پارسه

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه جهرم ۱۴۰۲

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه جهرم

اطلاعیه پذیرش دانشجویان ممتاز در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه جهرم به صورت بدون آزمون برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، در راستای اجرای آیین نامه تسهیلات آموزشی دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر و اجرای آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه جهرم برای نیمسال اول سال تحصیلی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ از بین دانشجویان ممتاز کارشناسی دانشگاه‌های سراسر کشور، پس از بررسی مدارک و انجام مصاحبه نسبت به پذیرش برگزیدگان علمی واجد شرایط ذیل اقدام می‌نماید.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه جهرم

۱- داوطلبانی که پس از ۶ نیمسال تحصیلی سه چهارم واحد‌های درسی خود را گذرانده باشند و جزء ٪۲۰ برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

۲- داوطلبانی که تاریخ فراغت از تحصیل آن‌ها از یک مهر سال ۱۴۰۱ (۱۴۰۱/۷/۱) لغایت ۳۱ شهریور ماه سال ۱۴۰۲ (۱۴۰۲/۶/۳۱) باشند می‌توانند متقاضی این نوع پذیرش شوند.

۳- داوطلبان باید حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شده باشند یا دانش آموخته شوند.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه جهرم ۱۴۰۲

داوطلبان واجد شرایط لازم است از روز دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ تا پایان روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ نسبت به ثبت نام الکترونیکی اقدام نموده و مدارک مورد نیاز به شرح زیر را به فرمت مناسب تهیه و در سامانه مذکور در محل‌های مناسب بارگذاری نمایند. (تحویل مدارک از طریق پست یا مراجعه حضوری امکان‌پذیر نمی‌باشد.)

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۲ دانشگاه جهرم

  • پرداخت هزینه ثبت نام و بررسی مدارک به مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال (یکصدوپنجاه هزار تومان) که لازم است به صورت الکترونیکی نسبت به پرداخت آن از طریق سامانه ثبت نام اقدام شود. با توجه به این که وجه پرداختی قابل استرداد نیست، ضروری است داوطلبان  پس از اطمینان از احراز شرایط اختصاصی پذیرش نسبت به پرداخت وجه ثبت نام اقدام نمایند.

  • تصویر فرم تکمیل شده الف مربوط به گواهی تایید معدل، رتبه و تعداد دانشجویان هم رشته و هم ورودی و…

  • تصویر ریزنمرات کارشناسی به تفکیک نیمسال تحصیلی در یک فایل با درج مشخصات دانشجو و نوع دوره تحصیلی

راهنمای ثبت نام اینترنتی ارشد بدون کنکور

با مراجعه به لینک  http://sess.jahromu.ac.ir/Sess/script/admission.aspx?process=8 اطلاعات اولیه خود را ثبت کرده و سپس با توجه به نام کاربری و رمز عبوری که سیستم در اختیار شما قرار داده است، نسبت به تکمیل ثبت نام از طریق سامانه آموزشی و پژوهشی دانشگاه جهرم http://sess.jahromu.ac.ir  اقدام کنید.  

در صفحه اول، ورود اطلاعات پایه توسط داوطلب صورت می‌گیرد که پس از تکمیل موارد خواسته شده با انتخاب دکمه تایید از بالای صفحه به گام بعدی که صفحه تکمیل فرآیند می‌باشد منتقل می‌شوید.

در این مرحله بعد از پرداخت وجه با انتخاب دکمه ذخیره و ارسال به صفحه ارسال مدارک منتقل می‌شوید. پس از بارگذاری مدارک خواسته شده دکمه ذخیره و ارسال را کلیک کرده تا درخواست شما جهت بررسی در اختیار کارشناس تحصیلات تکمیلی دانشگاه قرار گیرد.

نحوه بررسی پذیرش درخواست داوطلبان و اعلام نتیجه

نتیجه بررسی اولیه درخواست داوطلبان در صورت امکان در نیمه اول خرداد ماه سال ۱۴۰۰ از طریق سامانه آموزشی پژوهشی –دانشجویی دانشگاه جهرم (SESS)  اعلام خواهد شد و داوطلبان می‌توانند با استفاده از شناسه کاربری و رمز عبوری که هنگام ثبت نام از سامانه مذکور دریافت می‌کنند از وضعیت خود مطلع شوند.

نتیجه نهایی پذیرش نیز حداکثر تا نیمه اول شهریور سال ۱۴۰۰ از طریق وبگاه دانشگاه (بخش آموزش) دانشگاه جهرم اعلام خواهد شد.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه جهرم ۱۴۰۲

رشته و گرایش های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه جهرم در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ به شرح جدول زیر است:

ردیف

نام رشته

نام گرایش

۱

زبان و ادبیات فارسی

۲

علوم ورزشی

مدیریت سازمان ها و باشگاه های ورزشی

۳

زبان شناسی همگانی

۴

ریاضیات و کاربردها

آنالیز

۵

علوم و مهندسی آب

آبیاری و زهکشی

۶

علوم و مهندسی صنایع غذایی

فنّاوری مواد غذایی

۷

مهندسی مکانیک

 انرژی­های تجدیدپذیر

۸

فلسفه و کلام اسلامی

                            –

۹

بیوتکنولوژی کشاورزی

                            –

سایر نکات مهم:

۱- داوطلبان با مدارک تحصیلی معادل کارشناسی مجاز به ثبت نام نمی‌باشند.

۲- ادامه تحصیل قبول شدگان بدون پرداخت شهریه تحصیلی است و تغییر رشته یا انتقال افراد پذیرفته شده از طریق این آیین نامه به سایر دانشگاه‌ها مجاز نیست.

۳- پذیرفته شدگان در مهلت مقرری که توسط دانشگاه مشخص و اعلام خواهد شد، ملزم به مراجعه حضوری و ارائه اصل سوابق تحصیلی خود به مدیریت آموزشی و تحصیلات تکمیلی هستند.

۴- به مدارک ناقص و درخواست داوطلبانی که واجد کلیه شرایط الزامی نباشند ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختی قابل استرداد نیست.

۵- شرایط پذیرش و نحوه ارائه درخواست ثبت نام از وضوح کافی برخوردار است؛ لذا خواهشمند است از مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی به منظور پرسش مجدد موارد خودداری فرمایید.

۶- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب واجد شرایط الزامی پذیرش از طریق این اطلاعیه نبوده یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدرک صادره از مراجع ذی ریط وجود داشته باشند، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل او جلوگیری می‌شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه جهرم کی است؟

فرصت ثبت نام جهت پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه جهرم تا ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ است. در متن این مقاله جزئیات نحوه و زمان ثبت نام توضیح داده شده است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه جهرم چیست؟

کلیه اطلاعات لازم درخصوص پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه جهرم در سال ۱۴۰۲ در متن مقاله آورده شده است.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات