کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خوارزمی ۱۴۰۲

متقاضیان پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه خوارزمی در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ تا ۲۰ اسفند فرصت دارند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه خوارزمی از بین دانشجویان کارشناسی پیوسته براساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان با شرایط زیر در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه خوارزمی ۱۴۰۲

متقاضیان پذیرش ارشد بدون کنکور این دانشگاه می‌توانند تا تاریخ ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ با مراجعه به سیستم جامع گلستان دانشگاه خوارزمی به آدرس golestan.khu.ac.ir نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خوارزمی

– ارائه درخواست و دارا بودن شرایط لازم به هیچ عنوان به معنی پذیرش نمی‌باشد.

– در صورت وجود هر گونه مغایرت در شرایط متقاضیان با ضوابط موجود در فراخوان، درخواست ایشان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

– پذیرش اولیه به منزله پذیرش قطعی نیست و هیچگونه حقّی برای داوطلبان ایجاد نمی‌کند. پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش و مرکز گزینش دانشجو می‌باشد.

– مهلت مشخص شده برای ثبت نام به هیچ عنوان قابل تمدید نیست. لذا متقاضیان باید تا تاریخ مشخص شده نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام الکترونیکی

۱- به آدرس golestan.khu.ac.ir مراجعه کرده و در قسمت «متقاضیان استعداد درخشان مقطع ارشد» کلیک کنید.

۲- شناسه کاربری و گذرواژه خود را در سامانه تعریف نموده و پس از به خاطرسپاری (یادداشت برداری) از سامانه خارج شوید.

۳- مجدداً به آدرس golestan.khu.ac.ir مراجعه و با شناسه کاربری و گذرواژه خود (تعریف شده در مرحله قبل) به سامانه وارد شوید.

۴- در بخش “آزمون” “ثبت نام” “ثبت مشخصات اولیه داوطلب” وارد شوید و به تکمیل اطلاعات لازم بپردازید.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خوارزمی

متقاضیان پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور این دانشگاه لازم است شرایط زیر را داشته باشند:

۱- دانشجویان مقطع کارشناسی ورودی نیمسال دوم ۹۷-۹۸ و نیمسال اول ۹۸-۹۹ که پس از گذراندن ۶ نیمسال تحصیلی و حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزو ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت ۸ نیمسال تحصیلی دانش آموخته گردند.

۲- برگزیدگان رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای علمی – دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته‌های مرتبط با معرفی نامه دبیرخانه المپیاد سازمان سنجش آموزش کشور می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

تبصره ۱: افراد مشمول این آئین نامه بلافاصله پس از دانش آموختگی (بدون داشتن وقفه تحصیلی) و صرفا برای یک بار می‌توانند از تسهیلات ورود به دوره تحصیلی کارشناسی ارشد بدون آزمون بهره مند شوند.

تبصره ۲: چنانچه ۲۰ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این آیین نامه به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوط استفاده ننمایند یا ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد رشته ای تکمیل نشد، در این صورت دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفا ده درصد برتر بعدی (۳۰ درصد) همان دانشگاه (صرفا دانشجویان دانشگاه خوارزمی) با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته/ گرایش می‌باشد.

تبصره ۳: پذیرش متقاضیانی که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته می‌شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با هم ورودی‌های خود جزو ۲۰ درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد همان سال در اختیار دانشگاه می‌باشد.

تبصره ۴: دانشجو می‌بایست حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شود.

تبصره ۵: برای تمامی متقاضیان الزامی است که در تاریخ ۱۴۰۲/۶/۳۱ دانش آموخته شوند.

– رشته‌های که در فراخوان نیستند، یعنی دانشکده‌های مربوطه با پذیرش دانشجوی بدون آزمون در این رشته‌ها موافقت نکرده اند. پس صرفا در رشته‌های موجود در فراخوان ثبت نام نمایید.

– پذیرش از میان دانش آموختگان صرفا دانشگاه های دولتی انجام می پذیرد و دانش آموختگان دانشگاه های آزاد- پیام نور- علمی کاربردی- فنی و حرفه‌ای – دوره‌های مجازی – غیر انتفاعی – پردیس‌های خودگران مجاز به استفاده از تسهیلات این فراخوان نمی‌باشند.

– دانشجوی تحصیل همزمان در صورت داشتن شرایط می‌تواند تحصیل خود را در هر یک از رشته‌های دوره کارشناسی پیوسته با تایید معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادامه دهد.

– تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این دستور العمل مجاز نیست.

– دانشگاه فقط یک بار در هر سال نسبت به پذیرش حائزین شرایط بر اساس این دستور العمل اقدام می‌نماید.

– ارائه مدارک و دارا بودن شرایط به هیچ عنوان به منزله پذیرش قطعی نمی‌باشد. لذا به داوطلبان توصیه می‌شود مراحل و پیش‌نیازهای آزمون سراسری ورود به دوره کارشناسی ارشد را نیز رعایت کنند.

– دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار می‌باشد.

– متقاضیان اتباع خارجی مجاز به استفاده از این سهمیه نمی‌باشند.

– پذیرش نهایی داوطلب به طور همزمان از طریق چند دانشگاه و سازمان سنجش آموزش کشور مجاز نیست. مضافا آنکه داوطلب نمی‌تواند به طور همزمان توسط چندین دانشگاه درخواست پذیرش قطعی نماید.

– مدارک داوطلبان و وجه دریافتی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. به مدارک ناقص و یا پس از مهلت مقرر ارسال شده باشد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

– در صورت احراز هرگونه مطلب خلاف واقع در مدارک ارسالی داوطلب در هر مرحله ای، از ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل خواهد آمد و مسئولیت عواقب آن به عهده داوطلب خواهد بود.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه خوارزمی

مدارکی که لازم است داوطلبان پذیرش بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه خوارزمی برای ثبت نام ارسال کنند به شرح زیر است:

۱- یک قطعه عکس ۳×۴

۲- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

۳- ریزنمرات (یا کارنامه شش نیمسال) دوره کارشناسی شامل کلیه نمرات حداقل تا پایان نیمسال ششم (به صورت غیر رسمی) چنانچه ریزنمرات کامل و تا نیمسال هفتم یا هشتم هم باشد، قابل قبول می‌باشد.

۴- گواهی احراز رتبه ۲۰ درصد برتر در میان دانشجویان هم‌ورودی‌های هم رشته مربوطه (مطابق فرم شماره ۱) این گواهی باید با سربرگ دانشگاه محل تحصیل کارشناسی و مهر و امضاء و شماره و تاریخ شده باشد.

۵- تکمیل فرم شماره ۴ در صورت داشتن مقاله و یا فعالیت علمی و پژوهشی و سایر فعالیت‌ها عنوان فعالیت خود را در این فرم قرار دهید. (تکمیل این فرم الزامی نمی‌باشد).

۶- هزینه ثبت نام و بررسی مدارک به مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال (یک میلیون پانصد هزار ریال) به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه خوارزمی که تنها از طریق سامانه گلستان قابل پرداخت می‌باشد. (پرداخت این هزینه برای دانشجویان دانشگاه خوارزمی نیز الزامی می‌باشد.) ضمنا هزینه دریافت شده جهت بررسی مدارک بوده و به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.

نحوه اعلام نتایج کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه خوارزمی

– اسامی پذیرفته شدگان اولیه در ۱۵ خرداد ماه ۱۴۰۲ از طریق سایت دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه خوارزمی اعلام خواهد شد.

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه خوارزمی

رشته و گرایش های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خوارزمی در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ از طریق لینک زیر قابل مشاهده است:

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خوارزمی کی است؟

فرصت ثبت نام جهت پذیرش کارشناسی ارشد استعداد درخشان دانشگاه خوارزمی تا ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ است. در متن این مقاله جزئیات نحوه و زمان ثبت نام توضیح داده شده است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خوارزمی چیست؟

کلیه اطلاعات لازم درخصوص پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه خوارزمی در سال ۱۴۰۲ در متن مقاله آورده شده است.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات