ابلاغ نحوه تعیین ظرفیت پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد

مصوبه نحوه تعیین و اعمال ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی از سوی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرا ابلاغ شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، ماده واحده «نحوه تعیین و اعمال ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی» که در جلسه ۷۵۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده، برای اجرا ابلاغ شد.

بر اساس مصوبه مذکور، توسعه آموزش عالی و پذیرش دانشجو باید بر اساس نیاز و قوانین و ضوابط کشور و براساس سیاست کلی ابلاغی علم و فناوری و نقشه جامع علمی کشور و استانداردهای وزارتین علوم و بهداشت کشور باشد و دانشگاه آزاد اسلامی موظف به رعایت آنها است.

همچنین تعیین ظرفیت سالانه پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی و دفترچه آزمون دانشگاه آزاد اسلامی باید حسب مورد به تأیید وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برسد.

مطابق این ماده واحده، مرجع تعیین ظرفیت و اعطای مجوز کد رشته محل در تمام مقاطع، رشته‌ها وگرایش‌های علوم انسانی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی است و دفترچه پذیرش دانشجو در رشته محل‌های علوم انسانی باید قبل از انتشار به تأیید شورای مذکور برسد.

افزون بر این، کد رشته محل‌هایی که مجوز شورای گسترش آموزش عالی را ندارند، باید حداکثر تا اردیبهشت ۱۳۹۴ تعیین تکلیف شوند و مسئولیت بررسی و اعلام انطباق یا عدم انطباق، حسب مورد با وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.

بر اساس این مصوبه، وزارت علوم موظف است گزارش جامعی از وضعیت دانشگاه‌های غیردولتی- غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه‌های جامع علمی- کاربردی تهیه و به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای طرح در شورای عالی، ‌ارائه کند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱۱ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
فرزانه
خرداد ۱۹, ۱۳۹۴ ۱۲:۳۱ ب٫ظ

سلام
امیدوارم با این تصمیمات شون بتونن جلوی این دانشگاه رو بگیرن !

نسترن - برق
خرداد ۲۰, ۱۳۹۴ ۶:۱۷ ق٫ظ
پاسخ به  فرزانه

چرا بگیرن فرزانه خانم؟
بچه های مردم برن خارج درس بخونن خوبه؟
خوب همین جا پول ش رو میدیم و می خونیم دیگه!

فرزانه
خرداد ۲۰, ۱۳۹۴ ۸:۲۶ ق٫ظ
پاسخ به  نسترن - برق

سلام
ببنید!دانشجو بپذیرن ولی براساس اصول و قوانین و استاندارد ها و ظرفیت علمی کشور!آخه پول بدیم درس بخونیم به نظرم دلیل خوب و منطقی نیست!ولی دانشگاهآزاد با این افزایش ظرفیت ،درس و علم و اعتبار مدرک تحصیلی رو زیر سوال می بره!

میترا
خرداد ۲۰, ۱۳۹۴ ۱۱:۳۵ ق٫ظ
پاسخ به  فرزانه

فرزانه خانم من با تحصیل رایگان موافقم اما گاهی نباید
عملکرد خوب دانشگاه آزاد رو نادیده بگیریم
واقعا بعضی واحد های دانشگاه آزاد از دانشگاه های سراسری بهتره

فرزانه
خرداد ۲۰, ۱۳۹۴ ۱:۴۹ ب٫ظ
پاسخ به  میترا

نه میترا عزیز
من نمی خوام نادیده بگیرم وجود دانشگاه آزاد رو ولی قبول کنیم برخی از مسولین این دانشگاه ها با تصمصاتی که می گیرن گاهی اوقات اصلا به نفع قشر تحصیل کرده و… نیست من نمی خوام بگم دانشگاه آزاد خوب نیست! نه اتفاقا برخی زمینهه ها خیلی هم از دانشگاه سراسری جلو تره …ولی ولی افزایش ظرفیت به اعتبار اول خود دانشگاه لطمه خواهد زد و در آینده ، قبول کنمی که این افزایش ظرفیت پیامد های خوبی به دنبال نداره!من خودم ی مقطعی دانشگاه آزاد خوندم پس ،دلیل نداره بدونم و این که برخی آشنایان و دوستان و اطارافیان منم دانشگاه آزاد خوندن ودارند می خونن!و اینو قبول دارم خیلی از افراد با استعداد چه استاد ،چه دانشجو در این دانشگاه ها هستن..
ولی چیزی که خوب نیست منظورم تصمیمات برخی مسولین..باید بگیم خوب نیست و چشمم ممون رو بر واقعیت های جامعه نبندیم…قبول کنید افزایش ظرفیت اینم با این حجم عظیم بیکاری اونم اراد تحصیل کرده خوب نیست!!۱

مریم- مهندسی شیمی
خرداد ۲۱, ۱۳۹۴ ۹:۵۵ ق٫ظ
پاسخ به  میترا

منم باهات موافقم میترا
خیلی ها فکر میکن دانشگاه ازاد خیلی راحت نمره میده
در صورتی که این طرز تفکر غلطه بعضی از ازن هایی
که تو دانشگاه ازاد درس میخونن مدرکشون خیلی معتبر تر از
بعضی دانشگاه های دولتی ه

فرزانه
خرداد ۲۲, ۱۳۹۴ ۹:۳۳ ق٫ظ
پاسخ به  میترا

سلام
ببیند!بحث نمره خوب و راحت ودادن وغیره نیست!!این تو هر دانشگاهی هست و بستگی به استادش داره و خیلی شرایط دیگه و نمیشه گفت سراسری این طوره۱ آزاد ی طوری دیگ! یا ژیام نور و رو غیره!!!! بحث افزایش ظرفیت!!!!

کارو
خرداد ۲۰, ۱۳۹۴ ۱۱:۲۱ ق٫ظ
پاسخ به  نسترن - برق

نسترن خانم
منم با نظر خانم فرزانه موافقم.
اصلا به نظرم این که ملت برن خارج درس بخونن و یه چیزی یاد بگیرن و بیان تو کشور پیاده ش کنن خیلی بهتره تا بخوان مدرک بگیرن فقط.

محیا بشارتی
خرداد ۲۰, ۱۳۹۴ ۱۲:۰۱ ب٫ظ
پاسخ به  کارو

چرا برن خارج ؟؟؟؟؟
همین جا هم خیلی از دانشگاه های ما بهتره از خارجه
اگر کسی اهل درسو تحقیق باشه همین جا هم میتونه به بهترین درجه
علمی برسه و تو کشور پیاده ش کنه

فرزانه
خرداد ۲۰, ۱۳۹۴ ۱:۵۲ ب٫ظ
پاسخ به  محیا بشارتی

با هاتون موافقم …

مهدی
خرداد ۲۳, ۱۳۹۴ ۳:۲۹ ب٫ظ
پاسخ به  محیا بشارتی

چرا نرن خارج ؟؟؟؟
خوب اونجا کلی امکانات و تجهیزات به روز هست کلی فرصت تحصیلی و موقعیت های خوب شغلی