اطلاعیه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ دانشگاه تهران منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، معاونت آموزشی دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای جزئیات پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اعلام کرد. متن اطلاعیه به این شرح است:

زمان ثبت نام و شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور ۹۹ دانشگاه تهراندانشگاه تهران در اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر برای ورود به دوره کارشناسی ارشد با استناد به آئین‌نامه‌های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از بین دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۵ که جز ۱۵ در صد برتر دانشگاه تهران بوده و یا از دانشگاه‌ های مشمول این فراخوان که در ۱۵ درصد برتر رتبه بندی قرار دارند، در کلیه رشته‌هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد به صورت مازاد بر ظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوط دانشجو می‌پذیرد.

کلیه متقاضیان، از تاریخ ۰۱/‏۰۸/‏۱۳۹۸‬ تا ۲۰/‏۰۸/‏۱۳۹۸‬ فرصت دارند به سامانه جامع آموزش دانشگاه تهران (http://ems1.ut.ac.ir) مراجعه و نسبت به ثبت درخواست و بارگذاری فرم تکمیل شده تقاضا اقدام نمایند.

داوطلبان می توانند پس از تکمیل فرم و اخذ تایید از دانشگاه ذیربط، فرم مذکور را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز در سامانه جامع آموزش دانشگاه تهران بارگذاری گردد. 

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران

دانشجویان دوره کارشناسی ورودی سال ۱۳۹۵ دانشگاه تهران که پس از شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزو پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. 

تبصره یک: دارا بودن حداقل معدل ۱۶ در رشته های فنی مهندسی، علوم پایه و کشاورزی و حداقل معدل ۱۷ برای رشته های علوم انسانی، رفتاری اجتماعی و سایر رشته ها الزامی است .

دانشجویان دوره کارشناسی ورودی ۹۵ سایر دانشگاههای مشمول این فراخوان که پس از شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی در پانزده درصد برتر (به تأیید معاونت آموزشی دانشگاه ذیربط) در رشته تحصیلی مربوط باشند.

دانش آموختگی حداکثر در هشت نیمسال تحصیلی (۱۳۹۹/۶/۳۱)

تبصره دو: دانش آموختگان ورودی بهمن ۹۴ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال می توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

نکات قابل توجه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه تهران

– پذیرش سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان پذیر می باشد.
– براساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه، جهت استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان نمرات بی اثر شده در کارنامه دانشجو مجددا اثر داده شده و رتبه بندی و برتری دانشجو تعیین می شود.
– برگزیدگان علمی در رشته هایی که برنامه درسی آنان طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی در دوره کارشناسی پیوسته ۹ نیمسال تحصیلی تدوین و تصویب شده است می توانند از تسهیلات مربوطه بهره مند شوند.

– دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش کند. درخواست متقاضیان مذکور بعد از دانش آموختگی بررسی خواهد شد.

– دانشگاه اختیار دارد درخواست دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دالیلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری، ماموریت والدین یا همسر و یا بدلیل زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در این شیوه نامه بشود را به صورت مازاد بر ظرفیت بررسی کند.

مدارک لازم جهت ثبت نام پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه تهران

۱- فرم تکمیل شده تقاضا

۲- آخرین کارنامه تحصیلی

۳- تکمیل فرم گواهی معدل برای متقاضیان سایر دانشگاهها

۴- واریز مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰ ریال از طریق درگاه الکترونیک (به جز دانشجویان دانشگاه تهران)

 

*متقاضیان چنانچه شرایط الزم طبق آیین نامه مذکور را دارا می باشند پس از مطالعه شرایط ثبت نام از تاریخ ۹۸/۸/۱ حداکثر تا تاریخ ۹۸/۸/۲۰ با مراجعه به سامانه سیستم جامع آموزش دانشگاه به آدرس https://ems1.ut.ac.ir  (پذیرش های موردی- غیر سنجشی دانشگاه  تهران) و دریافت شناسه کاربری و  رمز عبور، اطلاعات و مدارک مورد نیاز را بارگذاری و ثبت نام نمایند.

تذکر مهم : وجه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نمی گردد. لذا توصیه میگردد قبل از واریز هزینه نسبت به مطالعه کامل شرایط، دقت لازم مبذول گردد.

اسامی دانشگاه‌های مشمول فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه تهران

دانشگاه‌های اصفهان، تبریز، تهران، شهید بهشتی، شیراز، فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان، امیرکبیر، خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، علامه طباطبایی، علم و صنعت ایران، ارومیه، الزهرا، بوعلی سینا، بیرجند، خوارزمی، رازی کرمانشاه، زنجان، سمنان، شهید باهنر کرمان، سیستان و بلوچستان، شهید چمران، اهواز، کاشان، گیلان، مازنداران، یزد، سهند تبریز، صنعتی بابل، صنعتی شاهرود، صنعتی شیراز، علوم پایه زنجان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، دانشگاه هنر تهران، هنر اسلامی تبریز، هنر اصفهان و دانشگاه شاهد.

 


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد