مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد مهستان روان گام

توضیح معاون وزیر علوم در خصوص اعتبار مدارک تحصیلی

معاون وزیر علوم گفت: مدارک کلیه دانش آموختگان دانشگاهی که با مجوز وزارت علوم فعالیت دارند، از اعتبار یکسانی برخوردار است.

به گزارش ایسنا، معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به اعتبار مدارک اعطا شده از سوی دانشگاه ها به دانش آموختگان توضیح داد: بر خلاف آن چه که برخی از دستگاه های اجرایی ادعا کرده‌اند مدارک کلیه دانش آموختگان دانشگاهی که با مجوز وزارت علوم فعالیت دارند، از اعتبار یکسانی برخوردار است. در این راستا خرداد ماه سال جاری بخش‌نامه ای به سازمان امور استخدامی کشور نیز ابلاغ کردیم و بر اساس آن به همه دستگاهها نیز ابلاغ شد که مدارک دانشگاه های تحت نظر وزارت علوم از اعتبار یکسانی برخوردار است.

دکتر شریعتی نیاسر خاطر نشان کرد: علاوه بر آن هیچ دستگاهی که استخدام نیرو دارند مجاز نیستند که برای افراد مد نظر خود اعلام کنند که مدارک آنها فاقد اعتبار است چرا که مدارک همه دانشگاه ها از اعتبار یکسانی برخوردارند.

شریعتی نیاسر همچنین با تاکید بر این که از دو سال گذشته نظام رتبه بندی ملی را پیاده سازی کردیم گفت: این نظارم رتبه بندی با عنوان ” یونی رنک ” تعریف کردیم که در آن موسسات آموزشی متناسب با عملکرد آنها به چند سطح دسته بندی کردیم.

وی اضافه کرد:‌ این دسته بندی به معنی درجه بندی نیست بلکه به معنای هم قیاس قرار دادن مراکز آموزشی است تا نظارت‌های ما بر این موسسات معنا دار شود.

شریعتی نیاسر ادامه داد: بر اساس سیاست‌های جدید وزارت علوم به دانشگاهها اجازه داده شده است که با دانشگاههای مهم دنیا دوره مشترک برگزار کنند این امر امکان تعامل دانشگاههای کشور با دانشگاههای معتبر دنیا فراهم خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به سیاست‌های استکباری دولت امریکا و همدستان آن و فشارهایی که به دانشجویان ایرانی مقیم خارج وارد می‌کنند، اشاره کرد و گفت: به دلیل فشارهایی که به این دسته از دانشجویان وارد می‌شود، ما اعلام کردیم که پذیرای همه دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل خارج از کشور هستیم.

شریعتی نیاسر تحصیل این دانشجویان در دانشگاههای معتبر دنیا و ثبت نام حداقل یک ترم در این دانشگاهها را از شروط پذیرش این دانشجویان دانست و افزود: این مصوبه تا پایان سال ۹۷، اجرایی خواهد شد. اعلام این سیاست نشان می‌دهد که نظام آموزشی کشور قادر به پذیرش جوانان ایرانی است که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند.

معاون آموزشی وزیر علوم همچنین به چالش‌های ایجاد شده برای دانشجویان خارج مشغول به تحصیل در دانشگاههای داخل اشاره کرد و گفت: به دلیل بالا رفتن نرخ ارز امکاناتی را فراهم کردیم تا برای دانشجویان خارجی که در ایران شهریه به ارز پرداخت می‌کنند، تسهیلاتی فراهم شود.

به گفته‌ وی، این دسته از دانشجویان می‌توانند با نرخ ارز دولتی معادل ریالی آن را به دانشگاهها پرداخت کنند.

 

مطالب مرتبط:

حذف مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سال ۹۸... معاون آموزشی وزارت علوم از حذف تکمیل ظرفیت از سال 98 خبر داد و گفت: از سال آینده مرحله تکمیل ظرفیت حذف می شود. به گزارش مهر، مجتبی شریعتی نیاسر ص...
اعلام شرایط ادامه تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد غی... مدیرکل دفتر آموزش های غیردولتی وزارت علوم با اشاره به شرایط ادامه تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد پس از ادغام مؤسسه یا دانشگاه غیرانتفاعی محل تحصیل، از ...
عدم اعتبار مدارک پذیرفته شدگان غیرمجاز کارشناسی ار... معاون آموزشی وزیر علوم گفت: تمام مراکز دانشگاهی کشور باید در محدوده مجاز دانشجو پذیرش کنند، اگر بدون مجوز دانشجو پذیرش کنند غیرقانونی بوده و مدرک دا...
شاغل بودن ۵۰ تا ۶۰ درصد دانش آموختگان ۸۰ دانشگاه ب... مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: براساس نتایج طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان، بین 50 تا 60 درصد فارغ التحصیلان 80 دانشگاه بزرگ شاغل هستند....
ثبت نام بیش از ۴۵۰هزار داوطلب در مرحله اول ثبت نام... مشاور عالی سازمان سنجش گفت: 457 هزار داوطلب نسبت به ثبت نام در مرحله اول ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 98 اقدام کرده‌اند‌. حسین توکلی مشاور عالی سا...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar
محمد
محمد

چند ماه پیش تو سایت سازمان سنجش یه استخدامی اومد که اجازه ثبت نام رو فقط به دارندگان مدرک بعضی از دانشگاه ها (بطور مثال دانشگاه تهران) میداد. لطفا برید تو قسمت استخدامی های سایت سازمان سنجش ببینید! من رشته و معدل و همه شرایطم اوکی بود بجز دانشگاه محل تحصیلم بخاطر… ادامه نظر»

...
...

بله استخدام دفتر فنی مهندسی سازمان تامین اجتماعی

پگاه
پگاه

کسی اینجا علامه قزوینی قزوین ثبت نام کردی ؟؟

پگاه
پگاه

دوستان کارنامه نهایی ارشد ازاد دقیق کی میاد ؟؟؟

پونه
پونه

سلام دقیقا ۱۰ روز دیگه

مریم
مریم

واقعا یعنی جای امیدواری هس?ک قبولباشه???یا خداااا کمکم کن

حکیم باشی
حکیم باشی

کم کم می خوان ظرفیت روزانه رو کم کنن و همه دانشگاه ها رو پولی کنند. اینطور که بوش میاد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

مطالب مهم

خیریه بچه های آسمان