اعلام زمان انتشار نتایج اولیه کنکور ارشد ۹۹

رئیس سازمان سنجش آ‌موزش کشور گفت: نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ در دهه دوم شهریور ماه اعلام می شود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش خبرگزاری فارس، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور صبح امروز در حاشیه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۹، در پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور در جمع خبرنگاران گفت: داوطلبان آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ تعداد ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ نفر است که این تعداد نسبت به سال گذشته که ۶۵۵ هزار و ۴۳۲ نفر بودند تعداد ۳۸ هزار و ۹۸۵ نفر افزایش داشته است  و ۵۰ درصد از داوطلبان زن و ۵۰ درصد داوطلبان مرد هستند.

وی افزود:با توجه به شیوع کرونا ویروس و الزام تمهیدات بهداشتی برای برگزاری آزمون‌ها تعداد حوزه‌های برگزاری آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ از ۱۶۴ حوزه به ۲۳۶ حوزه افزایش یافته که به ترتیب عوامل اجرایی آزمون نیز ۴۰ درصد اضافه شده‌اند.

به گفته وی،آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ کشور در ۶ گروه آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی و در ۲۳۶ حوزه امتحانی در ۸۰ شهرستان کشور برگزار می‌شود.

خدایی ادامه داد: نتیجه نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ نیز مهرماه اعلام می شود.

خدایی گفت: در ازمون دکتری بنا بر اعلام وزارت بهداشت بیش از ۵۰۰ تیم نظارت کردند و بنا به اعلام رسمی وزارت بهداشت در ستاد ملی کرونا آزمون دکتری با رعایت حداکثری الزامات بهداشتی انجام شد.

خدایی گفت: آزمون کارشناسی ارشد در ۸۰ شهر برگزار می شود و کنکور سراسری در ۴۰۰ شهر برگزار می شود که مباحث مسافرتی کمرنگ می شود اما تعداد داوطلبان و حوزه ها زیاد است و کار را سخت می کند که البته رفتار متفاوت اموزش متوسطه با رفتار داوطلبان ارشد و دکتری نیز متفاوت است.

به گفته وی، فاصله صندلی ها دو متر تعیین شده است.

خدایی گفت: گزینش نهایی و اولیه داوطلبان براساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره ازمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی با رعایت ضوابط انجام خواهد شد.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۴ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
Ati
شهریور ۳, ۱۳۹۹ ۶:۵۹ ب٫ظ

سلام این امار ۴۰۰هزار که کارت گرفتن رو از کجا شنیدین

بهنام
شهریور ۲, ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ق٫ظ

سلام و تشکر از برگزاری آزمون الحق و الانصاف خوب و عالی برگزار شد حوزه ای مشهد دانشگاه آزاد همه چی اصولی و مرتب و فاصله ها هم بیشتر از ۲ بود حتی و همه با رعایت تمامی پروتکل شرکت کرده بودن شکر خدا.البته داوطلبا هم همه مسائل رو رعایت میکردن با عوامل برگزاری.ممنون.

sam
مرداد ۲۴, ۱۳۹۹ ۳:۱۲ ب٫ظ

چی دو متر،به زور به ۱۶۰ میرسید.بعدشم امسال کمتر شرکت کردن،۴۰۰ هزار نفر کارت گرفته بودن که بیشترشونم نیومدن سر جلسه من خودم دیدم صندلی ها بیشترش خالیه حتی دوستامم که امتحان داشتن همینو گفتن

رضا
مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ ۳:۲۷ ب٫ظ

والا به خدا که ۲ متر نبود اندازه زدم با نفر جلوییم به سختی ۷۰ سانت میشد