مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد گروه روحی روان گام

پذیرش تکمیل ظرفیت؛ نیاز به حق داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ - ۹۸

در حالی دو ماه از شروع سال تحصیلی می‌گذرد که تنها خبری که از تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد منتشر شده است، اطلاعیه‌های سازمان سنجش مبنی بر عدم پذیرش در این مرحله از آزمون است. مرحله‌ای که هر ساله امید بسیاری از داوطلبان به آن است و دانشجویان زیادی از این طریق وارد دوره کارشناسی ارشد شده‌اند. حال با ابلاغ بخشنامه‌ای کارشناسی‌نشده و عجولانه، آرزوهای بسیاری از داوطلبان به باد رفته است. 

به گزارش مسترتست؛ اسفندماه سال ۱۳۹۶ معاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ مصوبه‌ای عجیب ظرف دو ماه خبر دارد؛ مصوبه‌ای که برمبنای آن پذیرش دانشجو در دوره تکمیل ظرفیت حذف می‌شد؛ مصوبه‌ای که نه توضیحی درخصوص دلایل آن ارائه شد و نه درخصوص اهداف آن.

این در حالی بود که هر سال پس از ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان در مقطع کارشناسی ارشد تعدادی ظرفیت خالی باقی می‌ماند. برخی پذیرفته‌شدگان به هر دلیلی تمایل به تحصیل در رشته‌محل قبولی خود نداشتند و برخی داوطلبان نیز همزمان در دانشگاه آزاد و سراسری قبول می‌شدند و با انتخاب یک محل قبولی، ظرفیت محل قبولی دیگر خالی می‌ماند. علاوه بر این، برخی دانشگاه‌ها نیز با گذشت زمان موفق به اخذ مجوز رشته و یا باز کردن ظرفیت جدید می‌شدند و تکمیل ظرفیت فرصتی برای دانشگاه‌ها برای پر کردن ظرفیت خالی و نیز شانس دوباره‌ای برای داوطلبانی بود که موفق به پذیرش در مقطع ارشد در مرحله اصلی نشده بودند.

با گذشت دو ماه از زمانی که معاون وزارت علوم درخصوص ابلاغ مصوبه عدم تکمیل ظرفیت خبر داده بود، دیگر صحبتی در این خصوص مطرح نشد و حذف پذیرش تکمیل ظرفیت برای داوطلبان چندان جدی به نظر نیامد تا این که حدود شش ماه بعد، در شهریورماه ۱۳۹۷، این بار مشاور سازمان سنجش آموزش کشور، حسین توکلی، خبر داد که براساس قانون جدید سنجش و پذیرش دانشجو، در آزمون‌های مختلف تکمیل ظرفیت برگزار نمی‌شود. اما این خبر با جمله‌ای که از مشاور سازمان سنجش نقل شد، هنوز جای امیدواری برای برگزاری تکمیل ظرفیت را برای داوطلبان کارشناسی ارشد باقی گذاشت. چرا که مشاور سازمان سنجش گفته بود: 

اگر ظرفیت دانشگاه‌ها پر نشود، امکان دارد که رؤسای دانشگاه‌ها به وزارت علوم درخواست دهند که فرصت تکمیل ظرفیت درنظر گرفته شود، اگر تصمیم وزارت علوم در این باره تغییر کند متعاقباً اعلام خواهیم کرد.

این موضوع در حالی بود که در مهر ماه، رئیس دانشگاه پیام نور و نیز رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی از خالی ماندن ۵۰ درصد ظرفیت دانشگاه‌های زیرمجموعه خود در مقطع کارشناسی ارشد خبر دادند. این جاهای خالی عدم برگزاری تکمیل ظرفیت را با تردید روبرو می‌ساخت.

علاوه بر این، پس از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد پزشکی، سازمان سنجش آموزش پزشکی نیز اعلام کرد که هرگونه تکمیل ظرفیت پس از اعلام نتایج نهایی، براساس اعلام دانشگاه‌های متقاضی صورت می‌پذیرد.

اما همه این موارد راه به جایی نبرد و در نهایت اواخر مهر ماه اعلام شد که مرحله تکمیل ظرفیت برای کنکورهای کارشناسی ارشد سراسری و کارشناسی ارشد گروه پزشکی در سال ۹۷ اجرا نمی‌شود و آب پاکی روی دستان داوطلبان کارشناسی ارشد ۹۷ ریخته شد.

در این میان بازار شایعات نیز داغ شده بود و برخی داوطلبان از ثبت‌نام غیررسمی داوطلبان ذخیره در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای پر کردن ظرفیت خالی‌مانده این دانشگاه سخن می‌گفتند.

اما با وجود خالی ماندن ظرفیت دانشگاه‌ها از سویی و نارضایتی داوطلبان و مطرح شدن چنین شایعاتی توسط برخی از سوی دیگر، همچنان توضیحی برای عدم برگزاری تکمیل ظرفیت که مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو بود ارائه نشد. تصمیمی که به نظر نمی‌رسید به نفع دانشگاه‌ها، به‌خصوص دوره‌های شهریه‌پرداز و نیز به نفع داوطلبانی باشد که با رد شدن در مرحله اول، چشم‌انتظار مرحله تکمیل ظرفیت بودند.

این تصمیم و عدم تشریح دلایل پشت آن، آن‌قدر باورنکردنی می‌نماید که هنوز هم تعدادی از داوطلبان کارشناسی ارشد ۹۷ در رابطه با عدم برگزاری تکمیل ظرفیت دچار تردید هستند و خواهان پیگیری جهت برقراری این مرحله از پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد هستند.

نحوه اعتراض به حذف تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷

داوطلبان می‌توانند جهت اعتراض به عدم برگزاری تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ از طریق پیام و تماس به خبرگزاری‌ها زیر و نیز مراکز پاسخگویی سازمان سنجش و مرکز آزمون دانشگاه آزاد و کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی نسبت به طرح موضوع و درخواست برگزاری تکمیل ظرفیت اقدام نمایند.

 

 آدرس ایمیل یا تماس اینترنتی
شماره تماس یا پیامک
خبرگزاری مهرInfo@mehrnews.com

۰۲۱-۴۳۰۵۱۰۰۰

خبرگزاری ایسناinfo@isna.ir۰۲۱-۶۱۹۷۲۰۰۰
خبرگزاری فارسinfo@farsnews.ir 
خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان

science@yjc.ir

پیامک: ۱۰۰۰۱۹۱۵
خبرگزاری دانشجو

info@snn.ir

۰۲۱-۸۸۳۸۱۵۲۴ | ۰۲۱-۸۸۳۸۱۵۲۱

۰۲۱-۸۸۸۲۵۰۹۱ | ۰۲۱-۸۸۸۴۶۰۸۳

مرکز پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشورhttp://request.sanjesh.org/noetrequest/login/ 
مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزادFAQ.AZMOON.ORG۰۲۱-۴۷۴۳
کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی 

تلفن تماس: ۳۳۴۴۰۰۶۵-۰۲۱

دورنگار: ۳۳۴۴۰۰۶۶-۰۲۱

 

 

مطالب مرتبط:

اعلام جزئیات مقررات وظیفه عمومی داوطلبان کنکور ارش... جزئیات مقررات وظیفه عمومی جهت ثبت نام داوطلبان مرد در آزمون کارشناسی ارشد سال 1398 اعلام شد. به گزارش مستر تست، بنا بر اعلام سازمان سنجش، ﺑﺮ اﺳﺎس اﻋﻼ...
ثبت نام بیش از ۱۴۱ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ۹... مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تاکنون بیش از 141 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 98 ثبت نام کرده اند.حسین توکلی در گفتگو با خبرگزا...
ثبت نام بیش از ۱۰۹ هزار نفر در آزمون ارشد ۹۸ تا صب... مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آمار ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 گفت: تاکنون بیش از 109 هزار نفر داوطلب حضور در این آزمون شد...
اعلام شرایط ثبت نام داوطلبان بدهکار در کنکور ارشد ... شرایط داوطلبانی که در دوره لیسانس به صندوق رفاه بدهکار بوده و قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 98 دارند، مشخص شد. به گزارش خبرگزاری ایرنا، ثبت نام...
اعلام شرایط شرکت در کنکور ارشد ۹۸ با مدرک معادل... شرایط ادامه تحصیل دارندگان مدرک معادل و ﻏﻴﺮرسمی در مقطع کارشناسی ارشد سال 1398 اعلام شد. به گزارش مستر تست، بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور دارﻧﺪ...
کانال تلگرام کارشناسی ارشد
avatar
مخبر
مخبر

اگر امسال تکمیل ظرفیتارشد انجام نمیشود لطفا رسما اعلام کنید که مردم اینقدر منتظر نباشد

مطهره
مطهره

سلام تو رو خدا پیگیری کنید گفته بودند اخر ابان جلسه میذارن برای ارشد علوم پزشکی نتیجه چی شد ؟به خدا دارید با اعصابمون بازی میکنید یه کلمه بگید اره یا نه

جورجیا
جورجیا

هنوز دنبال تکمیل ظرفیتی ؟!
تموم شد دیگه برگزار نمیشه . نه وزارت علوم نه وزارت بهداشت .

زینب
زینب

ولی اگه ههمون اعتراض کنیم تاثیر داره واسه ازمون استخدامی اموزش پرورش بچه ها اعتراض کردن میخوان بزارن اینم اگه ما اعتراض سفت و سخت کنیم میزارن

صادق
صادق

دقیقا

جورجیا
جورجیا

آزمون استخدامی با کنکور خیلی فرق میکنه .
تو کنکور کسی که شایستگی داره جذب میشه تو آزمون استخدامی کسی که شایستگی نداره .

مینا
مینا

فعلا که وزارت بهداشت اجرا کرد و جوابی داد به آدمی مثل شما داد که اینجا با اطمینان میگید وزارت بهداشتم اجرا نمیکنه و وزارت علومم مشخص نیست ایشالا اونم اجرا میکنه

جورجیا
جورجیا

اونی که وزارت بهداشت قرار هست برگزار کنه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد نیست . تکمیل ظرفیت سی و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی و چهل و پنجمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی هست که ارتباطی به ارشد نداره و به اشتباه تکمیل ظرفیت ارشد گفته شده !!! سایت سنجش پزشکی… ادامه نظر»

جورجیا
جورجیا

مرحله بعدی انشالله : حذف دانشگاه های بی کیفیت .

محمدرضا
محمدرضا

سرفصل تمام دانشگاها در ایران شبیه هم هست و در نتیجه دانشگاه بی کیفیت نداریم.

جورجیا
جورجیا

سر فصل دروس یکی هست اما کیفیت آموزشی یکی نیست . ضمن اینکه در دانشگاه های بی کیفیت سر فصل دروس به طور کامل تدریس نمیشه و همون میزان تدریس شده هم از کیفیت قابل توجهی برخوردار نیست ( مثلا یک مرجع و رفرنس ۸۰۰ صفحه ای در جزوه ی ۳۰ صفحه… ادامه نظر»

ممد
ممد

متاسفانه اینطور نیست و بسیاری از دانشگاهای ایران صرفا تولیدی مدرک هستند
سواد دانشجویان دانشگاه های دولتی معتبر اصلا قابل مقایسه با بسیاری از دانشگاههای آزاد و غیر انتفاعی نیست

جورجیا
جورجیا

دانشگاه آزاد و غیر انتفایی و پیام نور و جامع علمی کاربردی بله ، کارخونه ی تولید مدرک هستند اما در دولتی به راحتی شما نمیتونی اولا قبول بشی ثانیا بری و مدرک بگیری . در مورد سواد هم نیازی به گفتن بنده نیست . کسانی که در دانشگاه دولتی درس خوندن… ادامه نظر»

نازی
نازی

درسته دیدم که در برخی دانشگاههای دولتی هم کیفیت تدریس از دانشگاههای رتبه بالاتر بیشتر بوده.برخی دانشگاهها مثل برند میموند به جهت قدمت وجامع بودن ولی عملا سختگیری آموزشی یکسانی دارند

جورجیا
جورجیا

کامنتتون دو پهلو هست . فکر میکنم اشتباها بجای آزاد دولتی نوشتید ! اگر اینطوره باید عرض کنم که به هیچ وجه سختی ای که یک دانشجوی مثلا برق شریف یا تهران یا امیر کبیر یا سایر دانشگاه های دولتی متحمل میشه با سختی که یک دانشجوی برق دانشگاه آزاد ولو علوم… ادامه نظر»

Mehdi
Mehdi

سلام یه شماره ای چیزی بذارید پیامکی زنگی چیزی بزنیم واسه اعتراض؛تو سایت اعتراض کردن به دسشون نمیرسه

هانیه
هانیه

اقامهدی اگه همین بالای نظراتو کامل بخونید متوجه میشید
هم شماره تماسه وهم پیامک.

هانیه
هانیه

سلام بچه ها.من ایمیل فرستادمو..شما هم تلاشتونو کنید برای تکمیل ظرفیت چه
با ایمیل یا تماس.

زینب
زینب

سلام به نظرتون به چه پیجی پیام بدیم بهتره؟

محمدرضا
محمدرضا

همشون

مهسا
مهسا

ما راضی به حذف تکمیل ظرفیت نیستیم. ما منتظر تکمیل ظرفیت بهمن ماه هستییم

ف . ش
ف . ش

باور نمیکنم تکمیل ظرفیت برگزار نشه .. فقط به دنبال این هستند که اینم با التماس و منت برگزار بشه 😑😑😑😑

soror
soror

باسلام لطفاً تکمیل ظرفیت رو دوباره بزارید
اینقدر اذیت نکنید 🙁
من ارشد شهرستان قبول شدم ولی نرفتم ثبت نام فقط به امید تکمیل ظرفیت تا الان منتظر شدم
هنوز شروع نکردم برای سال بعد بخونم 🙁

زینب
زینب

سلام به نظر شما به کدوم پیج خبری پیام بدیم بهتر پیگیری میکنه؟

nasim
nasim

سلام دوستان، پیج خبرگزاریها یادتون نره، مرسی🌹به امید موفقیت😍

محمدرضا
محمدرضا

قول شرف میدم برای بهمن تکمیل ظرفیت خییییییلی بزرگی دارییییییبم. انقدر بزرگ که ظرفیتش به اندازه کل ادوار برگزارررری کارشناسی ارشد باشه. ببین چه زمانی این حرفو میزنم!!!! اصلا امیدتونو از دست ندید و تااااااا میتونید اعتراض کنید و از دوستانتونم بخواید اعتراااااااص کنن. به تمام ایمیل ها و تلفتن ها و….… ادامه نظر»

هانیه
هانیه

امیدوارم.انشاءالله تلاشمونو میکنیم.

مینا
مینا

منم به همشون فرستادم هم ایمیل هم پیامک لطفا همه پیگیری کنن شاید صدامون برسه

دختر مسجدسلیمانی
دختر مسجدسلیمانی

سلام خدا از دهنتون بشنوه😍

زینب
زینب

اره اگه هممون باهم هماهنگ باشیم و چه حضوری چه غیر حضوری اعتراض کنیم تاثیر داره چون بهمون ظلم شده و با وجود این همه ظرفیت خالی تکمیل ظرفیت میخوان بردارن

تکمیل ظرفیت ۹۷ باید برگزار شود
تکمیل ظرفیت ۹۷ باید برگزار شود

به همه زنگ زدم بعضی که جواب ندادن بعضی هم جواب سر بالا دادن …

داود
داود

کار خیلی خوبی کردی
باید همه مون حسابی بهشون زنگ بزنیم
وقتی تعداد زیاد باشه مجبورا اهمیت بدن

حسن
حسن

شب میخوابی روز بیدار میشی یه قانون جدیده .

علی
علی

دوستان سلام
تکمیل ظرفیت شامل دانشگاه آزاد هم میشه؟
یا فقط سراسری و غیر انتفاعی؟

امیر
امیر

سلام برادر
در وزارت بهداشت شامل همه میشه هم ازاد هم دولتی وهم شهریه پرداز

ارشد۹۷
ارشد۹۷

بله اگر ارائه بدن
تا میتونید پیامک یا ایمیل یا پیگیری کنیم و برنامه حالا خورشید هم‌پیامک و ایمیل بزنیم

مجید
مجید

بله متاسفانه شامل همه میشه

تکمیل ظرفیت ۹۷ باید برگزار شود
تکمیل ظرفیت ۹۷ باید برگزار شود

دیگه داشتم از سایت مستر تست هم نا امید می شدم … شاید هم دلتون سوخت و ترحم کردید …

امیر
امیر

بچه ها تا میتونین دفاع کنین به حقتون برسین…
من دوستم با یه اختلاف قبول نشده؛واقعا خودم براش ناراحتم…
تمام تلاشتون بکنین؛دوستم به امید تکمیل ظرفیت بود…ایشالا درست بشه؛به حقتون برسین
توکلتون به خدا..

ستایش
ستایش

دوستتون رو درک میکنم؛ دخترها از این موضوع بیشتر ضربه خودن چون بازار کار کمتری دارن. ممنون که به فکر ما دخترها هستین و از دوستاتون حمایت میکنید🌹🌹🌹

مهسا
مهسا

من خودم با ی نفر اختلاف قبول نشدم دعا کنین برام

ارشد۹۷
ارشد۹۷

سلام.
خداییش درست نیست اینکار.اگر بعد نتایج بگه تکمیل نیست دانشجوها فکری میکنن.ن اینکه واسه خودش قبل ازمون حرفی زده بشه.
دوستان همگی اعتراض کنیم و همگی درخواست بدیم تا تکمیل ظرفیت بهمن ارائه بشه و حق هر دانشجو هست

نقی
نقی

سلام،کسی میدونه اگ تکمیل ظرفیت ارشدپزشکی برگزار بشه آیا اونی که الان در حال تحصیل در مقطع روزانه هست میتونه تو تکمیل ظرفیت واسه ی گرایش و دانشگاه دیگه شرکت کنه؟آیا امکان پذیره یا مشکلی بوجود میاد واسش؟ممنون

nasim
nasim

سلام.. لطفا پیگیری کنید، تکمیل ظرفیت حق ماست،اونم وقتی که ظرفیت خالی دارن، چرا برای کارشناسی و کاردانی و فرهنگیان تکمیل ظرفیت گذاشتن؟ فقط ارشد اضافه بود؟ 😔😔😔

هانیه
هانیه

باسلام.لطفا تکمیل ظرفیتو برگزار کنید
ماهمه امیدمون به تکمیل ظرفیته،شغلی
که وجود نداره حداقل تکمیل ظرفیتو برگزار کنیدکه
جونای مملکت عمرشون تباه نشه.

ستایش
ستایش

گگگگگگللللللل گفتییییییی

شهره
شهره

کاش تکمیل ظرفیت انجام بشه علاوه بر نظرات محترم بعضیا با یکی دو رتبه شبانه شدند شاید فرجی برای اونا بود هر چی صلاحه خداست شکر

nop,
nop,

برای روزانه قبول شدن باید زحمت بکشی و درس بخونی با هر ضرب و زوری که نمیشه
روزانه قبول شد !!!! تکمیل ظرفیت تا همینجاش هم کلی آسیب زد به مقطع ارشد و دکتری .

امیر
امیر

این حق همه ی بچه های ارشد امسال هست؛وقتی سازمان سنجش پزشکی قبل آزمون هیچی نگفت؛حالا اخر مهر میگه نداریم
اگه زمان انتخاب رشته گفته بود ماهام میدونستیم چه جوری انتخاب رشته کنیم…
تکمیل ظرفیت حق بچه های امسال است
بچه های تا میتونین اعتراض کنین به حقتون برسین….

سحر
سحر

دوست عزیز وقتی نظر میدید لطفا همه جوانب رو در نظر بگیرید، من زحمت کشیدم رتبه م ۵۰۰ شد و برای انتخاب رشته با تمام وجود به امید تکمیل ظرفیت ریسک کردم و دانشگاهایی رو زدم که ۵۰، ۵۰ بود قبولیم و قبول نشدم 🙂 به امید تکمیل ظرفیت بودم اما وقتی… ادامه نظر»

مهرشاد
مهرشاد

کاش میدونستید چند نفر منتظر تکمیل ظرفیت هستن تنها راه امیدشون تکمیل ظرفیت است لطفا تکمیل ظرفیت را بزارید

افسون
افسون

دوستان یه خبر منتشر شده که یکی از اعضای کمیسیون سنجش مجلس ب اسم آقای قمی گفته ک وزارت علوم اشتباه کرده که اومده تکمیل ظرفیتو حذف کرده و فلان …بنظرتون امکانش هس برا بهمن برگزار کنن؟

ستایش
ستایش

یه ضرب المثل هست میگه با یه شاخه شکوفه، بهار نمیشه. باید یه باغ شکوفه بده که بهار بیاد. باید بیشتر از نصف اعضای مجلس خواهن تکمیل ظرفیت باشن که تکمیل ظرفیت بیاد. یکنفر بگه که میشه حکایت همون یه شاخه. یکی از آشناهای نزدیک ما نماینده مجلس هست. این موضوع رو… ادامه نظر»

مینا
مینا

با عرض سلام و خسته نباشید با حذف تکمیل ظرفیت فقط با آینده جوونا بازی میکنن ما همه منتظر تکمیل ظرفیت بودیم که این اخبار پخش شد لطفا خواهشن بفکر آینده ما جوونا هم باشید بعد تصمیم گیری کنید یکسال دیگه از زندگی جا موندن برای ما جوونا مثل ده سال عقب… ادامه نظر»

۰۹۸
۰۹۸

بهترین تصمیم بود که از طرف وزارت علوم گرفته شد . اگر از اول این اقدام رو انجام میداد انقدر ارزش تحصیلات تکمیلی پایین نمیومد .

زهرا
زهرا

این تصمیم حذف تکمیل ظرفیت تو این وضع کشور بدترین تصمیم ممکن هستش… سنجش پزشکی اصلا نه زمان ثبت نام نه زمان انتخاب رشته از نبود تکمیل ظرفیت چیزی نگفته بود.. کاش بدونن این تصمیم جدیدشون یعنی بدبخت کردن بچه هایی که طرح دارن؛ ماها فقط قبل طرح یکبار حق شرکت در… ادامه نظر»

89
89

شما اگر رشته اتون مناسب باشه با همون لیسانس هم میتونید وارد بازار کار بشید . خصوصا پرستاری و امثالهم که بازار کار خوبی دارند و بعد از طرح قابلیت جذب در بیمارستان ها و مراکز درمانی وجود داره . ضمن اینکه همه ی کشور نباید ارشد و دکتری بخونند فقط کسانی… ادامه نظر»

امیر
امیر

خداروشکر خوبه ایشون گفته اوضاع طرح خوب نیست واصلا مثل قبلا نیست؛ باز شما تاکید به بعد طرح دارید…
مثل زمان های قبل حق بچه های امسال هستش که به حقشون برسن…
اصلا هیچ اطلاعی نداده بودن قبل آزمون…
بچه ها من کنکور نداده بودم ولی ایشالا درست بشه براتون…

کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

مطالب مهم

 • اخبار کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
 • اخبار کارشناسی ارشد سراسری
 • ارشد استعداد درخشان
 • ارشد فناوری علمی کاربردی
 • انجمن کارشناسی ارشد 96
 • انجمن کارشناسی ارشد 97
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد
 • رتبه قبولی کنکور ارشد
 • سرفصل ها و ضرایب دروس آزمون
 • ظرفیت رشته ها
 • کارشناسی ارشد بدون آزمون
 • کارشناسی ارشد پردیس
 • کارشناسی ارشد پیام نور
 • کارشناسی ارشد خارج از کشور
 • کارشناسی ارشد علمی کاربردی
 • کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
 • کارشناسی ارشد مجازی
 • کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
 • کارنامه رتبه های برتر
 • مصاحبه با رتبه های برتر
 • منابع کنکور

خیریه بچه های آسمان