعداد درخشان سراسری تا یک سال بعد از فارغ التحصیلی و صرفا برای یک بار قابل استفاده است. پس اگه امسال قبول بشید سال دیکه نمیتونید مجدد استعداد درخشان شرکت کنید.
اما برای دانشگاه ازاد تا سه سال وقت دارید و میشه مجدد هم شرکت کرد.

F. FO
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۱۲:۳۹ ب٫ظ

سلام دوستان کسی میدونه اگر امسال استعداد درخشان ثبت نام کنم و قبول بشم اما نرم سال بعد باز میتونم ثبت نام یا نه؟؟!

مهسا
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۱۰:۱۶ ب٫ظ
پاسخ به  F. FO

سلام
کلا استعداد درخشان سراسری تا یک سال بعد از فارغ التحصیلی و صرفا برای یک بار قابل استفاده است. پس اگه امسال قبول بشید سال دیکه نمیتونید مجدد استعداد درخشان شرکت کنید.
اما برای دانشگاه ازاد تا سه سال وقت دارید و میشه مجدد هم شرکت کرد.

علیرضا
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۷:۵۷ ق٫ظ

آیا کسی که از طریق پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در یکی از دانشگاه‌ها اقدام کرده و اسمش در سایت دانشگاه به عنوان پذیرفته شده اعلام شده و در آزمون کارشناسی ارشد هم شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده ، باید انتخاب بکند؟ اگر همان پذیرش بدون آزمون پیگیری شود و انتخاب رشته در آزمون صورت نگیرد مشکلی که ندارد

درسا
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۰:۰۱ ق٫ظ

سلام .من رشتم معماری امکانش هست در ثبت نام استعدادهای درخشان بدون کنکور رشته طراحی صنعتی انتخاب کنم ؟

مهسا
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۱۰:۱۷ ب٫ظ
پاسخ به  درسا

سلام
برای دانشگاه های سراسری خیر نمیتونید. اما برای دانشگاه بله مشکلی نداره.

پیمان
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۴:۵۹ ب٫ظ

سلام من دکتری برنامه ریزی شهری دارم سال ۹۹ میخوام که بدون آزمون در نزدیک ترین زمان دانشجوی ارشد رشته اچ اس ای بشم درسال تحصیلی ۱۴۰۲ میشه راهنماییم کنید

مهسا
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۱۰:۱۷ ب٫ظ
پاسخ به  پیمان

سلام
پذیرش بدون کنکور در مقطع ارشد از طریق استعدادهای درخشان امکان پذیره. اگه شرایطی که در این صفحه گفته شده دارید میتونید در فراخوان ها شرکت کنید

نسترن
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۷:۵۰ ق٫ظ

سلام من دانشجوی ترم اخر هستم و به شکل استعداد درخشان برای ارشد انتخاب رشته کردم ولی هنگام ثبت نام انتخاب رشته ریز نمرات کارشناسی خواسته شد ولی چون هنوز فارغ التحصیل نشدم ندارم چیکار میتونم بکنم تو این مرحله به جز ریز نمرات چی میشه گذاشت برا کسی که ترم اخره؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۱:۳۶ ب٫ظ
پاسخ به  نسترن

سلام
برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد باید حتما فارغ التحصیل باشید و معدل قطعی تون درج بشه.

لیدا
خرداد ۱۵, ۱۴۰۲ ۱۲:۲۴ ب٫ظ

سلام من با معدل ۱۸/۳۱ برای استعدادهای درخشان رشته روانشناسی بالینی کدوم دانشگاه تهران رو اولویت اول بزنم که بتونم صددرصد قبپل بشم؟؟؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۲:۰۷ ق٫ظ
پاسخ به  لیدا

سلام
منظورتون برای دانشگاه آزاده؟
ترتیب اولویت ها اثری در شانس قبولی نداره. هر جا رو دوست دارید بر اساس علاقه میتونید به ترتیب بزنید.

علیرضا
خرداد ۱۴, ۱۴۰۲ ۹:۴۳ ق٫ظ

آیا کسی که از طریق پذیرش بدون آزمون استعدا های درخشان در یکی از دانشگاه‌ها پذیرفته شده و در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده ، باید انتخاب بکند؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۲:۵۸ ق٫ظ
پاسخ به  علیرضا

سلام
هیچ مشکلی نداره. فرایند پذیرش بدون کنکور از با کنکور جداست و شما میتونید هر دو رو پیگیری کنید و در نهایت قبولی هر کدوم رو که دوست داشتید برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

علیرضا
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۱۱:۴۴ ق٫ظ
پاسخ به  مهسا

تشکر

علیرضا
خرداد ۱۷, ۱۴۰۲ ۱۱:۴۶ ق٫ظ
پاسخ به  مهسا

اگر انتخاب رشته نکنیم و همان پذیرش بدون آزمون پیگیری شود مشکلی نیست

اشکان
خرداد ۱۴, ۱۴۰۲ ۸:۵۷ ق٫ظ

talent.pnu.ac.irا این سایتی که معرفی کردید الان ۲ هفته ست خارج از دسترس هست و زمان ثبت نام کارشناسی ارشد هم داره تموم میشه-ما دردمون رو به کی بگیم

مبینا
خرداد ۱۲, ۱۴۰۲ ۶:۴۶ ب٫ظ

سلام خسته نباشید برای ثبت نام استعداد درخشان اگر یک ترم مشروطی داشته باشی نمیتونی انجامش بدی؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۲:۵۸ ق٫ظ
پاسخ به  مبینا

سلام
اگر با این وجود همه شرایطی که گفته شده رو دارید طبیعتا مشکلی نیست. چون در ایین نامه محدودیتی ذکر نشده

محمد
خرداد ۱۲, ۱۴۰۲ ۴:۲۶ ب٫ظ

سلام خسته نباشید من معدلم در کارشناسی روانشناسی ، بالاست و ۱۲۸واحد رو گذروندم (از ۱۳۸تا ) و تا پایان تیر درسم تموم میشه. آیا الان میتونم برای ارشد از استعداد درخشان دانشگاه آزاد استفاده کنم ؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۲:۵۸ ق٫ظ
پاسخ به  محمد

سلام
خیر برای ثبت نام در فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد باید از مقطع ارشد فارغ التحصیل شده باشید.

پارسا
خرداد ۱۱, ۱۴۰۲ ۷:۱۷ ب٫ظ

سلام خسته نباشید یه سوال داشتم بابت انتخاب رشته استعداد درخشان میشه از کارشناسی حسابداری استعداد درخشان مدیریت مالی ثبت نام کرد ؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۳:۰۱ ق٫ظ
پاسخ به  پارسا
آروین
خرداد ۱۱, ۱۴۰۲ ۲:۲۵ ب٫ظ

سلام وقت بخیر، ببخشید یک سوال برام پیش اومده، الان من ترم آخر رشته مهندسی کامپیوتر هستم و تیر ماه فارغ التحصیل میشم (شش ترمه تمام میکنم)، تا الان هم معدلم ۱۹.۵۳ هست، میخواستم بدونم برای ثبت نام از طریق استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد حتما باید فارغ التحصیل شده باشم یا امکان ثبت نام وجود دارد؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۳:۰۱ ق٫ظ
پاسخ به  آروین

سلام
بله برای ثبت نام در فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد باید موقع ثبت نام از مقطع ارشد فارغ التحصیل شده باشید.

آیناز
خرداد ۱۰, ۱۴۰۲ ۶:۵۱ ب٫ظ

سلام اگه من اولیت دومم قبول شم میتونم برای اولویت سوم ثبت نام بکنم؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۳:۰۲ ق٫ظ
پاسخ به  آیناز

سلام
اگه منظورتون برای دانشگاه آزاده خیر. اولین اولویتی که قبول بشید قبولی نهایی شماست.

مهران
خرداد ۹, ۱۴۰۲ ۱۱:۳۰ ب٫ظ

سلام
برای قبولی حتما رشته کارشناسی و ارشد باید مرتبط باشه؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۳:۰۲ ق٫ظ
پاسخ به  مهران

سلام
برای ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد یا سراسری؟

مهدیه
خرداد ۹, ۱۴۰۲ ۴:۳۰ ب٫ظ

سلام من ترم۵هستم و امسال ترم تابستونی هم داریم، میخواستم بدونم چه زمانی میتونم از سهمیه استعداد درخشان استفاده کنم؟چه زمانی باید ثبت نام کنم؟
با استعداد درخشان علوم تربیتی میشه ارشدآموزش بهداشت شرکت کرد؟
به جز معلم بهداشت دیگه چه موقعیت های شغلی دیگه ای براشون هست؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۳:۰۳ ق٫ظ
پاسخ به  مهدیه

سلام
برای سراسری که باید تا پایان ترم ششم و گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی صبر کنید. بعد اگه شرایط رو داشتید اقدام کنید.
برای دانشگاه ازاد هم باید کلا فارغ التحصیل بشید از مقطع کارشناسی.
آموزش بهداشت زیرمجموعه وزارت بهداشته و خیر با مدرک علوم تربیتی نمیشه

محمد مهدی
خرداد ۹, ۱۴۰۲ ۱۱:۱۵ ق٫ظ

سلام وقت بخیر متسفانه ثبت نام استعداد درخشان امسال چون ثبت نام بهمن بوده متوجهش نشدم ورودی ۹۸ هستم ایا توی ثبت نام برای استعداد درخشان سال بعد میتونم شرکت کنم؟
یا فقط امسال فرصت ثبت نامم بوده

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۳:۰۴ ق٫ظ
پاسخ به  محمد مهدی

سلام
متوجه نشدم کدوم دانشگاه مدنظرتونه، چون دانشگاه آزاد که ثبت نامش الانه و دانشگاه ها سراسری هم زمان ثبت نام هاشون متفاوته با هم. اما کلا برای سراسری تا یک سال و برای دانشگاه آزاد تا سه سال فرصت ثبت نام دارید که متاسفانه برای هیچ کدوم شما نمیتونید ثبت نام کنید.

سوگند
خرداد ۴, ۱۴۰۲ ۱:۰۳ ب٫ظ

سلام وقت بخیربرای شرکت در ارشد (علوم ورزشی) بدون کنکور ارشد طریق سوابق تحصیلی حتما باید کارشناسی پیوسته باشیم؟؟؟ با کارشناسی ناپیوسته نمیتونیم استعداد درخشان شرکت کنیم ؟؟؟؟؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۳:۰۵ ق٫ظ
پاسخ به  سوگند

سلام
طبق ایین نامه فقط فارغ التحصیلان کارشناسی پیوسته میتونن در فراخوان های ارشدبدون ازمون دانشگاه های سراسری شرکت کنند.

فاطمه
اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۲ ۴:۴۴ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
کی ثبت نام ارشد استعداد های درخشان دانشگاه آزاد شروع میشه؟

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۴۰۲ ۳:۰۵ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
ثبت نامش از ۱۱ خرداد شروع شده و تا ۲۰ خرداد هم ادامه داره.

شاهین
اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۲ ۱۱:۱۱ ب٫ظ

سلام ببخشید جواب ارشد استعداد درخشان پیام نور دانشگاه تهران جنوب کی امده میشه

مهسا
اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۲ ۹:۴۹ ق٫ظ
پاسخ به  شاهین

سلام
متاسفانه هنوز خبری در این رابطه منتشر نشده. هر خبری بیاد در همین سایت مسترتست اطلاع رسانی میشه

علیرضا
اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۲ ۱۱:۱۸ ب٫ظ

سلام،. خسته نباشید، برای پذیرش گرفتن در مقطع ارشد برای رشته علوم تشریحی یا مهندسی پزشکی علوم اعصاب بدون آزمون و با استفاده از استعداد درخشان چطور اقدام کنیم؟؟

مهسا
اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۲ ۹:۵۰ ق٫ظ
پاسخ به  علیرضا

سلام
برای کدوم دانشگاه مدنظرتونه؟

محمدرضا ولی نژاد
اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۲ ۰:۵۴ ق٫ظ

سئوال اینکه آیا دانشگاه آزاد جهت استعدادهای درخشان برای دوره دکترای بدون آزمون در نوبت دوم هم پذیرش دارد؟

مهسا
اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۲ ۳:۵۰ ق٫ظ

سلام
خیر فراخوان دکتری بدون کنکور استعداد درخشان دانشگاه آزاد فقط برای ترم مهر و یک بار در سال منتشر میشه

محمدرضا ولی نژاد
اردیبهشت ۴, ۱۴۰۲ ۲:۰۶ ق٫ظ

با سلام آیا دانشجویان ترم آخر کارشناسی ارشد با داشتن معدل ۱۹ که تا خردادماه سال ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشوند ، حق ثبت نام در دوره دکترای بدون آزمون دانشگاه آزاد را دارند ؟ با تشکر فراوان

مهسا
اردیبهشت ۸, ۱۴۰۲ ۲:۳۱ ق٫ظ

سلام
خیر متاسفانه باید در هنگام ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشید.

