پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۹۵ دانشگاه شیراز

کارشناسی ارشد بدون آزمون 97 - 98 دانشگاه شیراز

فراخوان پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون استعدادهای درخشان سال ۱۳۹۵ دانشگاه شیراز منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مستر تست، دانشگاه شیراز در جهت اجرای آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد به شماره ۲۱/۷۷۹۴۸ مورخ ۹۳/۵/۵ و نامه شماره ۲۱/۱۱۴۳۷۴ مورخ ۹۳/۶/۳۰ و اصلاحیه شماره  ۲۱/۹۶۴۷۴ مورخ ۹۴/۵/۲۴ معاون محترم آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از میان دانشجویان ممتاز کارشناسی دانشگاه شیراز و سایر دانشگاه های معتبر دولتی، طبق موارد مندرج در این اطلاعیه و مطابق مفاد آیین نامه، پس از انجام مصاحبه و بررسی مدارک علمی پژوهشی برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ تعدادی دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می نماید.

الف) شرایط عمومی:

دارا بودن صلاحیت عمومی جهت ادامه تحصیل

ب) شرایط اختصاصی:

 • دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن هفت نیمسال تحصیلی (با گذراندن حداقل ۱۱۵ واحد درسی) به لحاظ میانگین کل جزء ده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.
 • رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت، با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد.
 • دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته – صرفاً دانشگاه شیراز، که پس از گذراندن هفت نیمسال تحصیلی (با گذراندن حداقل ۱۱۵ واحد درسی) به لحاظ میانگین کل بین ده تا بیست درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود قرار می گیرند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند، نیز می توانند در این فراخوان شرکت نمایند. بدیهی است پذیرش نهایی این دانشجویان منوط به عدم تکمیل ظرفیت توسط ده درصد اول بند یک از دانشگاه شیراز و سایر دانشگاه ها می باشد.

توجه: ردیف ۹ صرفاً برای دانشجویان دانشگاه شیراز قابل اجرا است و پذیرش نهایی این دانشجویان مشروط به عدم تکمیل ظرفیت توسط ده درصد اول بند یک می باشد.

نکات مهم:

 • دانشجویان انتقال دائم و تغییر رشته در صورتی که ۶۰ درصد از واحدهای تخصصی خود را در دانشگاه شیراز گذرانده باشند، می توانند از تسهیلات این فراخوان برخوردار شوند.
 • پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یک بار امکان پذیر است.
 •  این آیین نامه شامل دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی پیوسته می شود و فارغ التحصیلان کارشناسی سال های قبل و کارشناسی ناپیوسته مجاز به شرکت در فراخوان نیستند.
 • دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، غیر دولتی غیر انتفاعی، علمی کاربردی و پردیس های بین الملل (خودگردان) مجاز به استفاده از این آیین نامه برای پذیرش استعداد درخشان نیستند.
 •  چنانچه طول دوره تحصیل دانشجو به دلایلی خارج از اختیار دانشجو (مانند بیماری، ماموریت والدین یا همسر و یا بدلیل زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در این آیین نامه شود، درخواست دانشجو پس از تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل، برای استفاده از تسهیلات آیین نامه در دانشگاه شیراز قابل بررسی خواهد بود.
 • تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده در طول دوره تحصیلی کارشناسی ارشد بر اساس این آیین نامه مجاز نیست.
 • محاسبه ده درصد دانشجویان هم رشته و هم ورودی حائز شرایط در هریک از دوره های پایین تر و بالاتر، براساس نیمسال ورودی و مجموع ظرفیت های دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال ۹۵ محاسبه می شود.
 •  پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

نحوه ثبت نام:

 1. متقاضیان ورودی نیم سال اول سال تحصیلی ۹۲-۹۱ (فارغ التحصیل حداکثر تا ۹۴/۶/۳۱) می توانند از پنج شنبه مورخ ۹۵/۱/۲۶ تا جمعه ۹۵/۲/۲۵ به صورت اینترنتی ثبت نام و مدارک لازم را در سامانه بارگذاری نمایند. پس از آن سیستم غیر فعال میگردد و این مدت به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود.
 2. لازم است کد رهگیری را برای پی گیری های بعدی به دقت نگهداری و یادداشت نمایید.
 3. واریز مبلغ ۴۰۰/۰۰۰ ریال (چهارصد هزار ریال) به حساب اینترنتی مندرج در صفحه ثبت نام اینترنتی به عنوان هزینه ثبت نام.

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی: تمامی مدارک زیر به جز توصیه نامه محرمانه از استاد باید با فرمت jpg اسکن شده و در محل مربوط به پیوست ها، در فرایند ثبت نام اینترنتی بارگذاری شود.

الف- یک قطعه عکس

ب- کارت ملی

ج- ریز نمرات دوره کارشناسی تا پایان نیمسال هفتم برای ورودی های مهر ۹۱ (حایز شرایط اختصاصی بند ۱)

د- تکمیل فرم اعلام رتبه با تأیید معاون آموزشی دانشگاه محل تحصیل برای دانشجویان دانشگاه شیراز تایید معاون آموزشی دانشکده کافی می باشد.

هـ- گواهی و مستندات سوابق پژوهشی (در صورت وجود)

و- ارائه گواهی برای دارندگان شرط ۱ از شرایط اختصاصی (المپیاد در صورت وجود)

ز- یک عدد توصیه نامه علمی محرمانه از استادان دوره کارشناسی (نیازی به اسکن کردن ندارد و در روز مصاحبه همراه با سایر مدارک به کمیته اجرای آزمون تحویل داده شود.)

تذکر: به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر در روز مصاحبه الزامی می باشد. لازم است اصل و کپی مدارک (الف) الی (و) در پوشه ای قرار گرفته و روی پوشه مربوطه مشخصات فردی اعم از نام، نام خانوادگی، رشته تحصیلی و رشته مورد تقاضا الصاق و در روز مصاحبه به کمیته اجرایی آزمون تحویل داده شود. در پایان مصاحبه اصل مدارک به متقاضی تحویل داده خواهد شد و کپی مدارک برای بررسی نهایی به دانشگاه ارسال می شود . مدارک دریافتی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

مهم:

 • درخواست ثبت نام به صورت غیراینترنتی امکان پذیر نمی باشد.
 •  شرکت داوطلب در آزمون شفاهی، منوط به تأیید اولیه از سوی دانشگاه مبنی بر داشتن شرایط بهره مندی از تسهیلات ادامه تحصیل ممتازین می باشد. بنابراین داوطلب باید قبل از تاریخ آزمون شفاهی با مراجعه به سیستم ثبت نام اینترنتی (با استفاده از کد رهگیری) از نتیجه بررسی اولیه درخواست خود اطلاع حاصل نمایند. دارا بودن شرایط به هیچ وجه به منزله پذیرش نمی باشد.
 •  پذیرش دانشجو صرفاً برای رشته گرایش های مندرج در آگهی صورت می گیرد.
 • متقاضیان حداکثر در دو رشته گرایش (رشته گرایش مقطع کارشناسی و رشته گرایش مرتبط با آن) امکان ثبت نام دارندکه باید در سامانه در دو فرایند جداگانه اقدام به ثبت نام نمایند و برای هر کدام، هزینه ثبت نام جداگانه پرداخت کنند.
 • به درخواست هایی که فاقد هر کدام از مدارک لازم (اسکن شده) باشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 •  متقاضیانی که بیشتر از دو مرتبه در سامانه نام نویسی کنند، اسم آن ها از لیست ثبت نامی ها حذف خواهد شد.
 •  در صورت احراز هرگونه مطالب خلاف واقع در مدارک ارائه شده توسط داوطلب، در هر مرحله ای از پذیرش و یا تحصیل، از ادامه کار وی جلوگیری و پی گیری قانونی به عمل خواهد آمد.
 • تاریخ برگزاری مصاحبه پس از بررسی در دانشگاه و ارسال اسامی به دانشکده ها از طریق سایت دانشگاه شیراز به آدرس shirazu.ac.ir اعلام خواهد شد. لذا خواهشمند است از هر گونه تماس و مراجعه غیر ضروری به دفتر تحصیلات تکمیلی و دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه و همچنین دانشکده ها خودداری فرمایید. چنانچه متقاضیان سوالی داشته باشند، می توانند سوالات خود را به پست الکترونیک به آدرس grasch@shirazu.ac.ir ارسال نمایند و مشکل خود را با ذکر نام و نام خانوادگی و شماره تماس، مطرح نمایند و تا ۱۷ ساعت بعد پاسخ خود را دریافت کنند.

 

فهرست رشته های دارای پذیرش ارشد بدون آزمون ۹۵ دانشگاه شیراز

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۱۳ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
محدثه گرشاسب
اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۶ ۲:۲۰ ب٫ظ

سلام دانشگاه شیراز ارشد رشته تربیت بدنی هم پذیرش داره

حمید
اردیبهشت ۷, ۱۳۹۶ ۷:۰۹ ب٫ظ

با سلام خدمت کارشناس محترم سایت منظور از مصاحبه در این فراخوان چیست؟
ایا دانشگاه ازمون کتبی جداگانه می گیرد؟ لطفا پاسخ دهید؟

مینا نوری
بهمن ۵, ۱۳۹۵ ۴:۴۳ ق٫ظ

سلام .. من کارشناسی روانشناسی بالینی دارم ….. صاحب امتیاز مدرسه هستم ….. فارغ التحصیل سال ۸۲ – به دلیل مشغله می خوام در ارشد بدون کنکور شیراز شرکت کنم …. آیا امکانش وجود داره

محمد
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۵ ۹:۱۹ ق٫ظ

سوالات کارشناسی ارشد پیام نور ۹۵ با کلید

علی
اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۵ ۹:۲۶ ق٫ظ

با سلام
من کارشناس رشته حسابداری از دانشگاه پیام نور فیروز اباد هستم (فراگیر) ایا می توان در دانشگاه شیراز (بدون ازمون)ثبت نام کنم .ممنون میشوم از راهنایی شما. با سپاس

یگانه
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۵ ۰:۵۳ ق٫ظ

با سلام و احترام
آیا ثبت نام برای ورودی نیمسال دوم ۹۰ مجاز نیست؟؟
متن اطلاعیه کمی مبهمه!

مریم
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۵ ۸:۳۹ ب٫ظ

سلام خانم مشاور ممنون از لینکی که گذاشتید.
من برای ثبتنام داخل سایت که میرم گزینه ای پیدا نمیکنم که بتونم ثبتنامم رو انجام بدم. لطفا راهنمایی ام کنید…

سارا
فروردین ۳۱, ۱۳۹۵ ۱۰:۵۲ ق٫ظ

سلام چراورودی های بهمن ۹۰ نمیتونن ثبتنام کنن گناه ما چیه که نیمسال دوم شدیم ,,,من نفر اول هستم حقم واقعا داره ضایع میشه,لطفا پیگیری کنید ممنون

مریم
فروردین ۲۸, ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳ ب٫ظ

سلام میشه لینک دانلود فایل تکمیل فرم ثبتنام برای دانشگاه شیراز رو بذارید؟؟؟
ممنون میشم…

مشاور
فروردین ۳۱, ۱۳۹۵ ۰:۵۰ ق٫ظ
پاسخ به  مریم

سلام مریم
به ادرسی که در زیر برات قرار دادم مراجعه کن و روی فرم گواهی کلیک کن
http://shirazu.ac.ir/fa/node/2076
موفق باشی.

ریحانه
فروردین ۲۶, ۱۳۹۵ ۴:۵۹ ب٫ظ

سلام
نه همشون ندارن
دانشگاههایی که مصاحبه داشته باشن توی اطلاعیه هاشون این موضوع ثبت میشه

سحر
فروردین ۲۷, ۱۳۹۵ ۸:۲۳ ب٫ظ
پاسخ به  ریحانه

خیلی ممنون

سحر
فروردین ۲۶, ۱۳۹۵ ۲:۳۹ ب٫ظ

سلام خسته نباشید
سوالم اینه که همه دانشگاهها مصاحبه هم دارند؟