معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: اگر قرار باشد کنکور عقب بیفتد با بیماری آنفلوآنزا در پاییز مواجهیم. سن مشخصی در مورد آنفلوآنزا وجود ندارد و اگر کنکور به عقب بیفتد هم باید بر اساس تصمیم معقولی باشد و با آنفلوآنزا تداخل نداشته باشد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت بهداشت درباره کنکور گفت: در این زمینه خبر نهایی را باید سازمان سنجش اعلام کند. در کشورهای دیگر نیز کنکور برگزار شده است. به هر حال شرایط بیماری ویژه شده و از طرفی داوطلبان نیز در وضعیت روانی خاصی قرار دارند و چند ماه است که درس می‌خوانند و انتظار دارند نتیجه زحمت‌های خود را ببینند. حتی بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده و اعلام معاون سازمان سنجش، ۹۵ درصد داوطلبان خواسته‌اند که کنکور برگزار شود.

وی ادامه داد: پروتکل‌های بهداشتی در مورد آزمون دکتری و کارشناسی ارشد به کار برده شده است. انجام تست سلامت، در نظر گرفته اتاق ایزوله، افزایش حوزه‌ها یا روزهای آزمون در نظر گرفته شده است. حتی بحث ورود و خروج در حوزه امتحانی نیز طولانی‌تر شده تا فاصله گذاری‌ها حفظ شود. اگر همه این‌ها را جمع بندی کرده و تمهیداتی اندیشیده شود تا داوطلبان از سردرگمی نجات پیدا کنند، خدمت بزرگی به داوطلبان کنکور است.

 


کانال تلگرام کارشناسی ارشد اینستاگرام کارشناسی ارشد