متقاضیان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون استعداد های درخشان دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال ۹۹ تا نیمه خردادماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام از طریق سایت دانشگاه اقدام نمایند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه صنعتی کرمانشاه بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد بدون کنکور در سال ۱۳۹۹ دانشجو می پذیرد.

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی کرمانشاه

 • متقاضیان می‌بایست پس از ۶ نیم‌سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی، به لحاظ میانگین کل جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی کرمانشاه

 • متقاضیان می‌بایست حداکثر طی ۸ نیم‌سال فارغ التحصیل شوند.

 • پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی امکان پذیر است. به عبارت دیگر دانش آموختگان کارشناسی ورودی نیم‌سال اول سال تحصیلی۹۶-۹۵ و دانش آموختگان کارشناسی ورودی نیم‌سال دوم سال تحصیلی۹۵-۹۴ مجاز به شرکت در این فراخوان هستند.

 • دانش آموختگان کارشناسی ورودی نیم‌سال دوم سال تحصیلی۹۶-۹۵ که در طی ۶  نیم‌سال تحصیلی فارغ التحصیل شوند، می‌توانند در این فراخوان شرکت نمایند و دانشگاه می‌تواند این گروه را خارج از ظرفیت پذیرش کند.

 • چنانچه طول مدت تحصیل به دلایلی خارج از اختیار دانشجو (مانند بیماری، مامورت والدین یا همسر و یا به دلیل زایمان)، حداکثر دو نیم‌سال تحصیلی بیش از مدت مجاز مذکور در این آیین نامه بشود، درخواست دانشجو پس از تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل، برای استفاده از تسهیلات این آیین نامه در دانشگاه صنعتی کرمانشاه قابل بررسی خواهد بود.

 • تنها دانشجویان کارشناسی پیوسته می‌توانند برای پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند.

تبصره ۱: برگزیدگان رتبه‌های اول تا پنجم المپیادهای علمی-دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌توانند با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد پذیرش شوند.

تبصره۲: دانش آموختگان دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، غیر دولتی- غیرانتفاعی، علمی-کاربردی و پردیس‌های بین‌الملل (خودگردان) مجاز به ثبت نام نیستند.

بازه زمانی برای ثبت نام

متقاضیان می‌توانند تا تاریخ ۹۹/۰۳/۱۵  نسبت به ثبت نام الکترونیکی از طریق سایت رسمی دانشگاه www.kut.ac.ir اقدام کرده و مدارک مورد نیاز را در محل‌های مناسب بارگذاری نمایند.

مدارک مورد نیاز درخواست پذیرش ارشد بدون آزمون

۱- اسکن عکس

۲-  اسکن صفحه اول شناسنامه

۳- اسکن کارت ملی

۴- اسکن ریزنمرات تا پایان ترم ۶

۵-  تصویر فرم اطلاعات تکمیل شده مربوط به مشخصات، گواهی تایید معدل، رتبه و تعداد دانشجویان هم رشته و هم ورودی و غیره

۶- مدارک و مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی به شرح زیر (توجه: ارائه این مدارک اختیاری است، ولی صرفاً در صورت ارائه و تایید مستندات مربوطه مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند گرفت.)

۱-۶- مستندات مربوط به رتبه‌های برتر کشوری جشنواره‌های جوان خوارزمی و رازی مرتبط با رشته (در دوران تحصیل) (گواهی صادره از دبیرخانه یا مراجع ذی ربط)

۲-۶- مستندات اختراع به ثبت رسیده (گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران)

۳-۶- مستندات مربوط به طرح‌های تحقیقاتی پایان یافته با ارائه تاییدیه از شورای پژوهشی دانشگاه محل تحصیل یا سایر مراجع ذی صلاح (به تشخیص دانشگاه)

۴-۶- تصویر صفحه اول و خلاصه کامل مقاله یا مقاله های مستخرج از پروژه یا طرح تحقیقاتی دانشجو در مجلات علمی پژوهشی معتبر چاپ شده یا دارای نامه پذیرش چاپ قطعی در مجلات علمی پژوهشی معتبر (مورد تایید دانشگاه)

توجه: درخصوص مقالاتی که صرفاً پذیرش شده‌اند ضروری است تصویر صفحه اول و خلاصه نسخه تایید شده قبل از چاپ نهایی آن ( proof) صادره از مجله مربوط بارگذاری شود.

۵-۶- نامه پذیرش چاپ قطعی مقاله یا مقاله‌هایی تاکنون چاپ نشده باشند (تذکر: نامه وصول مقاله قابل قبول نیست)

۶-۶- مستندات مربوط به ترجمه کتاب (تصویر روی جلد، شناسنامه کتاب و گواهی انتشار از ناشر مربوطه)

۷-۶- مستندات مربوط به ارائه خلاصه مقاله به صورت پوستر یا سخنرانی در کنگره ها

۸-۶- مستندات مربوط به کسب مدال در المپیادهای علمی دانش آموزی با تایید مراجع ذی صلاح

۹-۶- مستندات مربوط به کسب رتبه در المپیادهای علمی دانشجویی نهایی کشوری با تایید مراجع ذی صلاح

۷- اسکن و اصل فیش واریزی به مبلغ ۵۰۰/۰۰۰ هزار ریال

رشته‌های دارای پذیرش بدون کنکور دانشجوی کارشناسی ارشد

ردیف

دانشکده انرژی

۱

مهندسی شیمی- فرآیندهای جداسازی

۲

مهندسی برق، قدرت- سیستمهای قدرت

۳

مهندسی برق، قدرت-الکترونیک قدرت و ماشینهای الکتریکی

۴

مهندسی برق، الکترونیک- مدارهای مجتمع الکترونیک

۵

مهندسی برق، الکترونیک- افزارههای میکرو و نانو الکترونیک

۶

مهندسی مکانیک- طراحی کاربردی

۷

مهندسی مکانیک- تبدیل انرژی

 

نکات قابل توجه:

 • تغییر رشته یا محل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین نامه، مجاز نیست.

 • نتایج بررسی اولیه در هفته اول تیرماه ۱۳۹۹ اعلام خواهد شد.

 • پذیرفته شدگان اولیه، در مهلتی که توسط دانشگاه مشخص و اعلام خواهد شد (در هفته دوم تیر ۱۳۹۹) ملزم به مراجعه حضوری و ارائه اصل سوابق تحصیلی خود به مدیریت آموزش و تحصیلات تکمیلی و شرکت در جلسه مصاحبه هستند.

 • نتیجه نهایی حداکثر تا آخر تیر ۱۳۹۹ از طریق سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.

 • دانشجو می‌بایست در فاصله ۲۰ روزه پس از اعلام نتیجه نهایی توسط دانشگاه، در صورت پذیرش، درخواست کتبی خود را مبنی بر تمایل به ثبت نام یا انصراف به دانشگاه اعلام نماید.

 • پذیرفته شدگانی که در دستگاه‌های دولتی مشغول به کار هستند باید برای ثبت نام حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ و بدون‌ قید و شرط سازمان‌ متبوع‌ را داشته باشند.

 • پذیرش قطعی دانشجو منوط به موافقت گروه و دانشگاه و تأیید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد