بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در موعد مقرر برگزار نخواهد شد. زمان دقیق آزمون متعاقباً اعلام خواهد شد.

میترسی از اخبار تعویق کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …


رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی: به هیچ عنوان امکان تعویق آزمون ارشد پزشکی وجود ندارد، زیرا ما برای سال ۱۴۰۰ آزمون‌های متعددی داریم که برای برگزاری هر یک از آن‌ها در یک روز مشخص، ماه‌ها برنامه ریزی شده است.  

به گزارش خبرگزاری دانشجو، داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ مخالفت خود را با تغییر زمان برگزاری این آزمون از تیر ماه به اردیبهشت ماه اعلام کردند و خواستار تعویق آزمون ارشد پزشکی شدند.

بر اساس آخرین تقویم زمان برگزاری آزمون‌های وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۰، مقرر شده است تا آزمون کارشناسی ارشد پزشکی در تاریخ ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار شود. با آغاز موج چهارم کرونا و نزدیک شدن به زمان برگزاری آزمون، داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ با اعلام دلایلی مخالفت خود را با تغییر زمان برگزاری این آزمون از تیر ماه به اردیبهشت ماه اعلام کردند و خواستار رعایت فاصله زمانی قانونی میان دو آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال ۹۹ و ۱۴۰۰ شدند.

سعید هاشمی رئیس مرکز سنجش و آموزش پزشکی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، درباره امکان تعویق آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ گفت: به هیچ عنوان امکان تعویق آزمون ارشد پزشکی وجود ندارد، زیرا ما برای سال ۱۴۰۰ آزمون‌های متعددی داریم که برای برگزاری هر یک از آن‌ها در یک روز مشخص، ماه‌ها برنامه ریزی شده است.  

وی ادامه داد: زمان برگزاری آزمون دکتری گروه علوم پزشکی تیر ماه ۱۴۰۰ است که ما از فروردین ماه در حال فراهم سازی تدارکات ازمون هستیم، حال اگر آزمون کارشناسی ارشد به تعویق انداخته شود تمام برنامه ریزی ها مختل شده  باید بعد از ان آزمون‌های دیگر را نیز به تعویق بیاندازیم.

رئیس مرکز سنجش و آموزش پزشکی اظهار کرد: برخی داوطلبان اعلام داشته‌اند که آزمون ارشد پزشکی سال ۹۹ در تیر ماه برگزار شده است و اکنون برگزاری آن در اردیبهشت ماه خلاف قوانین است، لازم است به این دسته از داوطلبان گفته شود که طبق قانون تاریخ آزمون‌های علوم پزشکی از طریق شورای سنجش و پذیرش وزارت بهداشت مشخص می‌شود؛ که هر ساله تاریخ آزمون‌های سال بعد را نیز در دفترچه اعلام می‌کنند؛ بنابراین شورای سنجش بر اساس برنامه آزمون‌ها هرساله تاریخ آزمون‌ها را اعلام می‌کند که قانونی نیز است.

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد