فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۰ منتشر شد.

به گزارش مسترتست، دانشگاه تهران برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ از بین دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۶ که جزو پانزده درصد برتر دانشگاه تهران و یا دانشگاه‌های مشمول فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون باشند، در کلیه رشته‌هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد، به صورت مازاد برظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوط دانشجو می‌پذیرد.

بر اساس اعلام این دانشگاه، لازم است داوطلبان پس از تکمیل فرم نمونه، آن را به تایید دانشگاه ذیربط رسانده و به همراه دیگر مدارک مورد نیاز در سامانه جامع آموزش دانشگاه تهران بارگذاری گردد.

متن اطلاعیه منتشره این دانشگاه به شرح زیر است:

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور ۱۴۰۰ دانشگاه تهران

۱- دانشجویان دوره کارشناسی ورودی سال ۱۳۹۶ دانشگاه تهران که پس از شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزو پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

۲- دانشجویان دوره کارشناسی ورودی ۹۶ سایر دانشگاه‌های مشمول این فراخوان که پس از شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی در پانزده درصد برتر (به تأیید معاونت آموزشی دانشگاه ذیربط) در رشته تحصیلی مربوط باشند.

دارا بودن حداقل معدل ۱۶ در رشته‌های فنی مهندسی، علوم پایه و کشاورزی و حداقل معدل ۱۷ برای رشته‌های علوم انسانی، رفتاری اجتماعی و سایر رشته‌ها الزامی است.

۳- دانش آموختگی حداکثر در هشت نیمسال تحصیلی ۱۴۰۰/۶/۳۱

دانش آموختگان ورودی بهمن ۹۵ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال می‌توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

نکات قابل توجه پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه تهران

– پذیرش سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان‌پذیر می‌باشد.

– برگزیدگان علمی در رشته‌هایی که برنامه درسی آنان طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی در دوره کارشناسی پیوسته ۵ نیمسال تحصیلی تدوین و تصویب شده است می‌توانند از تسهیلات مربوطه بهره‌مند شوند.

– بر اساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه؛ جهت استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان؛ نمرات بی‌اثر شده در رتبه‌بندی دانشجو ترتیب اثر داده می‌شود.

– دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش کند. درخواست متقاضیان مذکور بعد از دانش آموختگی بررسی خواهد شد.

درخواست متقاضی صرفاً در دانشکده‌ای بررسی می‌شود که در ثبت‌نام اینترنتی انتخاب کرده است و به تشخیص دانشگاه مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی خود می‌باشد.

لیست رشته / گرایش‌های مورد پذیرش در سامانه ثبت‌نام اینترنتی قابل مشاهده می‌باشد.

داوطلبان می‌توانند در سه گرایش (مرتبط با رشته کارشناسی) از یک پردیس / دانشکده را به ترتیب اولویت درخواست بدهند.

متقاضیان سایر دانشگاه‌ها ملزم به ارائه گواهی رتبه قید شده در رشته تحصیلی (نه در گرایش) و آخرین کارنامه تحصیلی (تا پایان ترم ششم) با تأیید دانشگاه ذیربط و بارگذاری آن در سامانه ثبت نام الکترونیکی می‌باشند.

تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آئین‌نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی‌ارشد مجاز نیست.

بر اساس مفاد آئین نامه وزارت علوم تحقیقات و فناوری دانش آموختگان کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

بر اساس اعلام این دانشگاه، مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت‌نام الکترونیکی نکرده باشند، به هیچ وجه بررسی نخواهد شد. لذا کلیه متقاضیان ملزم به ثبت نام در بازه زمانی اعلامی می‌باشند.

ارائه درخواست و دارا بودن حداقل شرایط به هیچ عنوان به منزله پذیرش نمی‌باشد.

در صورت وجود هر گونه نقص مدرک، درخواست‌های متقاضیان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. لذا متقاضیان گرامی در ارائه مدارک مورد نیاز حداکثر دقت را لحاظ فرمایند.

اسامی پذیرفته شدگان ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران س از بررسی در موعد مقرر از طریق سایت معاونت آموزشی دانشگاه اعلام خواهد شد.

بدیهی است اعلام نتایج اوّلیه هیچ گونه حقّی برای داوطلبان ایجاد ننموده و پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد و احراز صلاحیت عمومی و انضباطی دانشجویان ضروری است.

مدارک لازم ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران ۱۴۰۰

۱- فرم تکمیل شده تقاضا

۲- آخرین کارنامه تحصیلی

۳- تکمیل فرم گواهی معدل برای متقاضیان سایر دانشگاه‌ها

۴- واریز مبلغ ۱۲۰۰۰۰۰ ریال از طریق درگاه الکترونیک

مهلت ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه تهران

*متقاضیان چنانچه شرایط لازم طبق آیین نامه مذکور را دارا می‌باشند پس از مطالعه شرایط ثبت نام از تاریخ ۹۹/۹/۱ حداکثر تا تاریخ ۹۹/۰۹/۲۰ با مراجعه به سامانه سیستم جامع آموزش دانشگاه به آدرس https://ems1.ut.ac.ir و دریافت شناسه کاربری و رمز عبور، اطلاعات مدارک مورد نیاز را بارگذاری و ثبت نام نمایند.

قبل از واریز هزینه نسبت به مطالعه کامل شرایط، دقت لازم مبذول گردد. وجه پرداختی مسترد نمیگردد.

دانشگاه‌های مشمول فراخوان ارشد استعداد درخشان دانشگاه تهران

فهرست اسامی دانشگاه‌های مشمول فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۰ عبارتند از:

دانشگاه‌های اصفهان، تبریز، تهران، شهید بهشتی، شیراز، فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان، امیر کبیر، خواجه نصیر الدین طوسی، شریف، علامه طباطبایی، علم صنعت ایران، ارومیه، الزهرا، بو علی سینا، بیرجند، خوارزمی، رازی کرمانشاه، زنجان، سمنان، شهید باهنر کرمان، سیستان و بلوچستان، شهید چمران، اهواز، کاشان، گیلان، مازنداران، یزد، سهند تبریز، صنعتی بابل، صنعتی شاهرود، صنعتی شیراز، علوم پایه زنجان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، دانشگاه هنر تهران، هنر اسلامی تبریز، هنر اصفهان، دانشگاه شاهد، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و شریعتی؛ زابل.

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه تهران چه شرایطی دارد؟

پذیرش بدون آزمون در مقطع ارشد این دانشگاه از طریق آیین نامه استعداد درخشان صورت می گیرد که جزئیات آن در متن مقاله آمده است.

سایر فراخوان های کارشناسی ارشد بدون کنکور مانند دانشگاه امیرکبیر و شهید بهشتی کجا اعلام می شود؟

همه فراخوان های ارشد استعداد درخشان در سایت دانشگاه ها اطلاع رسانی می شود. مسترتست به عنوان وب سایت تخصصی آزمون کارشناسی ارشد، همه فراخوان ها را اطلاع رسانی خواهد کرد.

آیا فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی نیز اعلام می شود؟

دانشگاه آزاد نیز از طریق آیین نامه پذیرش استعداد درخشان خود اقدام به پذیرش بدون کنکور می نماید. برخی دانشگاه های غیرانتفاعی نیز پذیرش ارشد استعداد درخشان دارند، اما دانشگاه پیام نور پذیرش ارشد بدون آزمون ندارد.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد