پارسه
نوگام
همپا

انتشار اطلاعیه ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک ۱۴۰۳

دانشگاه صنعتی اراک

دانشگاه صنعتی اراک برای سال ۱۴۰۳ دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون استعدادهای درخشان پذیرش می‌نماید.

میترسی از اخبار کنکور ارشد جدا بمونی؟ ما همه اخبار رو بهت میگیم! کافیه عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد بشی … و یا وارد پیج اینستاگرام مسترتست بشی …

به گزارش مسترتست، دانشگاه صنعتی اراک بر اساس آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان، در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ در مقطع کارشناسی ارشد در رشته/گرایش‌های مندرج در این فراخوان و از میان متقاضیان حائز شرایط شیوه نامه به شرح ذیل به صورت بدون آزمون، دانشجو می‌پذیرد.

دانشجویانی که دارای یکی از شرایط ممتازی هستند می‌توانند ضمن تهیه مدارک ذیل و نیز ارسال آن‌ها به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی اراک، نسبت به استفاده از سهمیه کارشناسی ارشد بدون آزمون در این دانشگاه اقدام نمایند.

متقاضیان می‌توانند با تکمیل و ارسال مدارک ذیل از طریق پست سفارشی به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه مربوطه اقدام به ثبت نام نمایند.

زمان و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک

۱- دانشجویان دوره‌ی کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال اول و دوم ۱۳۹۹ و ورودی نیمسال دوم ۱۳۹۸ که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل، جزء ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود (مجموع روزانه و شبانه) باشند و حداکثر در مدت هشت نیم سال تحصیلی، حداکثر تا تاریخ ۳۱/شهریور/۱۴۰۳ فارغ التحصیل شوند.

۲- دانشجویان دوره‌ی کارشناسی پیوسته دانشگاه صنعتی اراک ورودی نیمسال اول و دوم ۱۳۹۹ و ورودی نیمسال دوم ۱۳۹۸ که در پایان شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل، جزء ۱۰ درصد برتر بعدی (۳۰ درصد برتر) باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی حداکثر تا تاریخ ۳۱/شهریور/۱۴۰۳ فارغ التحصیل شوند، نیز می‌توانند در این فراخوان ثبت نام کنند تا چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته/گرایشی، با ۲۰ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، درخواست آنان مورد بررسی قرار گیرد.

تبصره: میزان سه چهارم واحدهای گذرانده تا پایان نیمسال ششم به سمت پایین گرد و به عدد صحیح تبدیل می‌شود.

۳- پذیرش متقاضیانی که در طول شش نیمسال تحصیلی، دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزء ۲۰ درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ضروری است متقاضیان مشمول این شرایط در فراخوان ثبت نام کنند. درخواست داوطلبان مذکور پس از دانش آموختگی بررسی خواهد شد.

۴- دانشجویان حائز رتبه‌های یک تا پانزده در مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور می‌توانند نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک جهت بهره مندی از تسهیلات پذیرش بدون آزمون دانشگاه صنعتی اراک اقدام نمایند.

۵- پذیرش در اولین سال تحصیلی پس از فارغ التحصیلی و صرفاً برای یکبار امکان‌پذیر است.

۶- دانشجو حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شود که برای دانشجویان مشمول تحصیل در دو رشته، حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

برای اطلاعات تکمیلی به آیین نامه کارشناسی ارشد استعداد درخشان، مراجعه فرمایید.

تسهیلات کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه صنعتی اراک

به دانشجویان پذیرفته شده و دارای شرایط لازم، طبق شیوه‌نامه حمایتی، تسهیلات ویژه زیر متناسب با امکانات دانشگاه اعطا می‌گردد:

۱. اولویت اعطای وام تحصیلی از محل صندوق‌های حمایتی دانشگاه از جمله صندوق رفاه دانشجویان؛

۲. تخفیف تا سقف ۵۰ درصد جهت تخصیص استفاده از خوابگاه ملکی دانشگاه؛

۳. بن خرید کتاب و تسهیلات فتوکپی رایگان؛

۴. استفاده از امکانات پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه، مراکز خدمات رایانه‌ای و اینترنت پرسرعت؛

۵. تخفیف ویژه برای شرکت در کلاس‌های آموزش عالی آزاد برگزار شده در دانشگاه؛

۶. تشکیل کلاس‌های ویژه آموزش زبان، مهارت‌های رایانه‌ای، روش تحقیق و سایر موارد مشابه بر اساس نیازسنجی با تخفیف ویژه.

تذکر: بر روی پاکت عبارت پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد و نام دانشکده مربوطه قید گردد. به مدارک ناقص و همچنین مدارکی که پس از مهلت مذکور ارائه شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد استعداد درخشان ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی اراک

۱. مدارک و مستندات مربوط به کسب رتبه اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیادهای دانشجویی

۲. یک قطعه عکس ۳×۴ پشت‌نویسی شده با مشخصات فردی

۳. کپی کارت ملی

۴. کپی شناسنامه

۵. کپی کارت پایان خدمت برای آقایان (در صورت انجام خدمت ضرورت)

۶. کپی کارت دانشجویی (در صورتی که متقاضی، دانشجو می‌باشد)

۷. تکمیل و تائید (فرم شماره ۱) مختص متقاضیان کارشناسی ارشد به صورت تایپ شده و امضا شده و فرم شماره ۲ به صورت تایپ شده (مختص متقاضیان کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری غیر از دانشگاه صنعتی اراک). این فرمها از سایت دانشگاه به آدرس arakut.ac.ir قابل دسترسی می‌باشد.

۸. ارائه تصویر کارنامه کلی تا پایان ترم ششم با ذکر معدل کل که به تائید مدیر کل آموزش دانشگاه محل تحصیل رسیده باشد.

۹. کپی گواهی فراغت از تحصیل دوره کارشناسی برای فارغ التحصیلان با ذکر معدل کل (چنانچه متقاضی به دلایلی قادر به ارائه گواهی فراغت از تحصیل نمی‌باشد، ارائه اصل آن در صورت پذیرفته شدن الزامی می‌باشد).

رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه صنعتی اراک

رشته و گرایش‌های دارای پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه صنعتی اراک در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح جدول زیر می‌باشند:

ردیف رشته تحصیلی گرایش
۱ مهندسی برق سیستم‌های قدرت
۲ مهندسی برق الکترونیک قدرت و ماشین‌های الکتریکی
۳ مهندسی برق کنترل
۴ مهندسی مکانیک ساخت و تولید
۵ مهندسی مکانیک طراحی کاربردی
۶ مهندسی مکانیک تبدیل انرژی
۷ فیزیک ماده چگال
۸ مهندسی معدناکتشاف
۹ مهندسی معدن مکانیک سنگ
۱۰ مهندسی معدنمعدن و محیط زیست
۱۱مهندسی معدنفرآوری مواد معدنی

 

ثبت‌نام کنید
مطلعم کن

۰ نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات