کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مازندران ۱۴۰۲

شرایط و نحوه ثبت نام جهت پذیرش بدون کنکور دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه مازندران برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ از طریق آیین نامه استعداد درخشان اعلام شد.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه مازندران به استناد آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان از بین دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه‌های مشمول فراخوان برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ در مقطع کارشناسی ‌ارشد دانشجو می‌پذیرد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه مازندران

کلیه متقاضیان تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۷ می‌توانند به سامانه ثبت نام و مصاحبه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران به نشانی (reg.umz.ac.ir)  مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

توجه: مهلت ثبت نام تا ۱۶ اسفندماه تمدید شد.

  • در زمان ثبت نام اولیه در قسمت نوع درخواست، گزینه «پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد» را انتخاب نمایید.

  • ارائه درخواست و دارا بودن حداقل شرایط به هیچ عنوان به معنی پذیرش نمی باشد.

  • پذیرش اولیه به منزله پذیرش قطعی نیست و هیچگونه حقّی برای داوطلبان ایجاد نمی کند.

  • پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است.

  • با توجه به اینکه احتمال تغییر عنوان رشته های مشمول پذیرش بدون آزمون (و یا حذف آنها) مندرج در سامانه و نیز ظرفیت آنها برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ وجود دارد، لذا تغییرات مذکور هیچگونه حقی برای داوطلب ایجاد نمی کند.

  • ظرفیت کلیه رشته گرایش هابعد از تایید توسط مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه و اعلام به دفتر استعدادهای درخشان، در سامانه قرار داده خواهد شد و پس از آن روند بررسی پرونده ها در گروه های آموزشی آغاز خواهد شد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مازندران

داوطلبان پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مازندران در سال ۱۴۰۲ لازم است شرایط زیر را داشته باشند:

۱- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی مهر ۱۳۹۸ دانشگاه‌های مشمول فراخوان که پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی خود به لحاظ میانگین کل جزء بیست درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی بوده باشند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مازندران

تبصره ۱: متقاضیان ورودی بهمن ۱۳۹۷ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال می‌توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

تبصره ۲: برای خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده‌اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

تبصره ۳: چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته‌ای در دوره کارشناسی ارشد با بیست درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، صرفاً تقاضای دانشجویان ده درصد برتر بعدی دانشگاه مازندران  (۳۰ درصد برتر)  با اولویت رتبه در آن رشته و در صورت دارا بودن سایر شرایط، بررسی می‌شود.  لازم است این گروه از مقاضیان در همین فراخوان ثبت نام نموده و مدارک خود را ارسال نمایند.

درخواست آن دسته از دانشجویانی که در طول دوران تحصیل از طرح‌های کارورزی (مطابق با آیین نامه‌های وزارت علوم تحقیقات و فناوری) استفاده نموده اند، دانشجویان دو رشته‌ای و دانشجویان انتقالی؛ مطابق با دستورالعمل موجود در آیین پذیرش استعداد درخشان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

۲- متقاضی باید حداکثر تا ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ و طی هشت نیمسال دانش آموخته شود.

تبصره ۱: درخواست پذیرش متقاضیانی که در طول ۶ نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزء بیست درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است.  ضروری است داوطلبان مشمول این تبصره در فراخوان ثبت نام کنند.

ملاحظات:

۱- درخواست برگزیدگان رتبه‌های یک تا پانزده مرحله نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخیص گروه‌های آموزشی و با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون بررسی می‌شود.

۲- تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد مجاز نیست.

تعیین اولویت ها (انتخاب رشته/گرایش):

متقاضیان می توانند حداکثر سه رشته-گرایش مرتبط با رشته دوره کارشناسی خود را به ترتیب اولویت از بین لیست کلی رشته های مورد نمایش انتخاب نمایند.

تذکر: در صورت انتخاب رشته/گرایش غیر مرتبط، آن انتخاب حذف و متقاضی یکی از اولویت های خود را از دست می دهد و حق هیچگونه اعتراضی را نخواهد داشت.

پیش از انتخاب رشته در سامانه، راهنمای سامانه را به دقت مطالعه فرمایید.

 نکات مهم:

۱- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفاً برای یک بار امکا‌ن‌پذیر می‌باشد.

۲- مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام اینترنتی نکرده باشند، بررسی نخواهد شد.

۳- وجه پرداختی بابت ثبت نام در این فراخوان به هیچ وجه مسترد نمی‌گردد.

۴- درخواست متقاضی صرفاً در اولویت‌هایی بررسی می‌شود که در فرم تقاضا و در زمان ثبت نام اینترنتی، انتخاب کرده است. حتی در صورت‌ عدم تکمیل ظرفیت سایر رشته/گرایش‌های مرتبط به هیچ عنوان امکان بررسی درخواست در سایر گرایش‌ها وجود ندارد. لذا ضروری است داوطلب در انتخاب رشته/گرایش‌ها و اولویت آن‌ها دقت نماید.

۵- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک، پذیرش اولیه و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق آیین نامه «پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد» و این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، بلافاصله از ثبت نام و ادامه تحصیل وی جلوگیری می‌شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۶- شرکت در این فراخوان و اعلام نتایج اولیه، هیچ حقی برای متقاضی ایجاد نمی کند. به کلیه متقاضیان توصیه می شود همزمان در آزمون کارشناسی ارشد نیز شرکت نمایند.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۲ دانشگاه مازندران

متقاضیان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد استعداد درخشان این دانشگاه لازم است نسبت به ارسال مدارک زیر اقدام کنند:

۱- یک قطعه عکس اسکن‌شده به فرمت JPEG با حداکثر حجم ۵۰۰ کیلو بایت.

۲- تصویر صفحه اول شناسنامه به انضمام تصویرکارت ملی هر کدام با حداکثر حجم ۵۰۰ کیلو بایت.

۳- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی تا پایان نیمسال ششم با با حداکثر حجم ۵۰۰ کیلو بایت، به نحوی که هر ترم بصورت تفکیک شده در آن مشخص باشند.

تذکر: ارائه اسکرین شات از کارنامه و ریزنمرات و همچنین ارائه کارنامه ای که در آن مشخصات دانشجو و دانشگاه مشخص نباشد مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت و بررسی پرونده متقاضیان لغو خواهد شد.

تذکر: متقاضیان محترم توجه فرمایند در بارگذاری تصویر مدارک فوق، تصویر مدرک مورد نظر در جهت صحیح قرار گیرد و از بارگذاری تصاویر بصورت برعکس و یا چرخانده شده خودداری گردد.

۴- تکمیل کلیه بخش‌های فرم‌های آنلاین ثبت نام

تذکر مهم: تکمیل تمامی قسمت های موجود در فرم آنلاین نظیر درج شماره سریال شش رقمی (بدون حروف و ارقام اضافه)، آدرس دقیق محل سکونت، آدرس ایمیل، دو شماره تماس شامل شماره تلفن همراه و تلفن ثابت الزامی است. در غیر این صورت ثبت نام شما بصورت ناقص خواهد بود و پرونده شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

۵- گواهی معدل (برای دانشجویان خارج از دانشگاه مازندران لازم است متن گواهی مورد نظر در سربرگ دانشگاه محل تحصیل کارشناسی، کپی شده و پس از شماره، تاریخ و امضاء بارگذاری شود) ارائه این گواهی برای تمامی متقاضیان داخل و خارج از دانشگاه مازندران الزامی است.

۶- مبلغ ثبت نام در فراخوان ۸۰۰۰۰۰ ریال می باشد. پرداخت وجه تنها از طریق سامانه ثبت نام امکانپذیر است.

تذکر مهم: کلیه متقاضیان به پیام های رفع نقص احتمالی که در روزهای بعد از ثبت درخواست، در سامانه برایشان درج می گردد توجه نموده و در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام نمایند. عدم رفع این نواقص احتمالی، منجر به عدم بررسی پرونده متقاضی در ادامه مسیر خواهد شد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مازندران کی است؟

فرصت ثبت نام جهت پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه مازندران تا ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ است. در متن این مقاله جزئیات نحوه و زمان ثبت نام توضیح داده شده است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه مازندران چیست؟

کلیه اطلاعات لازم درخصوص پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه مازندران در سال ۱۴۰۲ در متن مقاله آورده شده است.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات