پارسه
نوگام
همپا

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ۱۴۰۲

فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در  سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ منتشر شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

به گزارش مسترتست، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان از بین دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته (ورودی سال تحصیلی  ۱۳۹۸) برای نیمسال اول ۱۴۰۲-۱۴۰۳ در دوره روزانه مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد. متقاضیان می توانند تا تاریخ ۱۰ اسفند­ماه ۱۴۰۱ ضمن مراجعه به سایت ثبت نام و مصاحبه دانشگاهی به آدرس (https://interview.gau.ac.ir) نسبت به ارائه درخواست و ارسال آن اقدام نمایند.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

۱) دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحد درسی از نظر میانگین کل جزو بیست درصد برتر دانشجویان هم‌­ورودی و هم‌­رشته خود باشند و تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ حداکثر طی ۸ نیمسال دانش آموخته گردند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه منابع طبیعی گرگان

تبصره ۱: پذیرش دانش آموختگان برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان پذیر است.

تبصره ۲: پذیرش افراد واجد شرایط تنها در همان رشته تحصیلی یا رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی متقاضی (بر اساس تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه) امکان پذیر است.

تبصره ۳: درخواست متقاضیانی که در طول شش نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء ۲۰ درصد برتر باشند، قابل بررسی است.

تبصره ۴: درخواست دانشجویانی که طول مدت تحصیل آنها به دلایلی خارج از اختیار (مانند بیماری، ماموریت والدین و همسر، زایمان و موارد مشابه) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز در آیین نامه به طول انجامد، پس از تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه و در صورت دارا بودن سایر شرایط، قابل بررسی است.

تبصره ۵: در صورتی که ظرفیت پذیرش بدون آزمون، رشته ­ای با ۲۰ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، صرفا تقاضای دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با میانگین کل ده درصد بعدی در پایان نیمسال ششم با در نظر گرفتن اولویت رشته و در صورت دارا بودن سایر شرایط مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

۲) درخواست متقاضیان در دفتر هدایت استعدادهای درخشان و بر اساس شیوه نامه دانشگاه مورد بررسی قرار گرفته و فهرست دانشجویان منتخب جهت تایید نهایی به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد شد.

۳) متقاضیان می توانند حداکثر سه رشته-گرایش را به ترتیب اولویت انتخاب نمایند. تغییر اولویت رشته-گرایش ­ها و یا اضافه و حذف نمودن رشته-گرایش پس از ثبت نام امکان پذیر نمی باشد. لذا داوطلبان در انتخاب رشته-گرایش خود دقت کافی را داشته باشند.

۴) ارائه درخواست و دارا بودن شرایط به منزله پذیرش نمی باشد و پذیرش اولیه نیز به معنی پذیرش قطعی نیست. پذیرش نهایی منوط به تایید سازمان سنجش کشور خواهد بود.

۵) درخواست برگزیدگان رتبه های یک تا پانزده المپیادهای علمی-دانشجویی کشوری برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد بررسی می شود.

۶) پذیرش دانشجویان غیرایرانی، ایرانی انتقالی از دانشگاه های خارج از کشور و دانشجویانی که مدرک خود را از دانشگاه‌های خارج از ایران اخذ نموده اند، در این فراخوان امکان پذیر نیست.

۷) تغییر رشته یا دانشگاه برای افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر نیست.

۸) دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته در صورتی می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون بهره مند شوند که سنوات تحصیلی آنها در دوره کارشناسی پیوسته از ورود به رشته و دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته و دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیمسال باشد و مقایسه متقاضیان برای رتبه بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می شود که از آن مدرک دریافت می کنند.

۹) در مورد دانشجویان تغییر رشته در مقطع کارشناسی و در صورت تایید معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حداکثر تا یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه می شود.

۱۰) مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر و از طریق سامانه ثبت نام و مصاحبه دانشگاهی اقدام به ثبت نام نکرده باشند، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

۱۱) وجه پرداختی بابت بررسی پرونده بوده و در صورت نقص مدارک یا عدم پذیرش، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

۱۲) درخواست متقاضیان فقط در اولویت های اعلام شده در سامانه در زمان ثبت نام آنها مورد بررسی قرار می گیرد. حتی در صورت عدم تکمیل ظرفیت سایر رشته ها/گرایش های مرتبط، امکان بررسی درخواست در سایر رشته ها وجود ندارد.

نحوه ثبت نام و ارسال مدارک:

۱) به سامانه ثبت نام و مصاحبه دانشگاهی وارد شده و از قسمت استعداد درخشان و یا ورود داوطلبان استعداد درخشان وارد صفحه ثبت نام شوید.

۲) بر روی ثبت نام اولیه کلیک کرده و در صفحه بعد اطلاعات درخواستی را تکمیل و بر روی قسمت ثبت نام جدید کلیک نمایید. پس از تکمیل ثبت نام اولیه کد رهگیری توسط سامانه به شما اعلام می شود که بایستی این کد را نزد خود نگهداشته و استفاده از آن برای ورود بعدی به سامانه الزامی است.

۳) از طریق بخش ((ورود داوطلبان)) با استفاده از کد رهگیری و کد ملی وارد سامانه شده و نسبت به تکمیل پرونده و یا ثبت درخواست پذیرش اقدام نمایید.

۴) داوطلبان در بخش پرونده­ الکترونیکی بایستی اطلاعات زیر را ثبت نموده و مدارک مورد نیاز را به صورت تصویر اسکن شده ارسال کنند.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۲ دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

داوطلبان پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد این دانشگاه لازم است نسبت به ثبت اطلاعات و ارسال مدارک زیر اقدام کنند:

– اطلاعات و مدارک شخصی

  • ثبت اطلاعات شخصی و شناسنامه­ ای، آدرس و شماره تلفن

  • ارسال تصویر اسکن شده عکس پرسنلی

  • ارسال تصویر اسکن شده کارت ملی

  • ارسال تصویر اسکن شده صفحه اول شناسنامه

– اطلاعات تحصیلی

– ثبت اطلاعات تحصیلی شامل وضعیت تحصیل، دانشگاه، رشته، تعداد نیمسال و تعداد واحدهای گذرانده، معدل، تعداد واحدهای رشته، تعداد دانشجویان ورودی دوره، تاریخ شروع و پایان تحصیلی و ارسال مدارک تحصیلی شامل:

  • تصویر مدرک تحصیلی کارشناسی (ویژه­ دانش آموختگان)

  • تصویر اسکن شده­ ریزنمرات کارشناسی

– تصویر اسکن شده­ فایل گواهی دانشجوی ممتاز کارشناسی (فرم گواهی دانشجوی ممتاز را می­توانید از این قسمت دانلود نموده (فرم گواهی دانشجوی ممتاز) و پس از تکمیل اطلاعات و تایید دانشکده و دانشگاه محل تحصیل خود در بخش مربوطه در سامانه بارگذاری نمایید.

– فرم انتخاب رشته و درخواست پذیرش 

در صورتی که اطلاعات شخصی و اطلاعات تحصیلی را به طور کامل و مطابق شرایط پذیرش تکمیل کرده باشید، فرم انتخاب رشته در اختیار شما قرار می گیرد. پس از تعیین اولویت رشته -گرایش های مورد نظر انتخابی و پرداخت مبلغ هزینه­ ثبت نام معادل یک میلیون ریال (معادل ۱۰۰ هزار تومان)، نسبت به ثبت نام و تأیید فرم انتخاب رشته اقدام نمایید.

– تأیید و ثبت درخواست بررسی پرونده

پس از تکمیل صحیح اطلاعات پرونده و ارسال مدارک ذکر شده­ فوق، لازم است تا پرونده برای بررسی در دانشگاه ثبت درخواست شود. برای این منظور در صفحه  اول پرونده­ الکترونیکی (اطلاعات پرونده) اطلاعات ثبت شده در پرونده و صحت ارسال مدارک مورد نیاز نمایش داده شده و در انتهای این صفحه دکمه (تأیید اطلاعات و ثبت درخواست بررسی پرونده) قرار دارد. با کلیک بر این دکمه، درخواست ثبت می شود. شایان ذکر است دکمه ثبت درخواست بررسی پرونده در صورتی قابل دسترس خواهد بود که مندرجات پرونده به درستی ثبت شده باشد.

توجه: مشمولان متقاضی ده درصد برتر بعدی (دوم) که مجاز به ثبت نام در سامانه هستند، صرفاً باید از دانشجویان یا دانش آموختگان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان باشند، بنابراین در مرحله­ اول ثبت نام در سامانه، لازم نیست این متقاضیان هیچگونه هزینه ثبت نام پرداخت نمایند. نحوه پرداخت هزینه از سوی این متقاضیان از طریق سامانه متعاقباً اعلام خواهد شد و در صورت وجود ظرفیت خالی در رشته / گرایش مورد درخواست، پذیرش آنها صورت خواهد گرفت. 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان کی است؟

فرصت ثبت نام جهت پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان تا ۱۰ اسفند­ماه ۱۴۰۱ است. در متن این مقاله جزئیات نحوه و زمان ثبت نام توضیح داده شده است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان چیست؟

کلیه اطلاعات لازم درخصوص پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در سال ۱۴۰۲ در متن مقاله آورده شده است.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۳ نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
سمیه
آذر ۲۸, ۱۴۰۰ ۰:۳۳ ق٫ظ

ما که با کنکور به این دانشگاه اومدیم وارشد هم گرفتیم بیکاریم هیف اون همه وقت که در ازمایشگاه تحقیق کردم مقاله نوشتم چاپ شد ولی برای هیچکس ارزشی نداشت هرجاخواستم کارکنم گفتن مدرک و رشته شما برای ما هیچ ارزشی نداره جوونها تا پیرشون نکردن یابایدازاین مملکت برن یا یه چیز نون و ابدار بخونن یا مهارت به درد بخوری یادبگیرن دانشگاه اینجاهیچ ارزشی نداره جزپرکردن جیب یک عده وپیروکورشدن خود جوونها

اردلان
آذر ۲۷, ۱۴۰۰ ۱۱:۵۴ ب٫ظ

نهاد استعداد درخشان در دانشگاه اون کاری که باید انجام بده رو متاسفانه انجام نمیده به خصوص برای مقطع ارشد. وظیفه ی اصلی این نهاد باید همکاری و همراهی و اموزش دانشجویان ارشد به شکل صحیح با کمک گرفتن از دانشجویان مقطع phd حتی و اساتید به منظور ارائه ی یک مقاله حتی کنفرانسی با هدف اشنا شدن دانشجو با نحوه ی تحقیق و ارائه ی صحیح ان. تشخیص علاقه و استعداد دانشجو در رابطه با موضوعات و عناوین موجود برای پژوهش در رشته ی تحصیلی و …و کارهایی از این دست باید باشه. نه فقط دادن امتیاز برای پیروز شدن اونها برای صعود به مقطع phd. والسلام.

Sara
آذر ۲۷, ۱۴۰۰ ۶:۰۹ ب٫ظ

لطفا منابع ارشد ژنتیک بهداشت و ارشد ژنتیک علوم رو میذارید مرسی