مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد روان گام

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سمنان در سال 97

کارشناسی ارشد بدون ازمون 97 - 98 دانشگاه سمنان

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سمنان در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ منتشر شد.

به گزارش مسترتست، دانشگاه سمنان در نظر دارد از میان دانشجویان و دانش ­آموختگان ممتاز مقطع کارشناسی دانشگاه­ های کشور تعدادی را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۹۷-۹۸ به صورت بدون آزمون پذیرش نماید. 

شرایط لازم متقاضی

۱) گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی تا پایان نیمسال تحصیلی ششم

۲) اتمام دوره کارشناسی حداکثر در ۸ نیمسال تحصیلی

۳) قرار گرفتن در میان ۱۵٪ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی با میانگین کل حداقل ۱۵ برای رشته های علوم پایه و فنی مهندسی، و حداقل ۱۷ برای سایر رشته ها در پایان نیمسال تحصیلی ششم

۴) قرار گرفتن تاریخ دانش آموختگی در بازه زمانی ۹۶/۶/۳۱ لغایت ۹۷/۶/۳۱

تبصره ۱: ملاک تشخیص افراد واجد شرایط بندهای چهارگانه فوق وضعیت علمی – آموزشی متقاضیان در زمان ارائه درخواست به دفتر استعدادهای درخشان می باشد و لذا تغییرات پدیدآمده در وضعیت علمی – آموزشی متقاضیان پس از ثبت درخواست (نظیر درج نمره دروس ناتمام و …) به هیچ وجه اعمال نمی گردد.

تبصره ۲: در صورتی که درصد محاسبه شده عدد صحیحی نباشد، گردشده آن با تقریب اضافی ملاک عمل خواهد بود.

تبصره ۳: حداکثر %۴۰ از ظرفیت های موجود در هر رشته- گرایش به دانشجویان و دانش آموختگان سایر دانشگاه ها اختصاص داده می شود. ضمناً، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های سطح ۱ و ۲ در اولویت پذیرش قرار دارند.

تبصره ۴: اگر یکی از افراد قرار گرفته در میان ٪۱۵ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی دانشگاه سمنان از ارائه درخواست شرکت در فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد، انصراف دهد، فردی از ٪۱۰ دوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی دانشگاه سمنان، با اولویت رتبه و به شرط دارا بودن سایر شرایط لازم، به عنوان جایگزین مجاز به ثبت درخواست است. تأکید می گردد که این تبصره صرفاً مخصوص دانشجویان و دانش آموختگان واجد شرایط دانشگاه سمنان می باشد.

تبصره ۵: به رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی کشوری در هر رشته، به شرط ارائه نامه از دبیر خانه المپیاد و دارا بودن شرایط بندهای چهارگانه فوق، ظرفیت مازاد اختصاص داده می شود.

تبصره ۶: متقاضیانی که طول مدت تحصیل شان به دلایلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری، مأموریت والدین و یا زایمان) حداکثر دو نیمسال تحمیلی بیش از مدت مجاز مذکور در بند ۲ شود، به شرط تأیید کمیسیون موارد خاصی دانشگاه محل تحصیل مجاز به ثبت درخواست می باشند.

تبصره ۷: به متقاضیانی که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزو ٪۱۵ برتر باشند، به شرط دارا بودن شرایط بندهای ۳ و ۴، ظرفیت مازاد برای پذیرش اختصاص داده می شود.

مدارک مورد نیاز

مدارک الزامی

۱)  تصویر شناسنامه

۲) تصویر کارت ملی

۳) گواهی رتبه در میان دانشجویان هم رشته و هم ورودی که به تایید اداره آموزش دانشگاه محل تحصیل متقاضی رسیده باشد.

۴) ریزنمرات دوره کارشناسی

۵) پرداخت وجه غیر قابل استرداد ۵۵۰۰۰۰ ریال از طریق درگاه الکترونیکی تعیین شده در سامانه گلستان دانشگاه سمنان

مدارک اختیاری

در شرایط برابر دارندگان مدارکت زیر در اولویت قرار خواهند گرفت:

۱) سوابق پژوهشی (مقالات علمی، گواهی ثبت اختراع، …)

۲) گواهی احراز رتبه برتر در مسابقات علمی-دانشجویی کشوری

تذکرات مهم

۱) ارسال مدارک باید به صورت الکترونیکی از طریق سامانه گلستان دانشگاه سمنان به آدرسی golestan.semnan.ac.ir صورت پذیرد. به مدارکی که از طریق پست یا دستی ارسال شوند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۲) مهلت ثبت درخواست از تاریخ ۹۷/۲/۲ تا ۹۷/۳/۲ می باشد که به هیچ وجه قابل تمدید نیست.

۳) دانشجویان دانشگاه های پیام نور، آزاد اسلامی، غیر دولتی-غیرانتفاعی، علمی-کاربردی، فرهنگیان و پردیس های بین الملل (خود گردان) و همچنین دانشجویان دوره های مجازی، نیمه حضوری و کارشناسی ناپیوسته مجاز به ثبت درخواست نیستند).

۴) به اطلاع می رساند، پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد بر مبنای اولویت های رشته-گرایش های کارشناسی مرتبط با رشته – گرایش های کارشناسی ارشد، مورد تقاضا که در پیوست ۲ معین شده اند، صورت می پذیرد. لذا به متقاضیان محترم اکیداً توصیه می شود که اطلاعات پیوست ۲ را ملاک انتخاب رشته قرار دهند.

۵) پذیرش نهایی بر اساس مدارک و سوابق داوطلب صورت می گیرد. لذا به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد .

۶) پذیرش نهایی منوط به تأیید شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه سمنان و سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

۷) در صورت پذیرش نهایی به همراه داشتن اصل مدارک ارسالی برای ثبت نام ضروری است.

۸) در صورت پذیرش نهایی متقاضی در دانشگاه سمنان و درج نام پذیرفته شده در پرتال سازمان سنجش آموزش کشور توسط دانشگاه سمنان، متقاضی حق پذیرش از دانشگاه دیگری را ندارد و حذف نام متقاضی از پرتال سازمان سنجش مقدور نخواهد بود.

۹) اسامی پذیرفته شدگان نهایی از طریق سایت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان برای ثبت نام اعلام خواهد شد. بدیهی است عدم مراجعه و ثبت نام در موعد مقرر (که متعاقبا اعلام خواهد شد) به معنی انصراف از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سمنان خواهد بود.

۱۰) در خصوص عنوان رشته-گرایش ها، ملاک عمل لیست نهایی تایید شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

۱۱) تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

۱۲) بدیهی است ارسال مدارک هیچ گونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.

 

 

مطالب مرتبط:

فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی همد... دانشگاه صنعتی همدان از بین دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۴ مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی برای سال تحصیلی 98-99 به صورت بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد می‌...
انتشار اطلاعیه پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان ... دانشگاه شهید چمران اهواز از میان فارغ التحصیلان واجد شرایط دوره های روزانه و شبانه دانشگاه های منتخب به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصی...
اعلام شرایط و مدارک پذیرش ارشد بدون آزمون ۹۸ دانشگ... فراخوان پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فسا برای سال تحصیلی 98-99 منتشر شد. به گزارش مسترتست، دانشگاه فسا ب...
فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ دانشگاه ... فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی 98-99 دانشگاه یزد منتشر شد. به گزارش مسترتست، دانشگاه یزد در نظر دارد با...
تمدید مهلت ثبت‌ نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۸ دا... مهلت ثبت‌نام متقاضیان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه کردستان در سال تحصیلی 98-99 تمدید شد. به گزارش مسترتست، بنا بر اعلام دانشگاه کردستان، مه...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar
مهلا
مهلا

سلام،من رشته مترجمی روسی خوندم،میخوام بدونم،میتونم برای کارشناسی ارشد،علوم سیاسی،روابط بین الملل و یا مطالعات جهان بخونم با سهمیه استعداد های درخشان؟

M
M

چرا باید از همه برای ثبت نام پول بگیرن،واقعا این انصاف نیست،
تو شرایط دانشجویی این همه پول از کجا بیاریم؟

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

مطالب مهم

خیریه بچه های آسمان