مشاور وزیر بهداشت از تعیین تکلیف زمان برگزاری آزمون‌های دکتری و کارشناسی ارشد خبر داد و گفت: پیشنهاد وزیر بهداشت برای برگزاری این آزمون‌ها تأخیر چند هفته‌ای است.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

علیرضا وهاب‌زاده در گفتگو با خبرگزاری آنا، پیرو سخنان سعید نمکی وزیر بهداشت در گفتگو زنده اینستاگرامی، در خصوص زمان برگزاری آزمون دوره دکتری و کارشناسی ارشد اظهار کرد: ما در نظر داریم این آزمون‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با چند هفته تاخیر برگزار شود.

وی افزود: عصر امروز جلسه‌ای سه ساعته برای تعریف تاریخ جدید برگزاری آزمون‌ها با حضور وزیر بهداشت، معاونان وزارت علوم و مسئولان سازمان سنجش برگزار شد که در نهایت بی نتیجه ماند.

مشاور وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: سازمان سنجش همچنان برای برگزاری آزمون‌ها در تاریخ قبلی اصرار دارد و اعلام کرده است که با توجه به نزدیکی زمان برگزاری کنکور دوره دکتری، سوال‌ها طراحی و در کشور توزیع شده است و اساتید طراح سوال در قرنطینه هستند؛ از همین رو باید این آزمون‌ها در زمان مقرر برگزار شود.

وهاب‌زاده گفت: امشب جلسه‌ای در خصوص زمان بندی جدید کنکور با توجه به پیشنهاد وزیر بهداشت یعنی برگزاری آزمون‌ها با تاخیر چند هفته‌ای، با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، وزارت علوم و مسئولان سازمان سنجش برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: وزیر بهداشت معتقد است در مواجهه با موج جدید شیوع ویروس کرونا، یک ماه زمان لازم است تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک آمار نزولی در کرونا را شاهد باشیم؛ اکنون تنها یک هفته از زمان الزام استفاده از ماسک می‌گذرد؛ از همین رو باید هر یک از آزمون‌های دکترا و ارشد با تأخیر چند هفته‌ای برگزار شود.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد