پارسه
نوگام
کیهان روان
عالم زاده

افزایش استقبال صنایع از بورس های دانشجویی

مدیرکل اداره بورس و اعزام دانشجویان

مدیر کل بورس سازمان امور دانشجویان با اشاره به افزایش استقبال صنایع از بورس‌های دانشجویی گفت: بورس هیات علمی برای رشته های هنر نیز بسیار فعال پیش می‌رود.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

محمد محمدی مسعودی در گفت و گو با خبرگزاری مهر با اشاره به جزئیات جلسه با صاحبان صنایع در خصوص معرفی بورس‌های دانشجویی گفت: ماهی یک‌بار جلسه ای با حضور صاحبان صنایع برگزار می کنیم و نقطه‌نظرات صنایع را به صورت مستقیم شنیده و کار خودمان را اصلاح می‌کنیم.

وی با اشاره به افزایش استقبال صنایع از بورس های دانشجویی ادامه داد: در حال حاضر صنایع به صورت مستمر تقاضای خود را برای بورس مشاغل ارائه می دهند تا افرادی را بورس کنند و در آینده در آن شرکت‌ها مشغول به کار شوند.

مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان افزود: همچنین صنایع نیازهای فناورانه و پژوهشی خود را اعلام می کنند تا دانشجویان تحصیلات تکمیلی در ازای دریافت بورسیه بر روی پروژه‌های آنها فعالیت کنند که این دو اتفاق درحال رخ دادن است.

وی افزود: از طرفی ما نیز در تهران و هم استان به استان در این جلسات شرکت می‌کنیم تا یک ارتباط واقعی بین نیازهای صنایع و شرکت‌ها و وزارت علوم شکل گیرد.

مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان با اشاره به بورس های دانشجویی افزود: امسال «بورس دانش» کلید خورد در دفترچه کنکور قرار گرفت و برای سال‌های آتی ان‌شاءالله ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: «بورس هیات علمی» در حال انجام است و در حال برگزاری جلسات مصاحبه‌های خارج از کشور برای این افراد در رشته‌های هنر هستیم.

وی افزود: بورس تحصیلی خارج از کشور برای تامین اعضای هیات علمی مورد نیاز در رشته گرایش‌های هنر اعم از موسیقی، هنرهای تجسمی، نمایشی، مطالعات میان رشته‌ای، شهرسازی، معماری، مرمت، طراحی صنعتی، هنرهای صناعی و طراحی پارچه صورت می پذیرد.

مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان افزود: فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور و همچنین دانشجویان دکتری خارج از کشور می توانستند در بورس تحصیلی خارج از کشور برای تأمین اعضای هیأت علمی مورد نیاز در رشته گرایش‌های هنر شرکت کنند. (برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص بورس دکتری خارج از کشور هنر کلیک کنید).

وی با بیان اینکه بورس هیات علمی بسیار فعال پیش می‌رود افزود: «بورس صنعت مشاغل» را با یک شرکت خودرو سازی آغاز کردیم، دردفترچه کنکور قرار گرفت و قراردادهای آن با دانشجویان در حال منعقد شدن است و بقیه شرکت ها نیز در حال اضافه شدن هستند، «بورس بنگاه اقتصادی» را نیز با شرکت ملی نفت شروع کرده ایم که به‌زودی قرارداد آن بین مدیرعامل شرکت نفت و رییس سازمان امور دانشجویان منعقد می‌شود.

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات