هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۹۹؛ برای داوطلبان دانشگاه‌های سراسری و نیز دانشگاه آزاد اسلامی ۴۵هزار تومان است.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد. بنابراین، لازم است داوطلبان به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به پرداخت هزینه و دریافت سریال اعتباری ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ اقدام نمایند.

هزینه ثبت نام کنکور ارشد 99 چقدر است؟هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹؛ معادل ۴۵۰ هزار ریال (۴۵هزار تومان) است که لازم است داوطلبان جهت طی کردن مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آن را پرداخت کنند.

با توجه به این که در مراحل مختلف فرآیند آزمون کارشناسی ارشد ۹۹، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه می‌شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه «سریال ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۹ و علاقه مند به دریافت پیامک اطلاع رسانی بابت مراحل مختلف ازمون (هزینه علی الحساب است)» لازم است مبلغی پرداخت نمایند.

 

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

با توجه به این که آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد به صورت یکپارچه برگزار می‌شود، داوطلبانی که متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سراسری و کنکور ارشد دانشگاه آزاد هستند، تنها لازم است یک بار نسبت به پرداخت هزینه در زمان ثبت نام کنکور ارشد ۹۹، اقدام نمایند. بنابراین هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، همان هزینه‌ای است که جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ پرداخته می‌شود و نیازی به پرداخت هزینه مجزا نیست.

هزینه ثبت نام در رشته امتحانی دوم کنکور ارشد ۹۹

داوطلبانی که علاوه بر رشته‌ انتخابی‌ یا امتحانی‌ اصلی (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شرکت در رشته‌ شناور کارشناسی ارشد نیز هستند، ضرورت‌ دارد که‌ کدرشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌نمایند. این دسته از داوطلبان می‌بایست برای رشته امتحانی‌ دوم یک‌ کارت اعتباری دیگر تهیه نمایند که برای کنکور ارشد ۹۹ معادل ۴۵۰.۰۰۰ (چهارصد و پنجاه هزار) ریال علاوه بر کارت اعتباری اول است.

هزینه گزینش در رشته محل های پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی کنکور ارشد ۹۹

داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون کدرشته‌های امتحانی اصلی و رشته های شناور کنکور کارشناسی ارشد، که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌ نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغی مجزا اقدام نمایند. این مبلغ در سال ۱۳۹۹ معادل ۱۳۸.۰۰۰ (صدو سی و هشت هزار) ریال برای اعلام علاقه‌مندی به دوره‌های مذکور بود.

مقایسه هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ و آزمون ارشد ۹۷

هزینه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ برای یک کدرشته امتحانی با افزایش ۹هزار تومانی همراه بوده است؛ به نحوی که هزینه ثبت نام که در سال ۹۷ معادل ۳۶هزار تومان بود، در سال ۹۸ به ۴۵هزار تومان رسید.

علاوه بر این، هزینه گزینش برای رشته‌محل‌های پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی که سال ۹۷ معادل ۱۱هزار تومان بود نیز به ۱۳۸۰۰ تومان افزایش یافت.

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
سال ۹۸ سال ۹۷
هزینه ثبت نام در یک کد رشته امتحانی ۴۵هزار تومان ۳۶هزار تومان
هزینه گزینش در رشته‌محل‌های پیام نور و غیرانتفاعی ۱۳،۸۰۰ تومان ۱۱هزار تومان

مقایسه هزینه ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ و آزمون ارشد ۹۸

هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ برای یک کدرشته امتحانی ۴۵هزار تومان است که نسبت به سال گذشته تغییری ندارد.

علاوه بر این، هزینه گزینش برای رشته‌محل‌های پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی که سال ۹۸ معادل ۱۳۸۰۰ تومان بوده افزایشی نداشته است.

هزینه ثبت نام کنکور ارشد
سال ۹۹ سال ۹۸
هزینه ثبت نام در یک کد رشته امتحانی ۴۵هزار تومان ۴۵هزار تومان
هزینه گزینش در رشته‌محل‌های پیام نور و غیرانتفاعی ۱۳،۸۰۰ تومان ۱۳،۸۰۰هزار تومان

 

مطالب مفید برای داوطلبان کنکور ارشد ۹۹:

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد