فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ منتشر شد.

به گزارش مسترتست، پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون آزمون به استناد آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد” در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر انجام می پذیرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خواجه نصیر

دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته (مجموع روزانه و شبانه) دانشگاه های دولتی که واجد شرایط زیر باشند، مجاز به ارائه درخواست پذیرش به دانشگاه هستند:

کارشناسی ارشد بدون کنکور خواجه نصیر

۱-۱- پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای دوره به لحاظ میانگین کل جزو پانزده درصد برتر (عدد غیر صحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل می شود) دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

۲-۱- حداکثر در هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.

۳-۱- سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی آنها باشد.

۲- متقاضیانی که در طول شش یا هفت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته وغیرهم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشـند با رعایت بند ۱-۳.

۵- برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته و به شرط آن که از لحاظ میانگین کل جزو ۲۰ درصد برتر هم رشته و ورودی دانشگاه مبدا باشند با رعایت بند ۱-۳.

۶- دانشجویانی که از لحاظ میانگین کل جزو ۲۵ درصد برتر هم رشته و ورودی خود بوده (ده درصد بعدی نسبت به پانزده درصد برتر)، و حداکثر در مدت هشت نیمسال دانش آموخته شوند، به ترتیب اولویت رتبه متقاضیان و به شرط کسب میانگین کل حداقل ۱۵ و عدم تکمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون توسط پانزده درصد برتر. (صرفا برای دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی) ظرفیت پذیرش و سایر موارد اشاره نشده، مطابق با آیین نامه وزارتی خواهد بود.

نکات مهم

توجه ۱: لطفا پیش از اقدام به بارگذاری مدارک و ثبت نام، اطلاعیه و راهنمای ثبت نام را به دقت مطالعه نمایید. پس از ثبت نام وجه پرداخت شده بازگشت داده نخواهد شد.

توجه ۲: برای پذیرش دانشجو از دانشگاه های دیگر، صرفادرخواست های دانشجویان پانزده درصد برتر ورودی دانشگاه های دولتی بررسی خواهد شد. بنابراین دانشجویان سایر دانشگاه ها (دانشگاه آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی، جامع علمی کاربردی و …) و دانشجویان با رتبه ی بیش از پانزده درصد برتر دانشگاه های دیگر، از ارسال فرم درخواست و واریز وجه خودداری نمایند. وجه واریزی بازگردانده نخواهد شد.

توجه ۳: کسانی که علاوه بر رشته خود، متقاضی رشته های بین رشته ای هستند باید دو باره وارد سیستم شده و همان مراحل درخواست رشته اول را مجددااجرا و وجه واریز نمایند.

توجه ۴: هر دانشجو تنها می تواند متقاضی یک رشته ی خود (پنج گرایش به ترتیب اولویت علاقمندی اعلام گردد) و یک رشته از رشته های بین رشته ای مطابق جدول اعلامی باشد. بنابراین تنها دانش آموختگان رشته های مجاز مقطع کارشناسی هر رشته مطابق جدول، می توانند متقاضی یک رشته بین رشته ای باشند. چنانچه دانشجویی بدون توجه به جدول رشته های مجاز اعلام تقاضا نماید، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و وجه پرداخت شده نیز بازگشت داده نخواهد شد.

توجه ۵: جابجایی اولویت های انتخابی پس از ثبت نام امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین خواهشمند است قبل از انتخاب گرایش ها دقت و مشورت لازم انجام پذیرد. همچنین متقاضیانی که بیش از یک رشته بین رشته ای انتخاب نمایند تنها انتخاب اول آنها بررسی خواهد شد.

توجه ۶: بدیهی است برنامه ریزی برای دفاع از پروژه و اخذ نمرات میهمانی و … به منظور رعایت زمان دانش آموختگی طبق قوانین و تاریخ های اعلامی دانشگاه مربوطه به عهده دانشجو و دانشکده می باشد و این دفتر مسئولیتی در قبال آن ندارد.

توجه ۷: مسئولیت صحت اطلاعات بارگذاری شده به عهده متقاضی بوده و در صورت عدم صحت، دانشگاه هیچ مسئولیتی نداشته و مطابق مقررات برخورد خواهد نمود.

توجه ۸: به حداکثر زمان ثبت نام توجه فرمایید. زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.

توجه ۹: شرایط پذیرش و راهنمای ثبت نام از وضوح کافی برخوردار است. بنابراین خواهشمند است از مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی به منظور پرسش مجدد موارد یا اصرار بر تغییر آن جدا خودداری فرمایید.

جدول رشته های بین رشته ای ارشد بدون کنکور

ردیف رشته های کارشناسی ارشد رشته های مجاز مقطع کارشناسی برای پذیرش رشته مورد نظر
۱ مهندسی مکاترونیک مهندسی کامپیوتر (سخت افزار و نرم افزار)- مهندسی مکانیک- مهندسی برق- مهندسی هوافضا
۲ مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک مهندسی برق- مهندسی پزشکی- مهندسی کامپیوتر (سخت افزار و نرم افزار)
۳ مهندسی صنایع گرایش
مهندسی مالی
مهندسی صنایع، ریاضی، اقتصاد و حسابداری با دیپلم ریاضی فیزیک (به شرط عدم تکمیل ظرفیت توسط متقاضیان رشته صنایع)
۴ مدیریت کسب و کار (گرایش بازاریابی و مالی) تمام رشته های فنی و مهندسی (به شرط عدم تکمیل ظرفیت توسط متقاضیان رشته صنایع)

 

نحوه ارائه درخواست پذیرش ارشد بدون آزمون ۹۹ دانشگاه خواجه نصیر

ضروری است داوطلبان واجد شرایط پس از مطالعه راهنمای ثبت نام غیر حضوری حداکثر تا تاریخ ۹۹/۰۲/۰۶ از طریق سامانه جامع دانشگاهی (گلستان) با ورود اطلاعات، و بارگذاری مدارک مورد نیاز، در محل های پیش بینی شده، ثبت نام نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست پذیرش

لازم است داوطلبان محترم قبل از شروع ثبت نام، فایل مدارک زیر را آماده نمایند.

۱- تصویر صفحه اول شناسنامه
۲- تصویر پشت و روی کارت ملی
۳- ریز نمره کارشناسی. منظور از ریز نمره،
کارنامه کلی مقطع کارشناسی بدون تایید یا مهر و امضا دانشگاه است. این کارنامه می بایست نشان دهنده همه نیمسال های تحصیلی دانشجو و حداکثر دو صفحه می باشد. (لطفا از بارگذاری کارنامه ترم به ترم خودداری گردد. چنانچه طریقه دسترسی به گزارش کارنامه کلی را نمی دانید لطفا از آموزش دانشکده خود راهنمایی بگیرید). در کارنامه بارگذاری شده نام و آرم دانشگاه، مشخصات دانشجو و نیمسالهای تحصیلی و معدل ها می بایست مشخص بوده و هنگام بارگذاری در سیستم، هیچیک از این اطلاعات حذف و یا از طریق فتوشاپ اضافه نگردد. در غیر این صورت مدارک بررسی نخواهد شد. ضمنا چنانچه به فرمت اصلی کارنامه دانشگاه مواردی توسط متقاضی، اضافه گردد، تخلف محسوب شده و مستوجب برخورد قانونی می باشد.

۴- گواهی رتبه: گواهی رتبه تحصیلی و المپیاد حسب مورد. گواهی رتبه می بایست بیانگر رشته، رتبه تا پایان نیمسال ششم (با ذکر نیمسال مورد نظر)، تعداد واحد گذرانده تا پایان نیمسال ششم، کل واحدهای دوره، معدل تا پایان نیمسال ششم، و تعداد دانشجویان ورودی باشد.

۵- پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ (۵۰۰۰۰۰پانصد هزار ریال) به صورت الکترونیکی از طریق سامانه جامع دانشگاهی (گلستان).

یادآوری مهم ۱: برای رعایت حال متقاضیان محترم و در راستای ایجاد امکان عدم مراجعه به واحدهای اداری دانشگاه ها تا پایان اسفندماه ۹۸ برای دریافت گواهی اشتغال یا فراغت از تحصیل-کلیه متقاضیان از تاریخ ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ قادر به شروع ثبت نام در سامانه خواهند بود. همچنین این اطمینان خاطر به عزیزان داده می شود که در صورت بروز هر مشکلی برای ثبت نام از تاریخ  ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ که خارج از اختیار ایشان باشد، حتما مساعدت های لازم پیش بینی و اطلاع رسانی خواهد شد.

یادآوری مهم ۲: کلیه اطلاعاتی که در سامانه گلستان درج می گردد از قبیل: تعداد واحد گذرانده تا پایان نیمسال ششم، کل واحدهای دوره، معدل تا پایان نیمسال ششم، و تعداد دانشجویان ورودی، می بایست بر اساس گواهی صادر شده توسط دانشگاه مربوطه باشد.

یادآوری مهم ۳: گواهی رتبه می بایست شامل کلیه موارد ذکر شده در بند ۴ اطلاعیه باشد ولی فرمت آن به اختیار دانشگاه صادرکننده می باشد و هیچگونه فرم از پیش طراحی شده ای از جانب این دانشگاه ارائه نمی شود. بنابراین از تماس برای دریافت فرم جدا خودداری گردد.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد