امکان درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۰

مهلت بررسی درخواست اشتباه و تغییر اولویت انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰ از سوی سازمان سنجش ۱۱ آبان به پایان می‌رسد‌.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، با توجه به اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ و انتشار کارنامه سبز کنکور ارشد ۱۴۰۰، برخی از پذیرفته شدگان ممکن است درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته ارشد و معرفی به اولویت انتخابی بعدی را داشته باشند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، صرفاً موارد و مصادیق اشتباه انتخاب رشته که در ادامه اعلام می‌شود، توسط این سازمان قابل بررسی و اقدام خواهد بود. 

مهلت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته ارشد

متقاضیان فقط درصورت داشتن یکی از شرایط زیر می‌توانند تقاضای خود را به این سازمان مبنی بر بررسی در اولویت‌های بعدی که دارای نمره علمی می‌باشند، حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۸/۱۱ در درگاه اطلاع رسانی این سازمان، ارائه کنند.

شرایط درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور ارشد

در صورتی که دارای یکی از شرایط زیر هستید می‌توانید بررسی اولویت بعدی انتخاب رشته ارشد را به سازمان سنجش ارسال کنید:

۱- عدم تناسب بین کدرشته قبولی با سایر رشته‌های انتخابی از نظر عنوان گرایش تحصیلی یا کدضریب مجموعه امتحانی (مثلاً رشته‌های انتخابی متقاضی اکثریت از کدضریب ۱ هستند ولی در بین آنها اشتباهاً یک رشته از سایر کدضریب‌ها درج شده باشد).

۲- عدم تناسب بین کدرشته قبولی با سایر رشته‌های انتخابی از نظر دوره تحصیلی (مثلاً رشته‌های انتخابی متقاضی اکثریت روزانه هستند ولی در بین آنها اشتباهاً یک رشته از دوره‌های شهریه‌پرداز اعم از دوره نوبت دوم «شبانه»، غیرانتفاعی، پیام‌نور درج شده باشد).

۳- عدم تناسب بین کدرشته قبولی با سایر رشته‌های انتخابی از نظر شهرستان محل قبولی متقاضیان نسبت به محل اقامت آنها (بطور مثال فردی که محل اقامت وی در شهر تبریز است، اکثریت رشته‌های انتخابی او در دانشگاه‌های واقع در استان آذربایجان شرقی و استان های همجوار است ولی اشتباهاً یک رشته از دانشگاه بیرجند در بین رشته‌های انتخابی درج کرده و در همین رشته اشتباه هم قبول شده باشد).

۴- نداشتن شرایط جهت تحصیل برای پذیرفته شده در رشته قبولی با تایید موسسه محل قبولی (دانشگاه محل قبولی در بررسی وضعیت فرد پذیرفته شده، با ارائه استدلال اعلام کند که ایشان شرایط تحصیل در رشته قبولی را ندارد).

نحوه ارائه درخواست بررسی اولویت بعدی انتخاب رشته ارشد

ثبت درخواست تغییر اولویت انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰ تنها از طریق سایت سازمان سنجش امکان‌پذیر است. مراحلی که لازم است طی کنید به شرح زیر است:

۱- درصورتی که وضعیت شما در قالب موارد فوق می‌باشد، لازم است ابتدا وارد قسمت «سامانه پاسخگویی اینترنتی» مندرج در درگاه اطلاع رسانی این سازمان به آدرس https://request.sanjesh.org  شوید.

اگر عضو سامانه پاسخگویی نیستید ابتدا با تکمیل اطلاعات خواسته شده عضو این سامانه شوید و با ورود به این سامانه و انتخاب عنوان آزمون کارشناسی ارشد و سال ۱۴۰۰ وارد قسمت «اشتباه در انتخاب رشته و اولویت بعدی» شده و درخواست خود را بصورت خلاصه با ذکر دلایل، ردیف کدرشته محل و عنوان کدرشته محل طبق مندرجات کارنامه نتایج نهایی (درصورتی که در آن کدرشته محل دارای نمره باشید) ثبت نمایید.

بررسی اشتباه در انتخاب رشته ارشد

۲- با ورود به سامانه، از منوی سمت راست گزینه «درخواست جدید» را انتخاب کنید.

جابجایی اولویت های انتخاب رشته کارشناسی ارشد

۳- سپس در باکس آزمون، گزینه «کارشناسی ارشد» و در باکس سال، گزینه «۱۴۰۰» را انتخاب کنید و بر روی گزینه «جستجو» کلیک کنید.

با انتخاب این گزینه، از بخشی که در پایین صفحه باز می‌شود، گزینه «بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی» را انتخاب کنید.

بررسی اولویت بعدی انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰

در نهایت با وارد کردن اطلاعات آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ شامل شماره داوطلبی و شماره پرونده، نسبت به ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته اقدام نمایید.

زمان اعلام نتیجه بررسی تغییر اولویت انتخاب رشته ارشد ۱۴۰۰

 نتیجه بررسی درخواست تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ بصورت پیامک به متقاضیان اعلام خواهد شد. قبل از این تاریخ نتیجه درخوست خود را از این سازمان پیگیری ننمایید.

یادآوری های مهم

۱- لازم است پذیرفته شدگان درخواست خود را بعد از انتشار کارنامه (از تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ به بعد) و مشاهده وضعیت علمی و انتخاب‌های خود به سازمان ارسال کنند تا درخواست آنها آگاهانه بوده و لازم نباشد در درخواست آنها تغییری ایجاد شود.

۲- به درخواست‌هایی که بعد از مهلت تعیین شده در اطلاعیه‌های اعلام نتایج (تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۱)، به سازمان ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۳- لازم است پذیرفته شدگان طبق برنامه زمانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی محل قبولی در رشته قبولی خود ثبت نام کنند. بعد از اعلام بررسی و صدور نامه معرفی برای رشته قبولی جدید نسبت به جابجایی آنها در اولین نیمسال تحصیلی ممکن اقدام خواهد شد. بر این اساس احتمال دارد با توجه به محدودیت‌های دانشگاه‌ها در پذیرش این دسته از متقاضیان، امکان معرفی و ادامه تحصیل متقاضی در نیمسال اول میسر نباشد.

۴- پذیرفته شدگانی که وضعیت آنها در قالب شرایط موارد اشتباه در انتخاب رشته مندرج در این اطلاعیه نیست، تقاضای خود را باید از طریق دانشگاه/موسسه محل قبولی برای انتقال از طریق آیین نامه های مربوط پیگیری نمایند. درخواست این دسته از متقاضیان در این سازمان قابل بررسی نخواهد بود.  

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۲۶ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
کریمی
اسفند ۸, ۱۴۰۰ ۱۰:۵۳ ق٫ظ

سلام وقتی مجاز به انتخاب رشته ارشد شدیم چند تا کد می تونیم وارد کنیم؟

hasan
آبان ۱۷, ۱۴۰۰ ۶:۴۵ ب٫ظ

سلام. ایا نتایج درخواست اشتباه در انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد اعلام شده؟ ایا کسی پیامک دریافت کرده؟

افشین
آبان ۱۱, ۱۴۰۰ ۱۱:۲۸ ب٫ظ

سلام من که انتخاب رشته از اول نکردم میشه الان یا نه ؟

Ali
آبان ۱۰, ۱۴۰۰ ۸:۰۵ ب٫ظ

آیا می شود دو گزینه را انتخاب کرد

Ali
آبان ۱۰, ۱۴۰۰ ۳:۵۸ ب٫ظ

سلام آیا میتوان هم تغییر اولویت بعدی وهم مجوز شرکت در آزمون سال بعد را انتخاب کرد یعنی انتخاب دو گزینه

عاطفه
آبان ۹, ۱۴۰۰ ۹:۰۴ ق٫ظ

سلام
من امسال ارشد روزانه شهر خیلی دور از محل زندگیم قبول شدم اما دانشگاه ثبت نام نکردم آیا از آزمون ارشد سال دیگه محروم میشم؟؟

پری
آبان ۸, ۱۴۰۰ ۶:۵۸ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
من اولیت بعدیم هم همین دانشگاهی است که قبول شدم و میخوام تغییر بدم . درخواست دادم به سازمان سنجش ولی به خود دانشگاه باید مراجعه کنم؟ کجا؟

ریحانه
آبان ۸, ۱۴۰۰ ۵:۰۸ ب٫ظ

سلام اگر دانشگاه شبانه و شهر دور قبول شده باشیم و بخوایم با انتخاب بعدی که روزانه و نزدیک هست جا به جا کنیم سازمان سنجش قبول میکنه ؟اعتراض زدم ولی چون علاوه بر این شبانه گزینه های شبانه دیگه ای هم تو لیست انتخابیم بود و همچنین شهرهای دور دیگه..شک دارم که قبول میکنن یا نه،نظر شما میپذیرن ؟

علی
آبان ۱, ۱۴۰۰ ۱۱:۳۴ ب٫ظ

گزینه “اعتراض به عدم قبولی در رشته محل های بالاتر” که در بخش اعتراض وجود داره، مربوط به کدوم یکی از شرایطی که بالا ذکر شده هستش؟
کلا دوتا گزینه داره:
۱.اعتراض به عدم قبولی در رشته محل های انتخابی
۲.اعتراض به عدم قبولی در رشته محل های بالاتر

مهسا
آبان ۲, ۱۴۰۰ ۱۰:۴۴ ب٫ظ
پاسخ به  علی

سلام این گزینه بعد از انتشار کارنامه نهایی کنکور ارشد ۱۴۰۰ فعال خواهد شد.

علی
آبان ۵, ۱۴۰۰ ۱:۱۵ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

قبل انتشار کارنامه نهایی فعال بود و من اعتراضمو دادم!

علی
آبان ۴, ۱۴۰۰ ۱۱:۳۴ ب٫ظ
پاسخ به  علی

واقعا کسی تا حالا نتیجه گرفته؟؟ واقعا اعتراض به عدم قبولی در رشته محلهای بالاتر نتیجه ای هم داره؟؟ اگر نتیجه داشته باشه عجیبه.
مگه کامپیوتری نیست؟؟؟؟

مریم
مهر ۳۰, ۱۴۰۰ ۱۱:۰۱ ب٫ظ

من اصلا انتخاب رشته نکردم میشه کاری کرد از این طریق؟

Nima
مهر ۲۹, ۱۴۰۰ ۱۰:۲۲ ب٫ظ

سلام تا کی وقت داره؟

مهسا
مهر ۳۰, ۱۴۰۰ ۸:۴۵ ق٫ظ
پاسخ به  Nima

تا ۱۱ آبان ماه

فاطمه
مهر ۲۹, ۱۴۰۰ ۱۰:۴۲ ق٫ظ

سلام اگر روزانه قبول شده باشیم و کلا ثبت نام نکنیم امکان کنکور مجدد ۱۴۰۱ وجود داره ؟؟؟

مهسا
مهر ۳۰, ۱۴۰۰ ۸:۴۳ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

باید درخواست لغو محرومیت رو هم از طریق سایت سنجش ثبت کنید

سمیه
مهر ۲۹, ۱۴۰۰ ۱۰:۴۲ ق٫ظ

ببخشید فراموش کردم بگم سومین اولویت آموزش ابتدایی کرج

سمیه
مهر ۲۹, ۱۴۰۰ ۱۰:۴۰ ق٫ظ

سلام من علوم تربیتی ( مدیریت آموزشی ) تهران مرکز اولویت دوم قبول شدم اولویت اول مدیریت کرج بود سومین اولویت اموزش ابتدایی کرج بود می خوام برم برای سومین اولویت اموزش ابتدایی میتونم اینکارو انجام بدم

محمد
مهر ۲۸, ۱۴۰۰ ۷:۴۲ ب٫ظ

سلام اگه اعتراض بزنیم به نتیجمون ممکنه رتبمون بهتر بشه ؟

مهسا
مهر ۳۰, ۱۴۰۰ ۸:۴۳ ق٫ظ
پاسخ به  محمد

خیلی بعیده
ولی شما اعتراضتون رو بزنید شاید ترتیب اثر دادن

لیلا
مهر ۲۷, ۱۴۰۰ ۱۱:۱۷ ب٫ظ

آیا میشه دو بار ارشد روزانه خوند؟

صبا
مهر ۲۷, ۱۴۰۰ ۱۱:۳۴ ب٫ظ
پاسخ به  لیلا

تا اونجایی که من اطلاع دارم میتونید.ولی برای اینکه مطمئن بشید سوالتونو تو قسمت مشاوره همین سایت بپرسید در کوتاهترین زمان جوابگو هستن

لیلا
مهر ۲۸, ۱۴۰۰ ۱۲:۳۳ ب٫ظ
پاسخ به  صبا

مرسی

مهسا
مهر ۳۰, ۱۴۰۰ ۸:۴۴ ق٫ظ
پاسخ به  لیلا

میشه خوند اما برای بار دوم شما باید هزینه پرداخت بکنید

مهسا
آبان ۱, ۱۴۰۰ ۷:۴۶ ب٫ظ
پاسخ به  لیلا

سلام
قبلا میگفتن نمیشه و باید شهریه بار دومی که میخواید روزانه بخونید رو بدید. اما بعدا این بند از دفترچه کنکور ارشد حذف شد چون دیوان عدالت اداری این موضوع رو لغو کرد. الان اگه دانشگاه ازتون شهریه بخواد از طریق شکایت به دیوان عدالت اداری حل میشه.