سارا
فروردین ۲۶, ۱۴۰۲ ۱۰:۵۸ ق٫ظ

سلام روزبخیر
من سه تا دانشگاه(برای استعداددرخشان) ثپت نام کردم میخوام بدونم اگر هر سه دانشگاه را پذیرفته شدم،میتونم انتخاب کنم کدوم دانشگاه برم یا اینکه اولویت با دانشگاهیه که اول پذیرفته؟

مهسا
فروردین ۲۵, ۱۴۰۲ ۳:۵۷ ق٫ظ
پاسخ به  سارا

سلام
هر دانشگاهی که زودتر اسم شما رو در پرتال سنجش ثبت کنه بقیه دیگه نمیتونن اسمتون رو وارد کنن، مگر این که دانشگاه قبلی حذف کنه.
اگه دانشگاهی بجز چیزی که ثبت شده رو بخواید باید با اون دانشگاه صحبت کنید که اسمتون حذف بشه

فاطمه
فروردین ۱۹, ۱۴۰۲ ۹:۰۶ ب٫ظ

با عرض سلام اگر تا پایان ترم شش از سه چهارم واحد سه چهار واحد کمتر باشه حذف میشیم حتی اگر معدل خوبی داشته باشیم

مهسا
فروردین ۲۵, ۱۴۰۲ ۳:۵۷ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
بله لازمه که حتما مطابق ایین نامه حداقل سه چهارم واحدهای درسی رو گذرونده باشید

۱۳۶
فروردین ۸, ۱۴۰۲ ۱:۲۶ ب٫ظ

سلام من کارشناسی ناپیوسته حسابداری خوندم دولتی حالا میتونن با استعداد درخشان برم دانشگاه دولتی قم برا ارشد؟

مهسا
فروردین ۲۵, ۱۴۰۲ ۳:۵۸ ق٫ظ
پاسخ به  ۱۳۶

سلام
خیر متاسفانه. طبق ایین نامه فقط فارغ التحصیلان کارشناسی پیوسته میتونن در فراخوان های ارشد بدون کنکور ثبت نام کنن

سایمن
اسفند ۲۶, ۱۴۰۱ ۴:۳۵ ق٫ظ

سلام خدمت شما ، میخواستم از شخصا بپرسم که زمان دقیق ثبت نام برای کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب رشته علوم سیاسی چه زمانی است ، با تشکر از شما .

مهسا
فروردین ۲۵, ۱۴۰۲ ۳:۵۸ ق٫ظ
پاسخ به  سایمن

سلام
منظورتون کنکور ارشد برای قبولی در این دانشگاهه؟

A
اسفند ۲۴, ۱۴۰۱ ۲:۲۳ ب٫ظ

سلام
زمان ثبت نام ارشد استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد دقیقا کدوم ماه هستش؟؟ شما گفتین همزمان با انتخاب رشته داوطلبان با کنکور هستش خواستم بدونم انتخاب رشته داوطلبان با کنکور دقیقا کدوم ماه هستش؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

مهسا
فروردین ۲۵, ۱۴۰۲ ۳:۵۸ ق٫ظ
پاسخ به  A

سلام
احتمالا در خردادماه باشه

یامهدی
اسفند ۲۰, ۱۴۰۱ ۲:۲۶ ق٫ظ

سلام من ورودی مهر ۹۹ هستم و اکنون ترم شش هستم و دی ماه ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم، چه زمانی برای استعدادهای درخشان باید ثبت نام کنم؟
آیا برای ورودی بهمن ۱۴۰۲ هم ثبت نام میکنند یا باید صبر کنم برای سال ۱۴۰۳؟

مهسا
فروردین ۲۵, ۱۴۰۲ ۳:۵۹ ق٫ظ
پاسخ به  یامهدی

سلام
برای دانشگاه ازاد یا سراسری؟ برای سراسری کلا با مدرک کارشناسی ناپیوسته امکان شرکت در فراخوان ها رو ندارید. ضمن این که ورودی بهمن نداره استعداد درخشان

AS
اسفند ۱۵, ۱۴۰۱ ۳:۲۵ ق٫ظ

سلام وقت بخیر. اگر در طی کارشناسی یک ترم مرخصی گرفته باشیم و تعداد نیمسال‌ها به این خاطر از ۸ بیشتر بشه، شرط فارغ التحصیلی در حداکثر ۸ نیمسال رعایت نشده درسته؟

مهسا
اسفند ۱۸, ۱۴۰۱ ۴:۴۰ ب٫ظ
پاسخ به  AS

سلام
استثنا برای مرخصی، بارداری در مقطع کارشناسی است که مرخصی ش جزو سنوات حساب نمیشه. اگه به این دلیل نبوده مرخصی تون باید شرط ۸ ترم رعایت بشه

نگین
اسفند ۱۴, ۱۴۰۱ ۸:۵۰ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
من ۲۰اسفند ۱۴۰۰ فارغ التخصبل شدم ۶ ترم با معدل ۱۹.۷۰
الان میتونم در ارشد استعداد درخشان پیام نور شرکت کنم؟
تا ۲۴ فرصت ثبتنامش هست.

مهسا
اسفند ۱۸, ۱۴۰۱ ۴:۴۲ ب٫ظ
پاسخ به  نگین

سلام
متاسفانه شما باید در سال تحصیلی بلافاصله بعد از دانش آموختگی ثبت نام میکردید یعنی برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲. امسال نمیتونید در فراخوان ها شرکت کنید دیگه…

امیر
اسفند ۱۳, ۱۴۰۱ ۱۲:۱۱ ب٫ظ

سلام
من شهریور ۱۴۰۲فارغ التحصیل میشم ورودی مهر ۹۹ هستم از دانشگاه پیام نور معدلم بالای ۱۸ونیم هست
میتونم برای استعداد درخشان دانشگاه دولتی شیراز ثبت نام کنم؟؟اگه آره که چه زمانی باید ثبت نام کنم،؟وقتی ک فارغ التحصیل شدم یا الان؟ممنون میشم راهنمایی کنید

مهسا
اسفند ۱۸, ۱۴۰۱ ۶:۳۱ ب٫ظ
پاسخ به  امیر

سلام
مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شیراز تا سوم اسفندماه بود…

امیر
اسفند ۲۰, ۱۴۰۱ ۷:۲۶ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

سلام میدونم تموم شده اما در کل میشه فارغ التحصیل پیام نور باشیم ولی استعداد درخشان دولتی شرکت کنیم؟؟

متین
اسفند ۶, ۱۴۰۱ ۹:۵۸ ق٫ظ

سلام
زمان دقیق این فراخوان ها کی هست؟
با یک دانشگاه تماس گرفتم گفتند مهلتش تمام شده!!! اینجا داخل نظرات نوشته شده که همزمان با انتخاب رشته اس ولی چرا میگن تموم شده مهلتش؟!

مهسا
اسفند ۱۱, ۱۴۰۱ ۴:۲۵ ق٫ظ
پاسخ به  متین

سلام
دانشگاه های سراسری که هر کدوم در زمان دلخواه خودشون فراخوان میدن. لینک فراخوان ها به همراه مهلت ثبت نام در جدول همین صفحه هستش.
اونی که همزمان با انتخاب رشته است مربوط به دانشگاه ازاده که برای سال ۱۴۰۲ هنوز فراخوان نداده. در همین سایت اطلاع رسانی میشه

.
اسفند ۶, ۱۴۰۱ ۱:۵۳ ق٫ظ

سلام
من ترم دوم ارشد دانشگاه آزاد هستم و از طریق ارشد استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد قبول شدم ولی میخوام انصراف بدم سال بعد دوباره میتونم ارشد استعدادهای درخشان دانشگاه ازاد شرکت کنم؟؟ فقط یکسال از فارغ التحصیلیم میگذره

.
اسفند ۶, ۱۴۰۱ ۱۱:۵۱ ب٫ظ
پاسخ به  .

سال بعد یعنی سال ۱۴۰۲ میتونم شرکت کنم برای ارشد استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد ؟؟

مهسا
اسفند ۱۱, ۱۴۰۱ ۴:۲۶ ق٫ظ
پاسخ به  .

سلام
بله مشکلی نیست. میتونید مجدد شرکت کنید

مائده
اسفند ۶, ۱۴۰۱ ۱:۳۲ ق٫ظ

سلام من دانشگاه آزاد میرفتم وتیر امسال درسم تموم شده برای استعداد درخشان ثبت نام کردم ولی مدرک فارغ‌التحصیلی ام رو دانشگاه ثبت نکرده و دوبار نتیجه اومد قبول نشدم بعلت عدم فارغ‌التحصیلی…حالا میتونم دوباره شرکت کنم یا استعلام میگیرن دوباره ؟

مهسا
اسفند ۱۱, ۱۴۰۱ ۴:۲۶ ق٫ظ
پاسخ به  مائده

سلام
میتونید در فراخوان سال ۱۴۰۲ شرکت کنید مشکلی نیست. فقط حتما پیگیر شید که این مشکل رفع بشه

مائده
اسفند ۱۳, ۱۴۰۱ ۱۰:۵۴ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

ممنونم

فاطمه
اسفند ۳, ۱۴۰۱ ۵:۱۹ ب٫ظ

سلام وقت بخیر.
ببخشید،ثبت نام ارشد استعداد های درخشان دانشگاه آزاد زده دهه دوم خرداد ماه؟معدلم کارشناسی ام ۱۷:۱۹صدم در رشته علوم تربیتی، آیا میتونم ارشدو در رشته زبان و ادبیات فارسی بخونم؟؟
و آیا اینکه ثبت نام ارشد بدون کنکور دقیق در نیمه دوم خرداد ماه هس؟

مهسا
اسفند ۴, ۱۴۰۱ ۱۰:۵۲ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
اگه بقیه شرایط بجز معدل رو هم دارید میتونید شرکت کنید در فراخوان اما باید رشته خودتونو انتخاب کنید.
خیر زمان دقیق ثبت نام مشخص نیست اما معمولا همزمان با انتخاب رشته داوطلبان با کنکوره. در همین سایت و کانال تلگرامی mastertest اطلاع رسانی میشه حتما

حامد
بهمن ۲۷, ۱۴۰۱ ۱:۵۳ ق٫ظ

سلام وقتتون بخیر
من معدلم۱۸ونیم هست رشته حسابداری دانشگاه شهید چمران هستم و رتبم سوم هست ایا میتونم بدون کنکور ارشد همین دانشگاه قبول بشم؟سال قبل فقط ۲نفر گرفتن برای حسابداری…

مهسا
بهمن ۲۹, ۱۴۰۱ ۴:۴۹ ق٫ظ
پاسخ به  حامد

سلام
اگه شرایط رو دارید یعنی جزو بیست درصد برتر با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی تا پایان ترم ششم هستید و ورودی بهمن ۹۷ به بعد هستید میتونید شرکت کنید. درمورد قبولی هم دیگه بستگی به شرایط و معیارهای دانشگاه داره و همین طور ظرفیت پذیرششون. به هر صورت شانس دارید.

علیرضا
بهمن ۲۵, ۱۴۰۱ ۱۰:۰۶ ب٫ظ

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با معدل کل ۱۸ میشه استعداد درخشان ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه تهران قبول شد ؟

مهسا
بهمن ۲۹, ۱۴۰۱ ۴:۵۱ ق٫ظ
پاسخ به  علیرضا

سلام
شما باید جزو بیست درصد برتر با گذراندن سه چهارم واحدهای درسی تا پایان ترم ششم باشید. درمورد جزییات شرایط هم میتونید فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران رو دقیق تر چک کنید:
https://mastertest.ir/1401/11/%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B2/
این که قطعی قبول میشید یا نه هم بستگی به شرایط کسایی که ثبت نام میکنن و معیارهای دانشگاه داره

فاطمه
بهمن ۲۴, ۱۴۰۱ ۳:۵۵ ب٫ظ

سلام. دانشجوی آموزش ابتدایی که رشته مرتبطش علوم تربیتی هست. برای ارشد استعداد های درخشان، میتونه از رشته روانشناسی گرایش انتخاب کنه؟

مهسا
بهمن ۲۹, ۱۴۰۱ ۴:۵۲ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
احتمالا خیر. اما تشخیص مرتبط بودن رشته بر عهده دانشگاهه. هر دانشگاهی خواستید شرکت کنید اول فراخوانشو چک کنید چون بعضیاشون رشته های مرتبط رو اعلام میکنن. در مرحله بعد به دفتر استعداد درخشانشون زنگ بزنید و سوال کنید.

مهسا
بهمن ۲۳, ۱۴۰۱ ۱۱:۵۱ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر
من هم کنکور فراگیر دادم هم استعداد درخشان (جفتش دانشگاه ازاد)
نتیجه استعداد درخشانم بخاطر نقض مدرک اعلام نشده بود ولی نتیجه با کنکور فراگیرم اعلام شد و شهر خودم قبول شدم البته نمرات فراگیرم زیر ۱۲ بود ثبت نام کردم و ترم ۱ رو هم تموم کردم و ترم ۲ هم فعلا تو بازه زمانی انتخاب واحد هست و انتخاب واحدمم انجام دادم
الان که نتیجه استعداد درخشان اومده همون دانشگاه و همون رشته و گرایش پذیرفته شدم
سوالم این هست که اگه بخوام اون فراگیرم رو با استعداد جابجا کنم شرایطش چجوریه؟ فقط سیستمی نوع پذیرش عوش میشه یا نه باید از اول ثبت نام کنم و مجدد شهریه بدم و تطبیق بزنم و هزینه تطبیق و غیره رو بدم؟ ممنون میشم اگه کامل راهنماییم کنید
سپاس

مهسا
بهمن ۲۹, ۱۴۰۱ ۴:۵۲ ق٫ظ
پاسخ به  مهسا

سلام
این مورد رو باید از واحد دانشگاهی خودتون سوال کنید. اما در کل فکر نمیکنم ضرورتی به این کار باشه. مدرک یکسانه.

........
بهمن ۲۳, ۱۴۰۱ ۲:۳۲ ب٫ظ

سلام خسته نباشید
من یه بار از طریق ارشد استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد قبول شدم دوباره میتونم سال بعد ارشد استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد شرکت کنم و اگه قبول شدم از واحد قبلی انصراف بدم؟؟ یا فقط یه بار امکان قبولی از طریق ارشد استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد هستش؟؟؟

مهسا
بهمن ۲۹, ۱۴۰۱ ۴:۵۳ ق٫ظ
پاسخ به  ........

سلام
خیر برای دانشگاه ازاد محدودیت یک بار قبولی به صورت بدون کنکور نیست و میتونید دوباره شرکت کنید. مشکلی نداره

N
بهمن ۲۲, ۱۴۰۱ ۱۱:۳۸ ب٫ظ

سلام
من فارغ‌التحصیل مهر ماه ۱۴۰۰دانشگاه آزاد هستم یه بار از طریق استعداد های درخشان دانشگاه آزاد ارشد قبول شدم ولی میخوام انصراف بدم میخوام بدونم سال ۱۴۰۲ دوباره میتونم ارشد استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد شرکت کنم ؟؟؟(یا به علت اینکه یه بار از این طریق قبول شدم میخوام انصراف بدم نتونم شرکت کنم) ممنون میشم راهنمایی کنید

N
بهمن ۲۳, ۱۴۰۱ ۱:۵۷ ق٫ظ
پاسخ به  N

موقع ثبت نام ارشد استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد سایت خطا نده به علت اینکه شما یه بار قبول شدید از این طریق و ثبت نام کردید و بعدش انصراف دادید دیگه نمی تونید شرکت کنید؟؟؟
خیلی استرس دارم که دوباره نتونم شرکت کنم لطفاً راهنمایی کنید

مهسا
بهمن ۲۹, ۱۴۰۱ ۴:۵۳ ق٫ظ
پاسخ به  N

سلام
خیر برای دانشگاه ازاد محدودیت یک بار قبولی به صورت بدون کنکور نیست و میتونید دوباره شرکت کنید. مشکلی نداره

علی
بهمن ۲۰, ۱۴۰۱ ۷:۱۹ ب٫ظ

سلام مجدد
برای ثبت نام باید بین همکلاسی های خدت جز ۲۰درصد باشی یا کل ورودی اون رشته؟

مهسا
بهمن ۲۹, ۱۴۰۱ ۴:۵۴ ق٫ظ
پاسخ به  علی

سلام
کل ورودی اون رشته در سال ورود خودتون به دانشگاه. اگه رشته شما فقط ترم مهر یا فقط ترم بهمن پذیرش کرده میشه همون همکلاسی هاتون. اما اگه مهر و بهمن داشته باید بین همه جزو ۲۰ درصد برتر بشید.

علی
بهمن ۲۰, ۱۴۰۱ ۷:۱۸ ب٫ظ

سلام.من شاگرد اول رشته‌م هستم
حالا اگر همکلاسی من که معدلش پایین تره ولی مقاله داره ثبت نام کنه اون قبول میشه؟

مهسا
بهمن ۲۹, ۱۴۰۱ ۴:۵۵ ق٫ظ
پاسخ به  علی

سلام
بله ممکنه این اتفاق بیفته. چون معمولا تنها معیار قبولی معدل نیست. حتی ممکنه هیچ کدوم قبول نشید. به هر صورت حتما ثبت نام کنید فراخوان ها رو و شانستونو از دست ندید.

مهربان
بهمن ۲۰, ۱۴۰۱ ۸:۲۴ ق٫ظ

سلام وقت بخیر
اعلام نتایج ارشد استعداد های درخشان دانشگاه آزاد کی اعلام میشه

فاطمه
بهمن ۱۹, ۱۴۰۱ ۰:۲۰ ق٫ظ

سلام. من ورودی ۹۸ هستم و متاسفانه دانشگاه دیر اسامی استعداد های درخشان رو اعلام کرد و فرصتی برای ثبت نام دانشگاه شهید بهشتی ندارم. میتونم صبر کنم بعد از فارغ التحصیلی برای مهر سال ۱۴۰۴ برای ارشد بدون کنکور ثبت نام کنم ؟

مهسا
بهمن ۲۰, ۱۴۰۱ ۲:۱۵ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
اگه ورودی مهرماه هستید خیر متاسفانه. ورودی های مهر ۹۸ امسال میتونن شرکت کنن در فراخوان های بدون کنکور.

#
بهمن ۱۸, ۱۴۰۱ ۱۱:۴۹ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
یه سوال داشتم میخواستم بدونم که میشه برای کارشناسی ارشد از طریق استعداد درخشان چندتا دانشگاه شرکت کرد؟؟ و اینکه اگر میشه که واسه استعداد درخشان چندتا دانشگاه ثبت نام کرد اگر چندتارو قبول بشیم بخوایم یه دانشگاه ثبت نام کنیم ولی اون دانشگاهای که قبول شدیم ثبت نام نکنیم یعنی باید انصراف بدیم در اصل شامل جریمه یا هزینه میشه؟؟؟

مهسا
بهمن ۲۰, ۱۴۰۱ ۲:۲۰ ق٫ظ
پاسخ به  #

سلام
بله میشه چند تا دانشگاه ثبت نام کنید. هر دانشگاهی که زودتر نتایج رو اعلام کنه و اسمتون رو وارد سامانه کنه، دانشگاه بعدی نمیتونه اسمتون رو در پورتال سنجش ثبت کنه، مگر این که با دانشگاه اول صحبت کنید و انصراف بدید. بعد دانشگاه دومی بتونه اسمتون رو وارد کنه.
نه مشمول هزینه نمیشید.

احمدی
بهمن ۱۸, ۱۴۰۱ ۳:۴۰ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
من دانشجوی ترم آخر دوره کارشناسی هستم. برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد بدون کنکور (از طریق استعداد درخشان) چه زمانی باید اقدام کنم؟
بعد از فارغ التحصیلی یا قبل از آن؟

مهسا
بهمن ۲۰, ۱۴۰۱ ۲:۲۹ ق٫ظ
پاسخ به  احمدی

سلام
بعد از ترم ششم میتونید شرکت کنید.
اگه ورودی مهر ۹۸ و قبل از اون هستید فقط امسال میتونید در فراخوان ها شرکت کنید.

احمدی
بهمن ۲۰, ۱۴۰۱ ۴:۵۰ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

ورودی مهر ۹۹ هستم.
الانم دانشجوی ترم آخرم (شش ترمه تموم می‌کنم) باید صبر کنم تا فارغ التحصیل بشم و بعد در فراخوان ها شرکت کنم؟

فاطی
بهمن ۱۶, ۱۴۰۱ ۱۲:۳۲ ب٫ظ

سلام و وقت بخیر خدمت شما، ببخشید چرا هنوز جواب فراخوان استعداد های درخشان استان کهگیلویه و بویراحمد نیومده نیومده.
گفتن دی ماه، بعد گفتن بهمن ماه.

مهسا
بهمن ۲۰, ۱۴۰۱ ۲:۳۱ ق٫ظ
پاسخ به  فاطی

سلام
هنوز خیلی زوده نگران نباشید. خیلی دانشگاه ها تازه فراخوان زدن و بعضیاشون مهلت ثبت نامشون تا تیرماهه.

فاطی
بهمن ۱۶, ۱۴۰۱ ۱۲:۲۳ ب٫ظ

سلام و وقت بخیر خدمت شما.
ببخشید چرا هنوز جواب فراخوان استعداد های درخشان استان کهگیلویه و بویراحمد نیومده،گفتن اواخر دی ماه، بعد گفتن بهمن ماه.
و ما همچنان در حال انتظاریم.

محمد رضا
بهمن ۱۵, ۱۴۰۱ ۳:۳۰ ب٫ظ

سلام اگه کارشناسی ناپیوسته باشیم نمی تونیم ارشد مستقیم ثبت نام کنیم؟

مهسا
بهمن ۲۰, ۱۴۰۱ ۲:۳۲ ق٫ظ
پاسخ به  محمد رضا

سلام
خیر مطابق ایین نامه فقط فارغ التحصیلان کارشناسی پیوسته میتونن در فراخوان های ارشد استعداد درخشان شرکت کنن.

علی
بهمن ۱۳, ۱۴۰۱ ۹:۰۸ ب٫ظ

سلام من دانشجوی ترم آخر رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی از دانشگاه پیام نور هستم. برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، اگه بخوام از سهمیه استعداد درخشان استفاده کنم، باید پیام نور درس بخونم یا می‌تونم دانشگاه دیگه ای انتخاب کنم؟

مهسا
بهمن ۱۴, ۱۴۰۱ ۵:۱۲ ق٫ظ
پاسخ به  علی

سلام
دانشگاه پیام نور پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان نداره. دانشگاه های سراسری میتونید ثبت نام کنید به شرطی که خود دانشگاه محدودیتی نذاشته باشه. به لحاظ ایین نامه مشکلی نیست.

علی
بهمن ۱۵, ۱۴۰۱ ۳:۴۵ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

ممنون از پاسخگویی شما.
تعدادی از فراخوان های دانشگاه ها رو چک کردم، اکثرا محدودیت گذاشتن. به نظرتون من مجاز به ثبت نام برای چه دانشگاهی هستم؟

مهسا
بهمن ۱۶, ۱۴۰۱ ۳:۱۱ ق٫ظ
پاسخ به  علی

سلام
چک کردن فراخوان ها رو ادامه بدید. یکی از دانشگاه هایی که محدودیت نذاشته دانشگاه صنعتی ارومیه است. لینک زیر رو ببینید:
https://mastertest.ir/1400/11/%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%87-1401/

مری
بهمن ۱۳, ۱۴۰۱ ۴:۳۳ ب٫ظ

سلام
ببخشید برای استعداد درخشان به نمره ها هم توجه میشه یا فقط به معدل کل توجه میکنن
برای مثال معدل بالا است اما نمره های دروس مربوط به بازاریابی کمی پایینه
اگر کسی رشته بازاریابی بخواد نمره هاش تاثیری داره یا فقط معدل کل تاثیر داره

مهسا
بهمن ۱۴, ۱۴۰۱ ۵:۱۳ ق٫ظ
پاسخ به  مری

سلام
این به رویکرد و معیارهای دانشگاه ها بستگی داره. چون در مقطع ارشد مصاحبه معمولا برای پذیرش استعداد درخشان صورت نمیگیره، دانشگاه ها معیارهایی تعریف میکنند که بتونن از بین حائزین شرایط یک سری رو انتخاب کنند که معیار مشخص و ثابتی نیست.

کیمیا
بهمن ۱۱, ۱۴۰۱ ۱۰:۴۱ ق٫ظ

سلام توروخدا میشه بگید تو مصاحبه استعداد درخشان و مصاحبه علمی چه سوالایی میپرسن؟ و چه منابعی باید بخونم؟ (روانشناسی بالینی، آزاد شیراز)

مهسا
بهمن ۱۴, ۱۴۰۱ ۵:۱۱ ق٫ظ
پاسخ به  کیمیا

سلام
خیلی از دانشگاه ها مصاحبه ندارند. اونهایی که دارند هم روال خیلی مشخصی نداره، اما طبیعتا اغلب سوالات علمی مرتبط با رشته تون رو میپرسن.

سارا
بهمن ۹, ۱۴۰۱ ۱۱:۱۱ ق٫ظ

سلام وقت بخیر
آیا اطلاع دارین دانشگاه شهیدبهشتی چه تعداددانشجو برای رشته حقوق خصوصی ازطریق فراخوان استعداددرخشان پذیرش میکنه؟

مهسا
بهمن ۱۴, ۱۴۰۱ ۵:۱۰ ق٫ظ
پاسخ به  سارا

سلام
ظرفیت باازمون این دانشگاه در دفترچه انتخاب رشته مشخص میشه که بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد منتشر میشه. ۴۰ درصد اون ظرفیت بدون ازمون پذیرش میکنند.

زیبا
بهمن ۸, ۱۴۰۱ ۲:۴۱ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر چرا دانشجویان کارشناسی ناپیوسته نمیتونن از استعداد درخشان استفاده کنن؟؟
یعنی ماها هیچ شانسی نداریم کلا ؟؟
یا دانشگاهی وجود داره که با کارشناسی ناپیوسته روزانه براساس استعداد درخشان قبول کننن؟؟؟

مهسا
بهمن ۱۴, ۱۴۰۱ ۵:۰۹ ق٫ظ
پاسخ به  زیبا

سلام
شرط ایین نامه اینه که متقاضیان کارشناسی ارشد بدون ازمون استعداد درخشان نمیتونن فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته باشن. بنابراین هیچ دانشگاهی فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته رو به صورت بدون ازمون پذیرش نمیکنن.

فاطمه
بهمن ۵, ۱۴۰۱ ۱:۳۰ ب٫ظ

در ضمن من الان ۷ ترم فارغ التحصیل شدم و جزء ۳۰ درصد برتر هستم چجوری میتونم برای دانشگاه باهنر با استعداد درخشان اقدام کنم؟ حضوری باید برم؟

مهسا
بهمن ۸, ۱۴۰۱ ۱:۳۲ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

خیر باید منتظر باشید تا این دانشگاه فراخوان بده.
همه فراخوان در سایت مسترتست و کانال تلگرامی ش اطلاع رسانی میشه.
ثبت نام ها عموما غیرحضوریه

فاطمه
بهمن ۵, ۱۴۰۱ ۱:۲۱ ب٫ظ

سلام من جزء استعداد های درخشان هستم و رشته ام فلسفه اس روزانه دانشگاه ولیعصر رفسنجان ام بعد میتونم برای دانشگاه باهنر کرمان در رشته ی روانشناسی روزانه برای ارشد بخونم؟

مهسا
بهمن ۸, ۱۴۰۱ ۱:۳۱ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
پذیرش بدون کنکور در رشته مرتبط صورت میگیره و خیلی بعیده با مدرک کارشناسی فلسفه بتونید روانشناسی شرکت کنید

یلدا
بهمن ۵, ۱۴۰۱ ۲:۱۹ ق٫ظ

سلام وقت بخیر،
ببخشید من دانشجوی دانشگاه آزاد هستم ،
آیا میتونم استعداد درخشان سراسری ثبت نام کنم؟

مهسا
بهمن ۸, ۱۴۰۱ ۱:۳۴ ق٫ظ
پاسخ به  یلدا

سلام
در ایین نامه محدودیتی برای پذیرش فارغ التحصیلان دانشگاه ازاد نیست اما معمولا خود دانشگاه ها این محدودیت رو قائل میشن.
به هر صورت باید هر فراخوان رو جداگونه بررسی کنید ببینید شرایطشون چیه.
همه فراخوان در سایت مسترتست و کانال تلگرامی ش اطلاع رسانی میشه.

فاطی
بهمن ۲, ۱۴۰۱ ۱۰:۳۹ ق٫ظ

با سلام و خسته نباشید.
ببخشید اعلام نتایج استعداد های درخشان کی میاد؟
گفتن اواخر دی ماه،دی ماه هم تموم شد که.

مهسا
بهمن ۸, ۱۴۰۱ ۱:۳۵ ق٫ظ
پاسخ به  فاطی

سلام
ایین نامه امسال مصوب شده و احتمالا دقیقا زمان بندیش رعایت نشه. با این حال بسیاری از دانشگاه در حال ثبت نام هستن.

امیر
بهمن ۱, ۱۴۰۱ ۷:۵۱ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
من ۳ ساله فارغ التحصیل شدم میخواستم استعداد درخشان رشته حقوق ثبت نام کنم متاسفانه چند ماهه پیگیرم هنوز سایتی فراخوان نداده آیا میتونم ثبت نام کنم؟ اصلا امسال میزارن تا آخر ۱۴۰۱ یا دیگه ثبت نام نداره؟ خواهشا لطفاااااااا
یکی جواب بده اگر میدونید ممنون میشم

مهسا
بهمن ۸, ۱۴۰۱ ۱:۳۶ ق٫ظ
پاسخ به  امیر

سلام
خیر متاسفانه نمیتونید ثبت نام کنید. یکی از شروط ایین نامه اینه که شما فقط تا یک سال بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی میتونید در فراخوان های بدون کنکور ثبت نام کنید.

امیر
بهمن ۱, ۱۴۰۱ ۷:۴۱ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
من ۳ ساله فارغ التحصیل شدم میخواستم استعداد درخشان رشته حقوق ثبت نام کنم متاسفانه چند ماهه پیگیرم هنوز سایتی فراخوان نداده آیا میتونم ثبت نام کنم؟ اصلا امسال میزارن تا اخر ۱۴۰۱ یا دیگه ثبت نام نداره؟ خواهشا لطفااااااا
یکی جواب بده اگر میدونید ممنون میشم

اسما
دی ۲۷, ۱۴۰۱ ۱۱:۰۲ ب٫ظ

سلام من استعداد درخشان ثبت نام کنم میتونم بعدش کنکور وزارت بهداشت بدم اگر استعداد درخشان قبول نشم

مهسا
دی ۲۸, ۱۴۰۱ ۱:۰۳ ق٫ظ
پاسخ به  اسما

سلام
مشکلی نیست میتونید هر دو رو ثبت نام کنید و در کنکور هم شرکت کنید.

شبنم
دی ۲۲, ۱۴۰۱ ۱۱:۳۴ ق٫ظ

سلام . ایا بعد از ۶ ترم ، در ترم تابستانی درسی برداشته باشیم، جزو معدل ۶ ترم در استعداد درخشان لحاظ خواهد شد ؟ و اینکه ایا ترم تابستانی جزو نیم سال تحصیلی حساب میشود ؟ چون من در ۸ ترم تحصیلی و یک ترم تابستانی فارغ التحصیل خواهم شد. نکته بعدی اینکه آیا معدل ۷ ترم ممکن است در بخشنامه جدید مورد اهمیت واقع شود ؟

مبینا
دی ۱۶, ۱۴۰۱ ۲:۲۹ ب٫ظ

سلام من متوجه اون ۱۵ درصد دانشگاه دولتی نمیشم و نمیدونم ایا میتونم بدون کنکور دولتی برم یا ن

مهسا
دی ۲۸, ۱۴۰۱ ۱:۰۶ ق٫ظ
پاسخ به  مبینا

سلام
در ایین نامه جدید البته شده جزو ۲۰ درصد برتر. از دانشگاهتون باید سوال کنید که ایا شما جزو ۲۰ درصد برتر بودین یا نه.

hanieh hozouri
دی ۳, ۱۴۰۱ ۰:۳۴ ق٫ظ

من رشته ام گرافیکه و کارشناسی و دانشگاه شریعتی خوندم با معدل کل ۱۸/۵ . امسال درسم تموم شد . میخواستم بپرسم برای ارشد هنر ، من میتونم بدون کنکور ، دانشگاهی پذیرش بگیرم ؟

مهسا
دی ۲۸, ۱۴۰۱ ۱:۰۷ ق٫ظ
پاسخ به  hanieh hozouri

سلام
اگه شرایط ارشد استعداد درخشان دارید میتونید در فراخوان دانشگاه ها شرکت کنید و شانستون رو امتحان کنید.
بدون کنکور در مقطع ارشد دانشگاه های دولتی به همین شیوه پذیرش داره

مهدی
آذر ۲۳, ۱۴۰۱ ۱۰:۰۶ ق٫ظ

سلام. اگه ۱۵ درصد کلاس ۳.۳ باشد ایا نفر چهارم هم جزو استعداد درخشان هست؟

Baran
آذر ۱۶, ۱۴۰۱ ۱:۰۵ ق٫ظ

سلام من ورودی ۹۸ هستم و هفت ترمه ( این ترم) درسم تموم میشه، میخواستم ببینم دانشگاه فردوسی ثبت نام ارشد بدون کنکور در رشته ادیان و عرفان ،برای امسال ( تا پایان اسفند) داره یا نه؟ چون در فراخوانی که زده فقط چند رشته محدود رو بیان کرده. ممنون میشم راهنماییم کنید که اگه هنوز مهلت داره ثبت نام کنم.

مهسا
دی ۲۸, ۱۴۰۱ ۱:۰۸ ق٫ظ
پاسخ به  Baran

سلام
باید منتظر فراخوان این دانشگاه برای سال ۱۴۰۲ باشیم. معمولا برای همه رشته هایی که با کنکور پذیرش دارند بدون کنکور هم دانشجو میگیرن

محمدرضا
آذر ۸, ۱۴۰۱ ۱:۲۷ ب٫ظ

سلام وقت بخیر برای امسال هنوز هیچ دانشگاهی فراخوان نداده امکان داره امسال دانشگاه ها از این طریق پزیرش نداشته باشن ؟؟؟

مهسا
دی ۲۸, ۱۴۰۱ ۱:۰۹ ق٫ظ
پاسخ به  محمدرضا

سلام
امسال دانشگاه ها منتظر ابلاغ ایین نامه جدید بودن و فراخوان دانشگاه ها داره کم کم منتشر میشه. همه فراخوان ها در همین سایت اطلاع رسانی میشه

معصومه
آذر ۵, ۱۴۰۱ ۱۱:۴۳ ب٫ظ

سلام من فارغ تحصیل شهریور ۱۴۰۱رشته حسابداری از دانشگاه پیام نور بامعدل ۱۸.۳۰ که ۵ ترمه تموم کردم.بنظرتون میتونم استعداد درخشان دانشگاه سراسری ازهمون رشته شرکت کنم؟و اینک بنظرتون امسال بازم امکان ثبت نام هس یا مونده برا سال بعد؟

مهران
آذر ۱۰, ۱۴۰۱ ۶:۰۲ ب٫ظ
پاسخ به  معصومه

شما تقریبا میشه گفت که هیچ کدوم از شرایط رو ندارید:

 1. باید دانشجوی سال آخر باشید و نه فارغ‌التحصیل
 2. باید دانشجوی کارشناسی پیوسته باشید.
 3. باید در طول ۸ ترم فارغ‌التحصیل شوید.
 4. باید دانشجوی دانشگاه‌های سراسری باشید.
 5. باید بلافاصله بعد از فراغت از تحصیل، مقطع ارشد رو شروع کنید.
رضا
آذر ۳, ۱۴۰۱ ۶:۳۲ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر . ببخشید ، امسال برای جذب از طریق سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد هنوز دانشگاه ها فراخوانی نزدند ؟

مهسا
آذر ۴, ۱۴۰۱ ۱۱:۳۶ ب٫ظ
پاسخ به  رضا

سلام
خیر هنوز فراخوانی اعلام نشده. هر دانشگاهی که فراخوان بده در همین سایت و کانال تلگرامی مسترتست اطلاع رسانی میشه.

سارا
آذر ۱, ۱۴۰۱ ۰:۳۳ ق٫ظ

سلام وقتتون بخیر ،فارغ التخصیل رشته مهندسی پزشکی از دانشگاه ازادم معدلم بالای ۱۶ است میتونم برای دانشگاه ازاد غرب یا علوم تحقیقات از طریق استعداد های درخشان اقدام کنم؟ متاسفانه توی لیست اسم رشته مهندسی پزشکی رو ندیدم و نمیدونم ب طور دقیق برای کدوم دانشگاه ازاد میتونم بدون کنکور ثبت نام کنم ممنون میشم راهنمایی کنید .

مهسا
آذر ۴, ۱۴۰۱ ۱۱:۴۲ ب٫ظ
پاسخ به  سارا

سلام
اگه بقیه شرایط استعداد درخشان دانشگاه ازاد رو هم دارید بله میتونید.
فراخوان امسال تموم شده (همزمان با انتخاب رشته داوطلبان با کنکور بود) و فراخوان جدید انشاالله سال اینده اعلام میشه. پیگیر اخبار همین سایت باشید اطلاع رسانی میشه

سارا
آذر ۱۸, ۱۴۰۱ ۸:۵۰ ق٫ظ
پاسخ به  مهسا

شرایطشو اگه اشتباه نکنم این بود ک معدل بالای ۱۶ باشه یک سال از فارغ التحصیلیت گذشته باشه ،متاسفاته من پارسال بهمن ماه فارغ التحصیل شدم ینی برای سال دیگه نمیتونم اقدام کنم؟
ممنون بابت پاسخگوییتون🌼

سما
آبان ۸, ۱۴۰۱ ۰:۰۸ ق٫ظ

سلام وقتتون بخیر
نقص مدرک استعداد درخشان ارشد حدودا تا چه مدت طول می‌کشد تا اعلام شود ؟ممنونم می‌شوم پاسخ دهید .

مهسا
آبان ۲۰, ۱۴۰۱ ۶:۲۹ ب٫ظ
پاسخ به  سما

سلام
اگه منظورتون ارشد استعداد درخشان دانشگاه ازاده که قبولی ها برای ترم بهمن اعلام میشه.

یگانه
آبان ۱, ۱۴۰۱ ۰:۵۰ ق٫ظ

سلام وقت بخیر شرایط برای پیام نور به چه صورته؟

مهسا
آبان ۲۰, ۱۴۰۱ ۶:۲۹ ب٫ظ
پاسخ به  یگانه

سلام
برای پیام نور پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور نداریم. فقط میتونید کنکور ارشد فراگیر رو شرکت کنید اگه نمیخواید کنکور ارشد سراسریو بدید.

مریم
مهر ۱۹, ۱۴۰۱ ۶:۴۵ ب٫ظ

سلام
من برای استعداد درخشان امسال ثبت نام کردم اما چون دانشگاه من رو فارغ التحصیل اعلام نکرده بود به مشکل خوردم و قبول نشدم بعلت کم کاری دانشگاه.
حالا کارای فارغ التحصیلیم انجام شده و مدرکم حاضر خواستم یپرسم الان که مشکلم حل شده امکان داره من بهمن پذیرش بشم؟ و اینکه آیا برای بهمن باید مجددا مدارکمو بارگزاری کنم در سامانه یا خود سازمان بررسی میکنه؟ و اینکه اگه برای بهمن پذیرش داشته باشن معمولا کی اعلام میکنن؟ ممنون

مهسا
آبان ۲۰, ۱۴۰۱ ۶:۳۱ ب٫ظ
پاسخ به  مریم

سلام
برای ترم بهمن کسانی که نقص مدرک داشتن و نتیجه براشون نقص مدرک اعلام شده بود رو خود دانشگاه ازاد نتایجشون رو اعلام میکنه. نیازی به کار خاصی نیست. کسانی که نقص مدرک نبودن یا نتونستن مدارک بارگذاری کنن متاسفانه دیگه الان کار نمیشه کرد. البته میتونید یه سر برید سازمان مرکزی شاید همکاری کرددن.

صادق
مهر ۱۲, ۱۴۰۱ ۹:۵۹ ق٫ظ

سلام
من کنکور شرکت نکردم و جز استعدادهای درخشان هم نیستم
هرچند دانشگاه چمران درس خوندم و به تازگی لیسانس گرفتم
نیاز دارم به هر شکلی و در هر رشته ای فقط ثبت نام کنم تا معافیت تحصیلی داشته باشم.
شما راهی سراغ دارید تا بتونم ثبت نام کنم؟

مهسا
مهر ۱۵, ۱۴۰۱ ۷:۳۱ ب٫ظ
پاسخ به  صادق

سلام
متاسفانه در مقطع کارشناسی ارشد چنین شرایطی نیست. فقط پردیس های بین الملل بدون کنکور پذیرش میکنن که الان فراخوانی برای ثبت نام نیستش

زهرا
مهر ۵, ۱۴۰۱ ۲:۵۵ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
ببخشید نتایج کارشناسی ارشد ویژه استعدادهای درخشان کی میاد؟
آخه نیمسال تحصیلی داره شروع میشه و هنوز نیومده

امیرحسین
شهریور ۳۰, ۱۴۰۱ ۱۲:۲۸ ب٫ظ

سلام من فارغ تحصیل کارشناسی ناپیوسته حسابداری هستم با معدل ۱۸ و در ۴ ترم تموم کردم درسمو ایا میتونم استعداد درخشان دانشگاه ازاد شرکت کنم ؟

مهسا
مهر ۱۵, ۱۴۰۱ ۷:۳۳ ب٫ظ
پاسخ به  امیرحسین

سلام
اگه سایر شرایط رو دارید بله میتونید شرکت کنید.
– پذیرش دانش آموختگان واجد شرایط تا ۳ سال پس از فارغ التحصیلی امکان پذیر است.– رعایت هم نامی گروه عمده تحصیلی رشته مقطع کارشناسی متقاضی با رشته مورد تقاضا در مقطع کارشناسی ارشد الزامی است.

Ziba
شهریور ۲۷, ۱۴۰۱ ۷:۳۴ ب٫ظ

سلام‌برای استعداد درخشان ارشد کارشناسی پیوسته باید باشیم حتما ؟؟

مهسا
مهر ۱۵, ۱۴۰۱ ۷:۳۳ ب٫ظ
پاسخ به  Ziba

سلام
برای دانشگاه های سراسری بله باید حتما فارغ التحصیل ارشد پیوسته باشید

سرور
شهریور ۲۶, ۱۴۰۱ ۳:۱۷ ق٫ظ

سلام من ثبت نام کردم برای ارشداستعداد درخشان جواب اومده ریز نمرات و معدل درست نیست دوباره پی دی اف و بارگزاری کردم بازم همون جواب می یاد چه کاری باید انجام بدم

Maede
شهریور ۲۰, ۱۴۰۱ ۱۰:۵۰ ب٫ظ

سلام وقت بخیر من استعداد درخشان قبول شدم اگر نرم و ترم بعدی دوباره ثبت نام کنم امکان پذیره؟

مهسا
شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ ۱۰:۳۴ ب٫ظ
پاسخ به  Maede

سلام
برای دانشگاه ازاد معمولا همکاری میکنند. برای دانشگاه های سراسری بعیده.

N
شهریور ۱۷, ۱۴۰۱ ۱۰:۴۴ ق٫ظ

سلام وقت بخیر جواب استعداد درخشان ارشد برای من اومده به دلیل عدم فارغ‌التحصیلی نتیجه شما اعلام نشده اما من تیر امسال درسم تمام شده و درخواست فارغ‌التحصیلی هم به دانشگاه دادم ممنون میشم راهنمایی کنید که الان من رد شدم یا یه مدت دیگه اعلام میکنن نتیجه رو و اینکه چه طور پیگیری کنم

مهسا
شهریور ۱۸, ۱۴۰۱ ۵:۳۶ ب٫ظ
پاسخ به  N

سلام
باید مراحل اداری فارغ التحصیلی تون رو هم انجام میدید تا موقع استعلام از سمت دانشگاه اعلام میشه فارغ التحصیلی تون. از دانشگاه پیگیری کنید ممکنه برای ترم بهمن مجدد بررسی بشه مدارکتون.

محدثه
شهریور ۱۶, ۱۴۰۱ ۱۱:۲۳ ب٫ظ

سلام ببخشید من استعداد درخشان اولویت اولم قبول شدم الان میتونم برم ی دانشگاه دیگه ک اولویت بعدیم بود وسطح دانشگاش ازاون ک قبول شدم پایین تره میشه اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه

مهسا
شهریور ۱۸, ۱۴۰۱ ۵:۳۷ ب٫ظ
پاسخ به  محدثه

سلام
خیر متاسفانه دانشگاه ازاد عموما با چنین درخواست هایی موافقت نمیکنه. بازم میتونید پیگیری کنید خودتون از واحد مبدا و مقصد.

S.p
شهریور ۱۶, ۱۴۰۱ ۹:۳۶ ب٫ظ

سلام‌خسته نباشید امروز نتایج استعدا درخشان‌کارشناسی ارشد اومده اما من‌نمیتونم ببینم؟ برای کسی هم اینطوری هست ایا؟
اگ قبول نشده باشیم نمیره تو سایت؟
ممنون میشم‌راهنمایی کنین

Mz
شهریور ۱۷, ۱۴۰۱ ۲:۲۰ ب٫ظ
پاسخ به  S.p

سلام منم همینطورم شما کدوم شهرین؟

S.R
شهریور ۱۶, ۱۴۰۱ ۸:۴۷ ب٫ظ

سلام،من ارشد رشته خودم را با آزمون دانشگاه آزاد قبول شدم و هم با استعداد درخشان دانشگاه آزاد ،سوال من این است که کدام یک بهتر است ک ثبت نام کنم با آزمون و استعداد درخشان فرقی دارند و ایا استعداد درخشان مزایای خاصی داره

مهسا
شهریور ۱۸, ۱۴۰۱ ۵:۳۸ ب٫ظ
پاسخ به  S.R

سلام
مزایای خاصی عموما نداره. اما اگه یه درصد مزایایی هم بدن بهتره با استعداد درخشان رو ثبت نام کنید. چون در نهایت فرقی نداره مدرکتون.

احمد
شهریور ۱۶, ۱۴۰۱ ۴:۳۴ ب٫ظ

سلام ، معمولا نتایج نهایی استعداد درخشان کی اعلام میشه و اطلاعیه ثبت نام کی منتشر میشه؟ احتمالش هست تا آبان این فرایند طول بکشه؟ دو روز دیگه ثبت نام با کنکور تموم میشه، میشه ریسک کرد و‌منتظر موند؟

مهسا
شهریور ۱۸, ۱۴۰۱ ۵:۳۸ ب٫ظ
پاسخ به  احمد

سلام
برای دانشگاه سراسری اگه منظورتونه که متاسفانه دقیقا نمیشه زمانی برای اعلام نتایج مشخص کرد.

پری
شهریور ۱۶, ۱۴۰۱ ۴:۱۲ ب٫ظ

سلام وقت بخیر من برای استعداد درخشام پذیرش اصلی شدم .کنکور ارشد هم شرکت کردم همون گرایش و دانشگاه قبول شدم . هنوز اطلاعیه ثبت نام استعداد درخشان نیومده و زمان ثبت نام با کنکور هم شنبه به پایان می رسه مرددم چیکارکنم ؟ اگه سنجش رد کنه کنکور هم از دست میدم.

مهسا
شهریور ۱۸, ۱۴۰۱ ۵:۳۹ ب٫ظ
پاسخ به  پری

سلام
چرا همون با کنکور رو ثبت نام نمیکنید؟ چون در نهایت فرقی نداره مدرکی که بهتون میدن. ضمن این که خیلی بعیده که سنجش رده کنه نتایج استعداد درخشان رو

فاطمه نوید
شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ ۲:۵۱ ق٫ظ

سلام آیا دانشگاه آزاد برای ترم بهمن فقط به کسانی که در ثبت نام استعداد درخشان ارشد نقص مدرک داشتند امکان ثبت نام مجدد می دهد یا سایر داوطلبانی که تیرماه به ثبت نام نرسیدند قادر به ثبت نام در بهمن هستند ؟

مهسا
شهریور ۱۸, ۱۴۰۱ ۵:۳۹ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه نوید

سلام
خیر عموما فرصت مجددی برای ثبت نام نمیدن و فقط کسانی که نقص مدرک خورده بودن مجدد بررسی میشه و نتایجشون اعلام میشه.

فاطمه نوید
شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ ۲:۴۷ ق٫ظ

سلام وقت شما بخیر
بنده فارغ التحصیل کارشناسی رشته روانشناسی دانشگاه آزاد به تاریخ ۳۱ تیر ۱۴۰۱ هستم اما متاسفانه قادر به ثبت نام استعداد درخشان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در بازه زمانی مشخص نبودم ، پرسش بنده این است ایا سایت برای ترم بهمن مجددا فراخوان ثبت نام استعداد درخشان ارشد دارد ؟ و یا اگر جهت ثبت نام استعداد درخشان ارشد به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنم امکان پذیرش و ثبت نام بنده وجود دارد ؟
پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم

مهسا
شهریور ۱۸, ۱۴۰۱ ۵:۴۰ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه نوید

سلام
خیر عموما فرصت مجددی برای ثبت نام نمیدن و فقط کسانی که نقص مدرک خورده بودن مجدد بررسی میشه و نتایجشون اعلام میشه برای ترم بهمن. مراجعه حضوری هم عموما تاثیری نداره بازم میتونید پیگیری داشته باشید.

فاطمه نوید
شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ ۲:۳۷ ق٫ظ

سلام وقت شما بخیر
بنده فارغ التحصیل کارشناسی رشته روانشناسی دانشگاه آزاد به تاریخ ۳۱ تیر ۱۴۰۱ هستم اما متاسفانه قادر به ثبت نام استعداد درخشان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در بازه زمانی مشخص نبودم ، پرسش بنده این است ایا سایت برای ترم بهمن مجددا فراخوان ثبت نام استعداد درخشان ارشد دارد ؟ و یا اگر جهت ثبت نام استعداد درخشان ارشد به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنم امکان پذیرش و ثبت نام بنده وجود دارد ؟
پیشاپیش از راهنمایی شما بی نهایت سپاسگزارم

مهسا
شهریور ۱۸, ۱۴۰۱ ۵:۴۰ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه نوید

سلام
بالاتر پاسختون داده شده. موفق باشید

فاطمه نوید
شهریور ۱۴, ۱۴۰۱ ۲:۳۰ ق٫ظ

سلام وقتتون بخیر
بنده فارغ التحصیل شهریور ۱۴۰۱ کارشناسی روانشناسی دانشگاه آزاد هستم و در بازه زمانی مشخص شده نتونستم برای استعداد درخشان ثبت نام کنم ، آیا سایت مجددا امکان و اجازه ثبت نام در بهمن ماه امسال برای استعداد درخشان را به من می دهد ؟ یا باید برای سال آینده اقدام کنم ؟ آیا دانشگاه ثبت نام حضوری استعداد درخشان انجام میدهد ؟
سپاسگزارم از راهنمایی شما

مهسا
شهریور ۱۸, ۱۴۰۱ ۵:۴۲ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه نوید

سلام
بالاتر پاسختون داده شده. موفق باشید

ارمین
شهریور ۱۳, ۱۴۰۱ ۱۱:۴۸ ق٫ظ

سلام .ببخشید یک سوالی داشتم ،اینه که من پذیرش بدون ازمون استعداد درخشان قبول شدم .،بعد کنکور ارشدم دادم که شاید دانشگاه بهتری قبول بشم ولی کنکور مجاز به انتخاب رشته نشدم
حالا پذیریش بدون ازمون استعداد درخشان من لغو میشع؟؟؟

زهرا
شهریور ۱۶, ۱۴۰۱ ۱:۲۳ ق٫ظ
پاسخ به  ارمین

سلام. خیر

مهسا
شهریور ۱۸, ۱۴۰۱ ۵:۴۱ ب٫ظ
پاسخ به  ارمین

سلام
خیر فرایند پذیرش با ازمون و بدون آزمون جداست و مشکلی برای قبولی استعداد درخشان شما پیش نمیاد

سمیرا
شهریور ۱۳, ۱۴۰۱ ۸:۵۹ ق٫ظ

سلام وقتتون بخیر
من کاردانی طراحی و دوخت خوندم .چون تو شهرمون مقطع کارشناسی نبود مجددا کارشناسی چهارسال رشته نقاشی خوندم .هنگام اتمام کاردانی ب کارشناسی رشته طراحی پوشاک ب شهرم اومد روزانه قبول شدم دارم میخونم . یک ترم و یک ترم تابستانی درس خوندم بامعدل ۱۹.۵۳ همزمان تو ارشد شرکت کردم و روزانه قبول شدم
ایا من میتونم هم ارشد و هم کارشناسیم ک از دو رشته متفاوت اقدام کردم بخونم
یا مشکلی برام ایجاد میشه
من خیلی پیگیری کردم جواب درستی دریافت نکردم ممنون میشم کمکم کنید🌹🌹🌹🌹

مهسا
شهریور ۱۸, ۱۴۰۱ ۵:۴۳ ب٫ظ
پاسخ به  سمیرا

سلام
تحصیل همزمان در مقطع ارشد ممنوعه و اگه متوجه بشن براتون دردسر میشه. اگه نفهمن معمولا مشکلی نیست. ریسکش با خودتونه به هر صورت

مهرادشون
شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ ۱۰:۴۷ ق٫ظ

سلام ، من برای استعداد درخشان دانشگاه ی مدارکم رو تحویل دادم مصاحبه هم شدم، اما دانشگاه تا الان اسم من رو برای سنجش نفرستاده، یادشون رفته بود. الان من که مدارکم رو تحویل دادم و مجموعه دانشگاه تایید کردن من رو وضعیتم چی میشه؟ ممنون

زهرا
شهریور ۱۶, ۱۴۰۱ ۱:۲۴ ق٫ظ
پاسخ به  مهرادشون

فکر میکنم کلا تمام اسامی نهایی استعداد درخشان از یک مهر به بعد مشخص میشه

پری
شهریور ۱۶, ۱۴۰۱ ۴:۱۵ ب٫ظ
پاسخ به  زهرا

دیر نیست؟ از ۲۷ شهریور کلاس ها حضوریه …

مهسا
شهریور ۱۸, ۱۴۰۱ ۵:۴۳ ب٫ظ
پاسخ به  مهرادشون

سلام
کلا نتایج تایید استعداد درخشان دیر میاد و بعد از شروع ترمه. همه هم عموما تایید میشن و مشکلی نیست.

هانیه مهدویان
شهریور ۸, ۱۴۰۱ ۱:۰۵ ب٫ظ

با سلام.من فارغ التحصیل رشته نرم افزار هستم.سال ۸۶ از دانشگاه آزاد مشهد با معدل ۱۵،۷۵ فارغ التحصیل شدم.میخام برای ارشد در رشته ارتباط تصویری شروع کنم.نمیدونم مشهد روزانه داره یا نه؟بدون کنکور میتونم ارشد بخونم؟مشهد چ دانشگاههایی پذیرش دارن در این رشته؟ممنون

مهسا
شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ ۰:۵۰ ق٫ظ

سلام
خیر متاسفانه امکان قبولی بدون کنکور رو ندارید. شرایط پذیرش بدون کنکور بر اساس ایین نامه ارشد استعداد درخشانه که متاسفانه شما واجد شرایط نیستید.
باید در ازمون ارشد شرکت کنید.

Nila
شهریور ۷, ۱۴۰۱ ۴:۲۶ ق٫ظ

سلام من این متن رو در خصوص شرایط استعداد درخشان از سایت دانشگاه ازاد گناباد خوندم،ایا درسته؟!!!
فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی غیر پزشکی هر گروه تحصیلی شامل علوم انسانی ، پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و هنر می توانند در گروه های همنام تحصیلی در هر رشته ای ثبت نام نماید.
نیازی به تجانس رشته ها نیست. به طور مثال اگرفارغ التحصیل رشته کارشناسی عمران از گروه فنی و مهندسی است می تواند در تمام رشته های گروه فنی مهندسی ثبت نام نماید.
ینی من هم که رشته ی کارشناسیم جغرافیا بوده میتونم روانشناسی قبول شم واسه استعداد درخشان آخه هردوشون جزو گروه علوم انسانی هست.

مهسا
شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ ۰:۵۲ ق٫ظ
پاسخ به  Nila

سلام
وقتی وارد سامانه ثبت نام بدون کنکور بشید، رشته هایی که میتونید ثبت نام کنید رو براتون میاره. معمولا خیر نمیشه رشته ها انقد متفاوت باشه

شایان
شهریور ۴, ۱۴۰۱ ۷:۲۰ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر. میخواستم بدونم شهریه دانشگاه آزاد ارشد رشته ژنتیک ترمی چه قدر هست و پایان نامه اش چند تومن میشه ؟

عرفان جواهری
شهریور ۳, ۱۴۰۱ ۱۰:۱۲ ق٫ظ

سلام خسته نباشید من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته رشته مترجمی زبان انگلیسی هستم و تیرماه درسم تموم شد و معدلم شد۱۷/۳۴ چندتا سوال داشتم ازتون یک با توجه به معدلم من چقدر احتمال داره تو رشته خودم شانس قبولی داشته باشم همون رشته مترجمی زبان انگلیسی؟ سوال دومم اینه که من موقع پیش ثبت نام بدون کنکور استعداد درخشان کارت اعتباری تهیه کردم و مراحل ثبت نام رو انجام دادم اما چندتا سوال برام بابتش پیش اومد یکی اینکه مثلا داخل فرم ثبت نام زده بود معدل کارشناسی ک من زدم۱۷/۳۲ولی بخاطر اینکه یکی از درسام نمراتش تغییر کرد معدلم از۱۷/۳۲تغییر کرد به۱۷/۳۴یا مثلا یجا دیگش زده بود تعداد ترم های مجاز گذرونده شدع که من زدم ۴ترم تو سنوات مجاز گذروندم درسامو اما سه تا از درسامو مثلا یادمه کارورزیم داشتیم قبل شروع ترم سومم بود دانشگاه گفت میتونید تو ترم تابستون بردارید این درسارو ک ترم های بعدی کارتون سبک تر باشه و اذیت نشید حالا برای من ابهام ایجاد شدع ایا با توجه به اون درسای ک در تابستون ب میل خودم گذروندم الان من تو فرم ثبت نام درست زدم۴ترم گذروندم یا نه ترم تابستون رو هم ک گذروندم حساب میشع و دراصل۵ترم الان ۴ترمی ک زدم… ادامه نظر»

مهسا
شهریور ۱۲, ۱۴۰۱ ۰:۵۷ ق٫ظ

سلام
اکه میخواید ارشد بدون کنکور استعداد درخشان سراسری شرکت کنید که متاسفانه نمیتونید. چون فقط مختص کارشناسی پیوسته است.
درمورد دانشگاه ازاد هم شما باید موقع ثبت نام فارغ التحصیل می بودید. این تغییر معدل ممکنه مشکل زا بشه اما بازم باید منتظر نتایج باشید. درمورد ترم تابستون مشکلی نیست.
درخصوص سوال سوم کنکور ۱۴۰۲ رو که میتونید ثبت نام کنید اما شما باید حتما برید خدمت، اگه ارشد قبول شدید مرخص میشید از سرباز و بقیه سرباز میمونه بعد از تحصیلتون. اما حواستون باشه که نباید غیبت بخورید برای سربازی. درمورد راه های دیگه هم بعیده تا تیر ۱۴۰۲ کاری بشه کرد. اما بازم هر خبری درمورد پذیرش در مقطع ارشد در سایت مسترتست و کانال تلگرامیش اعلام میشه.
درمورد سوال چهارم هم اگه نقص مدرک بخورید فرصت میدن برای رفع نقص و نتایج تو بهمن اعلام میشه.
درمورد سوال پنجم هنوز نتایج نیومده. حتما در سایت مسترتست و کانال تلگرامیش اعلام میشه.

محدثه
مرداد ۳۰, ۱۴۰۱ ۲:۲۸ ق٫ظ

سلام وقتتون بخیر.من ۱۱ واحد دروس عمومی رو معادل سازی کردم و تا ترم ۶ با اون ۱۱ واحد ۱۰۴ واحد پاس کردم که ۳/۴ واحد درسیم درست میشه،این ۱۱ واحد جزو شش ترم حساب میشه؟یا اینکه محاسبه نمیشه؟و این ۱۱ واحد نیمسال برای من محسوب میشه؟چون جایی خوندم که ۱۲ واحد به بالا نیمسال محسوب میشه .برای استعداد درخشان میخوام اقدام کنم

محدثه
مرداد ۳۰, ۱۴۰۱ ۲:۲۲ ق٫ظ
 • سلام وقتتون بخیر، من ۱۱ واحد دروس عمومی معادل سازی کردم،این نیمسال برای من محسوب میشه؟یعنی ۹ ترمه حساب میشم و از استعداد درخشان محروم میش؟چون جایی خوندم که از ۱۲ واحد به بالا نیمسال محسوب میشه.ممنون میشم جواب بدید خیلی برام فوریه
رشید
مرداد ۲۸, ۱۴۰۱ ۰:۱۳ ق٫ظ

سلام ببخشید من تغییررشته داخلی دادم و احتمالا ۹ترمه بتونم تموم کنم آیا مشکلی پیش میاد؟ شرایط به چه صورت میشه؟ اون شرطی که باید سه چهارم واحد هارو تانیمسال ششم باید تموم کرده باشم برام چی میشه؟

مرتضی
مرداد ۲۱, ۱۴۰۱ ۱۱:۳۶ ق٫ظ

سلام. خسته نباشید. خواستم بپرسم از نظر ظرفیت پذیرش بدون آزمون ارشد برای دانشجویان روزانه و شبانه چه تفاوتی هست؟ دانشجویان شبانه هم میتونن استریت بشن؟

مهسا
مرداد ۲۱, ۱۴۰۱ ۱۱:۰۹ ب٫ظ
پاسخ به  مرتضی

سلام
منطورتون اینه که کارشناسی شبانه بودید؟ ظرفیت جداگانه ای برای کسانی که مدرکشون شبانه بوده در نظر گرفته نشده. ظرفیت ارشد بدون کنکور برای همه داوطلبان با هم در نظر گرفته شده

عاطفه
مرداد ۱۹, ۱۴۰۱ ۴:۵۴ ب٫ظ

سلام،ببخشید اگه هم استعداد درخشان ارشد قبول شده باشیم،هم کنکور ارشد شرکت کرده باشیم وقبول شیم
میتونیم هر کدوم از دانشگاه و به دلخواه خودمون بریم؟

مهسا
مرداد ۲۱, ۱۴۰۱ ۱۱:۰۹ ب٫ظ
پاسخ به  عاطفه

سلام
بله مشکلی نیست. میتونید هر کدوم که مدنظرتون هست انتخاب کنید و ثبت نام کنید.

زهرا
شهریور ۱۶, ۱۴۰۱ ۱:۲۶ ق٫ظ
پاسخ به  مهسا

سلام من با کنکور قبول شدم و مهلت ثبت نامم تا آخر هفته هست و استعداد درخشان هم ذخیره شدم .. با توجه به اینکه اسامی نهایی از یک مهر به بعد میاد اگر من دانشگاهی که با آزمون قبول شدم رو ثبت نام کنم اسمم از ذخیره و یا پذیرش نهایی خط میخوره؟

سمانه
مرداد ۱۵, ۱۴۰۱ ۱۱:۵۹ ق٫ظ

سلام وقتبخیر من فارغ التحصیل ورودی ۹۷ هستم امسال استعداد درخشان دانشگاهای روزانه مهلتش گذشت‌ و نتونستم ثبت نام کنم آیا میتونم برای سال بعد ثبت‌نام کنم ؟

مهسا
مرداد ۲۱, ۱۴۰۱ ۱۱:۱۰ ب٫ظ
پاسخ به  سمانه

سلام
تنها تا یک سال پس از فارغ التحصیلی امکان شرکت در پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان دانشگاه های سراسری رو دارید

فرشادنیا
مرداد ۸, ۱۴۰۱ ۱۱:۵۴ ق٫ظ

باسلام پذیرش باازمون کارشناسی ارشد برای معرفی نفراول کارشناسی ناپیوسته معدل باید چند باشد

مهسا
مرداد ۱۰, ۱۴۰۱ ۵:۴۰ ب٫ظ
پاسخ به  فرشادنیا

سلام
باید شاگرد اول بین هم رشته ای های خودتون در بین ورودی های خودتون در دانشگاهتون باشید. حدنصاب معدل نداره

نسترن
مرداد ۷, ۱۴۰۱ ۳:۱۰ ب٫ظ

سلام وقت بخیر :)من دانشجو کارشناسی حسابداری هستم جز ده درصد برتر دانشگاهم هستم(دولتی)ولی دانشگاهی که درس خوندم ارشد حسابداریو نداره برای اینکه بدون کنکور وارد دانشگاه دولتی دیگه ای بخوام بشم اید مصاحبه بدم؟و این مصاحبه چطوریه سوالاش؟

مهسا
مرداد ۱۰, ۱۴۰۱ ۵:۴۱ ب٫ظ
پاسخ به  نسترن

سلام
اگه دانشگاه مصاحبه داشته باشه برای همه است و اگه نداشته باشه هم برای هیچ کس نداره عموما و وضعیت کلی داوطلبان رو بررسی میکنه. باید توی فراخوان هایی که اعلام میشه مطابق با شرایط و نحوه ای که اعلام میشه، ثبت نام کنید.

ساره
تیر ۲۹, ۱۴۰۱ ۹:۵۲ ب٫ظ

سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل اسفند ۱۴۰۰ هستم میتونم ارشد استعداد های درخشان شرکت کنم ؟ و اینکه تعداد نیمسال هام هم ۹ ترمه هست .
مشکلی ایجاد نمیشه؟ معدل هم ۱۶.۳۶

مهسا
مرداد ۱۰, ۱۴۰۱ ۶:۰۳ ب٫ظ
پاسخ به  ساره

سلام
شما باید در فراخوان های ارشد ۱۴۰۱ شرکت میکردید. در حال حاضر اغلب دانشگاه ها فراخوان هاشون مهلتش به اتمام رسیده.
درمورد تعداد نیمسال هم باید ۸ ترمه باشید، مگر این که در رشته شما به صورت خاص حداقل نه ترمه فارغ التحصیل بشن دانشجویان.

hb 2701
تیر ۲۷, ۱۴۰۱ ۵:۳۸ ب٫ظ

سلام وقت بخیر

فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته (دانشگاه فنی و حرفه ای) هم میتوانند از سهمیه استعداد های درخشان برای ورود به کارشناسی ارشد استفاده نمایند؟
یا این سهمیه فقط شامل فارغ التحصیلان کارشناسی پیوسته میشود؟

من در دوران کارشناسی، دومین دانشجوی برتر رشته خودم شدم با معدل (۱۷/۹۶) دانشگاه فنی انقلاب- نوبت روزانه

ممنون میشم راهنمایی ام کنید-سپاس

مهسا
مرداد ۱۰, ۱۴۰۱ ۶:۰۴ ب٫ظ
پاسخ به  hb 2701

سلام
مطابق ایین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان، این مزایا فقط شامل کسانی هست که کارشناسی پیوسته بودن و کسانی که کارشناسی ناپیوسته تحصیل کردن نمیتونن از ایین نامه ارشد بدون کنکور استعداد درخشان استفاده کنن

اصغری
تیر ۲۵, ۱۴۰۱ ۷:۴۰ ب٫ظ

برای ثبت نام در سامانه پذیرش بدون کنکور دانشگاه ازاد (استعداد درخشان) ، رشته کارشناسیم علوم تربیتی بوده، آیا میتونم برای رشته روانشناسی بالینی درخواست بدم؟؟

مهسا
مرداد ۱۰, ۱۴۰۱ ۶:۰۵ ب٫ظ
پاسخ به  اصغری

سلام
بعد از این که وارد سامانه شدید، بهتون نشون میده که امکان ثبت نام و انتخاب چه رشته هایی رو دارید

اصغری
تیر ۲۵, ۱۴۰۱ ۷:۳۷ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
سوال فوری داشتم
راستش بنده امسال کنکور ارشد دادم منتهی رتبه خوب و امیدوار کننده ای کسب نکردم با این حال برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته کردم.
اکنون ک دانشگاه ازاد فرصت پذیرش بدون کنکور برای استعداد درخشان گذاشته، آیا با وجود شرکت در کنکور ۱۴۰۱، میتونم همزمان در سامانه پذیرش بدون کنکور استعداد درخشان دانشگاه ازاد ثبت نام کنم یا خیر؟ مثلا اگه در سامانه استعداد درخشان ثبت نام کنم، مشکلی برای نتایج انتخاب رشته کنکوری که دادم پیش نمیاد؟ حذف نمیشه؟

مهسا
مرداد ۱۰, ۱۴۰۱ ۶:۰۵ ب٫ظ
پاسخ به  اصغری

سلام
فرایند پذیرش ارشد با کنکور و ارشد بدون ازمون استعداد درخشان جدا از همه و شما میتونید هر دو رو شرکت کنید. مشکلی نداره

میثم
تیر ۲۴, ۱۴۰۱ ۹:۲۸ ب٫ظ

سلام،من این ترم مقطع کارشناسی رو با معدل ۱۸ به اتمام رسوندم اما هنوز دانشگاه، کارهای فارغ التحصیلیم رو انجام نداده. آیا برای ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد ( استعداد درخشان ) میتونم اقدام کنم؟

اگر امسال بعد از ثبت نام،در استعداد درخشان پذیرفته نشم آیا میتونم سال آینده مجدد ثبت نام کنم؟

مهسا
مرداد ۱۰, ۱۴۰۱ ۶:۰۶ ب٫ظ
پاسخ به  میثم

سلام
اگه منظورتون برای دانشگاه ازاده، باید موقع استعلام فارغ التحصیل اعلام بشید وگرنه نقص مدرک میخورید.
برای دانشگاه ازاد سال بعد هم میتونید شرکت کنید مشکلی نیستش.

Hedii
تیر ۲۲, ۱۴۰۱ ۱۱:۵۷ ب٫ظ

سلام با معدل۱۷.۸۰ چنددرصدشانس قبولی دارم حدودا؟ازاد استعداددرخشان ارشد روانشناسی

مهسا
مرداد ۱۰, ۱۴۰۱ ۶:۰۷ ب٫ظ
پاسخ به  Hedii

سلام
بستگی به شرایط رقباتون داره و نمیشه پیش بینی خاصی در این زمینه داشت. امیدوارم قبولی دلخواهتون رو به دست بیارید.

فاطمه
تیر ۲۰, ۱۴۰۱ ۱۱:۴۱ ق٫ظ

سلام ،من ١۴٠١/۶/٣١ فارغ التحصیل میشم یعنی ٨ واحد دارم برای تابستون ,با این شرایط میتونم استعداد درخشان شرکت کنم؟

مهسا
مرداد ۱۰, ۱۴۰۱ ۶:۰۸ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
اگه منظورتون برای دانشگاه ازاده خیر. باید موقع ثبت نام ارشد بدون کنکور استعداد درخشان دانشگاه ازاد فارغ التحصیل شده باشید و معدل نهاییتون هم مشخص شده باشه

رامین
تیر ۱۶, ۱۴۰۱ ۹:۲۲ ق٫ظ

سلام یه سوال
درصورتی که برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد براساس استعداد درخشان اقدام کنیم (ولی معدل بالا ۱۶ نباشد و نزدیک ۱۵ باشد )
درصورت وجود ظرفیت خالی آیا اقدام به گرفتن و قبولی ما میکنند ؟ (چون هنگام ثبت نام و انتخاب رشته درصورت ثبت معدل زیر ۱۶ مشکلی پیش نمیاد
ممنون میشم جواب بدید

مری
تیر ۱۸, ۱۴۰۱ ۱۲:۵۷ ب٫ظ
پاسخ به  رامین

منم دقیقا همین مشکل دارم ، دانشگاه دولتی بودم برا کارشناسی ، کاش کسی باشه جواب بده

مهسا
تیر ۲۰, ۱۴۰۱ ۰:۴۲ ق٫ظ
پاسخ به  رامین

سلام
تجربه سالهای قبل نشون داده که کسانی که شرایط اولیه رو نداشتن در نهایت قبول نشدن و از رقابت حذف شدن. بازم میتونید شانستون رو امتحان کنید و ثبت نام کنید.

مهدیار
تیر ۱۶, ۱۴۰۱ ۸:۲۵ ق٫ظ

سلام برای کسانی که در لیست اولیه پذیرفته شدگان بدون کنکور ، پذیرفته شده اند ، منظور از “تایید سازمان سنجش ” چیه و دقیقا تایید چه مدارکی حائز اهمیته؟

مهسا
تیر ۲۰, ۱۴۰۱ ۰:۴۳ ق٫ظ
پاسخ به  مهدیار

سلام
تایید سازمان سنجش چیز خاصی نیست و شما هم لازم نیست کاری کنید. دانشگاه ها خودشون اسامی رو برای سنجش ارسال میکنند. سنجش معمولا یه بررسی کلی میکنه و خیلی خیلی هم بعیده که کسی رو رد کنه.

Reza
تیر ۱۵, ۱۴۰۱ ۱:۴۵ ب٫ظ

من با معدل بالای ۱۶ از رشته مشاوره فارغ التحصیل شدم میتونم برای استعداد درخشان روانشناسی بالینی انتخاب کنم؟ یا حتما باید گروه مشاوره باشه؟

مهسا
تیر ۲۰, ۱۴۰۱ ۰:۴۴ ق٫ظ
پاسخ به  Reza

سلام
احتمالا بشه. ولی بازم موقع ثبت نام تو سامانه پذیرش ارشد استعداد درخشان، بهتون رشته های مجاز رو نشون میده.

P.R
تیر ۱۵, ۱۴۰۱ ۱۱:۰۷ ق٫ظ

برای ثبت نام استعداد درخشان اگه ریز نمرات رو نزنی مشکلی پیش میاد؟

مهسا
تیر ۲۰, ۱۴۰۱ ۰:۴۵ ق٫ظ
پاسخ به  P.R

سلام
بله نقص مدرک میخورید و نتایج براتون اعلام نمیشه. معمولا تو بهمن ماه برای کسانی که نقص مدرک داشتن به شرط رفع نقص، مجدد نتایج اعلام میشه و تحصیل هم از ترم بهمن شروع میشه.

Gh
تیر ۱۵, ۱۴۰۱ ۱:۳۶ ق٫ظ

سلام وقت بخیر عذر میخوام برای ثبت نام ارشد استعداد درخشان کسایی که هنوز نمرات ترم آخر و معدل کلشون وارد نشده باید چیکار کنن برای ثبت نام ؟!

مهسا
تیر ۲۰, ۱۴۰۱ ۰:۵۱ ق٫ظ
پاسخ به  Gh

سلام
اگه معدل کلتون مشخص نیست که نمیتونید شرکت کنید. چون برای شرکت در فراخوان ارشد بدون کنکور باید معدل کلتون بالای ۱۶ باشه

فاطمه
تیر ۱۴, ۱۴۰۱ ۹:۰۳ ب٫ظ

سلام من خرداد ۹۸ فارق التحصیل شدم شامل استعداد درخشان میشم امسال یا خیر سه سال بعد یا سه سال با همون سال فارق التحصیلی شامل میشه؟

مهسا
تیر ۲۰, ۱۴۰۱ ۰:۵۲ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
اگه منظورتون برای دانشگاه آزاده و سایر شرایط رو دارید مشکلی نیست.
فارغ التحصیلان سال ۹۸ به بعد میتونن شرکت کنند.

ندا
تیر ۲۵, ۱۴۰۱ ۳:۲۴ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

سلام عزیزم،من ترم اخر کارشناسیم نیمسال دوم ۹۸_۹۹میشه
متاسفانه امسال نتونستم ثبت نام کنم،امکانش هست سال بعد بتونم ثبت نام کنم؟یا دیگه نمیتونم؟

زهرا اصغرزاده
تیر ۱۳, ۱۴۰۱ ۲:۳۰ ب٫ظ

سلام وقت بخیر، اگر یک سال فاصله بیفته بین فارغ التحصیلی و کنکور بازم میشه از امتیاز رتبه اولی استفاده کرد(من ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم می‌خوام ۱۴۰۳ کنکور بدم)؟ یعنی میتونم اون نامه رتبه اولی رو ببرم سنجش و رتبه م تقسیم بر ۳ بشه؟ بعد یک سال فاصله؟؟؟

سوال بعدیمم اینه که اگر استعداد درخشان شرکت کنم امسال (برای ۱۴۰۲)، سال بعد (۱۴۰۳) میتونم از همین امتیاز شاگرد اولی استفاده کنم و رتبه م تقسیم بر ۳ بشه؟ یا اینکه استعداد درخشان و امتیاز شاگرد اولی باهم فرق دارند و جدا از هم هستند؟

مهسا
تیر ۲۰, ۱۴۰۱ ۰:۵۳ ق٫ظ

سلام
شما سال بلافاصله پس از فارغ التحصیلی میتونید از این سهمیه استفاده کنید. کلا هم در مورد سهمیه شاگرد اولی رتبه تقسیم بر ۳ نمیشه. این شایعه ایه که متاسفانه بین داوطلبان هست.
برای این که اطلاعات دقیق تر از سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد داشته باشید به لینک زیر مراجعه کنید:
https://mastertest.ir/1396/09/%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D9%87%D9%85%DB%8C%D9%87-%D8%B4%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%88%D9%84-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-97-98/

زیبا
تیر ۱۲, ۱۴۰۱ ۱۲:۰۳ ب٫ظ

سلام من باید از کجا بفهمم که عضو استعداد های درخشان هستم یانه؟ و سوال دوم اینکه منظور از ۶نیمسال برای دوران مدرسه هست؟

طاهره
تیر ۱۵, ۱۴۰۱ ۱:۵۳ ق٫ظ
پاسخ به  زیبا

معدل کل دانشگاه بالای ۱۶ میشه استعداد درخشان،
منطور از ۶ نیمسال ، ۶ ترم تحصیلی دانشگاه هست

A
تیر ۱۰, ۱۴۰۱ ۳:۴۵ ب٫ظ

سلام
من یه جا خوندم امسال بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی استعدادهای درخشان ارشد دانشگاه آزاد پذیرش نداره و این پذیرش از امسال لغو شده این خبر درسته؟؟

مهسا
تیر ۱۱, ۱۴۰۱ ۰:۲۴ ق٫ظ
پاسخ به  A

سلام
پذیرش ارشد با سوابق تحصیلی با ارشد بدون کنکور استعداد درخشان متفاوته. سوابق تحصیلی فقط سال ۹۹ پذیرش داشت و اون هم با تصویب ستاد کرونا بود. اما پذیرش ارشد استعداد درخشان سالهاست صورت میگیره و طبیعتا امسال هم پذیرش داره. هر خبری بیاد در این رابطه در همین سایت مسترتست اعلام میشه.

فاطمه
تیر ۷, ۱۴۰۱ ۴:۰۷ ب٫ظ

سلام و خسته نباشید. میخواستم بدونم کسانی که دروس عمومی خود را معادل سازی کردند هم می‌تواننددر استعداد درخشان ثبت نام کنند ؟

مهسا
تیر ۱۱, ۱۴۰۱ ۰:۲۴ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
محدودیتی در ایین نامه در این خصوص نیست. اگه سایر شرایط رو دارید میتونید تو فراخوان ها شرکت کنید.

کوثر
تیر ۵, ۱۴۰۱ ۵:۴۱ ب٫ظ

سلام وقت بخیر ببخشید من میتونم بدون کنکور در مقطع کارشناسی رشته مدیریت جهانگردی بخونم؟فراگیر چه زمانی برگزار میشه؟چطور و از چه راهی باید اقدامکنم؟

دانشجو
تیر ۳, ۱۴۰۱ ۹:۰۱ ب٫ظ

سلام. برای همه رشته های استعداد درخشان ارشد دانشگاه ازاد مصاحبه صورت میگیره؟میشه بگید چه رشته هایی مصاحبه داره ؟

مهسا
تیر ۱۱, ۱۴۰۱ ۰:۲۵ ق٫ظ
پاسخ به  دانشجو

سلام
برای مقطع ارشد خیر مصاحبه برگزار نمیشه. مصاحبه برای مقطع دکتراست.

سارا
تیر ۳, ۱۴۰۱ ۵:۳۹ ب٫ظ

سلام.من دانشجوی ترم اخرم و شاید تا۶/۳۱فارغ التحصیل نشم به خاطر اینکه مدرکم طول میکشه تااماده بشه.میخواستم بپرسم که ایا من میتونم برای استعداددرخشان شرکت کنم؟واینکه تاچندسال بعد فارغ التحصیلی میشه استعداد درخشان رو شرکت کرد؟
ممنون

مهسا
تیر ۱۱, ۱۴۰۱ ۰:۲۶ ق٫ظ
پاسخ به  سارا

سلام
برای دانشگاه ازاد باید موقع ثبت نام در فراخوان ارشد بدون کنکور فارغ التحصیل باشید و اگه استعلام کنن فارغ التحصیل اعلام بشید.
برای سراسری تا یک سال و برای ازاد تا سه سال بعد از اتمام مقطع کارشناسی میشه شرکت کرد.

منتظر
خرداد ۳۰, ۱۴۰۱ ۳:۵۱ ب٫ظ

سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل رشته حقوق دانشگاه آزاد شیراز ذهستم که با معدل ۱۹/۱۵ (نوزده و پانزده صدم) فارغ التحصیل شدم اخیرا دانشگاه دولتی اصفهان فراخوانی برای جذب استعداد درخشان داده و دانشگاه های ممنوع رو نوشته اما اسمی از دانشگاه آزاد نیست
یعنی میشه دانش آموخته های کارشناسی دانشگاه آزاد در این فراخوان برای مقطع ارشد ثبت نام کنند؟
با توجه به فرصت ثبت نام که بسیار محدوده ممنون می شوم در اصرع وقت پاسخ بدید و اینکه در صورت قبولی آیا برای دانشگاه آزاد سهمیه ام محفوظ می مونه که اگر نخواستم اصفهان بروم بتونم تو دانشگاه خودم ادامه تحصیل بدهم؟

لیلی
خرداد ۳۰, ۱۴۰۱ ۳:۳۴ ب٫ظ

سلام . خسته نباشید من یک سوالی داشتم ، من برای مقطع ارشد به کمک سهمیه استعداد درخشان آب و سازه هیدرولیکی قبول شدم ، الان کنکور دادم و رتبه نسبتا خوبی هم آوردم حالا به فرض من اگه انتخاب رشته کنم و مثلا دانشگاه علم و صنعت قبول بشم از طریق کنکور و به هر علتی نخوام برم علم و صنعت میتونم از سهمیه خواجه نصیرم استفاده کنم ؟!

مهسا
تیر ۱۱, ۱۴۰۱ ۰:۲۶ ق٫ظ
پاسخ به  لیلی

سلام
فرایند پذیرش ارشد بدون کنکور و ارشد با کنکور از هم جداست. شما میتونید با هر دو روش اقدام کنید و هر دو رو هم قبول بشید. در نهایت اونی که میخواید رو میتونید ثبت نام کنید.

خاطره
خرداد ۲۸, ۱۴۰۱ ۱:۳۵ ب٫ظ

ایا با داشتن مدرک کارشناسی پیوسته دانشگاه ازاد ،می توان در استعداد درخشان ارشد دانشگاه سراسری ثبت نام کرد ؟
و میشه هم در استعداد درخشان دانشگاه ازاد و هم سراسری ثبت نام کرد؟

مهسا
تیر ۱۱, ۱۴۰۱ ۰:۲۷ ق٫ظ
پاسخ به  خاطره

سلام
بله هر دو رو میشه که همزمان ثبت نام کرد در فراخوانشون.
اما دانشگاه های سراسری اگرچه به لحاظ ایین نامه منعی نیست، ولی خودشون اغلب در فراخوان ها میگن که از فارغ التحصیلان دانشگاه ازاد پذیرش ندارند. البته همه فراخوان ها رو چک کنید اگه دانشگاهی محدودیت نداشت میتونید شرکت کنید.

شایان
خرداد ۲۸, ۱۴۰۱ ۱۲:۲۸ ب٫ظ

سلام وقتتون بخیر. اگر کارشناسی رو تو دانشگاه آزاد خونده باشیم میتونیم برای ارشد استعداد درخشان وزارت بهداشت رو شرکت کنیم؟

مهسا
تیر ۱۱, ۱۴۰۱ ۰:۲۸ ق٫ظ
پاسخ به  شایان

سلام
برای ارشد استعداد درخشان دانشگاه ازاد اگه بدون کنکور مدنظرتونه که خیر؛ برای با کنکور اگه رشته تون علوم پزشکی بوده بله میشه.

ملیکا سالاری
خرداد ۲۴, ۱۴۰۱ ۱:۴۶ ق٫ظ

سلام وقت بخیر
من یک سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
من از دانشگاه ای با رنک ۱۳ جهانی پذیرش تحصیلی در رشته زیست شناسی برای لیسانس دارم ولی میخواستم بدونم که می
تونم در یک دانشگاه خوب ایران بعد از برگشت به ایران بدون کنکور برای فوق لیسانس زیست شناسی یا یکی از گرایش هاش تحصیل کنم؟

محمد سالاری
خرداد ۲۴, ۱۴۰۱ ۲:۰۰ ب٫ظ

درود وقتتون بخیر..بله با معدل مناسب و رزومه عالی میتونید برا اپلای اقدام کنید

مهسا
خرداد ۲۷, ۱۴۰۱ ۸:۲۳ ب٫ظ

سلام
به صورت بدون کنکور در داانشگاه خوب نمیتونید ثبت نام کنید. چون بدون کنکور مختص استعدادهای درخشانه و باید فارغ التحصیل دانشگاه های داخل کشور باشید برای این موضوع.

اشکات
خرداد ۲۳, ۱۴۰۱ ۶:۲۷ ب٫ظ

سلام من ورودی ۹۶ محقق سراسری کارشناسی هستم الان ترم ۱۰ هستم میخواستم بدونم چون مشکل نظام وظیفه دارم اگر بهم سنوات اضافه بدن ونامه بزن نظام وظیفه ۳ترمه بعد۱۳ تموم کنم کارشناسی فیزیک را میتونم کنکور ارشد بدم یانه .ممنون

مهسا
خرداد ۲۷, ۱۴۰۱ ۸:۲۴ ب٫ظ
پاسخ به  اشکات

سلام
اگه مشکل نظام وظیفه نداشته باشید بله میتونید کنکور شرکت کنید مشکلی نیست.

اشکات
خرداد ۲۸, ۱۴۰۱ ۶:۲۴ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

بخاطر ۳ ترم اضافه که بهم میدن مشکلی پیش نمیاد و ۱ سال فرصت مشخص کردن تکلیف نظام وظیفه بعد گرفتن مدرک از بین نمیره

maryam
خرداد ۱۸, ۱۴۰۱ ۱۱:۲۳ ق٫ظ

سلام وقت بخیر ببخشید من پارسال خرداد ماه فارق التحصیل شدم از دانشگاه ازاد خواستم بدونم کجا باید برم برای ثبت نام استعداد درخشان؟

مهسا
خرداد ۲۰, ۱۴۰۱ ۴:۳۱ ب٫ظ
پاسخ به  maryam

سلام
اگه منظورتون برای دانشگاه های سراسریه که فقط امسال فرصت ثبت نام فراخوان ها رو دارید چون تنها تا یک سال میشه ثبت نام کرد.
معمولا دانشگاه های سراسری از فارغ التحصیلان دانشگاه ازاد پذیرش نمیکنن، اما شما هر فراخوانی مدنظرتونه لازمه اطلاعیه ش که در همین سایت منتشر میشه رو چک کنید شاید این شرط رو نداشته باشند.

fateme
اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۱ ۸:۴۰ ب٫ظ

سلام وقت بخیر. برای درخواست ارشد(استعداد درخشان) فقط از طریق دانشگاهی که تحصیل میکنیم ممکن هست و نمیشه به دانشگاه‌های دیگه درخواست بدیم؟

مهسا
اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۱ ۱۱:۵۷ ب٫ظ
پاسخ به  fateme

سلام
اگه حائز شرایط فراخوانی که اعلام شده در هر دانشگاه هستید میتونید شرکت کنید. محدودیتی نیستش و لازم نیست فقط دانشگاه خودتون شرکت کنید.

دانشجو
اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۱ ۲:۳۲ ب٫ظ

سلام، اسم من تو لیست اعلامی استعداد های درخشان دانشگاه وجود داره و نفر آخر لیست هستم. ۵ نفر بالاتر از من هستن که اونا هم درخواست دادن. شانسی برای قبولی من وجود داره؟

مهسا
اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۱ ۱۱:۵۸ ب٫ظ
پاسخ به  دانشجو

سلام
چه لیستی منظورتونه؟ لیست اسامی قبولی؟

دانشجو
اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱ ۱۱:۳۴ ق٫ظ
پاسخ به  مهسا

خیر لیست اسامی اونایی که مجاز به پر کردن فرم هستن و سهمیه استعداد درخشان بهشون تعلق میگیره. حالا از بین اینا باز دوباره فکر کنم با اولویت و طبق ظرفیت پذیرش دانشگاه قبول یا رد میکنن درخواست رو ، دقیق نمیدونم برای همون سوال کردم

مهسا
خرداد ۶, ۱۴۰۱ ۱۰:۴۶ ق٫ظ
پاسخ به  دانشجو

سلام
بله دقیقا اولویت بندی میشه چون ظرفیت محدوده. فقط هم از دانشگاه خودتون درخواست نمیدن، داوطلبان دانشگاه های دیگه هم هستن

زهرا
اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱ ۶:۲۲ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
من فارغ‌التحصیل شهریور ۱۴۰۱ دانشگاه پیام نور شیرازم با معدل ۱۷/۴۵ رشته تربیت بدنی ورودی ۹۸ هستم و در ۳ ترم تمام کردم
میتونم برای استعداد درخشان دانشگاه سراسری ثبت نام کنم ؟!

مهران
اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۱ ۱:۳۰ ق٫ظ
پاسخ به  زهرا

سلام
طبق آیین‌نامه امکان ثبت‌نام دانشجویان ناپیوسته در استعداد درخشان سراسری وجود نداره

شایان
اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱ ۶:۰۲ ب٫ظ

سلام وقت بخیر.دفترچه ثبت نام ارشد استعداد درخشان هنوز نیومده؟ برای اینکه بدونیم چه مدارکی لازم داره و چیکار باید انجام بدیم!تاریخ ثبت نام کی هست؟

مهسا
اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۱ ۱۱:۵۹ ب٫ظ
پاسخ به  شایان

سلام
دانشگاه سراسری که دفترچه ثبت نام ارشد بدون کنکور استعداد درخشان نداره کلا. هر دانشگاه جدا فراخوان میده.
دانشگاه ازاد هنوز دفترچه ش نیومده و احتمالش هست با انتخاب رشته داوطلبان باازمون در تیرماه بیاد. به هر صورت هر خبری بیاد اطلاع رسانی میکنیم.

احمدرضا
اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱ ۲:۴۳ ب٫ظ

سلام وقت بخیر دانشگاه آزاد امسال خرداد فارغ التحصیل میشم میتونم برای استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنم؟؟

مهسا
اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۱ ۰:۰۰ ق٫ظ
پاسخ به  احمدرضا

سلام
باید منتظر انتشار فراخوان و شرایطش باشیم. موقع شرکت در فراخوان طبق روال سالهای قبل باید فارغ التحصیل باشید.

امیر۱۲۸
اردیبهشت ۲۰, ۱۴۰۱ ۵:۳۴ ب٫ظ

سلام من کارشناسی ناپیوسته ازاد معماری بودم بامعدل۱۸درچهارترم هم تموم کرد استعداد درخشان ازاد میتونم شرکت کنم؟؟

مهسا
اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱ ۱۰:۵۶ ب٫ظ
پاسخ به  امیر۱۲۸

سلام
اگه شرایط امسال نسبت به سال قبل تغییر نکنه، بله میتونید شرکت کنید.

زهرا
اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۱ ۱۰:۲۹ ب٫ظ

سلام
امسال خرداد ۱۴۰۰ فارغ تحصیل دوره کارشناسی میشم.
امسال نخواستم شرکت کنم، سال بعد میتونم برای استعدادهای درخشان دانشگاه ها ثبت نام کنم؟

مهران
اردیبهشت ۲۰, ۱۴۰۱ ۴:۰۳ ب٫ظ
پاسخ به  زهرا

سلام
خیر بلافاصله در سال آخر تحصیلی فقط می‌تونید ثبت‌نام کنید. (برای مقطع ارشد)

سارا
اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۱ ۲:۴۹ ب٫ظ

سلام وقت بخیر من ارشد بدون کنکور ازاد ثبت نام کردم و دو محل هم انتخاب کردم اما میخاستم بدونم الان اون ترتیب محل ها قطعیه؟؟؟چون من میخام ترتیبش عوض بشه.لطفا راهنمایی کنید

مهسا
اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱ ۱۰:۵۸ ب٫ظ
پاسخ به  سارا

سلام
ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان دانشگاه آزاد هنوز شروع نشده.

امیر۱۲۸
اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۱ ۱:۴۴ ق٫ظ

سلام من کارشناسی ناپیوسته ازاد معماری بودم بامعدل۱۸درچهارترم هم تموم کرد استعداد درخشان ازاد میتونم شرکت کنم؟

مهسا
اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱ ۱۰:۵۸ ب٫ظ
پاسخ به  امیر۱۲۸

سلام
اگه شرایط امسال نسبت به سال قبل تغییر نکنه، بله میتونید شرکت کنید.