زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ | تاریخ ارشد ۱۴۰۳

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ در آبان‌ماه خواهد بود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، در سال‌های گذشته نیز اغلب ثبت نام کنکور ارشد در آبان و آذرماه بود. 

کلیه متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ در تمامی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی وزارت علوم و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی لازم است در مهرماه به سایت سنجش مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۳

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ از ۷ تا ۱۳ آبان‌ماه است.

ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی sanjesh.org انجام می‌شود. بنابراین، کلیه داوطلبان پذیرش در دوره مختلف کارشناسی ارشد شامل روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، دوره های مجازی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی لازم است در بازمان زمانی در نظر گرفته‌شده برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

در کدام سایت برای آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کنم؟

ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد. با شروع ثبت نام، سامانه جامع کنکور کارشناسی ارشد در این سایت فعال می شود.

تمدید ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

احتمال تمدید مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وجود دارد. همچنین علاوه بر تمدید ثبت نام در مهرماه ممکن است فرصت مجددی برای ثبت نام جاماندگان آزمون ارشد در نظر گرفته شود.

ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

کنکور کارشناسی ارشد سراسری و کنکور ارشد آزاد به صورت یکپارچه برگزار خواهد شد. یعنی داوطلبان ارشد سراسری همزمان داوطلب دانشگاه آزاد هم محسوب می‌شود.

بنابراین، داوطلبان این دانشگاه هم باید در سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام کنکور ارشد اقدام کنند.

کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد یکپارچه برگزار خواهد شد! یعنی:

  • یک بار ثبت‌ نام کنکور ارشد
  • یک بار هزینه
  • یک بار برگزاری کنکور ارشد

آیا برای ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد باید گزینه خاصی را موقع ثبت نام علامت بزنم؟

خیر نیازی به انتخاب گزینه خاصی نیست. شما با ثبت نام در سایت سازمان سنجش، داوطلب دانشگاه آزاد هم محسوب می‌شوید.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پیام نور و غیرانتفاعی

تا قبل از سال ۱۴۰۲، داوطلبان در هنگام ثبت نام می‌توانستند با خرید کارت اعتباری، گزینه پیام نور و غیرانتفاعی را انتخاب کنند. بعد از اعلام نتایج اولیه و در زمان انتخاب رشته هم فرصت خرید کارت و انتخاب رشته‌محل‌های این دانشگاه‌ها بود.

در سال ۱۴۰۲ این موضوع به طور کامل به زمان انتخاب رشته موکول شد. بنابراین، در زمان ثبت نام گزینه‌ای برای خرید کارت اعتباری ثبت نام ارشد دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی نبود و علاقه‌مندان به انتخاب رشته‌محل‌های این دانشگاه‌ها باید هنگام انتخاب رشته با پرداخت هزینه، کارت اعتباری را تهیه می‌کردند.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

متقاضیان ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران (مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون ارشد ۱۴۰۳)، در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) متقاضی ثبت‌نام در این آزمون شوند. 

شرایط اعلام‌شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

  • داشتن مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارشناسی ارشد (فوق لیسانس یا دکترای حرفه‌ای) یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی که مدرک مذکور مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳
  • به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی معتبر خارجی که به دلیل کیفیت (اعتبار دانشگاه و محتوای درسی) به مدرک فارغ‌التحصیلی ارزشیابی شده آنان عنوان معادل تعلق گرفته است، اجازه داده می‌شود که در این آزمون ثبت نام و شرکت نمایند. بدیهی است در صورت پذیرفته شدن، چنانچه حداقل ۸۰ درصد نمره حدنصاب گزینش آزاد در رشته امتحانی و در سهمیه آزاد (غیر از کد رشته‌محل‌های بورسیه و هر نوع سهمیه دیگر) را کسب نمایند، عنوان معادل از مدرک تحصیلی آنان حذف و مجاز به ادامه تحصیل خواهند بود.
  • در مورد مدارک تحصیلی صادرشده توسط مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه که بر اساس مدرک صادر شده توسط مراکز فوق، دوره سطح ۲ را گذرانده‌اند و یا تا پایان شهریور ۱۴۰۳ فارغ‌التحصیل شوند، منحصراً می‌توانند در هر یک از کدرشته‌های امتحانی گروه علوم انسانی در آزمون آن شرکت نمایند و در صورت پذیرفته شدن مشروط به گذراندن دروس پیش‌نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند.

بدیهی است این دسته از داوطلبان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان صادر گردیده است در اختیار داشته باشند.

  • پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های تحصیلی دوره‌های روزانه، شبانه، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ می‌توانند در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ شرکت نمایند.
  • دانشجویان سال آخر و دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از تاریخ ۸۶/۶/۳۱ به بعد فارغ‌التحصیل شده‌اند، درصورتی‌که معدل آنان کمتر از ۱۲ باشد، حق شرکت در این آزمون را ندارند.
  • دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی درصورتی‌که مشمول آئین‌نامه ابلاغی شماره ۲/۷۷۶۳۳ مورخ ۹۲/۰۵/۲۸ توسط معاون آموزشی وزارت متبوع باشند، می‌توانند در آزمون شرکت نمایند.
  • قابل‌توجه است که در رشته‌های امتحانی برنامه‌ریزی شهری، منطقه‌ای و مدیریت شهری (کد ۱۳۵۰)، طراحی شهری (کد ۱۳۵۱)، معماری (کد ۱۳۵۲)، نمایش عروسکی (کد ۱۳۵۶)، هنرهای نمایشی و سینما (کد ۱۳۵۷)، هنرهای تصویری و طراحی (کد ۱۳۵۸)، هنرهای موسیقی (کد ۱۳۶۰)، طراحی صنعتی (کد ۱۳۶۲)، طراحی پارچه و لباس (کد ۱۳۶۴) از داوطلبانی ‌که‌ با توجه‌ به‌ نمره‌ اکتسابی،‌ مجاز به انتخاب ‌رشته ‌شده و فرم انتخاب رشته اینترنتی را نیز تکمیل نموده باشند، تا چند برابر ظرفیت آزمون عملی/تشریحی/پروژه به عمل خواهد آمد.

تاریخ اخذ مدرک کارشناسی برای ثبت نام ارشد

مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه از داوطلبانی می‌توانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا سی و یکم شهریورماه همان سال (سال ۱۴۰۳) فارغ‌التحصیل شوند. تاریخ فارغ‌التحصیلی برای داوطلبانی که شروع تحصیل آنان در صورت وجود ظرفیت نیمسال دوم است، سی‌ام بهمن‌ماه همان سال (سال ۱۴۰۳) خواهد بود.

آیا می‌توانم در کنکور کارشناسی ارشد در رشته دلخواهم ثبت نام کنم؟

امکان ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم در اغلب رشته ها بدون توجه به مدرک مقطع کارشناسی وجود دارد. تنها برخی رشته های خاص همانند رشته «پیشگیری بیماری‌های دامی» دارای محدودیت‌هایی برای داوطلبان هستند که در دفترچه ثبت نام ارشد ۱۴۰۳ درج شده است.

آیا می‌توانم در دو رشته در کنکور ارشد شرکت کنم؟

بله، امکان شرکت در دو رشته در آزمون کارشناسی ارشد وجود دارد؛ به شرطی که یک رشته اصلی و یک رشته شناور باشد. جهت مشاهده فهرست رشته های شناور کارشناسی ارشد کلیک کنید.

مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

مراحلی که متقاضی کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ باید برای ثبت نام اقدام کند:

۱- مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی فوق برای خرید کارت اعتباری ثبت‌نام (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره ۱).  

۲- تهیه فایل عکس اسکن شده متقاضی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.

۳- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام.

۴- خرید کارت اعتباری ثبت‌نام از سامانه خرید کارت اعتباری در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان. 

۵- پرداخت هزینه خدمات ارسال پیام کوتاه به متقاضیان.

۶- متقاضیانی که علاوه بر رشته‌ انتخابی یا امتحانی اصلی (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شرکت در رشته‌ امتحانی دوم هستند، ضرورت‌ دارد که‌ کدرشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌نمایند. این دسته از متقاضیان میبایست برای رشته امتحانی دوم یک کارت اعتباری دیگر علاوه بر کارت اعتباری اول خریداری نمایند.

یادآوری ۱: متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون کدرشته‌های امتحانی (اصلی و شناور) که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ دیگری نیز برای اعلام علاقه‌مندی برای دوره مذکور، اقدام نمایند.

یادآوری ۲: متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون کدرشته‌های امتحانی (اصلی و شناور) که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ دیگری نیز برای اعلام علاقه‌مندی برای دوره مذکور اقدام نمایند.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی

به متقاضیان توصیه میشود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه ‌نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد نمایند.

ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته‌شدن در آزمون، قبولی وی لغو و از ادامه تحصیل متقاضی جلوگیری خواهد شد.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

داوطلبان عزیز لازم است با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به پرداخت هزینه و ثبت نام اقدام کنند. 

۱- برای ثبت‌نام کنکور ارشد ۱۴۰۳ سراسری و نیز دانشگاه آزاد اسلامی لازم است بعد از ورود به صفحه اصلی سایت سازمان سنجش آموزش کشور از چند مسیر می توانید به صفحه ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته وارد شوید.

مسیر اول: در صفحه اصلی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، ردیف وسط، روی عنوان «کارشناسی ارشد» کلیک کنید.

نحوه ثبت نام کنکور ارشد

مسیر دوم: در ستون اطلاعیه در صفحه اصلی درگاه اطلاع ر سانی سازمان سنجش، با ورود به سیستم ثبت‌نام، روی آدرس کلیک کنید.

مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1403

 

۲- متقاضیان برای ثبت‌نام در آزمون، پس از ورود به سامانه جامع ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ (شکل زیر) از منوی سمت راست «ثبت‌نام جدید» را انتخاب کرده و وارد محیط ثبت‌نام می‌شوند.

مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

 

ثبت نام کنکور ارشد 1403

۳- جهت ادامه مراحل ثبت‌نام، نیاز به تهیه کارت اعتباری ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ دارید.

برای تهیه این کارت، روی گزینه «خرید سریال ثبت‌نام» کلیک کنید.

خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور ارشد

خرید سریال ثبت نام ثبت نام کنکور ارشد

۴- در این مرحله به صفحه‌ای وارد خواهید شد که لازم است مشخصات خود را به‌صورت دقیق وارد نمایید.

با وارد کردن مشخصات و انتخاب درگاه بانک، به صفحه پرداخت الکترونیک می‌روید. در این صفحه با پرداخت هزینه ثبت‌نام کنکور ارشد ۱۴۰۳، نسبت به تهیه کارت اعتباری اقدام کنید.

شما می‌توانید از تمام کارت‌های بانک‌های عضو شبکه شتاب که رمز اینترنی آنها فعال شده است، استفاده نمایید و هیچ الزامی به یکی بودن بانک صادرکننده کارت اعتباری و درگاه پرداخت وجود ندارد.

توجه کنید که درصورتی‌که تمایل به شرکت در دو رشته امتحانی اصلی و رشته های شناور کنکور ارشد دارید، لازم است دو کارت اعتباری تهیه کنید.

خرید سریال ثبتنامکنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳-۱۴۰۴

 

۵- پس از پرداخت هزینه، وارد صفحه‌ای خواهید شد که شامل شماره سریال لازم جهت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ است.

در صورت اطمینان، با استفاده از شماره پیگیری پرداخت خود، به بخش «مشاهده مشخصات کارت خریداری شده» رفته و با ورود مشخصات فردی که در هنگام خرید ثبت نموده‌اید، کارت خود را مشاهده نمایید. در صورتی که پرداخت شما ناموفق باشد، در این قسمت به شما پیامی مبتنی بر ناموفق بودن پرداخت وجه نمایش داده می‌شود.

خرید سریال ثبت نام آزمون ارشد سراسری و آزاد ۱۴۰۳

۶- با ورود به صفحه «ثبت‌نام جدید» نسبت به درج سریال ۱۲رقمی ثبت‌نام (تصویر زیر) اقدام کنید تا وارد مرحله بعدی فرایند ثبت‌نام شوید.

سریال ثبت نام آزمون ارشد ۱۴۰۳

 

۷- پس از درج سریال ۱۲ رقمی ثبت‌نام، وارد مرحله بارگیری عکس (تصویر زیر) شده تا طبق دستورالعمل مندرج در این تصویر و توضیحات مربوط به آن در دفترچه راهنما، نسبت به انجام و تأیید این مرحله اقدام کنید.

عکس ثبت نام کنکور ارشد 1403

پس از آپلود عکس در این صفحه و کلیک بر روی گزینه ارسال عکس و مشاهده عکسی که در سایت بارگذاری کرده‌اید می‌توانید بر روی گزینه تأیید و ادامه کلیک کنید.

نحوه ثبت نام کنکور ارشد آزاد و سراسری ۱۴۰۳

۸- پس از بارگذاری عکس خود وارد مرحله تکمیل بندهای تقاضانامه ثبت‌نام (تصویر زیر) می‌شوید که لازم است با دقت و براساس مفاد مندرج در دفترچه ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ نسبت به تکمیل تمامی بندهای آن تا انتهای تقاضانامه اقدام کنید.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1403-1404

 

در این مرحله لازم است نسبت به وارد کردن کلیه اطلاعات خواسته‌شده به‌صورت دقیق اقدام کنید.

 

۹- بعد از وارد کردن اطلاعات و انتخاب گزینه صحت اطلاعات، بر روی دکمه تأیید کلیک کنید.

۱۰- پس از تکمیل تقاضانامه ثبت‌نام لازم است پرینت تقاضانامه تکمیل شده (نمونه تقاضانامه تکمیل شده در تصویر زیر)  که حاوی اطلاعات متقاضی و همچنین شماره پرونده ۷ رقمی و کد پیگیری ثبت‌نام ۱۶ رقمی است را گرفته و آن را تا پایان مراحل آزمون نگهداری کنید. صحت اطلاعات ارسالی به عهده شخص متقاضی است.

راهنمای تصویری نحوه ثبت نام کنکور ارشد 1403

زمان آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، زمان آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ صبح و بعدازظهر جمعه ۴ اسفند خواهد بود. تاریخ و ساعت دقیق برگزاری کنکور هر رشته در کارت ورود به جلسه آزمون اعلام می‌شود.

تغییرات کنکور ارشد ۱۴۰۳

مهم‌ترین تغییری که در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ ایجاد شده است؛ مربوط به زمان برگزاری کنکور است. برای اولین بار کنکور کارشناسی ارشد همه رشته‌ها در یک روز برگزار خواهد شد.

همچنین، تغییراتی در جزییات مجموعه‌های امتحانی نیز رخ داده که در صفحه تغییرات کنکور ارشد ۱۴۰۳ می‌توانید ملاحظه کنید.

زمان توزیع کارت کنکور ارشد ۱۴۰۳

متقاضیان لازم است در زمان مقرر با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون متقاضیان براساس استان و شهرستان مندرج در بند ۳۸ تقاضانامه تعیین میگردد. لذا مقتضی است متقاضیان با مراجعه به جدول شماره ۲ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

توصیه‌های مهم‌:

۱- متقاضیان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه ایثارگران و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به دفترچه راهنمای ثبت‌نام ‌مراجعه نمایند.

۲- متقاضیان لازم است در انتخاب کدرشته‌های امتحانی (اول و دوم) و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود، دقت نمایند؛ لذا پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی، در این خصوص به درخواست‌های متقاضیان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۳- متقاضیان پس از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کدپیگیری ۱۶ رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

۴- هر ساله تعدادی قابل توجهی از متقاضیان در درج معدل خود در زمان ثبت‌نام دقت لازم را بعمل نیاورده و پس از قبولی در دانشگاه به دلیل مغایرت معدل قبولی آنها لغو شده و باعث سردرگمی آنها میگردد. لذا به متقاضیان تاکید میشود در درج معدل خود دقت لازم را بعمل آورند و حتی اگر ثبت‌نام آنها توسط خودشان انجام نمیپذیرد با مشاهده پرینت تقاضانامه نسبت به کنترل دقیق موارد درج شده در آن اقدام نموده و در مراحل بعدی که امکان ویرایش اطلاعات (در زمان پرینت کارت شرکت در آزمون و یا انتخاب رشته) برای آنها وجود دارد نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام نمایند.

۴- با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس متقاضیان، که این موضوع اکثراً برای متقاضیانی که ثبت نام آنان از سوی دیگران انجام می شود رخ داده است، تاکید میگردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی خود دقت نمایید تا اشتباهاً عکس متقاضی دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۵- هرگونه‌ تغییری از طریق‌ نشریه پیک سنجش‌ (هفته‌نامه خبری و اطلاع‌رسانی سازمان ‌سنجش‌)، درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های جمعی ‌اعلام ‌خواهد شد. 

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور ارشد ۱۴۰۳ وزارت بهداشت هنوز اعلام نشده است.

ثبت نام کنکور ارشد داوطلبان وزارت علوم با داوطلبان وزارت بهداشت جداست؟

بله؛ فرایند ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۲ وزارت علوم از طریق سایت سازمان سنجش و ثبت نام داوطلبان وزارت بهداشت از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی پیگیری خواهد شد.

آیا می‌توانم هم در کنکور ارشد وزارت بهداشت و هم وزارت علوم ثبت نام کنم؟

بله، محدودیتی جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارتین علوم و بهداشت به صورت همزمان وجود ندارد. اما امکان تحصیل همزمان در صورت قبولی در هر دو آزمون وجود ندارد و می‌بایست یکی از قبولی‌ها را انتخاب و در آن شروع به تحصیل نمایید.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۷ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
صبا
بهمن ۴, ۱۴۰۲ ۴:۱۶ ب٫ظ

آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام در بهمن ماه است؟

Nazanin
دی ۶, ۱۴۰۱ ۵:۳۷ ب٫ظ

سلام اطلاعات رو اشتباه وارد کردم آیا مجددا ویرایش اطلاعات رو فعال میکنند؟ اگر اطلاع دارید لطفا بگید خیلی ناراحتم.

نگار
آذر ۲۰, ۱۴۰۱ ۱۰:۵۶ ب٫ظ

باسلام
من دانشجوی روزانه ترم اول ارشد هستم . ورودی۱۴۰۱.میتوانم در ازمون ارشد امسال شرکتت کنم بدون انصراف دادن؟

Nazanin
دی ۶, ۱۴۰۱ ۵:۳۹ ب٫ظ
پاسخ به  نگار

فکر نکنم. چون تو دفترچه نوشته بود فارغ التحصیل باید باشید.

محمد
آذر ۱۶, ۱۴۰۰ ۰:۱۶ ق٫ظ

از ارشد سوابق تحصیلی چرا هبچ خبری نیست؟ برنامه ای برای امسال دارن اصلا؟

مهسا
آذر ۱۹, ۱۴۰۰ ۱:۲۶ ق٫ظ
پاسخ به  محمد

سلام
تا الان هیچ صحبتی در این خصوص نشده. البته پارسال گفتن دیگه تکرار نمیشه پذیرش ارشد با سوابق تحصیلی، اما بازم باید منتظر باشیم ممکنه این پذیرش امسال هم باشه

پوریا
آذر ۱۵, ۱۴۰۰ ۷:۰۱ ب٫ظ

خوب دیگه دانشجویی که بلافاصله فردای فارغ التحصیلی قرار استخدام بشه و ماهانه حقوق ۱۰ میلیون بگیره باید هم هزینه ثبت نام کنکور ارشدش هر سال بیشتر و بیشتر بشه
شوخی نیست که استخدام میکنن