هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰؛ برای داوطلبان دانشگاه‌های سراسری و نیز دانشگاه آزاد اسلامی ۹۰هزار تومان اعلام شده است.

نحوه پرداخت هزینه ارشد ۱۴۰۰

به گزارش مسترتست، پرداخت هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد.

بنابراین، لازم است داوطلبان به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به پرداخت هزینه و دریافت سریال اعتباری ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰ اقدام نمایند.

هزینه ثبت نام آزمون ارشد ۱۴۰۰ چقدر است؟

هزینه ثبت نام کنکور ارشد 99 چقدر است؟هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد؛ در سال گذشته معادل ۴۵۰ هزار ریال (۴۵هزار تومان) بود که لازم بود داوطلبان جهت طی کردن مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آن را پرداخت کنند.

هزینه ثبت نام ارشد ۱۴۰۰؛ ۹۰هزار تومان یعنی دو برابر هزینه ثبت نام در سال گذشته اعلام شده است.

با توجه به این که در مراحل مختلف فرآیند آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه می‌شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه «سریال ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ و علاقه مند به دریافت پیامک اطلاع رسانی بابت مراحل مختلف ازمون» لازم است مبلغی پرداخت نمایند.

بر اساس آخرین تصویب نامه هیأت وزیران، هزینه ارسال پیامک های اطلاع رسانی ۸۵۰۰ تومان تعیین شده است.

 

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

با توجه به این که آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می‌شود، داوطلبانی که متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سراسری و کنکور ارشد دانشگاه آزاد هستند، تنها لازم است یک بار نسبت به پرداخت هزینه در زمان ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰، اقدام نمایند.

بنابراین، هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، همان هزینه‌ای است که جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ پرداخته می‌شود و نیازی به پرداخت هزینه مجزا نیست.

هزینه ثبت نام در رشته امتحانی دوم کنکور ارشد ۱۴۰۰ 

داوطلبانی که علاوه بر رشته‌ انتخابی‌ یا امتحانی‌ اصلی (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شرکت در رشته‌ شناور کارشناسی ارشد نیز هستند، ضرورت‌ دارد که‌ کدرشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌نمایند.

این دسته از داوطلبان می‌بایست برای رشته امتحانی‌ دوم یک‌ کارت اعتباری دیگر تهیه نمایند که برای کنکور ارشد در سال ۱۴۰۰ معادل ۹۰۰.۰۰۰ (نهصد هزار) ریال علاوه بر کارت اعتباری اول است.

هزینه گزینش در رشته محل های پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی کنکور ارشد ۱۴۰۰

داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون کدرشته‌های امتحانی اصلی و رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد، که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌ نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغی مجزا اقدام نمایند.

این مبلغ در سال ۱۴۰۰ معادل ۱۳۷.۰۰۰ (صدو سی و هفتصد هزار) ریال به ازای هر مورد علاقه‌مندی اعلام شده است.

مقایسه هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ و آزمون ارشد ۹۷

هزینه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد در سال ۹۸ برای یک کدرشته امتحانی با افزایش ۹هزار تومانی همراه بود؛ به نحوی که هزینه ثبت نام که در سال ۹۷ معادل ۳۶هزار تومان بود، در سال ۹۸ به ۴۵هزار تومان رسید.

علاوه بر این، هزینه گزینش برای رشته‌محل‌های پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی که سال ۹۷ معادل ۱۱هزار تومان بود نیز به ۱۳۸۰۰ تومان افزایش یافت.

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ سال ۹۷
هزینه ثبت نام در یک کد رشته امتحانی ۴۵هزار تومان ۳۶هزار تومان
هزینه گزینش در رشته‌محل‌های پیام نور و غیرانتفاعی ۱۳،۸۰۰ تومان ۱۱هزار تومان

 

مقایسه هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ و آزمون ارشد ۹۸

هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد در سال گذشته برای یک کدرشته امتحانی ۴۵هزار تومان بود که نسبت به سال گذشته آن تغییری نداشت.

علاوه بر این، هزینه گزینش برای رشته‌محل‌های پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی که سال ۹۸ معادل ۱۳۸۰۰ تومان بوده افزایشی نداشت.

هزینه ثبت نام کنکور ارشد سال ۹۹ سال ۹۸
هزینه ثبت نام در یک کد رشته امتحانی ۴۵هزار تومان ۴۵هزار تومان
هزینه گزینش در رشته‌محل‌های پیام نور و غیرانتفاعی ۱۳،۸۰۰ تومان ۱۳،۸۰۰هزار تومان

 

مقایسه هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰ و آزمون ارشد ۹۹

هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد در سال ۱۴۰۰ برای یک کدرشته امتحانی ۹۰هزار تومان است که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

نحوه خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون ارشد ۱۴۰۰ 

جهت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد لازم است مراحل زیر را طی کنید:

۱- برای ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰ سراسری و نیز دانشگاه آزاد اسلامی لازم است به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید و بر روی لینک «سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ (ثبت نام)» کلیک کنید.نحوه ثبت نام کنکور ارشد 99۲- در این صفحه، بر روی لینک «ثبت نام جدید» از منوی سمت راست کلیک نمایید تا مراحل ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰ آغاز شود.مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 - 1400۳- جهت ادامه مراحل ثبت نام، نیاز به تهیه کارت اعتباری ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ دارید.برای تهیه این کارت، روی گزینه «لینک خرید کارت اعتباری» کلیک کنید.کارت اعتباری ثبت نام کنکور ارشد ۴- در پنجره‌ای که باز می‌شود یکی از گزینه‌ها را انتخاب نمایید.

  • در صورتی‌ که تمایلی به پذیرش در دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی ندارید، می‌توانید یکی از دو گزینه اول را انتخاب کنید.
  • اگر می‌خواهید از سوی سازمان سنجش پیامک‌های اطلاع‌رسانی دریافت کنید گزینه اول و اگر تمایلی به دریافت پیامک ندارید گزینه دوم را انتخاب کنید.
  • ممکن است در حال حاضر تمایلی به پذیرش دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی نداشته باشید و پس از شرکت در آزمون، خواهان انتخاب این گزینه باشید. در زمان انتخاب رشته مجدداً امکان خرید کارت اعتباری برای انتخاب دانشگاه‌های پیام نور و غیرانتفاعی وجود دارد و از این جهت نگران نباشید.

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99۵- در این مرحله به صفحه‌ای وارد خواهید شد که لازم است مشخصات خود را به‌صورت دقیق وارد نمایید.با وارد کردن مشخصات و انتخاب درگاه بانک، به صفحه پرداخت الکترونیک می‌روید. در این صفحه با پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۱۴۰۰، نسبت به تهیه کارت اعتباری اقدام کنید.شما می‌توانید از تمام کارت‌های بانک‌های عضو شبکه شتاب که رمز اینترنی آنها فعال شده است، استفاده نمایید و هیچ الزامی به یکی بودن بانک صادرکننده کارت اعتباری و درگاه پرداخت وجود ندارد.توجه کنید که درصورتی‌که تمایل به شرکت در دو رشته امتحانی اصلی و رشته های شناور کنکور ارشد دارید، لازم است دو کارت اعتباری تهیه کنید.ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 99۶- پس از پرداخت هزینه، وارد صفحه‌ای خواهید شد که شامل شماره سریال لازم جهت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ است.در صورت اطمینان، با استفاده از شماره پیگیری پرداخت خود، به بخش «مشاهده مشخصات کارت» رفته و با ورود مشخصات فردی که در هنگام خرید ثبت نموده‌اید، کارت خود را مشاهده نمایید. در صورتی که پرداخت شما ناموفق باشد، در این قسمت به شما پیامی مبتنی بر ناموفق بودن پرداخت وجه نمایش داده می‌شود.شماره سریال ثبت نام کارشناسی ارشد 1400۷- به صفحه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ بازگردید و با وارد کردن شماره سریال ثبت نام و کد امنیتی، ارسال اطلاعات جهت ثبت نام را آغاز کنید.

آیا برای ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد لازم است هزینه جداگانه پرداخت شود؟

خیر، با ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد داوطلب دانشگاه آزاد نیز محسوب می شوید و نیاز به پرداخت هزینه جداگانه نیست.

جهت پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری ارشد ۱۴۰۰ به کدام سایت مراجعه کنیم؟

کلیه مراحل ثبت نام ارشد در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد.

مطالب مفید برای داوطلبان کنکور ارشد ۱۴۰۰

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد