دانشگاه جهرم از بین دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی در سال ۱۳۹۹ بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشجو می پذیرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، در راستای اجرای آیین نامه تسهیلات آموزشی دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر و اجرای آئین نامه پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور، دانشگاه جهرم از بین دانشجویان ممتاز کارشناسی دانشگاه های دولتی، پس از بررسی مدارک و انجام مصاحبه نسبت به پذیرش برگزیدکان علمی واجد شرایط ذیل اقدام می نماید:

شرایط پذیرش ارشد بدون کنکور ۹۹ دانشگاه جهرم

۱- داوطلبانی که پس از ۶ نیمسال تحصیلی سه چهارم واحد های درسی خود را گذرانده باشد و جزء %۱۵ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

دانشجویان و دانش آموختگان دوره های نیمه حضوری ،یادگیری الکترونیکی و پردیس بین الملل دانشگاه های دولتی و هم چنین کلیه دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های آزاد اسلامی، علمی کاربردی، پیام نور، آموزشکده های فنی حرفه ای، مراکز تربیت دبیر و تربیت معلم و سایر موسسات و دانشگاه های غیر دولتی و غیر انتفاعی مجاز به ثبت نام نمی باشند.

۲- داوطلبانی که تاریخ فراغت از تحصیل آنها از یک مهر سال ۱۳۹۸ (۱۳۹۸/۷/۰۱) لغایت ۳۱ شهریور ماه سال جاری (۱۳۹۹/۶/۳۱) باشد می توانند متقاضی این نوع پذیرش شوند.

۳- داوطلبان باید حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شده باشند یا دانش آموخته شوند.

نحوه ارائه درخواست و ارسال مدارک لازم پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور

داوطلبان واجد شرایط لازم است تا پایان روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۹/۳/۱۵ نسبت به ثبت نام الکترونیکی مطابق با بند ج این اطلاعیه اقدام نموده و مدارک مورد نیاز به شرح زیر را به فرمت مناسب تهیه و در سامانه مذکور در محل های مناسب بارگذاری نمایند. (تحویل مدارک از طریق پست یا مراجعه حضوری امکان پذیر نمی باشد.)

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه جهرم

  1. پرداخت هزینه ثبت نام و بررسی مدارک به مبلغ ۸۰۰/۰۰۰ (هشتصد هزار ریال) که لازم است به صورت الکترونیکی نسبت به پرداخت آن از طریق سامانه ثبت نام اقدام شود. با توجه به این که وجه پرداختی قابل استرداد نیست لذا ضروری است داوطلبان  پس از اطمینان از احراز شرایط اختصاصی پذیرش نسبت به پرداخت وجه ثبت نام اقدام نمایند.

  2. تصویر فرم تکمیل شده الف مربوط به گواهی تایید معدل ،رتبه و تعداد دانشجویان هم رشته و هم ورودی و ….

  3. تصویر ریز نمرات کارشناسی به تفکیک نیمسال تحصیلی در یک فایل با درج مشخصات دانشجو و نوع دوره تحصیلی

راهنمای ثبت نام اینترنتی ارشد بدون آزمون

جهت ورود به ثبت نام از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده نمایید.

با مراجعه به سامانه، اطلاعات اولیه خود را ثبت کرده و سپس با توجه به نام کاربری و رمز عبوری که سیستم در اختیار شما قرار داده است، نسبت به تکمیل ثبت نام از طریق سامانه آموزشی پژوهشی –دانشجویی دانشگاه جهرم اقدام کنید. 

در صفحه اول، ورود اطلاعات پایه توسط داوطلب صورت می­گیرد که پس از تکمیل موارد خواسته شده با انتخاب دکمه تایید از بالای صفحه به گام بعدی که صفحه تکمیل فرآیند می­ب اشد منتقل می­ شوید. در این مرحله بعد از پرداخت وجه با انتخاب دکمه ذخیره و ارسال به صفحه ارسال مدارک منتقل می­ شوید و در انتها پس از بارگزاری مدارک خواسته شده دکمه ذخیره و ارسال را کلیک کرده تا درخواست شما جهت بررسی در اختیار کارشناس تحصیلات تکمیلی دانشگاه قرار گیرد.

نحوه بررسی پذیرش درخواست داوطلبان و اعلام نتیجه

نتیجه بررسی اولیه درخواست داوطلبان در صورت امکان در نیمه دوم خرداد ماه سال ۱۳۹۹ از طریق سامانه آموزشی پژوهشی –دانشجویی دانشگاه جهرم اعلام خواهد شد و داوطلبان می توانند با استفاده از شناسه کاربری و رمز عبوری که هنگام ثبت نام از سامانه مذکور دریافت می کنند از وضعیت خود مطلع شوند.

نتیجه نهایی پذیرش نیز حداکثر تا نیمه اول شهریور سال ۱۳۹۹ از طریق وبگاه دانشگاه (بخش آموزش) دانشگاه جهرم اعلام خواهد شد.

رشته های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه جهرم

ردیف

نام رشته

نام گرایش

۱

زبان و ادبیات فارسی

۲

مدیریت ورزشی

مدیریت راهبردی در سازمان های ورزشی

۳

زبان شناسی همگانی

۴

ریاضی محض

آنالیز ریاضی

۵

علوم و مهندسی آب

آبیاری و زهکشی

۶

علوم و مهندسی صنایع غذایی

فناوری مواد غذایی

 

سایر نکات مهم:

۱- داوطلبان با مدارک تحصیلی معادل کارشناسی مجاز به ثبت نام نمی باشند.

۲- ادامه تحصیل قبول شدگان بدون پرداخت شهریه تحصیلی است و تغییر رشته یا انتقال افراد پذیرفته شده از طریق این آیین نامه به سایر دانشگاه ها مجاز نیست.

۳- پذیرفته شدگان در مهلت مقرری که توسط دانشگاه مشخص و اعلام خواهد شد ملزم به مراجعه حضوری و ارائه اصل سوابق تحصیلی خود به مدیریت آموزشی و تحصیلات تکمیلی هستند.

۴- به مدارک ناقص و درخواست داوطلبانی که واجد کلیه شرایط الزامی نباشند ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختی قابل استرداد نیست؛ لذا مجددا توصیه می شود داوطلبان قبل از ثبت نام، مفاد اطلاعیه را به دقت مطالعه و در صورت اطمینان از احراز کلیه شرایط الزامی ثبت نام نمایند.

۵- شرایط پذیرش و نحوه ارائه درخواست ثبت نام از وضوح کافی برخوردار است؛ لذا خواهشمند است از مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی به منظور پرسش مجدد موارد خودداری فرمایید.

 ۶- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب واجد شرایط الزامی پذیرش از طریق این اطلاعیه نبوده یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدرک صادره از مراجع ذی ریط وجود داشته باشند، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل او جلوگیری می شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد