فراخوان پذیرش ارشد بدون آزمون ۱۴۰۰ دانشگاه صنعتی ارومیه

دانشگاه صنعتی ارومیه از بین متقاضیان واجد شرایط کلیه دانشگاه‌های کشور به صورت بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد در سال ۱۴۰۰ دانشجو می‌پذیرد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه صنعتی ارومیه در نظر دارد در راستای اجرای سیاست‌های شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم و مطابق با آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان، از بین دانشجویان واجد شرایط مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه‌های دولتی، غیردولتی-غیرانتفاعی، پیام نور و آزاد، به صورت بدون آزمون و مازاد بر سهمیه پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو پذیرش نماید.

زمان ثبت نام ارشد بدون آزمون

از دانشجویان واجد شرایط زیر دعوت می‌‌گردد درخواست مکتوب خود را به همراه فرم درخواست و سایر مستندات مربوطه حداکثر تا پایان وقت اداری روز شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹ به صورت غیرحضوری (ارسال اسکن مدارک به پست الکترونیکی) و یا از طریق پست سفارشی، به دفتر استعدادهای درخشان این دانشگاه ارسال نمایند.

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه

الف) دانشجویان ممتاز (پانزده درصد برتر) دوره کارشناسی پیوسته (مجموع دوره روزانه و شبانه) ورودی ۹۶ و نیمسال دوم ۹۵ که تا پایان نیمسال ششم حداقل سه چهارم واحدهای درسی خود را گذرانده و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته شوند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه

تبصره ۱: چنانچه پانزده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط آن ماده، به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‌ای تکمیل نشد در این صورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ۱۰% برتر بعدی دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی ارومیه خواهد بود. بنابراین توصیه می‌گردد، دانشجویان واجد شرایط برای استفاده از ظرفیت احتمالی درخواست نمایند.

تبصره ۲: دانشجویان متقاضی استفاده از سهمیه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد می‌بایست حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ فارغ‌التحصیل شوند، در غیراینصورت پذیرش آن‌ها لغو خواهد شد.

تبصره ۳: پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش‌آموختگی و صرفاً برای یک بار امکان‌پذیر است.

ب) درخواست متقاضیان ورودی ۹۷ که در ۶ نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته می‌شوند و به لحاظ میانگین معدل کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم‌رشته و غیرهم‌ورودی خود جز ۱۵% برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است. ضروری است داوطلبان مشمول این تبصره در فراخوان ثبت‌نام کنند.

ج) درخواست دانشجویانی که طول مدت تحصیل آن‌ها به دلایلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری، ماموریت والدین و همسر، زایمان و موارد مشابه) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از حدمجاز مذکور در آئین‌نامه به طول انجامد، پس از تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه، در صورت دارا بودن سایر شرایط قابل بررسی است.

نکات مهم درخصوص شرایط و ضوابط پذیرش بدون آزمون

– برای پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد، تمام رشته و گرایش‌های انتخاب شده دانشجو باید براساس دفترچه کارشناسی ارشد مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی باشد.

– پذیرش دانشجویان غیرایرانی، ایرانی انتقالی از دانشگاه‌های خارج از کشور و دانشجویانی که مدرک خود را از دانشگاه‌های خارج از ایران اخذ نموده‌اند، از طریق این فراخوان امکان‌پذیر نیست.

– تغییر رشته و یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده براساس آئین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد مجاز نیست.

– ارائه درخواست داوطلب به منزله پذیرش قطعی نمی‌باشد و پذیرش قطعی داوطلبان پس از بررسی و اعلام نظر شورای آموزشی دانشگاه و اعلام نتایج نهایی توسط دانشگاه منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود  و اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی در نیمه دوم شهریور ماه از طریق سایت دفتر هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه اعلام خواهد شد، لذا خواهشمند است از هرگونه تماس غیرضروری و مراجعه به این دفتر خودداری گردد.

– هر دانشجو صرفاً می‌تواند نسبت به اخذ پذیرش نهایی از یک دانشگاه اقدام نماید. لذا در صورت قبولی در آزمون ورودی و یا اخذ پذیرش بدون آزمون در سایر دانشگاه‌ها، دانشجو می‌بایست درخصوص وضعیت پذیرش خود تصمیم‌گیری نموده و در صورت انصراف، سریعاً انصراف خود را به صورت کتبی به دفتر استعدادهای درخشان اعلام نماید تا جایگزینی افراد ذخیره صورت گیرد. در صورت اعلام انصراف بعد از پذیرش نهایی و درج نام پذیرفته شده در پرتال سازمان سنجش، حذف نام متقاضی از پرتال مقدور نخواهد بود. بنابراین در صورت عدم اعلام انصراف به موقع متقاضی، عواقب ناشی از آن برعهده خود متقاضی خواهد بود.

مدارک ثبت نام ارشد استعداد درخشان

مدارک موردنیاز جهت بررسی تقاضای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه به شرح زیر است:

۱- فرم الف و ب از سایت دانشگاه به صورت تایپ شده تکمیل و به تایید مدیریت محترم آموزشی دانشگاه محل تحصیل برسد.

۲- مستندات مربوط به فعالیت‌های پژوهشی دانشجو ضمیمه گردد. (برای مقالات، ارسال صفحه اول، گواهی ارائه مقاله در همایش، و مستندات مربوط به اعتبار مجله یا کنفرانس الزامیست).

۳- تصویر شناسنامه و کارت ملی و کارت پایان خدمت و یا معافیت

۴- اصل و کپی فیش بانکی به مبلغ ۶۰۰/۰۰۰ ریال به حساب سایر منابع دانشگاه صنعتی ارومیه نزد بانک ملی شعبه دانشگاه ارومیه

* متقاضیان واحد شرایط باید اسکن مدارک فوق را حداکثر تا پایان وقت اداری روز شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ به پست الکترونیکی دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه (prog@uut.ac.ir) ارسال کنند و یا اصل مدارک را از طریق پست پیشتاز به نشانی این دانشگاه ارسال نمایند.

تذکر ۱: در صورت ارسال مدارک به پست الکترونیکی، فرم‌ها باید به صورت تایپ شده تکمیل شده و به تایید مدیر آموزش دانشگاه محل تحصیل برسد و اسکن آن‌ها به دفتر استعدادهای درخشان ارسال شود. اصل مدارک در مراحل بعدی اخذ خواهد شد.

تذکر ۲: به مدارک ناقص و یا خارج از تاریخ مذکور ترتیب اثر داده نخواهد شد. داوطلبان محترم بایدکلیه مدارک خود را داخل پاکت A4 قرار داده و روی پاکت علاوه بر درج نام و نام خانوادگی، رشته مقطع کارشناسی دانشجو، نام رشته و گرایش مورد تقاضا، عبارت “تقاضای پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد- مربوط به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه” درج شود.

تذکر ۳: وجه پرداختی در صورت انصراف و یا عدم پذیرش به هیچ‌ عنوان مسترد نمی‌گردد. لذا توصیه می‌گردد قبل از واریز هزینه نسبت به مطالعه کامل شرایط دقت لازم مبذول گردد.

رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی ارومیه

رشته‌های پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در دانشگاه صنعتی ارومیه شامل رشته های جدول زیر هستند:

ردیف

نام رشته

نام گرایش

۱

مهندسی برق

مخابرات سیستم

۲

مهندسی برق

کنترل

۳

مهندسی مکاترونیک

(مربوط به رشته مهندسی برق)

۴

مهندسی فناوری اطلاعات

مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی

۵

مهندسی معدن

استخراج مواد معدنی

۶

مهندسی مکانیک

طراحی کاربردی

۷

مهندسی مکانیک

ساخت تولید

۸

مهندسی مکانیک

تبدیل انرژی

۹

مهندسی مکاترونیک

(مربوط به رشته مهندسی مکانیک)

۱۰

          مهندسی عمران

سازه

۱۱

          مهندسی عمران

زلزله

۱۲

          مهندسی صنایع

بهینه سازی سیستم‌ها

۱۳

          مهندسی صنایع

سیستم‌های کلان

۱۴

          مهندسی شیمی

فرآیندهای جداسازی

۱۵

          مهندسی شیمی

طراحی فرآیند

۱۶

          مهندسی شیمی

پلیمر

۱۷

ریاضی کاربردی

۱۸

فیزیک

فیزیک ماده چگال

 

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات