دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه به استناد “آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان” وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات داخلی دانشگاه از میان دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و سایر دانشگاه‌های دولتی انجام می‌گیرد.

شرایط پذیرش ارشد بدون کنکور دانشگاه خواجه نصیر

دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته (مجموع روزانه و شبانه) دانشگاه‌های دولتی که واجد شرایط زیر باشند، مجاز به ارائه درخواست پذیرش به دانشگاه هستند:

– پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای دوره به لحاظ میانگین کل جزو پانزده درصد برتر (عدد غیر صحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل می‌شود) دانشجویان هم‌رشته و هم‌ورودی خود باشند. در این حالت میانگین کل حداقل ۱۵ باشد.

– حداکثر در هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خواجه نصیر

– سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش‌آموختگی آن‌ها باشد.

– متقاضیانی که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم‌رشته و غیرهم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشند.

– برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی-دانشجویی برای ورود به همان رشته و به شرط آن که از لحاظ میانگین کل جزو ۲۰ درصد برتر هم‌رشته و ورودی دانشگاه مبدا باشند.

– دانشجویانی که از لحاظ میانگین کل جزو ۲۵ درصد برتر هم‌رشته و ورودی خود بوده (ده درصد بعدی نسبت به پانزده درصد برتر)، و حداکثر در مدت هشت نیمسال دانش‌آموخته شوند، به ترتیب اولویت رتبه متقاضیان و به شرط کسب میانگین کل حداقل ۱۵ و عدم تکمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون توسط پانزده درصد برتر. (صرفاً برای دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی)

ظرفیت پذیرش و سایر موارد اشاره نشده، مطابق با آیین‌نامه وزارتی خواهد بود.

دانش‌آموختگان دوره‌های مجازی، فراگیر پیام‌نور، پذیرفته شدگان آزمون اختصاصی (داخلی)، پذیرفته‌شدگان کارشناسی با سوابق تحصیلی و دارندگان مدرک حوزوی معادل کارشناسی مشمول این آیین‌نامه نمی‌باشند.

نکات مهم

توجه ۱: لطفاً پیش از اقدام به بارگذاری مدارک و ثبت نام، اطلاعیه و راهنمای ثبت نام را به دقت مطالعه نمایید. پس از ثبت نام وجه پرداخت شده بازگشت داده نخواهد شد.

توجه ۲: برای پذیرش دانشجو از دانشگاه‌های دیگر، صرفاً درخواست‌های دانشجویان پانزده درصد برتر ورودی دانشگاه‌های دولتی بررسی خواهد شد. بنابراین دانشجویان سایر دانشگاه‌ها (دانشگاه آزاد، پیام‌نور، غیرانتفاعی، جامع علمی کاربردی و …) و دانشجویان با رتبه‌ بیش از پانزده درصد برتر دانشگاه‌های دیگر، از ارسال فرم درخواست و واریز وجه خودداری نمایند. وجه واریزی بازگردانده نخواهد شد.

توجه ۳: کسانی که علاوه بر رشته خود، متقاضی رشته‌های بین رشته‌ای هستند باید دوباره وارد سیستم شده و همان مراحل درخواست رشته اول را مجدداً اجرا و وجه واریز نمایند.

توجه ۴: هر دانشجو تنها می تواند متقاضی یک رشته‌ خود (پنج گرایش به ترتیب اولویت علاقمندی اعلام گردد) و یک رشته از رشته‌های بین رشته‌ای مطابق جدول اعلامی باشد. بنابراین تنها دانش آموختگان رشته‌های مجاز مقطع کارشناسی هر رشته مطابق جدول، می‌توانند متقاضی یک رشته بین رشته‌ای باشند. چنانچه دانشجویی بدون توجه به جدول رشته‌های مجاز اعلام تقاضا نماید، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت و وجه پرداخت شده نیز بازگشت داده نخواهد شد. همچنین متقاضیانی که بیش از یک رشته بین رشته‌ای انتخاب نمایند تنها انتخاب اول آنها بررسی خواهد شد.

توجه ۵: جابجایی اولویت‌های انتخابی پس از ثبت نام امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین خواهشمند است قبل از انتخاب گرایش‌ها، دقت و مشورت لازم انجام پذیرد.

توجه ۶: برنامه ریزی برای دفاع از پروژه و اخذ نمرات میهمانی و … به منظور رعایت زمان دانش‌آموختگی طبق قوانین و تاریخ‌های اعلامی دانشگاه مربوطه به عهده دانشجو و دانشکده می‌باشد و این دفتر مسئولیتی در قبال آن ندارد.

توجه ۷: مسئولیت صحت اطلاعات بارگذاری شده به عهده متقاضی بوده و در صورت عدم صحت، دانشگاه هیچ مسئولیتی نداشته و در هر مرحله، مطابق مقررات برخورد خواهد نمود. 

رشته‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور خواجه نصیر ۱۴۰۰

ردیف

رشته‌های کارشناسی ارشد

رشته‌های مجاز مقطع کارشناسی برای پذیرش رشته موردنظر

۱

مهندسی مکاترونیک

مهندسی کامپیوتر(سخت افزار و نرم‌افزار)- مهندسی مکانیک-

مهندسی برق- مهندسی هوافضا

۲

مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریکی

مهندسی برق- مهندسی پزشکی- مهندسی کامپیوتر(سخت افزار

 و نرم افزار)

۳

مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک

مهندسی مکانیک- مهندسی برق- مهندسی پزشکی- مهندسی شیمی- مهندسی مواد گرایش‌های نانو، بایو و نانو بایو

۴

مهندسی صنایع گرایش مهندسی مالی

مهندسی صنایع، ریاضی، اقتصاد و حسابداری با دیپلم ریاضی و فیزیک(به شرط عدم تکمیل ظرفیت توسط متقاضیان رشته صنایع)

۵

مدیریت کسب و کار

(گرایش بازریابی و مالی)

تمام رشته‌های فنی و مهندسی (به شرط عدم تکمیل ظرفیت توسط متقاضیان رشته صنایع)

 

مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۰

ضروری است داوطلبان واجد شرایط پس از مطالعه راهنمای ثبت‌نام غیرحضوری حداکثر تا پایان روز شنبه به تاریخ ۹۹/۰۹/۱۵ از طریق سامانه جامع دانشگاهی (گلستان) با ورود اطلاعات، و بارگذاری مدارک مورد نیاز، در محل‌های پیش بینی شده، ثبت نام نمایند.

به حداکثر زمان ثبت نام توجه فرمایید. زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.

مدارک ثبت نام ارشد استعداد درخشان دانشگاه خواجه نصیر

لازم است داوطلبان محترم قبل از شروع ثبت نام، فایل مدارک زیر را آماده نمایند.

  1. تصویر صفحه اول شناسنامه

  2. تصویر پشت و روی کارت ملی

  3. ریز نمره کارشناسی. منظور از ریز نمره، کارنامه کلی مقطع کارشناسی بدون تایید یا مهر و امضا دانشگاه است. این کارنامه می‌بایست نشان‌دهنده همه نیمسال‌های تحصیلی دانشجو و حداکثر دو صفحه می‌باشد. (لطفاً از بارگذاری کارنامه ترم به ترم خودداری گردد. چنانچه طریقه دسترسی به گزارش کارنامه کلی را نمی‌دانید لطفاً از آموزش دانشکده خود راهنمایی بگیرید) در کارنامه بارگذاری شده نام و یا آرم دانشگاه، مشخصات دانشجو و نیمسالهای تحصیلی و معدل‌ها می‌بایست مشخص بوده و هنگام بارگذاری در سیستم، هیچیک از اطلاعات مربوط به فرمت اصلی کارنامه، حذف و یا از طریق فتوشاپ اضافه نگردد. در غیر این صورت مدارک بررسی نخواهد شد. ضمناً چنانچه به فرمت اصلی کارنامه دانشگاه مواردی توسط متقاضی، اضافه گردد، تخلف محسوب شده و مستوجب برخورد قانونی می‌باشد.

  4. گواهی رتبه: گواهی رتبه تحصیلی و المپیاد حسب مورد. گواهی رتبه می‌بایست بیانگر رشته، رتبه تا پایان نیمسال ششم (با ذکر نیمسال موردنظر)، تعداد واحد گذرانده تا پایان نیمسال ششم، کل واحدهای دوره، معدل تا پایان نیمسال ششم ، و تعداد دانشجویان ورودی باشد.

  5. پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ ۵۰۰۰۰۰ (پانصد هزار ریال) به صورت الکترونیکی از طریق سامانه جامع دانشگاهی (گلستان)

یادآوری مهم ۱: کلیه اطلاعاتی که هنگام ثبت نام در سامانه گلستان درج می‌گردد از قبیل تعداد واحد گذرانده تا پایان نیمسال ششم، کل واحدهای دوره، معدل تا پایان نیمسال ششم، و تعداد دانشجویان ورودی، می بایست بر اساس گواهی صادر شده توسط دانشگاه مربوطه باشد.

یادآوری مهم ۲: گواهی رتبه می‌بایست شامل کلیه موارد ذکر شده باشد ولی فرمت آن به اختیار دانشگاه صادر کننده می‌باشد و هیچگونه فرم از پیش طراحی شده‌ای از جانب این دانشگاه ارائه نمی‌شود. بنابراین از تماس برای دریافت فرم جداً خودداری گردد.

تذکر: کلیه فایل های ارسالی در فرمت JPG و هر فایل حداکثر ۵۰۰ کیلو بایت. 

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی خواجه نصیر چه شرایطی دارد؟

پذیرش بدون آزمون در مقطع ارشد این دانشگاه از طریق آیین نامه استعداد درخشان صورت می گیرد که جزئیات آن در متن مقاله آمده است.

سایر فراخوان های کارشناسی ارشد بدون کنکور مانند دانشگاه تهران کجا اعلام می شود؟

همه فراخوان های ارشد استعداد درخشان در سایت دانشگاه ها اطلاع رسانی می شود. مسترتست به عنوان وب سایت تخصصی آزمون کارشناسی ارشد، همه فراخوان ها را اطلاع رسانی خواهد کرد.

آیا فراخوان کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی نیز اعلام می شود؟

دانشگاه آزاد نیز از طریق آیین نامه پذیرش استعداد درخشان خود اقدام به پذیرش بدون کنکور می نماید. برخی دانشگاه های غیرانتفاعی نیز پذیرش ارشد استعداد درخشان دارند، اما دانشگاه پیام نور پذیرش ارشد بدون آزمون ندارد.

 

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد