انتشار اطلاعات آماری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۳۹۴

فردا نتایج انتخاب رشته ۳۰۷ هزار و ۶۶۱ داوطلب کنکور کارشناسی ارشد ۹۴ سراسری اعلام خواهد شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ثبت نام آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۴ برای پذیرش دانشجو در ۱۴۳ کد رشته امتحانی و در ۶ گروه آزمایشی انجام شد.

وی افزود: از تعداد ۱۴۳ کدرشته امتحانی ثبت نام و برگزاری آزمون در ۷ کد رشته امتحانی به طور جداگانه و توسط دستگاه های اجرایی ذیربط و با هماهنگی سازمان سنجش انجام گرفت. همچنین ثبت نام برای شرکت در ۱۳۶ کد رشه امتحانی منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش از ۱۷ آبان ماه ۹۳ آغاز و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده در روز ۲۸ آبان ماه پایان پذیرفت.

توکلی خاطرنشان کرد: برای شرکت در آزمون تعداد ۸۱۳ هزار و ۱۳ داوطلب ثبت نام کردند. این آمار نسبت به سال ۹۳ تعداد ۱۳۷ هزار و ۴۱۶ نفر و به عبارتی ۱۴.۴۶ درصد کمتر بوده است.

اطلاعات آماری آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۴

عناوینتعداد کلتعداد زناندرصد زنانتعداد مرداندرصد مردان
ثبت نام کنندگان۸۱۳ هزار و ۱۳ نفر۴۲۱ هزار و ۱۹۷ زن۵۱.۸۱ درصد۳۹۱ هزار و ۸۱۶ مرد۴۸.۱۹ درصد
داوطلبان۶۵۵ هزار و ۶۷۹ حاضرین۱۵۷ هزار و ۳۳۴ غایبین۳۴۶ هزار و ۱۶۰ زن۵۲.۸۹ درصد۳۰۸ هزار و ۹۰۳ مرد۴۷.۱۱ درصد
مجازین به انتخاب رشته۴۲۹ هزار و ۶۸۸ داوطلب۲۱۳ هزار و ۹۸۲ زن۴۹.۸۰ درصد۲۱۵ هزار و ۷۰۶ مرد۵۰.۲۰ درصد
انتخاب رشته کنندگان۳۰۷ هزار و ۶۶۱ انتخاب رشته کننده۱۵۵ هزار و ۸۰۳ زن۵۰.۶۴ درصد۱۵۱ هزار و ۸۵۸ مرد۴۹.۳۶ درصد

وی یادآور شد: از تعداد ۸۱۳ هزار و ۱۳ نفر ثبت نام کننده تعداد ۴۲۱ هزار و ۱۹۷ نفر زن و ۳۹۱ هزار و ۸۱۶ نفر مرد بودند. در واقع ۵۱.۸۱ درصد داوطلبان زن و ۴۸.۱۹ درصد مرد بودند که از این تعداد، ۸۰ هزار و ۸۳۱ داوطلب علاوه بر انتخاب کد رشته انتخابی اول نسبت به انتخاب کدرشته دوم از میان کدرشته های شناور اقدام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش اضافه کرد: از تعداد ۸۰ هزار و ۸۳۱ داوطلب ۳۸ هزار و ۲۸۴ نفر زن و ۴۲ هزار و ۵۴۷ نفر و به عبارتی ۴۷.۳۶ درصد علاقمندان به رشته دوم زن و ۵۲.۶۴ درصد مرد بودند.

وی خاطرنشان کرد: کارت شرکت در آزمون از ۱۲ بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده شد و با توجه به تعداد آمار داوطلبان واقعی و علاقمندان به رشته دوم، ۸۹۳ هزار و ۸۴۴ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد. این آزمون در روزهای ۱۵، ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه ۹۳ در ۶۲ شهرستان و ۱۰۲ حوزه امتحانی دانشگاهی برگزار شد.

توکلی با اشاره به تعداد حاضرین و غایبین در آزمون کارشناسی ارشد ۹۴ گفت: از تعداد داوطلبان ثبت نام کننده، تعداد ۶۵۵ هزار و ۶۷۹ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و تعداد ۱۵۷ هزار و ۳۳۴ داوطلب غایب بودند. در واقع ۸۰.۶۵ درصد از ثبت نام کنندگان در جلسه آزمون حاضر و ۱۹.۳۵ درصد غایب بودند.

وی افزود: از تعداد ۶۵۵ هزار نفر حاضرین در جلسه آزمون تعداد ۶۳ هزار و ۴۶ داوطلب در دو کدرشته امتحانی حاضر بودند. از میان حاضرین در جلسه آزمون هم تعداد ۳۴۶ هزار و ۱۶۰ نفر زن و ۳۰۸ هزار و ۹۰۳ نفر مرد و در واقع ۵۲.۸۹ درصد حاضرین زن و ۴۷.۱۱ درصد مرد بودند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده نایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و از روز سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۴ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

وی یادآور شد: از تعداد ۶۵۵ هزار و ۶۷۹ نفر حاضر در آزمون تعداد ۴۲۹ هزار و ۶۸۸ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که به عبارت دیگر ۶۵.۵۲ درصد حاضرین در جلسه آزمون مجاز به انتخاب رشته شدند. از میان داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ۲۱۳ هزار و ۹۸۲ نفر زن و ۲۱۵ هزار و ۷۰۶ نفر مرد بودند که در واقع ۴۹.۸۰ درصد مجازین به انتخاب رشته را زن و ۵۰.۲۰ درصد را مرد تشکیل می دهند.

توکلی اضافه کرد: از تعداد داوطلبان به انتخاب رشته تعداد ۱۴۲ هزار و ۶۷۶ داوطلب برای دوره های روزانه و سایر دوره ها و تعداد ۲۸۷ هزار و ۱۲ منحصرا به انتخاب کدرشته های تحصیلی در سایر دوره ها (به جز دوره روزانه) مجاز شدند. 

وی اظهار داشت: از تعداد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ۳۰ هزار ۸۴۶ نفر نیز مجاز به انتخاب رشته در دو کدرشته امتحانی شدند که از این تعداد ۱۴ هزار و ۱۶۱ نفر زن و ۱۶ هزار و ۶۸۵ نفر مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان در فرصت تعیین شده برای انتخاب رشته، نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کدرشته اقدام کردند. 

وی افزود: از تعداد ۴۲۹ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته تعداد ۳۰۷ هزار و ۶۶۱ داوطلب نسبت به انتخاب رشته و تکمیل فرم مذکور اقدام کردند و تعداد ۱۲۲ هزار و ۲۷ نفر هم فرم انتخاب رشته خود را تکمیل نکردند. در واقع ۷۰.۶۱ درصد مجازین نسبت به انتخاب رشته اقدام کردند و ۲۸.۴۰ درصد غایب انتخاب رشته بودند.

توکلی تاکید کرد: از تعداد ۳۰۷ هزار نفر از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۴ که نسبت به انتخاب رشته اقدام کردند، تعداد ۱۵۵ هزار و ۸۰۳ نفر زن و ۱۵۱ هزار و ۸۵۸ نفر مرد بودند که در واقع ۵۰.۶۴ درصد انتخاب رشته کنندگان زن و ۴۹.۳۶ درصد این گروه مرد هستند.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱۲ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
بهناز
شهریور ۹, ۱۳۹۴ ۳:۴۶ ب٫ظ

اقا من بیشتر ازاینکه سایت سنجشو چک کنم این سایتو میام میبینم با گوشی:)) من ادم استرسی ای نیستم اصن، ولی داغونم از دیروز تا حالا! الانم میخوام بخوابم که بگذره این ساعتایی که هر ی دقیقش ی ساعته.

Farzane
شهریور ۹, ۱۳۹۴ ۳:۵۲ ق٫ظ

عاقا من هرچه ب نتیجه نزدیکتر میشم شانس خودمو کمتر میبینم برای قبولی.ایشالا که همه فرداشب خوشحال باشن.من یکی شدیدا ب یک خبر خوب نیازمندم .بهر حال هرچی مصلحته من سیستان هم میرم فقط بیارم اصن فقط قبوولی باشه چ روزانه چ شبانه خدایا ب بزرگیت قسم کمک همه بکن

جاوید
شهریور ۸, ۱۳۹۴ ۹:۱۰ ب٫ظ

سلام اعلام کردن حدودیک سوم پذیرش دارن یه مقدارم تکمیل ظرفیت میگیرن

بهاری
شهریور ۹, ۱۳۹۴ ۰:۰۴ ق٫ظ
پاسخ به  جاوید

یک سوم خوبه ها! امیدوار شدم!

نانوبیوتکنولوژی
شهریور ۸, ۱۳۹۴ ۴:۱۲ ب٫ظ

با سلام
دوستان انقدر نگران نباشید هر کس به اندازه ای که زحمت کشیده مزدش رو می گیره بنابراین اگه به اندازه کافی تلاش کرده باشید حتما به هدف خود می رسید و اگه نشد مطمئن باشید که نفرات دیگه تلاش شون بیشتر بوده بنابراین استرس نداشته باشید ……امسال نشد دنیا که به آخر نرسیده …..با این حال انشاالله قبول بشید.

مهندس
شهریور ۸, ۱۳۹۴ ۹:۰۸ ب٫ظ

آخ اگه آدم بتونه اینقدر منطقی به موضوع نگاه کنه! نمیتونه که آخه :|

امید
شهریور ۸, ۱۳۹۴ ۱:۱۶ ب٫ظ

وای خدا تحملم تموم شده اصلا نمی تونم تحمل کنم شدم دایم الرفرش از بس سایت سنجش و چک کردم خسته شدم بابا به هر اعتقاد و دیدنی که دارید خسته شدیم ترا خدا من یکی دیگه تحملم تموم شده نمی دونم قبول میشم یا نه تکلیف ادم و مشخص کنید بخدا خسته شدم دیگه حتی تحملم ندارم

معماری
شهریور ۸, ۱۳۹۴ ۱۲:۴۷ ب٫ظ

همیشه وقتی آمار قبولی اعلام میکنن، آدم با خودش میگه کاش منم جزو این آمار باشم!!

معماری
شهریور ۸, ۱۳۹۴ ۱۲:۵۰ ب٫ظ
پاسخ به  معماری

الان دقت کردم دیدم اصن آمار قبولی ها رو نگفته :)

کورت ونه گات جونیر- منتقد سازنده
شهریور ۸, ۱۳۹۴ ۱۲:۵۵ ب٫ظ
پاسخ به  معماری

درود
شما معماری هستین ؟ مرحله ۲ شما خوب بود ؟
من شهرسازی …
اتفاقن برعکس تا این تاپیک آمارو دیدم گفتم به جای این مهملات ساعت اعلام نتایج و اعلام کنن ….

نگار-صنعتی شریف
شهریور ۸, ۱۳۹۴ ۱۲:۵۵ ب٫ظ
پاسخ به  معماری

لایکـــــــــــ
این حرفی که من این چند روزه دارم هی با خودم تکرار میکنم
کاش منم جز قبولی ها باشم
آمین

نسترن
شهریور ۸, ۱۳۹۴ ۱۲:۴۲ ب٫ظ

کاش آمار قبولی رو هم می گفتن ببینیم چند درصد شانس داریم!
کسی خبر داره از درصد قبولی ؟