داوطلبان برخی از رشته‌های کنکور کارشناسی ارشد که امتحانشان دارای مرحله عملی است، خواستار استانی شدن این مرحله از کنکور کارشناسی ارشد هستند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، هر ساله متقاضیان کدرشته‌های امتحانی دارای پروژه و یا آزمون عملی گروه هنر در کنکور کارشناسی ارشد، جهت پذیرش نهایی لازم است در مرحله عملی این آزمون نیز شرکت کنند.

در سال گذشته تنها داوطلبانی که رشته محل‌های دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) را در فرم انتخاب رشته خود انتخاب کرده بودند، باید در کنکور عملی شرکت می کردند. در واقع، برای داوطلبانی که در دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) مجاز نشده بودند و یا در فرم انتخاب رشته خود رشته محل‌های دوره‌های غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، پیام نور و مجازی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی را وارد کرده بودند، آزمون عملی برگزار نشد.

با توجه به این که مرحله عملی کنکور کارشناسی ارشد به صورت متمرکز در شهر تهران برگزار می شود، داوطلبان دوره های روزانه و شبانه که در سایر شهرهای کشور ساکن هستند، جهت شرکت در آزمون عملی لازم است به تهران سفر کنند.

در سال جاری با توجه به شرایط پیش‌آمده ناشی از ویروس کرونا، برخی از داوطلبان خواستار استانی شدن مرحله عملی کنکور ارشد هستند. این امر می‌تواند از افزایش سفرها و شیوع بیماری کرونا و سایر مشکلات جلوگیری کرده و خطر انتقال را به حداقل برساند.


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد