مشاوره تخصصی رایگان کنکور ارشد توسط رتبه های برتر کنکور 97 طورانی برق ارشد پژوهش پاروت کیهان پژوهش صنایع دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد liveamoozp

اعلام شرایط ادامه تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد غیرانتفاعی پس از ادغام

مدیرکل دفتر آموزش های غیردولتی وزارت علوم با اشاره به شرایط ادامه تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد پس از ادغام مؤسسه یا دانشگاه غیرانتفاعی محل تحصیل، از طراحی یک دوره گذر و زمان آغاز ادغام ها، خبر داد.

مدیرکل دفتر آموزش های غیردولتی وزارت علوم گفت: به مسئله دانشجویان دکتری در ادغام مؤسسات غیردولتی ورود نمی شود.

فرزانه شمیرانی در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا با بیان اینکه هم اکنون ۳۰۳ موسسه و دانشگاه غیردولتی دارای مجوز وزارت علوم در کشور فعالیت می کنند، افزود: در بازدیدهای دوره ای اداره کل دفتر آموزش های غیردولتی وزارت علوم از موسسات و دانشگاه های غیردولتی، کیفیت این مراکز و تطابق امکانات با مجوز رشته ها مورد بررسی قرار می گیرد.

**ادغام غیرانتفاعی ها اجباری نیست

وی گفت: اگر در بازدیدهای دوره ای، شاخص کیفی موسسه ای پایین باشد پیشنهاد شرکت در ادغام غیرانتفاعی ها به آنها داده می شود. البته این موضوع اجبار نیست چرا که ادغام موسسات با یکدیگر کاملاً داوطلبانه است.

**اشتیاق غیرانتفاعی ها برای تجمیع

مدیرکل دفتر آموزش های غیردولتی وزارت علوم، ادامه داد: اگر نخستین نمونه از تجمیع غیردولتی ها بدون شکست، انجام شود، تعداد زیادی از موسسات کاملاً داوطلبانه در لیست تجمیع قرار گرفته اند؛ چرا که علاوه بر کاهش هزینه آموزش از امکانات یکدیگر استفاده می کنند و نیازی به تکرار یک اقدام در چند موسسه نیست مانند استفاده موسسات ادغام شده از یک سالن ورزشی.

**زمان تدوین آیین نامه

شمیرانی در مورد تهیه آیین نامه ادغام موسسات غیردولتی با مشارکت خودشان، اظهار کرد: بخش عمده ای از این آیین نامه توسط موسسات در حال انجام است چون منافع اقتصادی آنها و کشور با هم در این آیین نامه دیده شده است.
وی افزود: در صورتیکه مسائل حقوقی این موسسات تا پایان سال جاری برطرف و آیین نامه یاد شده نهایی شود، نظر غیرانتفاعی ها مبنی بر این نکته است پذیرش جدید دانشجو در سال ۹۸ را بر اساس آیین نامه جدید، آغاز کنند.

**شرایط ادامه تحصیل دانشجویان در غیرانتفاعی ها

این مقام مسئول در مورد نحوه ادامه تحصیل و صدور مدرک برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد غیردولتی ها پس از ادغام، خاطرنشان کرد: برای دانشجویان این موسسات یک دوره گذر شش ماهه تا یکساله تعریف شده است. بر اساس این طرح، دانشجویان در دوره فعلی با اسم موسسه محل تحصیل دانش آموخته و در دوره بعد از ادغام با نام دانشگاه و موسسه جدید دانش آموخته می شوند و مدارک تحصیلی شان کاملاً معتبر است.
وی افزود: البته پیشنهاد افزایش دوره گذر به علت نسبت دانشجویان کارشناسی یا کارشناسی ارشد مطرح شده است.
شمیرانی در مورد تکلیف تعداد محدودی از دانشجویان دکتری که در غیردولتی ها تحصیل می کنند، تاکید کرد: به مسئله دانشجویان دکتری در ادغام موسسات غیردولتی ورود نمی شود.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد

خوب نبودمیتونست بهتر باشهقابل قبولهخوب بودعالی (شما اولین نفری هستید که رتبه میدهید)
Loading...
avatar

ام بی ای پژوهش کانال تلگرام کارشناسی ارشد

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:

موضوعات اصلی

مشاوره کارشناسی ارشد

 کارشناسی ارشد بدون کنکور استعداد درخشان

 شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، آزاد ، پیام نور ، پردیس ، غیرانتفاعی

 منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

 کارشناسی ارشد پردیس

 زبان کارشناسی ارشد

خیریه بچه های آسمان