پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

جزئیات آیین نامه جدید استعدادهای درخشان

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی از تدوین آیین نامه استعدادهای درخشان و افزایش اختیارات دانشگاهها در این آیین نامه، خبر داد.

عبدالرحیم نوه ابراهیم در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه آیین نامه استعدادهای درخشان از دید کارشناسان نهایی شده است، اظهار داشت: این آیین نامه باید توسط شورای معاونان وزارتخانه به امضای وزیر علوم برسد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

وی با بیان اینکه در این آیین نامه اختیارات دانشگاهها افزایش یافته است درباره برخی جزئیات این آیین نامه، گفت: تاکید بر این است که آیین نامه جدید برای سال تحصیلی ۹۴-۹۳ اجرایی شود؛ بسیاری از معضلات آیین نامه های پیشین که با عجله در طول دوره های گذشته تهیه شده بود، دانشجویان را سردرگم کرده بود.

نوه ابراهیم اضافه کرد: این آیین نامه تمام مشکلات ذکر شده برای دانشجویان را برطرف می کند. علاوه بر این، دانشگاه محور است و تفاوتی بین رشته ها، گروهها و دانشگاهها قائل شده و حداکثر دانشجویان را پوشش می دهد.

به گفته مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، با توجه به این آیین نامه شناسایی کیفی دانشجویان استعدادهای درخشان بهتر از گذشته انجام می شود.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی ایمیل از دانشجویان دریافت شده که از وضعیت دانشگاه خود نگران بوده و دانشگاه محل تحصیلشان را با دانشگاههای دیگر مقایسه می کنند، ادامه داد: این دانشجویان با ارسال ایمیلهایی به وزارت علوم، دانشگاه و گروه آموزشی شان را با سایر دانشگاهها و گروههای آموزشی مقایسه می کردند.

این مقام مسئول تاکید کرد: نمی توان با یک آیین نامه و دستورالعمل دانشگاههای کشور را یکسان دید و لازم است در این زمینه به دانشگاهها اختیاراتی داده شود تا با اشراف روی گروه ها تصمیم گیریهای لازم صورت گیرد.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۹ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دانشجو حقوق
شهریور ۲۷, ۱۳۹۳ ۱:۱۳ ب٫ظ

سلام. من جزء ده درصد ورودیمونم. از سهمیه استعداد درخشانیم استفاده کردم برا ارشد البته نفر معدل بالاتر از من هم همون گرایشی که من زدم رو انتخاب کرده.اسمم تو سایت سنجش اومده منتها به عنوان نوبت دوم یعنی شبانه. میخواستم بدونم مگه بجه های استعداد درخشان روزانه محسوب نمی شوند؟

سمیه
تیر ۱, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۰ ق٫ظ

قانون استعداد درخشان از کارشناسی ناپیوسته به ارشد عین ظلم به یک تعداد چرا این قانون جدید از اول اجرا نشد الان یادتون اومده واسه اینکه تعدادی حذف شن اجرا کنید

lili
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۳ ۱۰:۱۰ ق٫ظ

سلام من رتبه اول با معدل ۱۷.۳۲ در دوره شبانه هستم اما نمیدونم ده درصد برتر اموزشی در دوره های شبانه و روزانه باهم در نظر گرفته میشه یا در هر دوره به طور جداکانه است؟لطفا راهنمایی کنید

عسل احمدی
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۰ ق٫ظ

سلام
دانشگاه تهران و دانشگاه تربیت مدرس برای کارشناسی ارشد رشته ترویج کشاورزی چه رتبه ای میخواهد؟

عسل احمدی
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۳ ۱۰:۴۸ ق٫ظ

سلام
من دانشجوی استعداددرخشان و رتبه اول رشته ترویج و آموزش کشاورزی هستم.
میخواستم ببینم با این وجود رتبه ی کنکورم تقسیم بر سه می شود؟ و کجاقبول میشوم؟

فاطمه
فروردین ۲۴, ۱۳۹۳ ۱۱:۵۵ ب٫ظ

سلاممن شاگرد اول مهندسی کشاورزی ام و در کنکور ارشد ۹۳ شرکت نکردم.میخواستم بدونم طبق ایین نامه جدید برای اینکه از تسهیلات استعداد درخشان استفاد هکنم باید در کنکور شرکت میکردم یا پذیرش بدون کنکور هم میسر است؟

مهران
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۳ ۸:۳۴ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام فعلا آیین نامه جدید امسال اجرایی نمی شه شما می تونید طبق همین آیین نامه ۲۲۳۵۹ بند الف هم اکنون در دانشگاههایی که برای دانشجوی بدون کنکور اطلاعیه دادن با ارسال مدارک درخواستی اقدام به ثبت نام نمائید و نیازی به شرکت در آزمون نیست البته باید از ورودی های ۸۸به بعد باشید
موفق باشید

غریبه
بهمن ۲۳, ۱۳۹۲ ۱۰:۱۸ ب٫ظ

با سلام اخیرا فکرم به به این مشغول شده که طبق بخش نامه ۲۲۳۵۴ بر اساس معدل به انتخاب دانشجویان نمونه در دانشگاه ها اقدام می شود و حتی طبق این معدل که عده ای جزء ده درصد برتر در ورودی خود محسوب می شوند و آنها به راحتی می توانند در دانشگاه ها جایابی شوند در حالی که اولا معدل نمی تواند معیار اصلی برای انتخاب دانشجویان نمونه یا به اصطلاح استعداد درخشان باشد دوما حتی این معدل در بسیاری موارد در میان دانشجویان نزدیک به هم است سوما بسیار دیده شده که دانشجویی که بسیار هم فعال است کاهی به دلیل مشکلاتی از جمله نرسیدن به امتحا ن به دلیل مشکل شخصی درسی را صفر شده و یا این که استادی با دانشجویی لج می کند و به او نمره ی پایین می دهد و دانشجو دیگر هر چه تلاش می کند نمی تواند این معدل را جبران کند ودر نتیجه از هم ورودی های خود عقب می افتد و …. و مهمتر این که گاهی چند نفر دانشجوی فعال در یک ورودی هستند که معدل همه ی آنها مثلا بالای ۱۸ می باشد و فقط سه نفر از اینها به عنوان ده دردصد برتر محسوب می شوند… ادامه نظر»

سانا
بهمن ۲۷, ۱۳۹۲ ۸:۲۴ ق٫ظ
پاسخ به  غریبه

تقریبا با نظرت موافقم،مخصوصا اینکه گفتی لج کردن استادا، من معدل الف کلاس بودم اما صرفا به خاطر لج یکی از استادا و اینکه همیشه به نمره خودمو نمیداد دیگه الف نیستم،خدا ازشون نگذره که اینجوری حق آدمو ضایع میکنن،از شانس بد۴ترم کامل بااین استاد کلاس داشتم و دقیقا از ترم ۴ متوجه شدم هدفش چیه،ولی سعی کردم خودمو بالانگه دارم تااینکه آخر ترم هفت بااین نمراتی که به من داد منو به اندازه ای پایین اورد که بقیه بیان جای منو بگیرن