دانشگاه شیراز از میان دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی و کلیه دانشجویان ممتاز دوره های مختلف دانشگاه شیراز برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد می پذیرد.

به گزارش مسترتست، بنا بر دانشگاه شیراز دانشجویان موسسات آموزش عالی دولتی، دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، فرهنگیان، غیر دولتی- غیر انتفاعی، علمی- کاربردی و فنی -حرفه ای و پردیس های خودگردان و آموزش های الکترونیک سایر دانشگاه ها (به استثنای دانشگاه شیراز) مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه شیراز

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحد های درسی، به لحاظ میانگین جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته هم روردی خود باشند، می توانند در این فراخوان شرکت نمایند.

تبصره ۱: دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته صرفا دانشگاه شیراز، پس از ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحد های درسی به لحاظ میانگین کل بین جزو بیست و پنج درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود قرار می گیرند، نیز می توانند در این فراخوان شرکت نمایند.

بدیهی است پذیرش نهایی این دانشجویان مشروط به عدم تکمیل ظرفیت توسط پانزده درصد اول می باشد.

تبصره ۲- دانشجویان واجد شرایط باید حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی خود دانش آموخته شوند.

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه شیراز

۲- دانشگاه می تواند دانشجویانی را که در مدت ۶ نیمسال فارغ التحصیل می شوند و به لحاظ میانگین نمره جزوه پانزده درصد برتر هم رشته هم ورودی خود باشند، بصورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش کند.

تبصره: چنانچه طول دوره تحصیل دانشجو به دلیلی خارج از اختیار دانشجو (مانند بیماری، ماموریت والدین یا همسر و یا بدلیل زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور ادامه یابد، درخواست دانشجو پس از تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل، برای استفاده از تسهیلات آیین نامه در دانشگاه شیراز قابل بررسی خواهد بود.

۳- رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی – دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد – بدون داشتن شرایط بند ۱ نیز می توانند در این فراخوان شرکت کنند.

مصاحبه از ثبت نام کنندگان در نیمه اول اسفند ماه سال ۹۸ خواهد بود که تاریخ دقیق آن در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد.

امتیاز مصاحبه به شرح جدول زیر می باشد:

جدول امتیازات

ردیف نوع فعالیت امتیاز نحوه ارزیابی
۱ معدل کل ۴۰ تا ۶۰ امتیاز بر اساس نظر گروه (بخش) و با درنظر گرفتن ضریب برای دانشگاه های مختلف
۲ معدل دروس تخصصی ۱۰ تا ۳۰ امتیاز بر اساس نظر گروه (بخش) و با درنظر گرفتن ضریب برای دانشگاه های مختلف
۳ مصاحبه علمی ۲۵ امتیاز *بر اساس گزینه های زیر
۴ سوابق پژوهشی ۵ امتیاز مقاله علمی – فعالیت در انجمن های علمی و …
جمع ۱۰۰ امتیاز

 

سایر نکات مهم

– کسب حداقل ۷۰ امتیاز از مجموع ردیف های جدول امتیازات برای قبولی الزامی است. 

– ظرفیت پذیرش ممتازین کارشناسی ارشد ۴۰ درصد ظرفیت دوره روزانه کارشناسی ارشد در هر کد رشته-گرایش می باشد.

– دانشجویان انتقال دائم و تغییر رشته در صورتی که ۶۰ درصد از واحدهای تخصصی خود را در دانشگاه شیراز گذرانده باشند، می توانند از تسهیلات این فراخوان برخوردار شوند.

– پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یکبار امکان پذیر است.

– تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده در طول دوره تحصیلی کارشناسی ارشد بر اساس این آیین نامه مجاز نیست.

– دانشجویان اتباع خارجی نمی توانند از این آیین نامه استفاده کنند.

– پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

نحوه ثبت نام ارشد بدون کنکور ۹۹ دانشگاه شیراز

۱- متقاضیان ورودی نیم سال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵ (فارغ التحصیل حداکثر تا ۹۹/۶/۳۱) و ورودی نیم سال دوم ۹۵-۹۴ (در صورت داشتن تمام شرایط) می توانند تا تاریخ ۹۸/۱۲/۵ به سایت دانشگاه شیراز به آدرس shirazu.ac.ir مراجعه و به صورت اینترنتی ثبت نام و مدارک لازم را در سامانه بارگذاری نمایند. این مدت به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود.

۲- لازم است کد رهگیری را برای پیگیری های بعدی به دقت نگهداری و یادداشت نمایید.

۳- واریز مبلغ ۵۰۰۰۰۰ ریال (پانصد هزار ریال) به حساب اینترنتی مندرج در صفحه ثبت نام اینترنتی به عنوان هزینه ثبت نام.

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی درخواست پذیرش ارشد بدون کنکور

تمامی مدارک زیر به جز توصیه نامه محرمانه از استاد باید با فرمت jpg اسکن شده و در محل مربوط به پیوست ها، در فرایند ثبت نام اینترنتی بارگذاری شود.

الف- یک قطعه عکس

ب- کارت ملی

ج- ریزنمرات دوره کارشناسی تا پایان نیمسال ششم

د- تکمیل فرم اعلام رتبه با تأیید معاون آموزشی دانشگاه محل تحصیل (پیوست) برای دانشجویان دانشگاه شیراز تایید معاون آموزشی دانشکده کافی می باشد.

ذ- گواهی و مستندات سوابق پژوهشی (در صورت وجود)

ه- ارائه گواهی برای دارندگان شرط ۳ از شرایط اختصاصی (المپیاد – در صورت وجود)

و- یک عدد توصیه نامه علمی محرمانه از استادان دوره کارشناسی (نیازی به اسکن کردن ندارد و در روز مصاحبه همراه با سایر مدارک به کمیته اجرای آزمون تحویل داده شود).

تذکر: به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر در روز مصاحبه الزامی می باشد. لازم است اصل و کپی مدارک (الف) الی (و) را در پوشه ای قرار گرفته و روی پوشه مربوطه مشخصات فردی اعم از نام، نام خانوادگی، رشته تحصیلی و رشته مورد تقاضا الصاق و در روز مصاحبه به کمیته اجرایی آزمون تحویل داده شود. در پایان مصاحبه اصل مدارک به متقاضی تحویل داده خواهد شد و کپی مدارک برای بررسی نهایی به دانشگاه ارسال می شود. مدارک دریافتی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

قابل توجه متقاضیان:

– درخواست ثبت نام به صورت غیراینترنتی امکان پذیر نمی باشد.

– شرکت داوطلب در مصاحبه علمی، منوط به تأیید اولیه از سوی دانشگاه مبنی بر داشتن شرایط بهره مندی از تسهیلات ادامه تحصیل ممتازین می باشد. بنابراین داوطلب باید قبل از تاریخ مصاحبه علمی با مراجعه به سیستم ثبت نام اینترنتی (با استفاده از کد رهگیری) از نتیجه بررسی اولیه درخواست خود اطلاع حاصل نمایند. دارا بودن شرایط به هیچ وجه به منزله پذیرش نهایی نبوده و تنها به معنی اجازه شرکت در مصاحبه علمی می باشد.

– پذیرش نهایی متقاضیان واجد شرایط اولیه، پس از انجام مصاحبه علمی و تایید گروه علمی مربوطه و دانشگاه شیراز می باشد.

– پذیرش دانشجو صرفاً برای رشته – گرایش های مندرج در آگهی صورت می گیرد.

– متقاضیان حداکثر در دو رشته–گرایش (رشته- گرایش مقطع کارشناسی و رشته-گرایش مرتبط با آن) امکان ثبت نام دارندکه باید در سامانه در دو فرایند جداگانه اقدام به ثبت نام نمایند و برای هر کدام، هزینه ثبت نام جداگانه پرداخت کنند.

– به درخواست هایی که فاقد هر کدام از مدارک لازم (اسکن شده) باشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

– متقاضیانی که بیشتر از دو مرتبه در سامانه نام نویسی کنند، اسم آن ها از لیست ثبت نامی ها حذف خواهد شد.

– در صورت احراز هرگونه مطالب خلاف واقع در مدارک ارائه شده توسط داوطلب، در هر مرحله ای از پذیرش و یا تحصیل، از ادامه کار وی جلوگیری و پی گیری قانونی به عمل خواهد آمد.

– تاریخ برگزاری مصاحبه پس از بررسی در دانشگاه و ارسال اسامی به دانشکده ها از طریق سایت دانشگاه شیراز به آدرس shirazu.ac.ir اعلام خواهد شد.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد