فراخوان پذیرش دانشجویان ممتاز دانشگاه هنر و سایر دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه به صورت بدون آزمون در سال ۱۳۹۹ منتشر شد.

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه هنر تهرانبه گزارش مسترتست، دانشگاه هنر در راستای اجرای آئین نامه کارشناسی ارشد بدون کنکور از بین دانشجویان پانزده درصد برتر دانشگاه هنر و سایر دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد در صورت واجد شرایط بودن “ به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد.

شرایط متقاضیان پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه هنر

۱ـ دانشجویان دانشگاه هنر مقطع کارشناسی که پس از گذراندن شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند، می توانند متقاضی پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته های مذکور باشند.

۲- دانشجویان رتبه اول و دوم دانشگاه های دولتی (به شرح ذیل) که پس از گذراندن شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند می توانند متقاضی پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد باشند:

صنعتی امیرکبیر ـ صنعتی شریف ـ علامه طباطبائی ـ علم و صنعت ایران ـ اصفهان ـ تبریز ـ تهران ـ شهید بهشتی ـ شیراز ـ فردوسی مشهد ـ علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ـ صنعتی بابل ـ ارومیه ـ الزهراء ـ بوعلی سینا ـ بیرجند ـ خوارزمی ـ رازی ـ زنجان ـ سیستان و بلوچستان ـ شهید چمران اهواز ـ شهید باهنر کرمان ـ کاشان ـ گیلان ـ یزد ـ هنر اصفهان – هنر اسلامی تبریز ـ اراک ـ بجنورد ـ بین المللی امام خمینی ـ دامغان ـ سمنان ـ زابل ـ شاهد ـ شهرکرد ـ کرمان ـ صدا و سیما ـ کاشان ـ کردستان ـ گلستان ـ مازندران ـ محقق اردبیلی ـ نیشابور ـ هرمزگان ـ دانشکده تربیت دبیر دکتر شریعتی- هنر شیراز و مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی ـ خلیج فارس بوشهر ۳ـ دانشجویان متقاضی می بایست حداکثر در ۸ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.

۳ـ با توجه به آئین نامه مربوطه پذیرش صرفا برای سال تحصیلی پس از دانش آموختگی و برای یک بار امکانپذیر می باشد. لذا صرفا فارغ التحصیلان سال تحصیلی ۹۹ـ ۹۸می توانند در این فراخوان شرکت کنند.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۹۹ دانشگاه هنر

– پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط، فقط در قالب جدول ذیل امکانپذیر خواهد بود:

ردیف رشته تحصیلی ـ گرایش کارشناسی ارشد مورد تقاضا کارشناسی واجد شرایط حداکثر ظرفیت پذیرش
۱ مرمت و احیا، بناها و بافت های تاریخی گرایش میراث شهری مهندسی شهرسازی/ مهندسی معماری ۳نفر
۲ مرمت و احیا، بناها و بافت های تاریخی گرایش میراث معماری مهندسی معماری/ معماری داخلی ۳نفر
۳ نوازندگی موسیقی ایرانی نوازندگی موسیقی ایرانی ۲نفر
۴ نوازندگی موسیقی جهانی نوازندگی موسیقی جهانی/ موسیقی نظام ۲نفر
۵ آهنگسازی آهنگسازی/ موسیقی نظام ۲نفر
۶ موسیقی شناسی نوازندگی موسیقی ایرانی/ نوازندگی موسیقی جهانی/ موسیقی نظام/ آهنگسازی ۳نفر
۷ صنایع دستی صنایع دستی ۶نفر
۸ طراحی صنعتی طراحی صنعتی/ معماری داخلی ۵نفر
۹ فرش فرش ۳نفر
۱۰ طراحی پارچه و لباس طراحی پارچه و لباس/ معماری داخلی ۳نفر
۱۱ پژوهش هنر کلیه رشته های هنر بجز معماری/ معماری داخلی/ شهرسازی ۳نفر
۱۲ فلسفه هنر کلیه رشته های هنر بجز معماری/ معماری داخلی/ شهرسازی ۳نفر
۱۳ هنر اسلامی صنایع دستی ۴نفر
۱۴ نقاشی نقاشی ۷نفر
۱۵ ارتباط تصویری ارتباط تصویری ۳نفر
۱۶ عکاسی عکاسی ۳نفر
۱۷ تصویرسازی مجسمه سازی/ ارتباط تصویری/ نقاشی ۳نفر
۱۸ تصویرمتحرک (انیمیشن) کلیه رشته های هنر بجز معماری/ معماری داخلی/ شهرسازی ۳نفر
۱۹ سینما سینما ۳نفر
۲۰ ادبیات نمایشی ادبیات نمایشی ۵نفر
۲۱ کارگردانی نمایش نمایش عروسکی/ طراحی صحنه/ بازیگری کارگردانی ۳نفر
۲۲ بازیگری بازیگری کارگردانی ۵نفر
۲۳ طراحی شهری مهندسی شهرسازی ۵نفر
۲۴ برنامه ریزی شهری مهندسی شهرسازی ۳نفر
۲۵ معماری مهندسی معماری / معماری داخلی ۵نفر
۲۶ معماری داخلی معماری داخلی/ مهندسی معماری/ صنایع دستی/ طراحی صنعتی/ فرش/ طراحی پارچه و لباس/ طراحی صحنه/ مجسمه سازی/ عکاسی/ ارتباط تصویری/ نقاشی ۵نفر
۲۷ انرژی و معماری مهندسی معماری/ معماری داخلی ۳نفر
۲۸ مدیریت پروژه و ساخت مهندسی معماری/ معماری داخلی ۵نفر
۲۹ مطالعات معماری ایران مهندسی معماری/ معماری داخلی ۳نفر
۳۰ مدیریت شهری مهندسی شهرسازی ۳نفر
۳۱ مرمت اشیا فرهنگی و تاریخی مرمت آثار تاریخی ۱ نفر
۳۲ مطالعات موزه  موزه داری ۲ نفر

نکته مهم: ردیف های ۳۱ و ۳۲ صرفا برای متقاضیان سایر دانشگاه ها می باشد.

ـ پذیرش قطعی در صورت احراز شرایط و کسب امتیاز مورد قبول از بررسی سوابق علمی ـ پژوهشی و حرفه ای و به تشخیص شورای گروه و با انجام مصاحبه و تائید شورای آموزشی دانشگاه می باشد. لذا ارسال مدارک و ارائه تقاضا حقی برای پذیرش داوطلبان ایجاد نمی نماید و در صورت عدم احراز شرایط، خالی ماندن ظرفیت های فوق بلامانع است.

۳ـ پس از پذیرش نهایی، درخواست تغییر رشته و انتقال بنا بر آئین نامه آموزشی امکان پذیر نمی باشد .

توجه: قطعی شدن پذیرش نهایی هر یک از منتخبین منوط به تائید سازمان سنجش آموزش کشور و احراز صلاحیت عمومی از سوی هیئت مرکزی گزینش دانشجو سازمان سنجش خواهد بود و تا قبل از اعلام سازمان فوق ثبت نام به صورت مشروط خواهد بود.

ـ دانش آموختگان کارشناسی ناپیوسته سایر دانشگاه ها بنا بر آئین نامه استعداد درخشان وزارت علوم حق شرکت در فراخوان را ندارند.

– هر داوطلب سایر دانشگاه ها صرفا در یک رشته تحصیلی می تواند متقاضی شود و مدارک خود را ارسال نماید.

مدارک لازم جهت ثبت نام ارشد بدون کنکور

ـ تکمیل فرم تقاضای پذیرش

ـ تکمیل گواهی معدل (برای متقاضیان سایر دانشگاه ها)

ـ تصویر ریزنمرات کارشناسی پیوسته (برای متقاضیان سایر دانشگاه ها)

ـ تصویر صفحه اول شناسنامه، صفحه توضیحات و کارت ملی

ـ یک قطعه عکس ۳×۴ با درج مشخصات داوطلب در پشت آن

ـ اصل فیش بانکی به مبلغ ۷۵۰.۰۰۰ ریال

– متقاضیان دانشگاه هنر نیاز به واریز وجه ندارند.

تذکرات مهم

۱ـ دانشگاه فاقد امکانات خوابگاهی برای دانشجویان جدیدالورود ممتاز کارشناسی ارشد ناپیوسته سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در شهر تهران می باشد. همچنین دانشگاه فاقد خوابگاه متاهلی می باشد.

۲ـ در صورت پذیرفته شدن شاغلین سازمان ها و دستگاه های دولتی، ارائه حکم ماموریت، استعفاء، مرخصی بدون حقوق الزامی است.

۳ـ چنانچه در هر یک از مراحل ثبت نام، برگزاری مصاحبه، پذیرش و تحصیل در دانشگاه هنر مشخص گردد که داوطلب دارای هریک از شرایط درج شده در این تقاضانامه نبوده است، بلافاصله از ثبت نام، شرکت در مصاحبه، پذیرش و یا ادامه تحصیل وی در هر مرحله ای جلوگیری به عمل آمده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۴ـ به مدارکی که از طریق پست پیشتاز ارسال نشود و یا یکی از شرایط اعلام شده را نداشته باشد، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد. همچنین متقاضی موظف است کلیه مدارک درخواستی را بدون نقص ارسال نماید و دانشگاه موظف به پیگیری کمبود مدارک نخواهد بود. در صورت وجود نقص جهت احراز شرایط تقاضای داوطلب از فرایند بررسی مدارک خارج شده و هیچ اعتراضی پذیرفته نیست.

۵ـ متقاضیان مدارک مورد نیاز را حداکثر تا پایان وقت اداری ۹۹/۰۳/۱۰ از طریق پست پیشتاز ارسال نمایند و در صورت نیاز می توانند با شماره تلفن ۶۶۷۲۵۶۸۳ـ ۰۲۱یا ۰۹۰۲۲۱۰۲۷۷۷ تماس بگیرند.

۶ـ مدارک ارسالی و وجه پرداختی در صورت انصراف و یا عدم پذیرش به هیچ عنوان مسترد نمی گردد. لذا توصیه می گردد قبل از واریز هزینه نسبت به مطالعه کامل شرایط، دقت لازم مبذول گردد.

۷ـ ملاک تطبیق شرایط دانشجو با مقررات و ضوابط، آئین نامه های وزارتی و مصوبات شورای آموزشی یا تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر است و متقاضی باید از هر حیث خود را با شرایط این دانشگاه تطبیق دهد.

۸ـ چنانچه متقاضی در روز مصاحبه بنا بر هر دلیل غایب باشد، به منزله انصرف از درخواست منظور می گردد و داوطلب حق هیچگونه اعتراضی را نخواهد داشت.

۹ـ همراه داشتن سوابق تحصیلی، مقاله، پروژه نهایی و … در روز مصاحبه الزامی است.

۱۰- چنانچه مدارک ارسالی داوطلب با رشته درخواستی تطابق نداشته باشد، باطل محسوب می گردد.

۱۱- تاکید می گردد این فراخوان بر اساس دستورالعمل های مصوب وزارتی تهیه شده است. چنانچه پس از انتشار این فراخوان تغییراتی در شیوه پذیرش دانشجو از طرف وزارت عتف اعلام و دانشگاه ملزم به رعایت آن گردد، این شیوه نامه نیز برآن اساس اصلاح می شود.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد