فاطمه زرین‌آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: «هنوز تا زمان آزمون کارشناسی ارشد زمان مانده است و ما در خصوص برگزاری آزمون، تابع ستاد کرونا هستیم».

به گزارش خبرگزاری فارس، تعدادی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد درخواست دارند که زمان برگزاری این آزمون به دلیل تغییر شرایط کنکور به تعویق بیفتد؛ بر اساس دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰، زمانی پیش‌بینی شده برای برگزاری این آزمون در روزهای پنج‌شنبه ششم خرداد و جمعه هفتم خرداد ۱۴۰۰ است. 

تعدادی از داوطلبان این کنکور از فروردین ماه امسال با ثبت سوژه در سامانه فارس من، خواستار تعویق آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته شدند؛ در درخواست این داوطلبان برای تعویق کنکور آمده است: «اول آنکه، نظر به شیوع ویروس کرونای انگلیسی و پایین آمدن سطح رعایت پروتکل‌ها در جامعه و سفرهای نوروزی یحتمل شاهد پیک جدیدی در همه‌گیری کرونا در دو ماه منتهی به کنکور خواهیم بود که به تبع ابتلای بیشتر داوطلبان و نزدیکانشان و افزایش استرس و نگرانی برای آنان را در پی خواهد داشت.

دوم آنکه طبق آمارها از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا، میزان ابتلای دانشجویان، ۴.۵ برابر بیشتر از جمعیت عادی کشور بوده ‌است که با توجه به شیوع اخیر نوع جهش یافته آن، این آمار بالاتر نیز می‌رود فلذا انتظار می‌رود سلامت دانشجویان و خانواده‌شان در اولویت برنامه‌ریزی‌های آتی قرار گیرد.

از سوی دیگر ساخت واکسن کرونا توسط دانشمندان کشورمان و تولید آن در شرکت‌های داروسازی آغاز شده و طبق برنامه خرداد ماه زمان واکسیناسیون عمومی است و پس از آن ان‌شاءالله خطر همه‌گیری کرونا روند کاهشی خواهد داشت».

فاطمه زرین‌آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در این خصوص گفت: «هنوز تا زمان آزمون کارشناسی ارشد زمان مانده است و ما در خصوص برگزاری آزمون، تابع ستاد کرونا هستیم».

چندی پیش که قرار بود آزمون کارآموزی وکالت برگزار شود نیز سازمان سنجش تا روز قبل از برگزاری آزمون، مصمم به برگزاری بود و حتی کارت ورود به جلسه نیز بین داوطلبان توزیع شد اما در نهایت با ورود ستاد کرونا، این آزمون به تعویق افتاد.

در هر حال به نظر می‌رسد در خصوص امکان تعویق زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد یا حتی وضعیت آینده کرونا، باید ستاد مدیریت بیماری کرونا ورود کند

اینستاگرام کارشناسی ارشد

کانال تلگرام کارشناسی ارشد