مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد روان گام

رقابت ۸۷۸هزار نفر در کنکور ارشد ۹۶

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به رقابت ۸۷۸هزار و ۳۸۸ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶، از افزایش حدود ۱۳ درصدی تعداد شرکت‌کنندگان این آزمون خبر داد.

 برای اطلاع لحظه ای از آخرین اخبار کنکور کارشناسی ارشد شدیداً توصیه می کنیم به عضویت کانال تخصصی کارشناسی ارشد درآیید… کلیک کنید…

دکتر حسین توکلی در گفتگو با مهر افزود: آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد سال ۹۶ تمام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی همچنین بیست و دومین دوره المپیاد علمی دانشجویان از چهارشنبه اول دی ماه تا ۱۱ دی ماه ۹۵ منحصراً از طریق سایت سازمان سنجش انجام شد.

وی افزود: بر اساس ضوابط ۷۵۹ هزار و ۶۹۵ داوطلب در مهلت مقرر در آزمون ثبت نام کردند. از تمام داوطلبان ثبت نام کننده، که در تاریخ مقرر برای ثبت نام اقدام کرده بودند که طی اطلاعیه ای خواسته شد از روز یکشنبه اول اسفند تا سه شنبه سوم اسفند ۹۵ برای مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

توکلی اظهار داشت: داوطلبانی که در تاریخ مقرر نسبت به ثبت نام اقدام نکرده بودند نیز توانستند در روزهای اول تا سوم اسفند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام و اطلاعیه های ثبت نام در صورت واجد شرایط بودن نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی یادآور شد: در مرحله فرصت مجدد ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ تعداد ۱۱۸ هزار و ۶۹۳ نفر در این آزمون ثبت نام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد داوطلبانی که در مهلت مقرر ثبت نام کرده بود و تعداد داوطلبانی که در مهلت مجدد نسبت به ثبت نام اقدام کردند، در مجموع ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب برای شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال ۹۶ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد ثبت نام کرده اند.

وی اضافه کرد: آمار داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ نسبت به آمار سال ۹۵ تعداد ۱۱۷ هزار و ۲۷۲ نفر معادل ۱۳.۳۵ درصد بیشتر شده است. آمار شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ تعداد ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ نفر بود.

توکلی یادآور شد: از تعداد ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ نفر ثبت نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ تعداد ۴۳۰ هزار و ۶۶ نفر معادل ۴۸.۹۶ درصد زن و ۴۴۸ هزار و ۳۲۲ نفر معادل ۵۱.۰۴ درصد مرد هستند.

وی گفت: همچنین از میان ثبت نام کنندگان در این دوره از آزمون، تعداد ۷۱ هزار و ۷۷۴ داوطلب علاوه بر انتخاب کدرشته امتحانی اول، علاقمندی خود را نسبت به کد رشته دوم هم اعلام کرده اند. از این تعداد، ۳۲ هزار و ۴۹۹ نفر معادل ۴۵.۲۸ درصد زن و ۳۹ هزار و ۲۷۵ نفر معادل ۵۴.۷۲ درصد مرد هستد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: آزمون هر یک از کدرشته های امتحانی به طور جداگانه برگزار می شود و هر داوطلب باید برای آزمون خود باید پرینت کارت جداگانه را داشته باشند و با توجه به آمار علاقمندان به کدرشته امتحانی دوم (این دسته از داوطلبان دو کارت ورود به جلسه آزمون دریافت می دارند)، در مجموع تعداد ۹۵۰ هزار و ۱۶۲ کارت ورود به جلسه آزمون برای داوطلبان صادر می شود.

وی گفت: از تعداد کارت های صادره برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶، تعداد ۴۶۲ هزار و ۵۶۵ کارت برای داوطلبان زن و تعداد ۴۸۷ هزار و ۵۹۷ کارت برای داوطلبان مرد صادر می شود.

توکلی اظهار داشت: کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ از روز دوشنبه ۴ اردیبهشت تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۶ اردیبهشت سال ۹۶، بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبانی که در دو کدرشته امتحانی شرکت کرده اند باید دو کارت پرینت بگیرند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد سال ۹۶ تمام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و اولین مرحله بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی کشور در روزهای در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ اردیبهشت ماه سال ۹۶ برای داوطلبان ۶ گروه آموزشی برگزار می شود.

 

مطالب مرتبط:

شروع مهلت مجدد ثبت نام و ویرایش کنکور ارشد ۹۸... مهلت مجدد برای داوطلبان جامانده از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 همزمان با ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی شرکت‌کنندگان این آزمون آغاز شد. به گزارش مسترتست،...
فردا؛ شروع فرصت مجدد ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۹... ثبت نام مجدد آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش از فردا، یکشنبه ۲۸ بهمن ماه آغاز می‌شود. حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در ...
انتشار اصلاحات دفترچه کنکور ارشد ۹۸... اصلاحات جداول رشته‌های امتحانی آزمون‌ کارشناسی ارشد ۹۸ منتشر شد.  به گزارش مسترتست، بنا بر اعلام سازمان سنجش، داوطلبان ثبت‌نام کننده در آزمون...
آغاز مهلت مجدد ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ از ۲۸ بهمن... مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: امکان مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی داوطلبان آزمون‌ کارشناسی‌ارشد ۹۸ از ۲۸ بهمن فراهم می شود. حسین ...
اعلام نحوه محاسبه شهریه دروس جبرانی کارشناسی ارشد ... معاونت آموزشی دانشگاه تهران در اطلاعیه ای نحوه اخذ دروس جبرانی پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد و محاسبه دریافت شهریه این دروس را اعلام کرد. ...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar
بهنام
بهنام

سلام..بچه ها اگه انتخاب رشته رو پرینت نگیریم چیزی میشه…بعد اون مرحله ای هست??

اسماعیل
اسماعیل

سلام من رتبه ۱۷۵۰ اوردم مدیریت پروژه غیرانتفاعی تهران قبول میشم به نظرتون

marjan
marjan

سلام ….تعداد کل داوطلبین زبان انگلیسی کنکور ارشد رو میخواستم چند سال اخیر

مهسا
مهسا

سلام
امار شرکت کنندگان هر رشته به تفکیک به صورت عمومی اعلام نمیشه و تنها در کارنامه داوطلبان همون رشته اعلام میشه.

فریناز
فریناز

سلام ممنون میشم بهم بگین امار شرکت کننده های کنکور ۹۶ طراحی پارچه و لباس چند نفر بودند

فرشته
فرشته

سلام.لطفا میشه یکی بهم بگه تعداد شرکت کننده های ارشده رشته ی مشاوره سال ۹۶ چند نفر بودن؟ ممنون

mahsa
mahsa

سلام خسته نباشید ممنون میشم اگر بگید تعداد دقیق داوطلبان کنکور ارشد ۹۶ رشته ی مهندسی برق چند نفر بوده؟

فرشید
فرشید

سلام باعرض خسته نباشید به شما سروران کسی میدونه تعداد شرکت کنندگان ارشدنفت امسال چند هزار بودن؟باتشکر

م.م
م.م

سلام.خسته نباشید.
تعداد کل داوطلبای ارشد بهداشت حرفه ای ۹۶چند بوده؟

نوروزی
نوروزی

با عرض سلام خدمت خانم مشاور.در رابطه با تعداد شرکت. کنندگان ارشد حسابداری ۹۶ سوالی داشتم.منونمم

ب
ب

سلام علیکم ببخشید تعداد شرکت کنندگان رشته توسعه روستایی ارشد ۹۶چند نفراست من رتبه ۳۳۴شده این تو کل کشور یا نه

ب
ب

جوابم نیامده

زهرا
زهرا

سلام خسته نباشید،ایا سهمیه ایثارگران در ازمون کارشناسی ارشد تاثیر داره،اگه داره برای سهمیه ی ۲۵% چقدر میتونه موثر باشه؟

عماد
عماد

سلام. بله تاثیر داره

وحید
وحید

سلام چن نفر اینا میتونن قبول شن دانشگاه آزاد نسبتشو میگم از این تعداد چقدر قبول میشن

الهه
الهه

سلام.من رشته زبان هستم.مجموعه شیمی رو بعنوان رشته امتحانی
دوم انتخاب کردم.باتوجه ب اینکه زیرگروه علوم انسانی هستم مشکلی پیش نمیاد??لطفا جواب بدین

مهسا
مهسا

سلام
منظورتون کدوم مجموعه شیمی هست؟ چون فقط مجموعه شیمی – بیوتکنولوژی و داروسازی و مهندسی شیمی – بهداشت، ایمنی و محیط زیست میتونن به عنوان رشته شناور انتخاب بشن.
اگه از اینها انتخاب کردید که اوکیه و اشکالی هم نداره که رشته اصلی و شناور در دو گروه متفاوت هستن.

الهه
الهه

مرسی عزیز.بیوتکنولوژی و داروسازی زدم

سپیده
سپیده

سلام.من رشته ی اقتصاد بازرگانی هستم.امسال خیلی از کدرشته هامون حذف شد.ینی ظرفیت پذیرش هم به همون نسبت کم شده؟؟؟

مهسا
مهسا

سلام
چون ظرفیت پذیرش در هر رشته محل دارای سقف مشخصی هست، احتمالش هست که ظرفیت کم شده باشه. با این حال باید منتظر دفترچه انتخاب رشته باشیم.

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

مطالب مهم

خیریه بچه های آسمان